Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
22. feb 2012

@jarunice Rennie tu maju, len som si ho nechcela davat do 12 tyzdna. ale bylinkove caje na zaludok mozem. tie mam nakupene zo SR. Dik za typ.

cestovatelkaandrea
22. feb 2012

@rybca ako sa Matko? co mu vlastne bolo? som sa zabudla aj opytat, taka som zamestnana sama sebou 😖

rybca
22. feb 2012

@cestovatelkaandrea no Mati uz bere ATB, aj Laci ostal tento tyzden doma, obaja mali okrem ineho aj zapalene oci, Laci skoro nic nevidel, mne asi pomohli tiez ATB, teda 1 tab., co mi dali na gyn ako prevenciu proti zapalu po vysetreni vajcovodov, ale kasel mam stale, tak sa nadajam bromexinom, inac je Mati zivy az az, ako keby ani chory nebol a konecne zacina viac opakovat slova, sice pletie SK, NL a trosku aj HUN, ale mam z toho radost...🙂 toho 11. marca sa dojdete kuknut do Apeldoornu? Idu so mnou aj Lacko s Matim, chvilu budu so mnou a potom pojdu do nejakeho buderaju, alebo ZOO ak tam je, musiem este kuknut...🙂

ervenka
22. feb 2012

@jarunice Presne na take chcem presvedcit mojho muzicka... Malemu davame zatial len na noc paracetamol cipky. Minulu noc spal celu od 9,45 do 8,45. Dnes rano mal "len" 38,0. Akurat, ze mu zacinaju jemne tiect sopliky, trochu kasle a slzia mu ocka. Dr. povedala,ze ak to nebude lespie, aby som prisla. Dnes som len telefonovala, ze co s nim.. Paci sa mi,ze tito nasi novy DRs su normalni aspon co sa tyka malinkych deti. Nie ako dr, ktoru sme mali predtym...

vever1
22. feb 2012

@ervenka no do 3 dnoch by mu teplota mala klesnut ak neklesne tak urcite chod k dr. ono to nebudu len zubky ked ma take vysoke teploty, tym ze mu vychadzaju sa mu oslabil organizmus a tak chytil nejaky virus 😖 drzte sa 😉 a ak si dobre pamatam tak chodis k dr tak ako my? no oni su co sa deticiek tyka velmi dobry, men aj dr hovorilze ked sa mi nebude nieco zdat tak len nech pridem ze aj keby ho len popocuval aby se si isty boli ze to nei je nic vazne 😉 my sme tam 1 rok chodili ako na klavir co sven stale chory bol 😖

cestovatelkaandrea
22. feb 2012

@rybca no to mate teda vesele. To mali z nejakej bakterie alebo nejaky virus? Damian mal raz zapalene oci, cele cervene ale on nastastie videl. Musela som mu vtedy kvapkat do oci antibiotika.
Super ze sa Matko rozrozpraval. Som rada aj ja. My mame teraz take obdobie, ze Damian melie holandsky aj napriek tomu, ze na neho hovorim slovensky. A niekedy hovori po slovensky ako taky madar 😀 pletu sa mu rody.
Uvidime ci by sme dosli 11 marca do Apeldoornu. Mne byva teraz dost zle, tak som rada, ze mozem cez vikendy spavat viac ako cez tyzden. Budem vediet viac tak o dva tyzdne, podla toho ako sa budem citit.
Inak v Apeldoorne je jedna krasna farma pre deti. Boli sme tam s Damianom dvakrat. Vola sa Kinder Paradijs Apeldoorn. Tak nagoogluj a pokukaj. Matko by sa tam vedel vysantit.

rybca
22. feb 2012

Moj dnesny pokus...🙂)))

ervenka
22. feb 2012

@vever1 No a zajtra aj pojdeme. Cely den nic, a teraz ma zase 38,5 a cely je ako piecka.Papa dost dobre, a dokonca aj hapjes. Takze sa obavam,ze to zubky nebudu ale nieco ine...😖 A tiez aj dobre spinkal pocas dna... Ale zase na druhej strane slinta ako bernardin. Tak ja ti neviem. Este dobre,ze pride v sobotu moja mama, tak mi pomoze- tato Nl babicka pride akurat mi povedat, co robim zle, pokasle si tu a potom odide. 😠

ervenka
22. feb 2012

@vever1 Ozaj, velmi mu slzia ocka. Ale ma ich ciste, ani "skamlicky" ci ako sa to vola nema... A rucicky si do oci nedava. Dufam,ze to nebude zapal spojoviek..

vever1
22. feb 2012

@ervenka no zo zapalu spojiviek by podla mna taku vysoku teplotu nemal. podla mna nejaky virus 😖 tak ak mu to neprejde urcite chodte, nech ho pekne popocuva a do usiek pozrie. a prajem rychle uzdravenie. mam v poslednej dobe kazdy volny den progrm ale hadam sa nam uz podari stretnut tak sa rychlo uzdravte. a na ako dlho ti pride mama?

ervenka
22. feb 2012

@vever1 Pride na krasne 2 tyzdne.. Aby oslavila Dankovych 6 mesiacov a svoje narodky 😀 a pojde so mnou aj do CB. Stretne sa s CBdr. Bude sranda... 😝

ervenka
22. feb 2012

A zase som to ja. Volali sme huisartspost. Horucka bola uz 39,1. 😖 Aka to moze byt detska choroba ked: NEvracia, NEchrci, NEplace viac ako obycajne,NIE JE ani apaticky, sija NIE JE stuhnuta, NIE je ani citlivy na svetlo. Viac slinta, ale do ust si siahnut neda. Cumlik bol kamos len trochu, takisto aj hryzadko- viac sa s nim hral ako mal v ustach. Licka ma cervene, pekne papa- 620ml+ 3xhapjes. Pekne cikal pocas dna, rano kakal. Dychat moze aj pocas papania- aj teraz ked spinka, spi so zatvorenymi ustami. Dychanie je rychle, ale ciste. Podla pani na linke vraj je to kombinacia prva choroba+zubky. Ale Danko nie je ani tak mrzuty, ale chce byt na maminych rukach. DAli sme paracetamol, o 3 mu zmeram teplotu. Pani sice povedala,ze ho nemam budit, ale nechcem nieco prehliadnut- better to worry then to be sorry... 😖

ikke
22. feb 2012

@ervenka ja asi moc nepomozem, len poviem, ze albert mal tiez pri vychadzani zubov teplotu (tiez az k 39), aj ked iba raz ci 2x, ked mu islo viac zubov naraz, vzdy pri hornych. tieto prve, druhe, sieste a neviemkolkate choroby, to poznam tiez len z konika (nastastie), tak drzim palce, aby ste mali pokojnu noc a zajtra v pohode zasli za vasim doktorom 😔

ervenka
22. feb 2012

@ikke Dakujem... Taaak by som potrebovala, aby tu uz moja mama bola. Ona kukne, dotkne a vie. A ja som mama junior, netusim, co je normalne... Dnes rano som sa divala Dankovi do ust a dola mu vidno 2 zubky a hore je toho viac. Ale podla normy 😠 najprv idu len 2dole 2hore. Potom sa moze obcas stat,ze vybehne viac zubkov. Ale aj tak, chuda nase male, taky horuci, aj ocka mu svietili... Zaspal mi na rukach, ked som ho dala do postielky ani nemukol. Aaaach jo, geniet van moederschap, len keby to tak obcas nebolelo ☹ .

miriamp
23. feb 2012

@ervenka nasi tiez iba horuckuju niekedy, a vsetko ostatne je ok. vzdy to pripisujem zubom ked to trva zopar dni.
nasa mala mala teraz zapal ocnych spojiviek, @rybca , asi to je vo vzduchu 😠 dost dlho to trvalo cele, najprv tak 4 dni sa jej zlepovali oci, potom dalsich 5 dni ich mala velmi cervene, ale iba vonkajsie strany oci. kvapkanie prebiehalo formou zapasenia ☹ ☹ ...........ale uz to ma dobre. z toho dva dni horuckovala, co ale podla mna z tych oci nebolo, ale sa jej spodne ocne zubale prerezavaju, tak asi to to bolo. skore uzdravenie 😉

@cestovatelkaandrea aj tebe ada skore zlepsenie 🙂

vever1
23. feb 2012

@ervenka no vidis to ma nenapadlo, mozno to bude ta piata ci siesta choroba, tam tiez nic nie je len ma dietatko vysoke horucky a o par dni sa vyhadze. alebo fakt len zo zubkov aj ked pri zubkoch nebyva ta horucka tak dlho 😖 no dufam, ze dnes neico vybavite u dr. 😉

cestovatelkaandrea
23. feb 2012

@miriamp dik Mirka 😉
@ervenka niekedy byva u deti 6 choroba (detska choroba). Nas Damian to mal. Najprv mal 3 dni vysoke teploty (takmer 40-tky) a potom po troch dnoch teplota ustupila a vybehli mu jemne vyrazky po tele, skoro ako spendlikove hlavicky. Ale ked som natiahla pokozku tak sa stracali. Ak by ta prekvapilo nieco taketo tak je to detska choroba, pri ktorej sa dava len paralen. Damian mal tuto chorobu asi dva krat, lebo presne tato ista situacia sa zopakovala neskor. Aj ked by ju teda dvakrat mat nemal 😖

ervenka
23. feb 2012

@vever1 Piata siesta choroba? To co je? PLS definuj, daj suradnice. A mimochodom, o 2 rano bol veeeeelky plac, odmerali sme teplotu-36,1!!! Je to normalne, ze z horucky padne do podchladenia? Ani nebol odkopany, pekne v pelisku. Ale bol ladovy... A na huisartspost povedala pani,ze asi mame pokazeny teplomer 😠 a ked Frans trval na konzult. s lekarom- potom pani povedala,ze taketo skoky su normalne. No ja ti neviem Karle.... 😖

ervenka
23. feb 2012

@cestovatelkaandrea Boze akokeby nestacili zubky..... Vcera sme ho kupali- aj som ho chcela poprezerat a zatial sa nevysypal... Uvidime, dnes poobede ideme znovu ku nasemu dr.

vever1
23. feb 2012

@ervenka si daj do googlu alebo v tej zelenej knizke z consultatie bureau mas na konci choroby a tam je o tej piatej a aj o siestej chorobe pisane. ale ja nie som dr takze ti neviem povedat ci to ozaj ma. ale je mi to dost zlvastne ze tak dlho mal horucky a v podstate nic ine mu nie je a pri zubkoch podla mna tak dlho horucky nebyvaju. napriklad segryn syn ten mal stale pri zuboch zapal usi. no hold na toto si budes musiet nejak zvyknut. 😖 ja som bola na zaciatku tiez zo vsetkeho strasne vystrasena. a ked mal 38 uz som panikarila, potom mal 39 a panika ale 38 mi uz nerobila nic no a raz uz sme mali aj 40 a to som mala veru dost 😖 , ale teraz mi naprikald uz ani ta 39 tolko nerobi. deti velmi rychlo dostanu vysoku horucku 😖 mozno som aj odolna kvoli tomu ze som si toho so svenom zu tolko preskakala a uz viem ako reaguej na teploty a ako dlho mu to zvycajne trva, kedze bol prvy rok vkuse chorucky. no tak daj vediet ako ste dopadli u dr.

ervenka
23. feb 2012

@vever1 Vygooglila som si to... Uvidime. Aj dnes vypil pekne mliecko, aj si dal cuketku hap hap... Uvidime, co povie Dr...

ervenka
23. feb 2012

@vever1 A sme spat od DR. NIC nezistila- vsetko je ciste- uska, pluca, hrdielko. Spomenula som jej 5,6chorobu. A ona povedala,ze pokial sa vysype, tak ano, ale ak sa nevysype tak ma nieco ine. Zajtra mam doniest maleho moc, ze ho kuknu. Bude sranda, mu ho odobrat... 😀 No a DR povedala,ze ak zase bude mat horucku, tak mame prist a ze nevadi, ze tam chodime ako na klavir.... Maly sa na nu usmial, veeeeeelmi sa mu pacilo svetielko v aparate na pozeranie usiek. Stetoskop jej skoro zjedol 😉 Takze az na tu horucku je Danko uplne normalny. No pockame a uvidime...

andreaka11
25. feb 2012

baby, poradte. znami chce priniest svoju rodinu ssem, do holandska a ma dve deti 6 a 11. ako to chodi so skolou, ked nevedia nic po holandsky? musia ist na nejaku predpripravu, alebo sup do skoly a snaz sa prezit?

taty
26. feb 2012

@andreaka11 ja som takto prisla za muzom do BE -teda neviem ci je to u vas to iste ale u nas vo Flamskej casti je to tak ze dieta bud zapise do rocnika nizsie cize ak je na sk v 5 rocniku tak ide do 4 a plus ma narok na asistenta a doucovanie v holandskom jazyku.Su deti co narmalne opakuju rocnik a nic sa nedeje napocitaju to ako ze dieta prepadlo pre nedostatok vedomosti.Dieta nie je hodnotene z pisomnej casti ale ucitel hodnoti jeho pracu v triede ci na projektoch.Ale tak deti sa rychlo ucia.

miriamp
26. feb 2012

@andreaka11 co ja poznam podobne pripady tak bud ako spomina @ taty , ale aj deti, ktore chodia najprv cisto iba na holand. jazyk a potom ich zaradia bud do triedy ich urovne, alebo o rocnik nizsie.

jarunice
27. feb 2012

No tak holky nevim co je v tom vzduchu, ale malej si už 2. den protírá očička a slzí... nevíte jestli se bez receptu a registrace dá pořídit v nějaké lékárně Opthalmo septonex - kapky?

cestovatelkaandrea
28. feb 2012

@andreaka11 tiez mame znamych tu v NL co prisli s vacsimi detmi a jednoducho opakovali rocnik s tym, ze mali asistenta na ucenie jazyka pocas skoly. samozrejme niekedy sa namiesto hodiny kreslenia ucili s asistentom holandstinu. takze asi tak.

cestovatelkaandrea
28. feb 2012

@jarunice obavam sa ze asi nie. Pravdepodobne budes musiet zajst k doktorovi a lieky ti daju na predpis. Vsetko co je volne dostupne, sa predava aj v drogerii. A ak to tam nie je, tak to musis dostat len na predpis.

palinkova87
28. feb 2012

@jarunice no moj mal minuly tyžden hnisave očka, ale naštastie mu to prešlo, a chudačik, ešte dostal dotoho kiahne

palinkova87
28. feb 2012

@cestovatelkaandrea inakšie toto sa mi tu páči že si možeš lieky kupit v drogerke, alebo v obchode