Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ekira
18. apr 2013

@cestovatelkaandrea dakujem,napisala som jej.uvidime ako sa rozhodne. 😉
a samo aj
@rybca a
@lexxie_holandsko dakujem 🙂
@ervenka nezabudla si na mna? 😉

ikke
18. apr 2013

@lexxie_holandsko ano, platime 13 euro, lebo ma VVE indikaciu. kym bola PSZ aj pre deti bez indikacie, platilo sa okolo 40-60 euro. no uz nam bolo "pohrozene", ze o indikaciu mozme prist, lebo mlady je moc inteligentny. kto ho ale nauci po holandsky kym pojde do skoly, zatial nie je jasne... 😝

lexxie_holandsko
18. apr 2013

@ikke jj. nase deti mely taky, ale stejne jsme platili o dost vic, myslim, ze 1 den mely zadarmo, ale ostatni jsme normalne platili, mozna to zalezi na gemeente. Holandsky se nauci sam, jako vetsina deti 🙂 Kamoska mluvi na deti nemecky, jeji manzel italsky a deti umi holandsky perfektne, zadne opozdeni nemaji. Ono to nekdy s tim muze souviset a nekdy zase ne. Tvuj syn to urcite zvladne a ma jeste cas.

cestovatelkaandrea
18. apr 2013

@rybca to nie je z konika. ziadne hadky ani problemy, neboj. ja sa nehadam..Je to kvoli Timejke. jej pribeh som si citala pred par mesiacmi a odvtedy som sledovala ako sa jej dari. no a pred nedavnom sa jej pohorsilo az tak, ze dnes uz nie je medzi nami. akurat ju dnes pochovavaju. Takze asi tak. Sice som maminu a dievcatko osobne nepoznala ale dlhsiu dobu som sledovala ako sa im dari tak preto som z toho nanic. A ked sa pozriem na Kiliana, ktory je skoro rovnako stary, tak mi je smutno...

ekira
18. apr 2013

@cestovatelkaandrea smutne a tak neuveritelne nespravodlive!!!!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

vever1
19. apr 2013

@cestovatelkaandrea aj ja som ju sledovala a je to velmi smutne ze to nakoniec takto dopadlo ☹ ja poznam osobne 3 baby tu z konika ktorym zomrelo babatko ☹ a aj ked uz maju zdrave deticky tak ta bolest za stratou tam stale je a bude ☹ je to velmi nespravodlive 😖
a emma hej ona je zrutka 😝 ja si to teraz vuchutnavam kedze sven bol a este stale je uplny opak, do neho nieco dostat bol taky problem. niekedy mi aj 3 tyzdne nic na veceru nezjedol a ja som vsetko vyhadzovala 😖 a aj ked teraz aspon niekedy apr lyziciek zje lebo musi ale uz sa to trolinku polepsilo 😉 a ano je aj velmi aktivna. ona mala 5.5 mesiaca a bola v takom polosede u mojho mm a zrazu sa posadila a sa jej to zapacilo a odvtedy sa stale sada co nie som velmi nadsena lebo sa mi to zda este dost skoro. ona aj v tej sedacke sa posadi a to ju ma na tom lezatom stave. ale nastastie viac je na brusku a chrbatiku tak sa to kompenzuje aj ked niekedy ma take stavy ze bude kricat a zlostit sa pokym ju neposadime a potom sa rehoce a je taka rada ze sa od radosti hadze do zadu, sme ju tak raz zo srandy posadili na gauc a ona sa tak zacala hadzat o to operadlo a niekedy az tak silno ze som si myslela ze si dych vybije a ona mala z toho taku radost 😝 a rebalovanie to je tiez kapitola, sven ten pekne lezal a dal sa prebalit a ona bez pohybu nevydrzi tk to som sa musela naucit rychlo prebalovat a aj to sa mi stihne 2x pretocit 😝 no opica mala to je 😀 😝 a kilian opat bude pit pekne mliecko, ja som to vidam na emme. par dni pije pomenej a potom zdruzga 200ml.

vever1
19. apr 2013

no a teraz k svenovi. vcera som sa super porozpravala s judith. potvrdila nam nas domienky. ona sedela pri nom v skolke 1 hodinu a mala presne taky isty pocit z toho ako my co sme skonstatovali z videa. a dokonca mi povedala ze uz po par minutach zistila ze ta jeho mlada ucitelka nema tolko skusenosti 😝 tak sme sa dohodli ze na buduci tyzden ked bude mat s nimi poradu lebo vraj raz do mesiaca mava skolka poradu s CB tak tam hodin do plena co spozorovala pocas observacie lebo predsa nas sven ma problem a oni s takym skusenosti nemaju tak im chce navrhnut ze k nim pride nasa fysio a im vysvetli ako mozu take deti stimulovat, lebo ona ma pocit ze sven sa tam neciti bezpecne a preto neukaze aky je. lebo ked sedela pri nom pri stole a zacala sa mu venovat za 5 minut sa otovril a sa nou rozpraval a hrali sa spolu a smiali a ked tam prisla bol uplne tichy. mala som velmi dobry pocit ked odisla. a viem ze to nenecha tak ale bude sa snazit skolku dotlacit k tomu aby sa tam sven citil bezpecne. mi este povedala ze mame este rok na to aby napravili svoju chybu 😀 a vcera sme boli aj na polrocnej kontrole so svenom a tam sa jeho spravanie samozrejme tiez rozoberalo elbo eraz je do toho zainteresovani uz kazdy 😝 tak sme sa dohodli ze pojde sven k psychologovi aby sme zistili ako je na tom po emocionalnej stranke ale aj rozumovo kedze nam kazdy hovori ze je velmi sikovny na jeho vek ale nam to pripada normalne lebo my nemame s kym porovnavat ale tak ci nahodou nepotrebuje vacsie stimuly aby sa nenudil ale to bude trvat este asi pol roka kym sa tam dostaneme.

lexxie_holandsko
19. apr 2013

@vever1 tak skvele, ze CB takhle spolupracuje a budou s tim neco delat. U KDV si dokazu pouze predstavit, ze maji hodne deti na 1 vychovatelku a nejak se mu nemohli individualne venovat? Ted by uz mohli, je dobre, ze jim to rekne CB, z toho maji urcite respekt. Tak preji, at se to zlepsi. Strasne zalezi na pristupu ucitele, to jsem videla u obou svych deti.
Emca je taky sikulka, se ti za chvili rozbehne, syn kamosky chodil v 9 nebo 8 mesicich, i to je mozne..OVsem neni moc o co stat, protoze v 8 mesicich nejsou rozumove tak daleko a musi se honit jeste vic nez rocni 😀

lexxie_holandsko
19. apr 2013

S tema detma to je smutne, ze se to stava. To si myslim rodice neprekonaji nikdy ☹

vever1
19. apr 2013

@lexxie_holandsko no to mas pravdu ked chodia velmi skoro tak mas co robit 😝 sven zacal chodit az v 16m a to uz bol ovela rozumnejsi tak som zvedava ako to bude s malou. mne veru vadit nebude ked nebude chodit v 9m 😀 aj ked podla mojej mami vsetky deti chodia uz ked maju rok 😝 a vela deti na jednu ucitelku? no u nas v kdv praveze sa snazia mat menej ako je oficialne dovolene. si teraz nespomeniem na to cislo co nam riaditel na rodicovskom hovoril ale viem ze sme boli ako rodicia vsetci zhrozeni lebo sa nam to zdalo vela 😕 ale riaditel nas ubezpecil ze oni az do takych extremov zajst nechcu. lebo to je skor mala skolka a taka chcu aj ostat. teda uz je to dost velka organizacia lebo sa teraz u nas na dedine stavia nova skola kde budu mat tiez nove priestory ale tato stara skolka tiez zostane a bude tam o torchu menej deti ako teraz. sa to proste podeli. my sme si tuto skolku vybrali prave kvoli tomu ze nebola velka.

palinkova87
19. apr 2013

Ahojte baby... ja uz nestiham ani chodit sem. Mame sa dobre🙂 priberame🙂 v utorok sme mali 2480 gramov🙂)) a predtym ked tu bola z ggd tak sme mali len 2.24 🙂 takze za tyzden sme dobre pribrali. 🙂 Nicinko ten mi da zabrat🙂 a este aj Tobko a skola do toho... no mam toho dost... a inaksie v maji ma prist sem nejaka so socialky aby si vypocula aj nasu stranu a 4.juna sa rozhodne kde Tobik pojde do skoly. No kde inde ako do tej hlupej franc.school... je mi stoho na nic:(

vever1
19. apr 2013

@lexxie_holandsko to mas pravdu to rodicia nikdy neprekonaju. ja osobne som sice o narodene babatko nikdy neprisla ale pokym sme sa dopracovali k svenovi tak som 2x potratila a 2x mala mimomaternicove tehu a na to moje prve tehu nikdy nezbudnem teda na vsetky 4 nezabudnem ale to prve bolo specialne. ☹ vtedy som uz aj srdiecko videla bit a nakoniec v 12tt na uzv sa doslo na to ze malicke v 9tt zomrelo a moje telo na to vobec neprislo ☹ a to uz preslo 5 rokov odvtedy ale ja stale musim na to mysliet a rozmyslam co by to bolo a ake by uz bolo velke, lebo ja am kamosku s ktorou sme boli spolu tehu takze jej dcerka mi to dost casto pripomina. a aj ked si ludia myslia ze uz je to davno a mam 2 zdrave deti tak uz som na to vsetko zabudla tak sa velmi mylia. kazde jedno tehu ma svoje miesto v mojom srdci a kazde beriem ako svoje dietatko anjelika. ale to nepochopia ti ktori si to nezazili..........a ked viem ako to prezivam ja co si toho este tak vela neprezila... tak ta strata za narodenim babatkom je 100x vacsia a ani zdrave dietatko tu bolest v srdci nezahoji 😖

rybca
19. apr 2013

@cestovatelkaandrea no jasne, chapem...:(

@vever1 mas pravdu, aj ked sa odborne babatku najprv hovori embrio a mnohi ho povazuju za ziveho tvora az po narodeni, ja osobne si myslim, ze je to babatko uz od spojenia vajka so spermiou...:( a musi byt neskutocne tazke o neho prist, v akomkolvek stadiu zivota

ervenka
19. apr 2013

@ekira nie, nezabudla.. 😉

lexxie_holandsko
19. apr 2013

@palinkova87 a mala se narodila v terminu ? NEbo driv. Tak skvele, ze tak hezky pribira a s Tobkem preji, at to dopadne dobre, oni ho chteji poslat zpatky do te strasne skoly, kde jste meli tolik problemu 😕 To snad muzete nejak ovlivnit, hlavne ne k te same ucitelce

Jinak tu mam tchanovce, tchyne pacifikuje zahradu, tchan s manzou lepi folii na sklo proti dverim, protoze mama se zhrozila, ze deti rozrazi sklo a porad o tom pise. Ma pravdu, ale kazdy den to pise tak 2x, to je fakt moc. No tak ted je folie a kdyz se sklo rozbije , tak zustane ve folii 😀 Jinak zuzka pomahala na zahrade a rozrazila si lopatkou pusu a nos, krve mraky, nastesti to nic neni.

eri28
19. apr 2013

Ahojte maminy, ja neako vysim na FB, cize ten trosku, cas vyplnam tak,aj tak tam mam celu rodinu 😉 , tak aspon sa tu nenamotavam na pribehy a hlavne take smutne ☹ ☹ .
Neako sa mi neda citat, ani cas nevychadza, tak pridam aspon fotku maleho, som tak stastna mamina, vdaka Bohu 😉 .

ervenka
19. apr 2013

Dnes sme mali zaujimavy den, zacal sa uz v noci- Daniel spal u nas, buchol nohou o ram postele, neublizil si, skor sa zlakol= mama mala nocnu od 3 do 4,30. Bubaluuuuuuu. Poobede sme boli na navsteve u tety @vever- Sven bol zlaty a Emmka je uz velka slecna... 😉 Vecer este kuknut tatka ako hra fucik. Ja som cely den nastavena na autopilota. 4kavy v sebe, cola (ktora sa mi za normalnych okolnosti hnusi)
No ti anjelici... Susedia to nezvladaju- sused si nasadil terapiu pracou- rozryl ich zadnu zahradu, ma rozrobeny projekt... ale aspon sme zistili, ze odkvap z nasej schuurtje usti do ich zahrady. Hmmm, velmi zaujimavo su postavene tieto domy. sused povedal,ze aj oni maju obcas smrad z kanala v dome. Rozpravala som sa so susedou o detoch, skole atd. A ja tavaaaaaaa 😔 som prehodila mena jej synov, velkac je Tijs a maly co zomrel sa volal Joris. A ja som sa spytala,ze ako sa paci Jorisovi v skole.. Od hanby som sa skoro prepadla... ☹ Ale ze sa drzia, horsie a aj lepsie chvilky pridu, odidu... Ja som mala sesternicu, ona v 19r. zomrela na cysticku fibrozu, ale to bol trochu iny pribeh- teta a cela jej rodina v zajati sekty-Vertikalita- verili ze sestrenku vyliecia, ona zostala doma, ziadna nemocnica, ked zomrela, mala len 39kg/170cm. Bola pitva, policia, ale kedze ona bola plnoleta "sama bola zodpovedna". Ach jo...
@rybca ozaj, zabudla som sa ta spytat- mas ty svoje vlastné tie velke tazky do ktorych si davame vrecia s postou, ci si beries z depa? Dnes sa zastavila kolegyna a dala mi mapje-moju VLASTNU- mam tam vsetky tie dolezite listocky ako te kleine postbus, terourtjes atd. a ze uz nebudem vypisovat karticky ale cez email poslem nasemu teamleaderovi. Tak sa vytesujem. TEsim sa aj na utorok, lebo on pride zase sa pozriet, ako sa nam dari, tak mam prichystane na neho... A som tiez velmi zvedava, ci zajtra konecne budem mat dost letakov. 😠

rybca
19. apr 2013

@ervenka ano, mam 3, 2 vzadu a jednu v predu, do nich potom vkladam tie sede tasky s postou, a my zatial stale vypisujeme dochadzku na papieriky a dnes prisiel zase nejaky mail o zmenach s taskami, ze budu chodit niektore neskor, ci co, no musim sa na to este s Lacim kuknut

ervenka
20. apr 2013

@rybca my mame ochtend wijk cca 11,00 middag/ laat wijk cca 12,30-13,00.

rybca
20. apr 2013

@ervenka tak ja robim poobednu a to o 13.45, ale zevraj casom by mali byt vsetky o 11.00, to bude asi lepsie

lexxie_holandsko
20. apr 2013

@eri28 maly je moc krasny 🙂
@ervenka tak to musis dospat a taky si nekdy davam colu na nabiti a normalne ji moc nepiju. Ne, ze by mi nechutnala, ale nekupujeme ji.

vever1
20. apr 2013

@ikke pomooooooooc to ako si vydrzala? mna uz to teraz prestava bavit 😖 vcera to vyzeralo uz pekne, 3x sa sam vypytal na nocnik a pekne sa hned vycikal tak som si myslela ze uz sme na dobrej ceste a dnes uplne vsetko ignoroval a nic ine som nerobila len ho prezliekala. a raz mi plakal ze on chce plienku 😖 a raz som ho nalakala na nocnik a sme si precitali 2 knizky a sa pekne vycikal ale inak vzdy sa ozval az ked sa uz pocikal. aj gauc bol dnes 2x obcikany 😖 ja neviem ci on to vobec dokaze zadrzat 😖 to mi zatial vypada tak ze nedokaze a ak mi aj povie ze potrebuje cikat tak uz to rovno pusti a nestihnem ho na ten nocnik posadit. bolo to aj u vas tak? my sme zacali vo stvrtok ale az poobede a v piatok tiez az poobede lebo rano sme museli na cvicenia. moj mm povdal ze teraz to uz musime vydrzat ale ja asi skor osediviem ako on bude bez plienky 😖

ikke
20. apr 2013

@vever1 no prvych 5 dni sa ani on nepytal, len po 2-3 dnoch uz dokazal zadrzat tak, ze cikal iba ked sme sa ho po 1-2h spytali, ci treba. a hned od zaciatku, ked sa pocikal, ho mm dal nachvilu na wc a tam mu rozpraval uplne pokojnym tonom, ze sa cika do wc a do nocnika a ze je velky chlapec a dokaze to a tak.
a ked sa vycikal do wc alebo nocnika, dostal nalepku. na dverach izbicky ma "plaskaart" z jedneho casopisu, ale mozno najdes aj nieco pekne na nete, na tu si lepil nalepky a za 5 napepiek na konci riadku som mu nakreslila darcek, tak potom sme vytahovali vselijake zdedene hracky 😅
trpezlivost 😉 aj ja som po 2dnoch myslela, ze osediviem.

ale inak tu v okoli medzi kamaratkami poznam dost 3.5-rocnych deti, co este chodia s plienkou...

vever1
20. apr 2013

@ikke no aj ja mu to neustale vysvetlujem. vcera sa pocikal a plakal ze on nechce byt mokry tak som mu vysvetlila ze nebude ked sa bude pytat a potom sa 3x krasne vypytal a stihli sme to aj ked raz si trosku cvrkol aj do slipov. a za kazde vycikanie ma nalepku. uz mame 6. len dnes som cakala vacsi pokrok a on to prste vsetko dnes ignoroval 😖 a ked sa mi po spanku vonka pocikal tak som ho posadila na nocnik a on zacal plakat ze on chce plienku tak som mu vysvetlila presne ako vy ze je velky a ze taky velky chlapcekovia uz cikaju do zachodu alebo nocnika a aj yuri, xavi a jan nemaju uz plienky tak aj sven to dokaze a potom sme sa dohodli ze nabuduce mi povie a nic. a ja sa ho pytam cely den ci mu netreba cikat a on povie nie a za 5 minut je uz pocikany 😖 ja dufam ze on uz v 3.5 roku s plienkou chodit nebude 😖

ikke
20. apr 2013

@vever1 no drzim palce, mozno mal len zly den.
inak ma napadlo, ak on ma teraz nejake tazke obdobie v skolke, ci je teraz dobry cas ho oducat... no ale ked ste uz zacali, skuste to tyzden vydrzat, ak nebude pokrok, tak to asi treba na chvilu stopnut...

vever1
21. apr 2013

@ikke ja som to uz raz minuly rok v lete skusala ale po 3 dnoch ma to preslo 😝 ale teraz sme si s mm povedali ze uz musime vydrzat. v skolke bude mat plienku lebo tam pochybujem zeby sa vypytal ale svokra chce tiez pomoct takze okrem pondelka bude cely tyzden bez plienky a 29 ma moj mm volno takze do skolky nepojde tak mame na to este 2t a dufam ze sa nauci. a kupila som mu aj luierbroekjes tak aby mal pocit ze ma nohavicky miesto plienky aj ked on je velka opica lebo on vie ze ked ma plienku tak sa pytat nemusi lebo mokry nebude 😝 😝 no a tie zle obdobia v skolke to u neho je skoro stale 😖 ale uz sme prisli na pricinu tak hadam sa to bude len zlepsovat a chcu ho preradit k najstarsim detickam lebo tam ma viac kludu a maju ine aktivity uz viac zamerane na skolu ako v tej nizsej triede a to ho viac bavi.

vever1
21. apr 2013

Dnes už máme 11 nálepiek 😀 1 nehoda, 2x malé cvrknutie a aj sa vykakal aj keď to ledva stihol 😝

rybca
21. apr 2013

@vever1 som rada, ze vam metoda nalepiek funguje...🙂 ja som ju skusila pri obliekani...🙂 prvykrat to fungovalo, dostal nalepku a na druhy den mi zahlasil, ze uz nechce a musela som ho obliect ja...:( ale teraz si uz aspon sam obuje topanky a bundu...🙂 nie, ze by ostatne nevedel, ale proste nechce..🙂

lexxie_holandsko
21. apr 2013

@vever1 tady rikaji, ze ditko k nocniku zachodu musi dozrat..V CR se razi nazor, co nejdrive zbavit plinek. Takze 2lete dite uz musi byt bez plin. Taky si myslim, ze proste nektere deti potrebuji vic casu. Nelamala bych to pres koleno. Radili nam tu motivaci samolepkama, za 10 samolepek nejaky maly darecek..No u nas teda nic moc a nase deti s tim mely problemy opravdu hodne dlouho. Od kamosky deti od 2 let bez plin a temer bez nehod..snad i ve 3 letech v noci. Fakt nevim, jestli neco delaji jinak. Spis si myslim, ze to je fakt o zralosti.
U nas ve skolce nektere deti mely pliny jeste skoro do 4 let. Tak mozna zkusit pozitivne motivovat, netrestala bych, urcite ne v tomhle veku. Preji pevne nervy. Zuza byla ve 3 letech bez plin a ted se to takhle zkazilo. No nastesti to uz par dni jde zase lepe..

lexxie_holandsko
21. apr 2013

@vever1 tak ctu, ze nalepky davate, taky nam v CB radili, koupit darek a zabalit ho a aby ho dite videlo..ze motivace je jeste vetsi. 😀