Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
17. sep 2012

nakoniec sme sa rozhodli, ze babo urcite nebudete mat meno po otcovi, vzhladom tomu, ze otec tu nie je este uplne registrovany, a keby mu nahodou nedali povolenie, nemaju dovod, ale clovek nikdy nevie, tak by tu nemohol ostat, a bobo tiez, kedze by malo moje meno, a obidvaja by pravdepodobne museli odist s krajiny ☹ , co nechceme......
Urcite bude mat moje meno, a kedze potrebuju partnerove prehlasenie, ze nie je zenaty predtym a to mu Nigeria do mesiaca nevyda...tak ostane pri mojom mene zatial a ked sa bude dat otcove, tak pri dvoj mene, ked nie tak, nie...
hlavne nech je babo zdrave, meno neskor zmenime, uvidime.....

ikke
17. sep 2012

@eri28 ale je ti jasne, ze priznanie otcovstva na urade sa nerobi kvoli menu?
a pochybujem o tom, ze by miesto pobytu dietata nejako suviselo s tym, ake a koho priezvisko ma. tvoje dieta nemozu z holandska len tak poslat prec, pretoze tvoje dieta bude mat slovenske obcianstvo (a teda EU).

vever1
17. sep 2012

@eri28 ak to dobre chapem tak tvoj partner tu nie je uplne lagalne potom. no ja sa vam do toho nechcem starat je to vas zivot a vase roshodnutia ale si uvedomte obaja ze za chvilu sa stanete rodicmi a ste zodpovedny za zivot bezbranneho dietata. a ako ti uz aj teraz ikke napisala priznanie otcovstva sa nerobi kvoli menu. a ako chcete zit ked sa male narodi? dostavas nejake peniaze? a ked tvoj partner nema ziadne pracovne povolenie kto bude na vas robit? ci ty sa vratis do prace?. si uvedomujes ze mas MD 16 tt a za ten cas nemozes vobec robit? MD je povinna. ako to chcete vyriesit? mozem sa spytat preco ste prisli prave do NL? preco ste nezostali na SK?

ervenka
17. sep 2012

.....anyhow.... baby chcem sa pochvalit, teda no pochvali 😉 t. Dnes sme isli ku starym rodicom a mm cakal na mna kym sa obujem, kratucha mal na rukach, sedel na schodoch. Nas krpcek chytil schodu za tatkom, preliezol cez neho a sup ho- vyliezol s tatkom az na 1. poschodie. JAsne,ze tatino ho nasledoval- ruky nastavene, keby sa mlady pan rozhodol skoncit. KEd vyliezol az hore, este si zatlieskal a zasmial sa 😀 ... Nastastie dvere mame pocas dna stale zavrete...

eri28
18. sep 2012

@vever1 ja som nechcela vobec zit na slovensku, poslednu dobu som tam, ani nepracovala, bola som v Nemecku, ako oaprovatelka, na turnusy, a priatel tam zit nechcel tiez, zil tam predtym dlhsie, este, ked neboo euro, podmienky na zivot ako taky tam mal urcite lepsie vytvorene za tie roky, aj ked nasa krajina je trosku rasisticka, ine krajiny, su na tom horsie, trosku sme mali obavy, ked budeme mat deti, pretoze by nebolo biele, a v NL je dost vela cernochov, cize on sa tu z toho pohladu citi lepsie, a mne to bolo jedno v ktorej krajine, len nie doma....
asi som to nenapisala moc zrozumitelne, ale tak neako som to myslela...

eri28
18. sep 2012

@ikke pozrem neake stranky aj na nete o otcovstve, teda pisete mi vsetky dost zrozumitelne, ale veci neako vobec nechapem.
priatel dnes ide este za nasim advokatom, aby vedel presne ake ma povinnosti a prava...

palinkova87
18. sep 2012

inakšie babule moje fakt je ta krmazrog povinná?? ked mne tam je odveci tá mlada, ked tam budem mat mamu,alebo svokru 😖
ked som bola s Nicom tak som bola dlho v nemocke 5dní a potom ešte sa mi vidí 3dni chodila k nám na dve hodky, a aj to sme ju posielali skor. ale viete koli čomu? však ona bola tehotnáááá.. ja tomu nechápem.. ako tehotnu z bruškom nechajú robit takéto niečo?? ešte, že som bola okik.. inakšie ja som fakt po porode hned behala ako nič .. 😀 aj vy ste to tak?? :-P

ikke
18. sep 2012

@palinkova87 myslim, ze je povinny, ved kto iny by kontroloval teba a dieta po zdravotnej stranke? nemyslim si, ze huisarts alebo CB maju na to cas (teplota, sitie, zltacka, chudnutie a priberanie dietata, stolica,...). da sa poziadat o menej hodin, potom mas iba asi 24-25h namiesto 49h kraamzorg (som sa vcera docitala). ale ak nepoziadas, dostanes automaticky tych 49h.
ja som mala pri prvom porode tehotnu porodnu asistentku z nemocnice 😅 zas si myslim, ze keby si mala problemy alebo by sa tehotna kraamzorg necitila na to, poslali by niekoho ineho 😉

palinkova87
18. sep 2012

@ikke acháááááááááá no dobje.. radčej sa vás opýtam.. ked vy sa v tomto viac vyznáte 🙂))) ste tu fakt super baby.. som rada,že vás tu mám🙂)

inak baby.. som rozčúlená za Tobka uplne.. kokos. včera sme boli v tej predškolskej pre špecialne školy. ale ako sme sa dozvedeli. tak ty kokos to neni normálne.. s Tobka spravili mentoša.. ako ja tomu nechapem.. ty kokos.. keby som vedela, že takéto niečo bude nasledovat tak ho hned dám to tej mkd.. a nič iné neriešim.. ☹( je mi fakt už s tohoto do plaču.. oni spravili záver len z nejakého sprostého skúšania.. ale nepočúvajú to, že kolko sa Tobko fakt za toho pol roka čo chodil do tej školy naozaj naučil!!! ja už neviem.. som zúfala ☹(((((((( medzi také deti ho naozaj nechcem dat.. ☹((((((

ervenka
18. sep 2012

@palinkova87 KEd vam prisiel posudok z testov, nebolo tam niekde napisane do kedy mate pravo sa odvolat? Mozno ze to by pomohlo a ak nie je sanca sa odvolat, potom uz len staznost na dohlad. Ak mate moznost sa odvolat, tak treba napisat, ze je jazykova bariera, ze mu stiahli 30 bodov- co je velmi vela. Navrhujete umiesnit dieta do normalnej skoly, ale ziadate asistenta... Alebo pockat rok, a znovu ziadat o preskusanie... A porozpravala by som sa s nejakym ucitelom v novej skole, co si o tvojom ditku myslia.
No a ta kraamzorg- ona je vlastne nato, aby sa o teba postarala- skontrolovala podvozok 😉 pozrela ditko... Ak tu budes mat mamu, svokru- mozu ti navarit, robit spolocnost, nakupy... A tehotna kraamzorg- to sa casto nevidi.. 😉
no ja som mala "zakazane" sa hyba, len v posteli sa "valat".. Prvy den to bolo ok, ale na druhy ma trhalo behal po dome, obdivovat Danka... 😉 Ale teraz uz viem lepsie, ak pride level2, budem na niektore veci lepsie pripravena...

vever1
18. sep 2012

@palinkova87 kraamzorg je povinny a az po nom starostlivost o dieta prebera CB a huisarts.
no s Tobkom mi je to luto, ale mozno ked uvidia co vsetko vie tak sami uznaju ze do tej skoly nepatri 😉

vever1
18. sep 2012

@palinkova87 alebo ako ervenka pise sa odvolajte. rada by som ti poradila ale neviem ako to chodi v tomto smere. 😖 my mame s malym tiez jeden problem a na zaciatku bolo velmi tazke to akceptovat ale uz som sa s tym zmierila aj ekd mi to nikdy nebude jedno 😖 lebo predsa je to moje dieta a vdzy chceme aby to nase bolo dokonale a nic mu nebolo. Zial realita je niekedy uplne ina ☹ ja by som sa na vasom mieste bud skusila este odvolat ako pise ervenka alebo potom vyskusala predsa tu skolu. ved oni su tam kompetentni a musia vidiet ci tam patri alebo nie.

palinkova87
18. sep 2012

@ervenka to čo si mi napísala ohladom Tobka tak poviem mm.. on je už tiež s toho zúfalý.. chceli sme dobre pre neho a aby sa nedostal k zlým detom aby to poriadne preskúmali.. a oni s neho spravia mentoša.. kokos.. na Sk.. som ho chcela dat do špecialnej školky a oni samy povedali, že on k takým detom nepatrí, že on patrí ku normálnym detom .. však ho aj dala do normalnej triedy.. a jedine,že ho brali cvičit na chrbticu a s očkom .. lebo mu uteka.. a nevidela iný dovod aby bol medzi takými detmi.. tak ja už neviem, čo tu z neho naozaj robia.. ale tak toto určite skúsime čo si tu teraz napísala.. dakujeme ti velmi pekne..

palinkova87
18. sep 2012

@vever1 no,ale my Tobka práveže nechceme koli tomu dat tam.. lebo Tobko ked vidí iné dei čo robia tak to opakuje.. a nevysvetlím mu to nijak.. že on to nesmie, že to sú detičky choré.. proste sa kním prisposobý.. no a to pre neho by uuuplne zle dopadlo..

vever1
18. sep 2012

@palinkova87 tak sa skuste najskor odvolat a uvidite co vam povedia. 😉

palinkova87
18. sep 2012

@vever1 no tak to skúsime na 100%

palinkova87
18. sep 2012

@vever1 a ako Ty s tehulkovaním🙂)) 😎 😎 😎 😎 😎

ervenka
18. sep 2012

@palinkova87 phuuuu, no ak Tobko opakuje,tak treba asi velmi rychlo konat. Predpokladam,ze spec. skola len videla vysledok, podciarknute zratane- ditko tam patri. NEviem ako vyzeral posudok, ale vacsinou je to rozpisane na par stranach- treba im povedat, aby si to precitali, a hlavne, ze chlapec je mentalne ok, ale je recova bariera= -30bodov. Nechcem strasit,ale ked sa ditko dostane do specialnej skoly, moze byt problem ho odtial dostat- skola na neho dostava dotacie od statu. Aj ked menej ako pred 2011, ale stale ich dostava... Co sa tyka ocka- huisarts moze poslat ditko k ocnemu, dostane specialne okuliare.. Ale myslim,ze ste to uz riesili, takze nemusim radit.

palinkova87
18. sep 2012

@ervenka hej hej k ocnej chodíme.. no ved toto, čo sme sa dozvedeli tak tie deti chodia do tejto školy.. http://www.franciscusschool.com/ náhodne je vedla tej kde sme chodili. a tie deti som videla aké tam chodia..a proste on k ním nepatrí to už povedala aj ta skola bernadetta.. preto ho posialala do MKD.. keby sme toto vedeli ako to všetko dopadne tak ho tam hned dame... ach... 😠

ervenka
18. sep 2012

@palinkova87 Odvolanie... A poriadne vydiskutovat,ze co a ako... A kludne si aj buchnut po stole. VEd ide o dieta.
Kukla som tu skolu, vyzera ok. Je dobre mat osobneho asistenta, ale na neho by mal narok aj v normalnej skole. Alebo si postavit hlavu a povedat, ze jednoducho nesuhlasite s touto skolou, ze maleho beriete a idete inde. mozno trosku brutaal, ale ked to inak nejde. Mate aj pravo nesuhlasit s umiestnenim. Ale neviem presne ako to chodi, ked je dieta uz v skole. JA len viem,ze jedna mama sa pohadala s uckou-suckou a vydobila si,ze ditko zostane v normalnej skole. Mama-pravnicka, takze na nu si netrufli...

palinkova87
18. sep 2012

@ervenka tak to aj spravíme...

ervenka
18. sep 2012

@palinkova87 a ked vam budu tvrdit, ze dieta skolu nemeni pocas sk.roku, tak sa zasmejte a povedzta, ze ale ANO MENI! 😉

palinkova87
18. sep 2012

@ervenka dakujeme ti velmi pekne si zlata...

ekira
18. sep 2012

@palinkova87 ahoj
my sme mali podobny problem.amon mal od malicka problem s holandskym jazykom,pretoze ja som stale rozpravala po slovensky snim.mal problem oddelit slovensky jazyk od holandskeho.v skolke zzacal rozpravat a to tak,ze prve slovo holandsky a dokoncil v slovenstine.preto nam poradili inu skolu.isty cas chodil do nijmegen.bola to klasicka skolka,ale s menej poctom deti a viac uciteliek.problem nastal az vtedy ked mal nastupit do skoly.chceli ho prosim pekne dat do skoly medzi sluchovo postihnute deti 🤐 ]- kdesi v groesbeek. este pred nastupom mu robili testy, o ktorym sme nevedeli.a robili mu ich v ceskom jazyku. 😕 samozrejme,vysledky boli katastrofalne,lenze tu si myslia ze cestina a slovenstina je rovnaky jazyk.tak sme buchli po stole a odrazu s atest robil v nom jazyku. mali sme to statsie,ze sme mohli ist pozret do tej skoly este pred prazdninami.no poviem ti,,bolo to pre nas oboch sok.a pre amona ani nehovorim.pretoze pani ucitelka zacala na neho rozpravat posunkovou recou.v tom momente sme sa otocili a dovi dopo!tak zacal chodit do cuijk,celkom rychlo si zvykol.je to skola ,kam chodia deti ktor emaju problem s jayzkom alebo s ucenim a po niektory aj so spravanim.ja som sa bala,ako to vsetko bude,pretoze v tej skole boli deti -turci,marokanci.bala som sa ze sa zmeni v spravani.a samozrejme ze sa sem tam nieco udialo,lebo opakoval po dryuhych detoch .ale to bolo mozno raz do roka.proste sme stale snim debatovali a vysvetlovali.co sa smie a co sa nesmie.zabralo to.odtohto skolskeho roka uz chodi do merletcollege v nasom meste 🙂

vever1
18. sep 2012

@palinkova87 mam sa dobre. sa to tento krat fakt neda porovnat s orvym tehu. to som zu posledne tt uplne bola ko, chrbat strasne bolel, teraz sa mito zazracne napravilo. sice je pravda ze je to tazsieco sa tyka toho ze mam uz jedneho co tu okolo chodi a vyzaduej pozornost, a vela krat ho musim vlacit na rukach ale uz sa mi to krati, zu to nejak vydrzim. a mam stastei ze dni v tt som doma sama, tak si mozem oddychnut 😀 a vo stvrtok idem zas na kontrolu tak som zvedava co bude zas s tymi bielkovinami v moci. ja uz ani neverim ze mi ich zas nenajdu. len ma to stve ze im budem v nemke musiet vysvetlovat ze som bola pred tt tam a ze musia davat moc do labaku a nie ho testovat s tymi pruzkami 😖 ale co uz. hlavne je ze uz pomaly koncime 37tt a keby aj neico bolo tak sa mala uz moze narodit 😀
a inac ja mam tak nabity program posledne tt. kazdy den skoro neico mam 😝 ale uz som si povedala ze uz ziadne veci nejdem planovat lebo clovek nikdy nevie 😝 na buduci tt mam este 2 plne dni a potom uz hadam budem oddychovat 😝

miriamp
18. sep 2012

@ekira a aka je teraz jeho slovencina?

ekira
18. sep 2012

@miriamp rozumie uplne dobre,len ked sa so mnou rozprava ,odpoveda automaticky holandsky.mala som tu cez prazdniny synovca zo slovenska a tak mu isla slovencina,ze som kukala ako puk.normalne odpovedal pekne po slovensky a aj otazky kladol po slovensky.no ako nahle synovec odisiel buuuuuuuum,automaticky holandstina

katkahg
18. sep 2012

Ahojte mamicky, som tu nová -) Niekto z Drenthe?ozvite sa este pridem niekedy 🙂

katkahg
18. sep 2012

@eri28 ahoj, ano predávajú ale len susené : Gist. 🙂