Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

monicko ide o tom aky druh prace chces robit. mna a mojho manzela si holandania nasli sami 😀 mali sme zivotopis na internete na jednej britskej stranke a zrazu z nicoho nic sme mali telefonat z holandska 😲 no a do dvoch mesiacov sme tu boli. mozem ti poslat cez RP adresu holandskej agentury ktora nam volala ale ona zamestnava len ludi s vysokoskolskym vzdelanim

i.n.g.a
4. jún 2009

Ahojte baby,
holandsko nam akosi zamrzlo, 🙂 .No je vacsinou krasne pocasie,tak sa asi nikomu nechce sediet pri pc.Ani mne, 😉 .Tak sa majte krasne a nech deti posluchaju.

cestovatelkaandrea
4. jún 2009

ahoj Inga,
no citas mi myslienky, aj ja som chcela dnes napisat, ze je tu akosi ticho.
Baby ako sa maju vase deticky? Nas drobec objavil krasy plazenia (ako padly partizan) a pohupovania sa na kolienkach. Veselo uz otvara sufliky a momentalne zacina prejavovat svoju osobnost castejsim trucovanim, vyskanim a dzavotanim 😀
aj v skolke sa uz zacina prejavovat. Momentalne ho uz viac ako dva tyzdne trapia zubaky ale este stale nie je ani jeden vonku. Asi aj preto je taky trucosko. Vsak oni mu raz vylezu.
No s tym pocasim je to fakt parada. Sme namontovali sedacku pre Damiana na manzelov "oma fiets" a cez vikend ideme testovat. Doteraz sme sa bicyklovali tak, ze manzel mal drobca v baby bjornovi.

miriamp
4. jún 2009

ahojte,
ja sa musim len pochvalit,nas niels je stale idealne dieta.vela spi,ked nespi tak sa usmieva,rozprava si,pozoruje cele okolie,alebo papa.no ked citam o raste zubkov,tak sa to skor ci neskor zmeni.
uz si aj zalietal,mal len 7.5 tyzdna,boli sme sa na slov.ukazat.kazdy naokolo i v lietadle sa len cudoval,ze to si teda trufam s takym malym letiet.ale ved on cely cas prespal ani nepipol.
chcem zacat chodit na babatkovske plavanie,no neviem,mam obavy,ze bude viac nachylny na prechladnutie,alebo zapal usi a tak. ma nahodou niekto nejake skusenosti????

inga- nemala by si nahodou o 02.55 spat?haha.

andrea- a odkedy ste sa takto bicyklovali s nosicom? tiez by som sa niekedy isla bicyklovat,no toto nas nenapadlo,ze ho dat do nosica.

cestovatelkaandrea
5. jún 2009

ahoj Mirka- no s takym drobcekom sa lepsie cestuje. Mozem porovnat. My sme isli nasho Damian ukazat na Slovensko ked mal takmer styri mesiace a to bola radost cestovat s nim v aute. Takmer vsetko prespal, prepapal, sem tam podzavotal. Ked sme s nim isli na Velku Noc ked uz mal sedem mesiacov, tak som nevedela ako ho zabavit v aute, aby vydrzal sediet kludne v autosedacke. Teraz je nastastie uz kludnejsi a zahra sa v aute sam. Ale tiez uvazujem, ze budeme radsej cestovat na Slovensko lietadlom.
Inak co sa tyka toho bicyklovania, tak na sedacku mozes dat dieta ked ma az devat mesiacov. Preto cakame s tym az do tohto vikendu a pojdeme ju otestovat, lebo Damian bude mat v sobotu devat mesiacov. Doteraz sme ho mali v baby bjorn a to je tiez dobra alternativa. Netrpi tak jeho chrbtica ako ked ho predcasne posadis do sedacky na bicykel.
Tiez som chcela chodit s Damianom plavat ale kvoli tomu, ze casto mava nadchu odkedy je v skolke (kym pracujem) tak som musela od toho upustit. Ale v kazdom pripade to skus ak je Niels zdravy. Sa mi zda ze kurzy zacinaju pre babakta od styroch mesiacov, ked uz vedia udrzat dobre hlavicku. Aspon u nas v meste nas tak informovali.

miriamp
5. jún 2009

ahoj andrea,

tu u nas je plavanie od 12 .tyzdna,co akurat splname,a hlavicku uz dlhsie pevno udrzi.
asi aj uz buduci tyzden pojdeme vyskusat.
mozno pojdeme trochu vyskusat pobicylkovat,vlozim ho do nosica papovi na hrud.teda do baby bjorn,ja tomu hovorim nosic,my mame jeden od mutsy.velmi si tu vecicku vychvalujem,casto tak chodim s nielsom nakupovat,som s tym ovela mobilnejsia,a hlavne mam volne ruky.

pekny vikend vsetkym.

cestovatelkaandrea
5. jún 2009

mirka,
nas maly ked je pocas bicyklovania v bjornovi tak vrka ako motorka cely cas 😀 som zvedava co bude robit na tom sedadle pre drobcov cez vikend. ked sme namontovali sedacku tak sme ho tam na chvilu posadili a potom odtial nechcel ist prec. Inak aj ja hovorim, ze baby bjorn je super vec, presne ako pises.
pekny vikend 🙂

rybca
10. jún 2009

cestovatelka Andrejka - dakujem za info, uvidime ako sa nam vyhodi reakcia na ockovanie proti Tuberkuloze, ale asi najlepsie bude ak nechame uz cele ockovanie do NL..🙂

cestovatelkaandrea
11. jún 2009

Rybca - gratulujem k Matyasovi, prajem vela zdravicka a pohodicky 🙂

i.n.g.a
11. jún 2009

miriamp - ja neviem,ale akosi nemozem spavat..a ani sandra nie..neviem ci jej nejdu dalsie zuby,aj dnes som uz od 3.30 hore a nemozem uz zaspat..neviem ako to do vecera vydrzim

rybca- gratulujem k drobcovi..nech dobre papa,spinka a poslucha

rybca
11. jún 2009

Dakujem vam...🙂 teraz uz len musim pockat, kde priatel zozenie byvanie a potom horsa hladat pediatra...🙂

foefjes
15. jún 2009

caute babeny,
poradte aky kupit kocik pre babo narodene na konci augusta zaciatkom septembra.
mozno mate niektora skusenosti s maxi cosi mura, bugaboo alebo concord? tieto sa mi zdaju asi take najlepsie ale tie ceny su inak fajnove co sa tyka kocikov pravda? a pri niektorych si musi clovek este kopu veci dokupit osobitne.
dik za rady

i.n.g.a
15. jún 2009

ahoj,tak ja nemam ani jeden z nich..ale kamosky maju bugaboo a maxi cosi mura a su velmi spokojne..hlavne s maxi cosi...na kociku si daj zalezat,ja som to odflakla a nadavam na neho dodnes.teda my uz sa nosime v bugine.

foefjes
16. jún 2009

okie Inga. Tak ich pojdem este trochu otestovat do obchodu a uvidime ktory nakoniec kupime. inak ako sa vam dari? mala uz spava lepsie? alebo este stale prebdievate noci.. 😒

cestovatelkaandrea
30. jún 2009

Caute baby, ako si uzivate s drobcami teplucko v Holandsku? Posledne dni je normalne skoda sediet doma na zadku. S Damianom sme casto vonku a uz mu konecne pred tyzndom vysiel jeho prvy zub. A uz sa deru dalsie dva 😉
prajem vsetkym pekne letne dni 🙂 🙂 🙂

i.n.g.a
4. júl 2009

caute baby,
tak my mame uz dalsi zub vonku..horny,uz treti.No tieto horuce dni ma zabijaju.Neviem riadne spavat a Sandra tiez nie.Konecne sa jej to trosku upravilo a teraz v tomto teple nechce skoro vobec spat.Ale sa jej nedivim,my mame v izbach strasne teplo 😖 .

foefjes
5. júl 2009

boze Inga ani nehovor. Tieto uzasne izolovane holandske domy.... v zime sedis v obivacke v deke a v lete si pomaly uvarena za ziva.
Mne sa tiez ortrasne spava. Vcera som sa konecne po 2 tyzdnoch vyspala ako sa patri. 12 h v kuse. oooh uzasne.
Od buduceho tyzdna robim uz iba na 4 h denne, kvoli vysokemu tlaku. A potom uz iba 3 tyzdne a sedim doma a cakam kym to na mna prijde. 🙂 Fuuha ale ten cas uteka.
Inak gratulujem k tretiemu zubku. Ako sa vam dari?
Pa Renata

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

Baby chcem sa spytat, kde ste kupili prve topanocky pre vase deticky tu v NL? ☹
Nas drobec spoznava krasy statia a pochodovania okolo nabytku a aj vonku by rad postaval a chodil okolo lavicky. Chcem mu preto kupit prve topanocky alebo sandalky na chodenie. Ked som bola ale na prieskume v obchodoch, tak tie topanocky vyzeraju dost inak ako tie specialne ortopedicke, ktore kupite na Slovensku. Malokedy tu vidim deticky s ortopedickymi topankami.

foefjes
9. júl 2009

Caute baby,
chcela by som sa popytat ake mate skusenosti s rodenim v nemocnici. Alebo vsetky rodite doma ako riadne holandanky? Ja som sa rozhodla pre nemocnicu. Predsa sa mi to zda rozumnejsie a asi aj hygienickejsie. Len este neviem co to obnasa po financnej stranke. Aby mi aj nezabehlo ked mi pride pozdrav z Agisu...haha
A vraj tu posielaju domov uz par hodin po porode? To sa mi zda trochu na hlavu padnute nie? Teda ked u nas zvyknu pustat az po par dnoch domov.
Takze ako to je?
Renata

smejko1
9. júl 2009

rodila som v nemocke a bolo to super mna to nestalo nic, lebo som musela ist na cisarsky........ a nevadi, ze ides hned domov, lebo doma je najlepsie a tam Ti pride sestricka z kraamzorg a ta Ti uprace navari jedno jedlo denne a pomoze so starostlivostou o male....... ja som dovolila, aby prisla aj stazistka, takze tam boli dve a mohli sa porozpravat a ja som mala fakt iba ich sluzby......mam uzasne spomienky na porod a na prve tt po porode....... 😉 neboj

cestovatelkaandrea
9. júl 2009

foefjes, presne ako pise smejko 😉 ja som Damiana povodne chcela porodit doma ale pocas poslednych kontrakcii mu zacalo byt pomalsie srdce tak ma previezla porodna baba do nemocky. musim sa priznat, ze som bola milo prekvapena chovanim personalu v nemocnici a aj sluzbami. porodna baba mi s porodnou sestrou masirovali krize, utierali pot z cela, predychavali kontrakcie so mnou. proste super podpora....

baby neviete mi poradit s tymi topankami ako som pisala uz vyssie??? 😖

i.n.g.a
9. júl 2009

cest.andrea-ja mam topanky pre malu zo Slovenska.Tu som take nevidela a tie ich slavne zootjes sa mne nepacia.

cestovatelkaandrea
10. júl 2009

i.n.g.a. no ved aj ja mam ten problem, mne sa tu tie ich topanky moc nelubia a tie ktore su kvazi ok, tak su nekrestansky drahe. som s Damianom vcera vbehla do jedneho obchodu a ze 70 euro za topanky a min. 40 euro za sandalky. len som oci valila. asi ked budem na SR aj s nim, tak mu tam nakupim topanky. Ale teraz budem musiet kupit sandalky niekde tu, uz len musim natrafit na nejake zlavy.Ten zapadakov kde ja byvam je strasne drahy ☹

foefjes inak som zabudla ak sa rozhodnes rodit v nemocke sama, bez odporucania lekarov tak to stoji 500euro. aspon mne toto povedala porodna sestra a nasa poistovacia agentka z Aegonu. Ale over si to, mozno sa ta suma zmenila.

ikke
24. júl 2009

na cenu ohladne porodov v nemocnici sa treba ist spytat do svojej poistovne, myslim, ze vacsina z poistovni (cast) preplaca 😉

co sa detskych topanok tyka, nenam skusenosti, ale skusila by som scapino a topmerkschoenen, tam som viackrat videla dospelacke ortopedicke (s korkovou podrazkou a tak...) topanky za normalne ceny, tak mozno najdes aj detske

i.n.g.a
25. júl 2009

ja som za porod neplatila nic,ani korunu navyse,ale to asi naozaj zavisi od poistky.

cestovatelkaandrea - ja som zhanala a take male cisla je velmi tazko zohnat.A ked,(tak ako pises)su strasne drahe.

lucka0122
25. júl 2009

ahojte hladam pracu pre manzela stavebne prace neviete o dacom?alebo zasobovanie....pre manzela a jeho kamarata..dakujem

ncora
27. júl 2009

Ahojte potrebujem jedno info...nemate niektora prihlasene auto v Holandsku?Potrebujem nato trvaly pobyt alebo staci prechodny?A co k tomu este treba..dakujem..ak niekto vie poradit..ncora@azet.sk

cestovatelkaandrea
29. júl 2009

i.n.g.a. a porod si mala planovany alebo to bolo zo zdravotnych dovodov, ze si musela ist rodit do nemocky? ja som musela ist neplanovane pocas porodu a tak som neplatila nic.
no topanky sme nakoniec zohnali. kupili sme malemu aj sandalky a oboje stali po 20euro. boli v akcii za polovicnu cenu.obchod sa volal Dolsic alebo Dolcis uz si to presne nepamatam. musim kuknut malemu do sandalky a potom dam vediet.
ncora preco chces prihlasit auto v NL? si ho tam kupila alebo chces zmenit slovenske SPZ na holandske? info by ti vedeli podla mna povedat na gemeente (radnica v meste kde byvas). aspon nam tam vzdy poradili a poslali nas na patricny urad tam kde treba ak sme nieco vybavovali.

i.n.g.a
29. júl 2009

ja som uz od zaciatku chcela rodit v nemocnici..a aj tak dobre,bo som mala komplikovany porod..

cestovatelkaandrea
29. júl 2009

i.n.g.a.
ja tiez uvazujem ci to pri druhom dietati (ak sa podari) risknut doma opat alebo ist rovno do nemocnice. neviem ci nahodou nebudem mat ten isty problem ako som mala aj prvy krat a potom budeme musiet opat letiet do nemocnice.
ako sa ma mala Sandra? nas Damian okusuje postielku a natriasa sa v nej ako zajko duracel "hore dole hore dole". inak je kazdu chvilu chory zo skolky. v priebehu troch tyzdnov sme mali infekciu usi, ovcie kiahne a siestu chorobu a do toho mu vysiel druhy zub... parada.