Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
13. mar 2012

Ahojte maminky. Ako ste riesili, ked ditko z jedneho na druhy den prestalo pit mliecko? Nas drobec ma UM, ale od vcera vecera nechce vobec. Vcera aspon papal ostatne celkom dobre. Len to mlieko nie... Skusala som ho preliat do poharika s naustkom, ale ani to nechcel. Lyzickou len velmi malo, vacsina potiekla okolo ust. "Hangar" zostal zavrety... ☹

vever1
13. mar 2012

@ervenka zubky 😀 priprav sa na to ze ked mu pojdu zubky tak ti par dni moze strajkovat s jedenin. 😉

ervenka
13. mar 2012

@vever1 tak super 😖 .... Aspon,ze postruhane jalbko zhltol. Dnes vypil len 100ml mliecka. A to boli 2 pokusy. Boli sme aj u nasej dr.- pre vysledky mojej stitnej, tak rovno pozrela aj maleho,lebo len vcera rano aromaticky naplnil plienku, a odvtedy nic. Povedala,ze brusko je makke, ale ze mu v nom vyhrava dobra muzika... Tiez ma napadlo, ci mu nahodou nechuti mliecko c.2- od 6 mesiacov. Presli sme postupne od 6m, ale z rovnakej rady... Poobede vyskusam este dat to stare- 0/6m. Uvidime. Inak, cumlik si da aj sam do ust a poriadne s nim potahuje...

ervenka
13. mar 2012

@vever1 Tak oprava, teraz naplnil plienku tak aromaticky, ze muchy isto pokapali. Nebolo toho az tak vela, ale ta vona... 😀

jarunice
13. mar 2012

@cestovatelkaandrea držim pěsti, určitě to zvládneš ! 😉

rybca
14. mar 2012

Dievcata, tak uz mozete nakupovat, ktora mate zaujem, napiste cez IP, poslem vam adresu, tu by ju aj tak vymazali..🙂))

alcula
14. mar 2012

Ahoojte maminy zijuce v Holandsku 🙂
ako to tu funguje na velku noc? organizuju sa tu nejake akcie zbieranie vajicok alebo nieco podobne? 🙂 nerada by som, aby nam nieco taketo uslo....

cestovatelkaandrea
14. mar 2012

@jarunice dakujem, budem sa snazit aby bol soferak uz v mojich rukach 😀

jarunice
14. mar 2012

@ervenka třeba mu rostou zoubky, tak moc nechce jíst, ale pít by měl víc, zkus aspoň nějaký dětský čaj bylinkový, nebo vyměnit jinou značku mlíka když ne Nutrilon, tak to druhý s tím méďou v čr se to jmenuje Sunar Nutra defence, tady nějak jinak, ale tomu mýmu moc chutná, nebo tu tmavomodrou menší krabičku Nutrilonu na noc- to mlíko je hustší... a co říká na jinou zeleninu? Vařenou cuketu, brambory třeba s trošinkou másla?

ervenka
14. mar 2012

@jarunice Nastastie drobec zje vsetko- napr. dnes mal- doobeda jablko, poobede korku z chlebika, na veceru 😉 bude mat ryzu+kuriatko+mrkva- rozmixovane, a celkom mu aj chuti. Len to mlieko nechce... Este mam zasoby 0-6mlieka, tak mu skusim dat to. Ked sa narodil, zacali sme s Nutrilonom, ale to mu nechutilo, a mal navyse hrozne krce v brusku,takze sme presli na kruidvat- tegen buik krampjes... Uvidime, co zaberie len nerada z neho robim pokusneho kralika...

jarunice
15. mar 2012

@ervenka Tak aspoň, že jí všechno ostatní 🙂 třeba mu nejede ta mléčná bílkovina, některý mlíka jsou H.A.-hypoalergení, tak možná ještě zkusit to. Pokusný králík není 🙂 dyť mu dáváš jen to co je dobrý pro malý děti 😉 myslím, že i když by náhodou Ti mlíko přestal pít úplně,tak hlady a žízní trpět nebude, ségry holčička začala v 11. měs. mlíko odmítat a od tý doby ho nevypije, max.trochu kakaa, ale zas má ráda jogurty, tak se to nějak vykompenzuje. Tak držim pěsti, aby se nějako ještě chytil na mlíčko.

cestovatelkaandrea
15. mar 2012

@ervenka ani nas drobec nechcel mliecko ked mu isli zubky. tak som mu davala dva jogurtiky (tie detske) denne v tomto obdobi. neboj o chvilu bude pit ako kedysi. a ak nie, tak to nie je ziadna tragedia, jogurty, kasicky a syriky mu to ciastocne vynahradia.

eri28
15. mar 2012

caute maminy stastne pripojenaaaaaaaaa, ako sa vam zije v holansku

eri28
15. mar 2012

ja mam nervy nikto mi tu nechce financne pomoct a v praci uz nevadzem, novy job, neviem som tehu aspon neaky baby siting by som chcela....
len mi davaju terminy z kancelarie do kancelarie a robia mi nervy vsade ma posuvaju ked to pojde takto dalej budem musiet opustit holansko, potom asi do nemecka 🙄 😨

ervenka
15. mar 2012

@cestovatelkaandrea Dnes som bola v CB, len sa spytat, co s nim. A asistentka Judith (asi jedina normalna osoba, ktora tam pracuje) povedala,ze pokial vypije aspon cosi a papa ostatne ako ma,tak to nie je velka tragedia. Podla statistiky 😉 2 z 10 dni maju radsej hamky ako mliecko... Vcera vypil nas maly 370ml mliecka, k tomu rano cca 150 fruithap, doobeda-korku z chlebika, poobede polovicu yogolino,o 17,30 mal hapku-ryzu+mrkvicka+kuriatko a mliecko potom sme mu o 7 vecer dali brokolicu do ruky- to sa mu veeeelmi pacilo. O deviatej len mliecko. Mliecko mu vytrvale ponukame 4x za den. Takze krpcek papa dost, len to pitie... Pockame a uvidime.

ervenka
15. mar 2012

Da sa aj tu v Nl lupit dobra odsavacka soplikov? Nasla som len dostupnu na SVK- Arianna BABY - Vac. Kupila som balonik, a akurat ho mozem vyhodit do kosa. Nic neodsajem, akurat krpceka nahnevam...

vever1
15. mar 2012

@ervenka no drobcea nahnevas s kazdou odsavackou 😝 my mame na vysavac a som velmi spokojna aj ked som na zaciatku velmi odolavala lebo som sa bala, ale je fakt super. mama mi ju poslala z SK. a ked ja odsavam tak sven rici ako pavian. a eric mi nepomoze lebo to vola marteling tak si musim pomoct sama 😖 a inac sven maobdobia ze pije velmi malo a potom zas vela. ja som sa na zaciatku tiez bala ale sa to pocita s vahou a ked si to tak vsetko spocitam tak pije v pohode. 😉

ervenka
15. mar 2012

@vever1 Prezradis meno tej odsavacky? Aj moj manzelicek sa na mna dnes dival, ci to myslim vazne- odsavacku na vysavac... 😉

vever1
15. mar 2012

@ervenka my mame tuto a je z plastu. no a moj tiez na zaciatku hladel ale nakoniec prisiel na to ze to pomaha. zato svokra ta radsej si do jazyka zahryzne 😝

ikke
15. mar 2012

@ervenka v lepsich drogeriach (DA, etos) dostat taku, co "cucas" ty ustami (neboj, do ust nic nedojde 😀) od Otrivinu http://www.otrivinbaby.nl/
a niekde na nete som videla aj odsavacku na vysavac, mna osobne ale tato metoda az tak neoslovila 😅 (vysavacu to pristane v skrini, nie pri detskej postielke 😝 😅 )
http://www.neuszuiger.nl/index.htm

vever1
15. mar 2012

@ikke xixixi dobre si to napisala. ja som tiez straaaaaaaaasne dlho odolavala. aj vysavacku co cucas ustami som mala ale ani s tou som nic nevytiahla. a nakoniec som sa odhodlala pre tuto, elbo sven mi asi 2 mesiace vkuse kaslal co ho sopliky drazdili a proste sa to uz nedalo. a na zaciatku som najskor vyskusala na sebe co to robi a v podstate nic necitit len taky trochu studeny vzduch a ta vysavacka si ten tlak vysavacu tak zreguluje ze ked si to das na ruku tak je to len velmi slabucke a ono to ani dlho netrva ky to odsaje a vytahne teda fakt vela 😉 a ja svena tapim tak maximalne 2x do dna a j to len mozno 2 dni a potom uz je v pohode, sice ma sopliky ale uz mi nekasle tak mu to neodsavam ked mu to same tecie, takze ja zas tiez nie som len za odsavanie ale ked uz treba tak je to fakt dobry vynalez. ale kym som ju nemala rozmyslala som presne ako ty 😝

ikke
15. mar 2012

@vever1 no moj si momentalne uz ani na nos neda siahnut, tak len v sprche cistime 😝 ale zas vie celkom obstojne a uz dlhu dobu (skoro rok) smrkat 😉

vever1
15. mar 2012

@ikke no nas ma dost casto sople. a teraz cez vikend to bola katastrofa, on si to zas utiera do rukavov, tak nic ine nerobim len mu pyzama a tricka vymienam a o plachte ani nehovorim 😝 a neikedy ma obdobia ze sam fuka ale viac nie ako ano. ja som si myslela ked mal tak 1.5 roka ze sa uz aj fukat nauci lebo mu touz tak krasne islo ale potom prislo obdobie co este stale trva 😖 ze ked sa mu nechce tak nerobi nic 🙄

ervenka
15. mar 2012

@vever1 Dufam,ze ste neochoreli od nas. 😖 My tiez od soboty trochu huhname, ja mam pod nosom pekne cervene. Po mensej vymene nazorov 😉 moj sadol za PC a objednal nejaku Nl vysavacovu odsavacku. Dufam,ze bude fungovat... a dnes sme vypili az 410ml mliecka!!! jupi. Danko si veeeelmi papa prsteky, aj slinta, do toho tie sopliky... Asi uz fakt pridu zubky. 😀

jarunice
16. mar 2012

@ervenka máme tu samou jako vever1 je to super věc, bez ní by to spaní s plnym nosem bylo horší. Já jsem od malička na Olivera mluvila před odsáváním, že to pomůže a vždycky jsem mu ještě dala odsávačku přisát na ruku a dneska když jí výjimečně použiju, tak už si běží odsát sám a říká přitom, "že to pomůže!" 😀

Olouch je moc šikovnej, už umíme pár básniček, tak jsem na něj hrdá, že docela dobře mluví 😉 ale pravda je, že zatim na něj mluvim jen jedním jazykem - česky- takže to má rozhodně jednodušší.

ervenka
17. mar 2012

@jarunice @vever1
Prve odsavanie mame za sebou. Ked prilozila odsavacku na Dankovu rucicku, tak sa na to dival, aj sa usmial. Ale potom v nosteku eee. To bol plac! ale pomohlo. A to je podstatne..

vever1
18. mar 2012

@ervenka no to tak bude stále :/ mne je ho stále ľúto keď pri tom tak hrozne plače ale keď vidím čo mu z tade všetko vytiahnem tak sa vždy nejak premozem... Hlavne nech sa rýchlo zbavíte soplikov xxx

ervenka
18. mar 2012

@vever1 mas vysavac nastaveny na najslabsie vysavanie, alebo na najsilnejsie? My sme zacali s najslabsim, ale uvidime. Uz sa aj dasienka v ustach vyduvaju, ale neda si na ne siahnut, mozno su sopliky aj zo zubkov...

vever1
18. mar 2012

@ervenka ja ho mám na polovici. Ale ono si to zreguluje takže ono je to stále rovnako. A tie soplíky môžu byť so zubkou.

cestovatelkaandrea
19. mar 2012

baby hned by som si tu odsavacku kupila aj ja. Damian ma take sopliska, ze sa bojim, ze z toho bude opat usna infekcia. Len on by si odsat nenechal ani za zivy svet. by sa uz asi zamkol na zachode. 😀