Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
25. feb 2015

@ervenka ako som sa pozerala a u nás som nič nenašla teda ked som dobre pozerala 😉 Ale ako popis práce je perfektný 😀 😀

palinkova87
26. feb 2015

Tak by bule včerajšia poradňa. ..Sme úplne dole a máme 2400gramov..v utorok sa ideme dohadovat o tom kedy presne malinka pôjde von...

cestovatelkaandrea
27. feb 2015

@palinkova87 super, nie ani velka nie je 😉 len aby sa nevypytala skor ako nieco dohodnete 🤐

lenka151515
27. feb 2015

@leonii ahoj..no w july to budu 3 rocky.... este kraatko..aale uz mam swoju rodinku 🙂

palinkova87
27. feb 2015

@cestovatelkaandrea no ved uvidime🙂)) myslim si aj ja ze asik nevydrzime ked je uz uplne dole,zeby chcela ist uz asi aj von ...ale od zajtra uz som 38tt tak moze uz kludne🙂

cestovatelkaandrea
27. feb 2015

@palinkova87 ja som mala Kilca uplne dole len tri dni a potom kukuk isiel von. tak hadam aj tebe to vyjde. 1.3. by bol zaujimavy datum nie?

palinkova87
27. feb 2015

@cestovatelkaandrea to by bol nádherný datum🙂 no uvidíme kedy kocka sa vypýta. ..ale fest boli keď tam hlavkou hybe

cestovatelkaandrea
27. feb 2015

@palinkova87 no to si viem predstavit ako to boli. ja som tie posledne tri dni chodila ako kacica a bolelo ma tam dole, ked som sedela, stala, lezala. som mala pocit, ze mi lonova kost praskne. V podstate ta bolest presla az ked sa Kilco narodil.

leonii
27. feb 2015

@lenka151515 no ja som kratšie v Januári len 1r. 😀 😀 Máš detičky?

rybca
27. feb 2015

@palinkova87
@cestovatelkaandrea tak to nasa je uz teraz o 3 tyzdne vacsia ako je norma, teda brusko, hlavicka je ok a opat veeela vody, termin porodu echo zahlasilo o tyzden skor, tak som zvedava kedy vlastne budem ja rodit, dufam, ze mama stihne prist, letenka je uz kupena na 26.4., tak to hadam stihneme..🙂

cestovatelkaandrea
27. feb 2015

@rybca ja som mala Kilca o tolko vacsieho. proste bol 3-4 tyzdne popredu. a teda ked som ho rodila, tak som to aj citila. esteze sa narodil o tyzden prv, lebo keby som ho mala rodit ako Damca o 11 dni neskor, asi by ma rezali a vytiahli zo mna slona 5.5kg.
neboj mamina to stihne. az tak skoro hadam neporodis 🙂
Ako sa inak citis?

rybca
27. feb 2015

@cestovatelkaandrea tak mojich oboch som prenasala a keby sme ich nevolali, tak by tam hadam aj doteraz boli, teraz to bude asi skor o doktoroch ako povedia kedy pojde von, by ma prekvapilo, keby sa mala sama vypytala, vsak uvidime, ktory datum budu doktory brat ako smerodajny, ci stary vypocitany, alebo podla velkosti, nateraz mam nariadeny novy glukozovy test (aj ked ten prvy som mala na jednotku s hviezdickou) a extra echo uz o 2 tyzdne, docela ma tym vystrasili, ale utesujem sa tym, ze proste len vyrabam vacsie deti..🙂 inac pohoda, odkedy pouzivam tehotensky pas na brucho, tak ani noha tak neboli, obcas tazke brucho, ale tak pri tom raste sa neni co cudovat, no a pravdaze, uz sa mi tazko zohyba, oblieka a tak..🙂

cestovatelkaandrea
27. feb 2015

@rybca hlavne klud. ked vies, ze obaja boli vacsi, tak aj to tretie bude asi take. a este ked to dalsie byva zvacsa vacsie ako to predchadzajuce, tak je to normalne. ked si mala glukozovy test super, tak to kontroluju len tak pre istotu. mne ho robili tiez a mala som super vysledky. a aj tak som porodila slona.

palinkova87
27. feb 2015

@rybca joj...ja som rada,ze
ma len tolko....hih

rybca
27. feb 2015

@palinkova87 ja by som sa zase bala tak male babatko chytit i do ruk..🙂

palinkova87
27. feb 2015

@rybca hihi....ale vies ake je to milucke🙂))

ervenka
27. feb 2015

No tak asi nas drobec taha rekord- zostupene+ otocene od 30tt= Ingedaald- aj podla sona... A to som este do 32tt robila. Bola to velka sranda- 2apol hodky chodit a tlacit postkaretje.

lenka151515
28. feb 2015

@leonii aaano synceka .bude mat 16 mes. vola sa Jimmy 🙂

rybca
28. feb 2015

@ervenka ja som do 35tt na biku roznasala, na vozik som nemala pravo..🙂

ervenka
28. feb 2015

@rybca U mna bol problem ze kvoli polohe ditka som sa na bike nevystreverala ani nahodou... Takze karetje 😉

leonii
1. mar 2015

Baby videla som raz pred jedným domom také niečo take ako mega vrece a v ňom zemina. Dávam preč živý plot a rada by som to nejak uskladnila,lebo teraz je to pohádzané len pod terasou. Na stránkach gammy a praxisu som našla len také 120l. Ale to velikánske nikde. Alebo pod akým názvom by som to mala hľadat?

ikke
1. mar 2015

@leonii akoze zivy plot na vyhodenie? ked sa ti to nezmesti do zeleneho kontajneru? u nas sa to vola green bag a da sa to "kupit" na pobocke gemeente v nasej dedine za 2.50 euro (v tom je aj odvoz toho vreca). ale u vas nic take neviem najst... inak prave zemina by sa do toho nemala davat, teda okrem tej, co ostane na korenoch stromu a tak.

leonii
1. mar 2015

@ikke no ja som totiž mala živý plot po celej jednej strane plotu a je toho fakt veľa, chceme vymeniť plot za nový a tak ten živý dávam preč,pomaličky. Viem že v Zutphene sa to dá odniesť v nejakých vakoch,ale mm nemá gulu na aute a len tak to tam nahádzať nechce. Jasom práve v tom vreci chcela len uskladniť tie vetvy a postupne ich dávať do kontajnera. Inak šli sme dnes do Ikei tak som mávala počas jazdy po tvojej dedine reku či ta neuvidím 😀 😀

ikke
1. mar 2015

@leonii jaaaj, a my sme boli cely den doma, co je asi 2 km od tej cesty 😀 ja idem do ikei asi zajtra alebo pozajtra.
mozno by stalo za to sa spytat u vas na gemeente, ci su aj u vas take vrecia. inak u vas platite aj za zeleny kontajner za kazdy odvoz? lebo moja svokra ma tych istych smetiarov a vravela mi, ze aj za ten sa plati 😨 by mozno potom stalo za to si to nechat naraz odviest za jednorazovy poplatok

leonii
1. mar 2015

@ikke hej platime aj za zeleny odpad. No ale to by musel mat mm cas ist na gemente.keby som sa nebala tak spravim jak susedia a do parku odveziem.ale budeme otom gemente uvazovat lebo na tom fakt usetrime. No mi mozeme do Ikei len cez viken.ale mam sviecky a plachtu.strasne dolezite veci.a samozrejme sa mm hrozne nudil.mali by mat kutiky aj pre chlapov.Milujem Ikeu. 😉 😉 🙂 😉

rybca
2. mar 2015

@leonii vsak maju, dole v kuchynke pri kuchynskych budikoch, moj sa tam zakazdym pristavi a pohra s nimi..🙂)))

leonii
2. mar 2015

@rybca No ale tam sa hrám ja 😀 😀 On sa včera vyjadril, že to mal byť kútik z PS3 že potom by sme tam chodili častejšie 😀 😀

ervenka
2. mar 2015

Dnes sme boli na prvych testoch. Test v porozumeni a pocuvani jazyka holandskeho. Holandske ditko vo veku 3roky a 5m. (presne ako nas drobec) dosiahne max. pocet bodov 117. 100 je priemer, 80 bodov je najnizsia "normalna"= nog geen achterstand hranica. No a nase dvojjazycne ditko dosiahlo- tadaaaaaaaaa 108 bodov. 😝 Takze je co sa tyka porozumenia, je v nadpiemere t.j. rozumie vsetkemu, co mu povieme- este keby aj tak robil 😎 Logopedicka povedala,ze to je len co sa tyka NL, ze by bolo zaujimave ho dat testovat ako rozumie SVK. 😉 Ona robi len NL. Buduci tyzden ideme na testy aktivnej reci.
Mimochodom, boli sme tam od 13,00 pol hodiny.. Dnes mal aj PSZ, nova tema v PSZ- preberaju choroby "Puk is ziek" a lepia si na celo naplaste. Ocakavala som,ze bude uplne unaveny, ale naopak... Spal az na ceste domov.

ikke
2. mar 2015

@leonii kutik pre chlapov je vo vedlajsej budove, vola sa MediaMarkt 😉 😀

leonii
2. mar 2015

@ikke no ale to by som musela mm aj kartu k účtu vziať, lebo to by mne potom neostalo 😒 😒 Ale asi ho tam pošlem najbližšie ked tam pôjdeme aspoň bude kľúd 😀 😀 😀 A čo si si nakúpila? Keby že je to tak že aj sama dojdem na baiku tak by som aj sama išla to by bol ideál 😀 😀