Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
23. jan 2012

@rybca Manzel sa zasmial,ze som dostala MODRU tabletku, a znie to takmer ako teranosuarus rex- thyrax. 😀 Tvoje torty su uplne MNAM

ikke
23. jan 2012

nahodou, ja uzivam modre tabletky 😀 asi pred rokom totiz prefarbili stare dobre ruzove multivitaminy Centrum na uplne viagrovo-modru 😀

cestovatelkaandrea
23. jan 2012

@rybca drzim palce nech vam to vyjde potom 😉 ja sa chcem tento tyzden uz objednat k porodnej asistentke na prve vysetrenie. zobereme tam aj drobca, lebo mi budu robit sono na potvrdenie tehotenstva. tak nech vidi braceka alebo sestricku.

cestovatelkaandrea
23. jan 2012

@ikke ja syr zatial mozem, zato rybicky ma privadzaju do sialenstva. strasne ma z nich napina. a to byvame v rybacej dedine, takze udene rybky rozvonavaju vsade 😝 😝 😝

rybca
23. jan 2012

@ervenka
@ikke no keby boli aj strakavobarkave, len nech pomozu...🙂))) naposledy povedali, ze po zacati by sa to mohlo hned podarit...🙂)) tak sa uz neviem dockat...🙂))

dnes ideme s Matim k doktorovi, uz od piatku ma divne cervene flaky, vecer sa vyhodili na trupe, v noci sa zvacsili a do rana boli fuc a dnes rano ich mal pre zmenu na nozickach a na obed boli zase fuc, k tomu kasle a teraz uz aj sopli, tak asi nejaky divny virus...:(

ervenka
23. jan 2012

@rybca Mne dali 6 tyzdnov, aj ma doktorka upozornila,ze vysledky krvi mozu byt v poho, ale moje pocity/moj stav sa zlepsit este nemusi... Inak, doktorka mala zmysel aj pre humor... 😉

rybca
23. jan 2012

@ervenka my tomu nasmu doktorovi moc nerozumieme, melie strasne rychlo a je to asi nemec, vyslovnost ma inu ako holandania co pozname..🙂 ale paci sa mi jeho priamy pristup k problemu....🙂 ziadne zbytocne vypytovacky

miriamp
23. jan 2012

@rybca ako obvykle pekne vytvory. zboznujem moravske , no tak velmi cokoladove zakusky a torty zas nemusim.
a nema to nahodou zihlavku ? nas mal v lete presne take iste, trvalo to dokopy tak dva dni, vacsie cervene flaky, rychlo sa menili polohou i tvarom. 😉

rybca
23. jan 2012

@miriamp boli sme prave u doktora a povedal, ze to nie je ani ekzem, ani na alergiu to nevyzera, nas to ma od piatku vecera, v piatok ideme zase k doktorovi, nastastie napriek kaslu a soplom ma vsetko ciste, kazal to len natieraz vazelinou,

a co je to ta zihlavka? z coho to je? teda ak to nie je len poprhlenie od zihlavy...🙂))) on to ma raz na brusku, potom na bokoch a teraz najnovsie na nohach

miriamp
23. jan 2012

@rybca aj ho to svrbi? nasho maleho to veru svrbelo, si to skriabal ☹ (tak som si to vlastne vsimla ze nieco ma) ked som to isla ukazat mm, bolo to fuc, a zas na inych miestach to bolo. flaky rychlo prisli, menili sa a aj rychlo zmizli. reakciu moze vyvolat nejaky alergen, lieky, aj chlad, teplo, slnko, ustipnutie hmyzom, ale aj veeeela ineho ....... (vtedy bolo prave velmi horuco, a mal aj nejake stipance od komarov)
u doktora sme neboli, iba cez telefon s asistentkou som to riesila a bola presvedcena ze ide o netelroos/ galbulten - zihlavku
tak snad mu to rychlo zmizne 🙂

vever1
23. jan 2012

konecne som sa sem znovu dostala 😉 ked citam o tych holandanov a rybach 😝 moj ryby tiez nema rad 😖

@rybca si mi chute narobila 😀 a drzim palce pri dr. nech sa hned zadari 😀 no a my tiez soplime a tak sa maly rozkaslal 😖 2 noci som vobec nespala, lebo ho drhlo noc a den 😖 , vkuse, to som unho este nezazila. ani thijmsiroop nepomol, ale rano sme mu dali bisovol (ci ako sa to vola) a konecne zacal vykaslievat a dnes uz ani vela nekalsla, tak dufam, ze sa tuto noc konecne vyspim 😉 a tie flaky su fakt zvlastne, nenasla si nieco na nete o zihlavke?

@ervenka no tak nakoniec predsa len tabletky. tak len ich pekne papaj, dodrziavaj dietku a ona sa stitka spamata, uvidis. 😉

@cestovatelkaandrea uz si zdrava tehula? 😀

rybca
24. jan 2012

@miriamp kukala som tu zihlavku, podla fotiek a popisu by to mohlo byt ono, ale vobec si to neskrabe, ale v noci je viac podrazdeny, budi sa, ale uz toho ma menej, vcera mal len rano na nozickach zozadu a vecer na priehlavku jeden bodik a dnes je uplne cisty, tak dufam, ze je to uz na ustupe
@vever1 bisolvan a aj u nas zabera, a tiez aj sirup z cibule s medom, nas tiez teraz ked spusti, tak je to na pocuvanie strasne, ale doktor povedal, ze ma dichanie ciste, tak dufam, ze je to tak

cestovatelkaandrea
24. jan 2012

@vever1 dakujem 😀 akurat teraz ma v robote strasne napinalo. skoro letela prva sabla 😀 😀 😀 rychlo som si zbehla kupit do automatu keksiky (na slano) a pomaly ich zosrotila a potom to preslo. inak uz som schudla 3kg 😖 tak dufam, ze sa to spomali, lebo pri Damianovi mi takto zle nebyvalo.

a skoro sa uzdravte. my mame tiez maroda doma a uz 5 noci som poriadne nespala. niezeby to bolo nieco vynimocne odkedy som tehu.

cestovatelkaandrea
24. jan 2012

@rybca Katka tak nech to Matiho skoro prejde. Nas drobec ma po 8 mesiacoch opat usnu infekciu. tak sme sa s manzelom striedali pri nom doma od stredy do vcera. dnes je prvy den v skolke, tak uvidime ako dopadne. este nie je uplne fit, je taky citlivejsi, a unavenejsi.

rybca
24. jan 2012

@cestovatelkaandrea dnes rano uz nemal ziadny flak, tak uvidime, ale zato v noci ho riadne drhlo, som ho musela zobudit a dat mu napit, potom to uz bolo v pohode, tiez som nevyspata,
no to je neprijemne, ked to mal Mati (tu slintacku) mu aj krvacali dasna, niekolko pyzam som aj povyhadzovala hned a na mnohych mam sede flaky od slin do teraz, co to ani vyprat nejde, nastastie Mati choroby znasa fajn, aj vysvetlit si necha ked musime natierat alebo cistit a tak

rybca
24. jan 2012

Sperkovnica 10x15 cm

cestovatelkaandrea
24. jan 2012

@rybca tak to mas super, ze to zvlada dobre. Damian ked bol mensi, tak sme zopar krat ani nevedeli, ze ma anginu, lebo teplotu nemal a len kaslal viacej. Az ked kasel trval dlhsie a sla som k dokimu tak ten mi povedal, ze ma anginu. Aj kiahne zvladal dobre. Len ked ma problemy s uskami tak je taky mrcko.

jarunice
25. jan 2012

@cestovatelkaandrea ahoj, dík za optání, no zk. z němčiny dopadla dobře, ale zato státní zkoušky z celé VŠ dopadly bledě :( porota se asi špatně vyspala, protože jsem šla jako pátá a 4 lidi přede mnou to taky neudělali,... tak snad mi dají druhou možnost v červnu.

eri28
25. jan 2012

caute maminy z holanska, je tu niekto z amsterdamu a okolia zhanam tehu veci, neviem ci som, ale som taka tucna, si si chcem aspon jedny nohavice a spodne pradlo kupit, nevadi, ze nosene, a ked raz budem zide sa aj teraz aj potom 😀 😀 😀 😀

eri28
25. jan 2012

cislo mam 42, 44, a 85 C , 😉 dakujem, ked o niecom viete, som tu............

palinkova87
25. jan 2012

@ikke jujko gratulacia veliká k tehuuuu🙂)))

palinkova87
25. jan 2012

@cestovatelkaandrea kks aj tebeeeeeeeeeeeee 🙂) babule... to čo?? inšpirácia bola?? hihiiiii😀

cestovatelkaandrea
25. jan 2012

@jarunice super tak gratulujem, ze to mas hotove a dufam, ze aj ostatnym sa to podari spravit neskor 😉

cestovatelkaandrea
25. jan 2012

@palinkova87 to vies, velky vekovy rozdiel medzi drobcami som nechcela takze asi aj preto. praca stabilna, byvanie iste, zdravi sme takze sme sa rozhodli.

cestovatelkaandrea
25. jan 2012

@eri28 ak by sa ti nepodarilo zohnat tehu oblecenie, tak mozes kupit aj velmi lacno v Etame, H&M alebo CA. Ja som si teraz tak kupila dvoje nohavice za 10 euro kus. Co je podla mna super cena.

ikke
25. jan 2012

@palinkova87 dakujem 🙂
no ja kedze mam surodencov ovela starsich nez som ja (9 a viac rokov), som bola odjakziva rozhodnuta, ze pokial sa bude dat, toto svojim detom neurobim. podla mna je pre deti idealny rozdiel 1,5-3 roky, no a my to snad nejako rok-dva prezijeme a potom uz nas caka len svetla buducnost, same pozitiva a dovolena v jugoslavii... 😀

eri28
25. jan 2012

@cestovatelkaandrea to je super cena

pattie
25. jan 2012

@eri28 Ahoj Eri, jsi z Amsterdamu? Nechceš někdy zajít na kafčo? My jsme tu zatím krátce, tak se rozkoukávám. Ale už se tu znám s jednou holčinou z Prahy, která žije v Amstelveenu. My jsme v Buitenveldert.

eri28
25. jan 2012

@pattie okej rada, napisem ti neskor

eri28
25. jan 2012