Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
20. sep 2012

ahoj, holky teda koukam, jak jste se rozjeli, Eri mrzi mne, ze mas takove problemy. Je fakt, ze nekdo ma veci zjistene hned a jiny si da nacas, nebo se tolik neorientuje. Rok zase neni tak dlouho doba a vsechno je nove, v jine reci. Urcite ty jako slovenka mas pravo tu pobyvat, dokonce i tu mit sveho partnera. Vim, ze obcane EU to maji s partnery jednodussi v Holandsku, nez samotni holandani. Mozna bych se poptala tam. Zkus taky dat dotaz na www.mixed-couples.nl , tam jsem nasla dost informaci. Kraamzorg je urcite dobra, mne to moc pomohlo a zenska po porodu se kolikrat neciti. Tak snad to nejak vyridite, Slovensko bych uplne nezavrhovala, nechte si to alespon jako krajni sanci, kdyby to tady nevyslo. To obcanstvi si myslim taky jen tak nedostanete automaticky, kdyz se tu dite narodi. To by 1 z vas musel mit obcanstvi. Ale EU obcane by tu meli mit stejna prava , jako holandani..krome samozrejme voleb atd..ale pristup ke skolkam, skolam atd..by mel byt stejny. Tak drzim palce..

Palinkova teda ziram, jake mate problemy. Ty IQ testy byly jen obrazkove, nebo i slovni? Jak jsem pochopila, tak MKD je jen docasne, nez se zjisti, jaky je problem a potom se rozhodne , co dal? Urcite bojujte, nevim, neexistuje nejaka pomoc rodicum v takovych situacich?? Tak snad se to obrati.

eri28
20. sep 2012

@lexxie_holandsko diky, vsak zvladame, no kukali sme ako puk, ze baby nema pravo na NL obcianstvo, ale je fakt, ze sme to nemali zistene, aj moj nechapal, ale kazda krajina je ina a ja koli tomu sa neprestahujem 😀 ....
Zase nie je to tak zle, ako to vyzera v podstate sme to poriesili, aj kramzoog stihneme, a v novembri pride moja mama, tak sa tesim urobime si male Vianoce...
Maly bude mat moje obcianstvo, a v podstate neskor sa uvidi, pri velkych problemoch na slovensko, by sme sa nevratili, a snad ani do nigerie 😅 , ale urcite by sme presli do inej krajiny, ale ja som uz taka nacestovana, ze som rada, ze niekte sme vydrzali 😵 ,aj z problemami,...... 😉

kyliefox271
20. sep 2012

@tigrica182 daj nam potom vediet, ako ste sa rozhodli. nechcela som Ta odhovarat, len to treba zvazit dobre a naj je, ak ide prvy partner, co to uvidi a co to zariadi. Inak vybavacky a zmena je to vzdy, aj keby ste isli do Talianska alebo do Kosic, ale kym mas deti male bez povinnej sk.dochadzky je to sanca nakuknut aj trosku do sveta a uvidite, kde sa usidlite. Drzim palce 😉

ervenka
20. sep 2012

Caute maminky. Tak ja sa hnasim- nas drobec sa uz vie vysplhat na svoje lehatko, otocit sa a sadnut si. JE slusne vychovany 😀 takze si zatlieska za svoj vykon... Asi budeme mat takeho akcneho hrdinu ako ma @lexxie_holandsko...

ervenka
20. sep 2012

PS: sedla som ku nemu chrbtom, a on na mna zrukol- MAMAAAAAAAAAA. Tak som sa zlakla, Otocila som sa a on rehoty na cele kolo. Toto bolo prvy krat, ze povedal mama. Nabuduce dufam,ze to bude jemnejsie. 😀

lexxie_holandsko
20. sep 2012

Ahoj, tak dneska jsme konecne zorganizovali Edikovu detskou oslavu, pozve si 9 detcek, jedeme na takovou farmu s hristem a budou i neco tvorit, pozval i 1 holku..No doufam, ze ozvladneme, je to jednou za rok, potom on zase muze chodit na par hodin k ostatnim 😀

Holky, taky jsou u vas ve skolce nebo KDV vychovatelky sama pravidla? Dneska si chtela jedna holcicka ze skolky na chodbe snist rozinky a rekly ji, at to nedela, ze by to ostatnim detem bylo lito..a od kamosky dcera mela zizen, tak se chtela pred odchodem napit, a to taky nemohla, ze maji vymezene doby 😕 Chapu, ze potrebuji deti udrzovat v poslusnosti atd..ale prijde mi to obcas prehnane. Jsou to deti cca 2 az 4lete..

@ervenka vidis, jakeho mate ciperku a i se si zatleska, vypada, ze je to moc vesely kluk.
Ja bych si obcas prala klidne ditko, ale zase se alespon nenudim. Dneska zase lezla na takovou tu splhaci zed..klimwand a kdyz ji prelezla a ja na ni samozrejme nedosahla, tak se nahore posadila a houpala nohama dolu a potom se svezla po tyci dolu..Bracha byl fakt hodne akcni ditko, tak to holcicka asi podedila.

@eri28 to asi fakt zalezi na zemi, treba v USA to tak je automaticky. To erkenning je ale pravda, co rikaji holky, je dobre to vyridit. Vubec je dobre mit rodny list u sebe. To ja bych se do Cech klidne vratila, myslim si, ze horsi to tam neni..Jedine, co fakt musim uznat, ze jsou tady lidi docela prijemni, ale obcas mi to tady prijde preorganizovane.. Dobre , ze tu kraamzorg stihnete.

Palinkova ja nevim, jestli je kraamzorg povinna, kdyz jsem jim u 2. tehotenstvi nahlasila, ze prijede mamka, tak mi chteli nejake hodiny ubrat, ale to jsem nechtela, takze jsem si mamu zvala az po kraamzorg. U 1. tehotenstvi tu byly soucasne a moc to neslo, mati pravidelne v 11. hodin zacala varit obed, kraamzorg chtela prat i mamciny veci atd 🙂 Ale nemuzu si stezovat, vzdycky se o nas dobre staraly.

eri28
21. sep 2012

@lexxie_holandsko do ciech by som sa vratila aj ja 😅
Ale nie Svk, ako take sa da ja tam mam len trosku tak z rodinkou problemy a asi preto, a moj tam bol dlho doma, musim povedat, ale predca cernochov, tam v laske nemaju, a je ich tam veelmi malo, a Vas je aj toto lepsie, teda v Prahe urcite a uz aj Brno, v tychto dvoch mestach som zila a par meiacov, a nedam dopustit 😉

lexxie_holandsko
21. sep 2012

ahoj, tak dneska teda den blbec. Mala byla na kole ve skolce, ja jsem ji vyzvedla a mela jsem svoje kolo a teda ujit cestu domu s mym kolem a ona na jejim a Edik na svem, to byl nadlidsky vykon. Nakonec mi ujela a sjela na silnici, tak jsem ji strasne servala, nacez se rozervala a cesta domu tak pul hodiny. Kamoska mne videla, tak si radsi asi vzala Edika k nim na odpoledne, aby si hral s jejich synem..potom vyzvednout Edika, hral si s nekolika klukama ze skoly, blbli na kolech..ale potom jeden, co je novy mu neco asi rekl, trochu ho zlobil, tak Edik se zase zaseknul a dal znat, jak mu to vadi. Nakonec zacal brecet a ten kluk se mu jeste smal. No nic, jeste, ze pristi yden zacina ten kurz socialnich dovednosti..

@eri28 spousta cechu cizince taky nemusi a uz vubec ne jine barvy pleti, jine nabozenstvi atd..Praha je jina, ale treba na mensim meste taky nic moc..Mne vzdycky fascinuje tata, jak tady komentuje, kolik tady je cernochu a hlavne teda muslimu, ti mu vadi. To by se tady zblaznil.

Jinak posledni dobou same smutne veci, jak jsem psala o tom manzelovym sefovi a jeho synovi, co ho prejelo auto..tak dneska na emiminu psala jedna mamina, co ji teda virtualne znam uz skoro 6 let, ze jim umrelo 3. dite ve 4 mesicich. Nic mu predtim nebylo, jen ockovani a potom trochu nemocny, no strasny, to si nedokazu vubec predstavit ☹

rybca
23. sep 2012

Ahojte, baby, znale holandskeho jazyka, ako poviem v kadernictve, ked chcem, aby Matyasa ostrihali na hribika? Ze "op paddestoel" ?

vever1
23. sep 2012

@rybca bloempot kapsel 😝

rybca
24. sep 2012

@vever1 en "op" of "als"?

vever1
24. sep 2012

@rybca ja by som žiadne op alebo als nepoužila. By som povedala graag een bloempotkapsel knippen.

lexxie_holandsko
24. sep 2012

vever dik za preklad, netusila jsem, co to je 😕

lexxie_holandsko
24. sep 2012

a kdyz jsme u toho, jak jeste nechavate strihat synky, co leti ;)

ervenka
24. sep 2012

Dnes vecer sa vsetky oci budu upierat na rtl7 a to od 22,00 Leven als een prof. O.i. Frans Adelaar v Ziline. Len som zvedava, aka dlha bude reportaz o nom. 😀

vever1
24. sep 2012

@lexxie_holandsko my davame uplne nakratko ale nie so strojcekom ale normalne noznicami a ofinku ma tak centimetrovu a potom mu ju hore nagelujem a ak mam stastie a si to sam nevyrovna tak to ma take podarene inak si to uplne nacapi na hlavu a skoda gelu bolo 😝 no a v zime mu ofinku nechavame trosku dlhsiu 😉 a inak neviem co leti. dlhu dobu letely nagelovane ofinky ale teraz to uz tak casto nevidno. podla mna je teraz vsetko v mode 😉

ikke
24. sep 2012

my strihame (teda mm striha) maleho strojcekom, ma nastastie peknu hlavu 😀 a chlapci v nasom okoli nosia naozaj vsetko - na jezka, nagelovane, dlhe vlasy,...

palinkova87
24. sep 2012

my tiež Tobka strihame doma strojčekom..

eri28
24. sep 2012

caute maminy kramzoorg, vybavena u nas doma na navsteve, zajtra este dokupim drobnosti v drogerii, a junior moze prist na svet, ale asi sa mu nechce, este ma 3 tyzdne, cize ma cas 😀

palinkova87
24. sep 2012

@eri28 ty si len užívaj to, že je ešte len v brušku 🙂) xixi 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
24. sep 2012

pridavam fotku torty zo sobptnajsej oslavy ;

ervenka
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea jednoducho skoda zjest.... 😀

cestovatelkaandrea
24. sep 2012

@ervenka do 30 minut bolo po nej 😀 vsetci si davali duplu, co na holandanov neobvykle 😀

vever1
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea nádherná torta. Si my len chuť narobila 😝 a verím že si pytali dupľu veď oni také suprove torty nepoznajú 😀

rybca
24. sep 2012

mne sa tie strojcekove ucesy na malych chlapcoch nepacia a som zasadne proti tomu a vobec nechapem co je to teraz za modu, skoro kazdy chlap je vystrojcekovany, aj ten moj..🙂 doteraz som ho tiez doma strihala, na hribika, ale teraz maju v skolke temu kadernictvo a uz ma dlhu ofinu, tak sme si povedali, ze ho skusime tam zobrat

miriamp
24. sep 2012

ja striham doma vsetkych troch. som ich domaci kaper. prakticke, bez terminu, a bavi ma to. moja mala mi ledva dovoli raz denne ocesat vlasy, copceky, vrkoce, co i len sponky u nej nehrozia, takze kadernicka ani neprichadza do uvahy. uces ma klasika nad obocim rovno, a vzadu rovno, a je to....je to dost obtiaze, lebo sa cely cas vrti...... a chlapov strojcekom i noznickami. ale som za zmenu, ked budu starsi moze sa moja kadernicka sem-tam s nimi pohrat 😎

@cestovatelkaandrea torta je ako vzdy nadherna. musim sa priznat meno Kilian pocujem po prvy krat od teba.

miriamp
24. sep 2012

upsss, preklep, kapster 😉

eri28
25. sep 2012

@cestovatelkaandrea no to je nadherne, teda bola, fakt skoda papat.......... 😉

cestovatelkaandrea
25. sep 2012

@miriamp dik Mirka, no co sa tyka mena, tak nam tu v dedine hovoria, ze v NL je to zname meno. nic take nezvycajne. ale fakt je, ze ho tu az tak moc nepouzivaju. skor v Nemecku. no a na SR sa obavam, ze je len jeden Kilian a to je ten nas 😀

cestovatelkaandrea
25. sep 2012

@eri28 dakujem