Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
15. mar 2015

@leonii pridi na kolacik zajtra. Som s nim doma 😉

leonii
15. mar 2015

@cestovatelkaandrea No ja tiež upratovanie nemám rada,ale mám rada ten pocit ked je všade čisto a aj prach poutieraný. Ked sa premôžem sa poriadne upracem,samozrejme nezbudnem povedať mm aby ma náležite pochválil 😀 😎 😀 😎 Potom si poviem, že prečo to nerobím denne, že by to šlo lepšie ale následne to zavrhnem a poviem si že mi už asi doma zašibáva tak idem do mesta a obehnem všetky obchody a hned ma chut na upratovnie prejde 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

leonii
15. mar 2015

@cestovatelkaandrea Hmmmmmm keby si bývala bližšie hned by som došla 😀 😀 Odlož do leta na stretávku,ale nie na ten čas kedy majú isť ku svokre 😎 😀 😉

rybca
16. mar 2015

@cestovatelkaandrea potvrdzujem..🙂 ale co ja moze sudit..🙂 oproti nam mate vyglancovane..🙂)))

ervenka
16. mar 2015

Priblizne takto sa to robi v Nl (sexualna vychova) + niektore knihy- http://www.oudersvannu.nl/schoolkind/4-jaar/ont...

palinkova87
16. mar 2015

My sme mali vcera takuto torticku na privitanie Lucynecky)) hihi Lillynke veeelmi chutila ;))) inak Lillynka velmi ziarli...:D dovoli mi ju len nakojit a sup uz musi ist.do boxu :D alebo ju chce nosit ako babiku :D chalani dole klobuk krasne sa staraju... malinka len zaplace a uz su pri nej a davaju jej cumlik🙂)) no spokojna som... 😎 este Lilluska si musi zvyknut a bude fajne.. ;)

ervenka
16. mar 2015

Dnes sme mali 2. kolo testovania= 89bodov slovna zasoba- podpriemer, ale stale v norme. Tvorba vety 69bodov- priliz malo, ale ziadna tragedia. Daniel hovori 1-2slovne vety a v jeho veku by mal hovorit minimalne 3slovne. Logopedka nam da buduci tyzden tipy ako mu jazyk rozviazat. No co uz, Daniel je partizan-vsetkemu rozumiem, vsetko viem, ale nepoviem.
Logopedka napise posudok, posle aj na PSZ. "v ziadnom pripade toto nie je dovod na special onderwijs". Viem(e) si predstavit, ak bude nasa "milovana juff" Gemma citat posudok, asi jej pojde para z usi. 😝 😝 😝

palinkova87
17. mar 2015

Baby chcem sa opytat tu v nl su ake caje na podporu mli3ka?? Dakuje,

rybca
17. mar 2015

@palinkova87 v zdravych obchodoch a volaju sa borstvoeding thee - https://www.google.nl/?gws_rd=ssl#q=borstvoedin... - ale inac mozes skusit aj zaprazenu polievku s rascou, hrozno, ci 100% hroznovu stavu a keby prislo k najhorsiemu, ja mam dobru skusenost s homeopatikom http://www.farmaline.nl/drogisterij/bestellen/u... , no a inac vela tekutin..🙂

palinkova87
17. mar 2015

@rybca zatial neni problem;) ale pre istotu ....🙂)))

leonii
18. mar 2015

Babyyyyyyyyyyyyyyyy konečne teplooooooooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 A mlada ma teplotu ☹ Už som asi videla všetky časti SpangBoba aspoň 10000000000000000000x. Asi si vyberiem jarnú bundu 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

ervenka
18. mar 2015

Gemma citat posudok uz nemusi, mm jej uz vsetko dnes rano, ked drobec isiel do PSZ, povedal. A ona len prikivovala, ze hmmm, ok. goed zo... 😝
MM si zobral 3x pol dna volno, lebo su dni otvorenych dveri na ZS tu u nas. Treba drobca prihlasit do cca 15.4. Svojho favorita mame (bonus- fesak riaditel). Ale aj tak chceme vidiet vsetky 3 skoly.
Ozaj, drobec ma novu frazu- "Jongens ophouden!"

cestovatelkaandrea
18. mar 2015

@palinkova87 mne velmi pomahali kesu orechy. takze ak bude kriza, vecer si daj aj 100g a rano mas kamene na hrudi 😉

leonii
18. mar 2015

@ervenka Gratulujem 😀 Len tak ma zaujíma, že na čo sa sústredite? Ako ja som take neriešila školu vyberal mm ja som ešte bola na sk a tu máme dve a v druhej ani nebol. Ja budem šklolu ale strednú riešiť tak za 2r. pre najstaršieho a už teraz mám stres z toho 😒

nikoletam
18. mar 2015

Ahojte mozno to sem nepatri ale prave sme sa pristahovali do Tilburgu a rada by som spoznala nejake mamicky. Mam 2 zive :D deticky 2 rocne dievcatko a 5 rocneho chlapca.

ervenka
19. mar 2015

@leonii neboj, so strednou vam pomozu aj ucitelia, aj zaverecny Cito toets- test vam nieco napovie... 😉

leonii
19. mar 2015

@ervenka No ved uvidím že jak mu to pôjde, lebo včera sa vyjadril, že chce byť kuchár 😀 😀 😀 Týždeň predtým programátor no za tie 2r. to bude toľko povolaní, že si asi zavedieme na to zošit. 😀 😝 😀 😝

ikke
19. mar 2015

@ervenka cito toets ti povie, na aku uroven v skole dieta ma, ale skolu ako instituciu si aj tak musis vybrat sama. okrem toho teraz uz (skoro) vsetky stredne skoly maju (skoro) vsetky urovne, takze @leonii sa uz kludne moze zacat obzerat po strednych skolach v okoli 😉

@leonii ja mam doma jedneho a v rodine dalsich 4 byvalych studentov Baudatius college v Zutphene 😀 to len tak, keby ste nevedeli, kde zacat 😉 ale fakt neviem, co vsetko ta skola teraz ponuka.

leonii
19. mar 2015

@ikke No ja som sa z tej srandy včera pozerala,ale nejako sa v tom nevyznám sa priznám. Som zvyknutá na SK že sú ta vypísané odbory teda, že kuchár,krajčírka alebo teda gymnázium,alebo Obchodná akadémia a pod. A ešte k tomu používam prekladač tak isté vety sú fakt dosť smiešne 😀 😀 Janko ma nadanie na matematiku a na sk chodil na olympiády tu má sice samé dobré výsledky no neviem či mu to na niečo bude. To je super ked budem portebovat referenicie o škole tak viem kde sa mam obrátiť 😀 😀

leonii
19. mar 2015

@nikoletam Vitaj 😀 😀

ervenka
19. mar 2015

@ikke hmm, atheneum nebude lyceum. PABO a pod. zostanu vzdy specificke. Pokial samozrejme niekomu vo vlade nerupne v hlavicke a nespravi reformu.

ervenka
19. mar 2015

ozaj, priznajte sa, ktore ste boli vcera volit, a ktore nie?

ikke
19. mar 2015

@ervenka ale atheneum a lyceum su teraz uz iba casti strednej skoly, tak ako aj mavo, havo a pod. uz to len malokedy su specificke skoly. cize jedna skola musi ponukat vzdelavanie aj na urovni gymnasium/lyceum aj na urovni mavo a aj urovne medzi nimi. a PABO je pedagogicka vysoka skola, to nema so strednou nic. mozno si myslela praktijk onderwijs? ano, preto som tam pisala to "(skoro)" 😉

ikke
19. mar 2015

ja som bola volit vo waterschapsverk., kedze nemam NL pas

ggarbo
19. mar 2015

Jeej aj forum pre maminy v NL. Super! baby,su tu aj take co maju deticky do roka? a byvaju blizko Rotterdamu napr? Ja byvam sice az v Oostvoorne ale som mobilna🙂

ervenka
19. mar 2015

@ikke tu su to stale oddelene skoly. Hlavne ath a lyc. a este sa tym aj hrdia. Kym pojde tento nas na strednu, este vela vody pretecie...

ikke
19. mar 2015

@ervenka no tak to su skor vynimky 😉 trend je taky, ze sa tie skoly spajaju. a mam pocit, ze som uz pocula aj take vyjadrenie ktorehosi politika, ze stredne skoly by to mali mat povinne - poskytovat vzdelavanie na vsetkych urovniach 😅

jaj a @leonii - su samozrejme aj hodnotenia skol podla vysledkov, teraz to ale neviem najst...

ervenka
19. mar 2015
leonii
19. mar 2015

@ervenka Priznávam dobrovolne ja som nebola 😒 Vôbec neviem o čom boli voľby a tak neviem koho by som volila a len tak podľa obrázkov som zas nechcela 😀

leonii
19. mar 2015

@ikke No a čo je to škola praktijk jednu som našla v Zutphene a som sa nedopracovala, že aký typ to je?