Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@palinkova87 najhorsie je na tom to, ze uz si to pospevujem aj ja 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@ervenka no mozno je oslabeny prave kvoli tej stolicke. no nech vam rychlo prejde. ja dufam, ze nam Damian neochorie. V sobotu bol behat s tatinkom asi pol hodinku a vcera dve a pol hodiny bicykloval. Tak dufam, ze ho to moc nezlomilo, ked teraz kasle.

ervenka
19. nov 2012

@cestovatelkaandrea moze byt oslabeny aj z tych jeho crievok. A dnes zase musel grckat. 😒 Uz toho mam fakt dost. Poobede pojdem osobne ku dr. dohodnut si termin- nech riadne pozrie dropca. VEd to nie je normalne toto.. 😖
Dufam,ze Damian zostane ok, aj ked je teraz asi take chripkove obdobie. Inak, ako tak citam ste si dali "mamicky z SVK" stretnutie

cestovatelkaandrea
19. nov 2012

@ervenka a nemohol vracat z tych soplikov? fakt bude lepsie ak ho dr. prezrie, lebo uz to trva dlho.
Aj ja dufam, ze Damian bude OK. Ved uvidim o chvilku pojdem pre neho do skoly.
No dali sme si stretko. Skoda len, ze byvame od seba tak daleko s Katkou, stretavali by sme sa aj castejsie.

palinkova87
19. nov 2012

@cestovatelkaandrea to aj ja🙂

lexxie_holandsko
20. nov 2012

ahoj, tak za chvili zacina skoleni, no uz se celkem tesim, zase zmena.

@palinkova87 tak doufam, ze vam holcicka dopadne, i kdyz 3 kluci jsou taky fajn..znam z okoli 🙂

@ervenka nebo strevni chripka, Edik to mel 2x za poslednich 14 dni , Zuza 1x , slysela jsem, ze to melo vic deti..

@cestovatelkaandrea s ouskama neco mel uz vloni, opakovane zanety, ted po odstraneni mandli to je o dost lepsi. Jemu prave nevadi veskery hluk, kolikrat si pousti sam radio nahlas, nebo treba v bazenu jsme byli na disco zwemmen a v pohode, u nej to je neco v kombinaci s tou skolou. No uvidime, vcera byl zase doma, tak snad od ted to uz bude dobre.

palinkova87
20. nov 2012

@lexxie_holandsko no.. keby mali povahu po tatkovi ty moji chlopi brala by som 🙂)) len obaja majú po mne🙂))))))) takze sú to taký vymyselnici mam co robit hihi 😀 😀 😀 😀 😀 take dievcatko by sa zislo co by ich usmernilo hehe 😀 😀 😀

vever1
20. nov 2012

@palinkova87 no len kto ti zaruci ze dievcato nebude mat tiez povahu po tebe? 😝 😝 😝 ja uz teraz tusim ze ta moja mala opicka je po mne a to sa mam veru na co tesit lebo sven je velmi kludne dieta aj ked teraz samozrejme vekom aj rozky zacina vystrkovat ale oproti jeho rovesnikom je to malina 😀

@ervenka tak co bola si u toho dr?

inak my sme boli v nedelu u nas dedine kukat Sintu a maly mal pekny zazitok. Pietov sa na zaciatku bal ale potom zistil ze mu davaju sladkosti a bol s nimi velky kamarat a potom prisiel Sint a podal mu ruku a maly bol uplne hotovy 😀 😀 😀 a tuto sobotu mame Sintu u nas v praci. tak som zvedava 😀

a stale sa trapim s tym hnusnym spruw. vcera som aj u dr bola, samozrejme nas ma este dovolenku ale zastupoval ho nejaky neznamy dr a ten skonstatoval ze malej nic netreba lebo to az take hrozne nema a ze ona z toho vyrastie 😠 a je kedze mam stale problemy co uz sice trva dost dlho 😠 ze si mam teraz tu mast kombinovat so sudocremom a ze by to malo pomoct. a potom mi splietal o zapaloch prsnikov ako keby spruw malo nieco spolocne so zapalom. ach jaj som sa vcera zas dobre vytocila 😠 😠 😠 som potom doma na nete hladala co sa na to tu pouziva a nasla somze tu tiez pouzivaju tu fialovu vodu, aj ked to uz davno nejak zavrhli a dr to preto ani velmi nepoznaju ale ze sa to da kupitv lekarni alebo ak prehovoris dr ti to moze na predpispredpisat, len problem je v tom ze ked ti to v lekarni namiesaju tak to aj tak nemozes pouzit lebo je to velmi koncentrovany alkohol a pred tym ako to mozes pouzit to musis zriedit ale to ti uz nikto neurobi takze je mi to aj tak prd platne. 😖 sice som nasla potom nejaku stranku kde si to mozem objednat uz zriedene ale ja neviem, ja som v takychto vecia velmi opatrna. ale uz som rozmyslala ze ked mi to nebude prechadzat a dr sa na mna vykaslu tak ze asi skontaktujem laktacnu poradkynu tu v okoli a ta mi potom hadam pomoze. no uvidime. davam tomu este tyzden a ked to dovtedy nebude lepsie tak naklusem uz k nasmu dr (dufam ze uz bude na buduci tyzden aanwezig) a dufam ze on bude normalnejsi 😖

vever1
20. nov 2012

@cestovatelkaandrea teba som sa chcela este spytat aku odsavacku mas? Lebo ja si musim kupit novu a neviem sa rozhodnut ci elektricku medelu alebo tomme tippee. ja som mala totiz to aventku elektricku ale sa mi rychlo pokazila a mala som 2x vymenenu a zakazdym sa pokazila tak som ju ku koncu, kedze som potrebovala nejaku uz len na par tyzdnov, vymenila za rucnu aventku lebo som sa bala ze ked si zas zoberiem novu elektricku a sice mi bude tych par tyzdnov fungovat a potom ju odlozim do krabice a pouzijem za par rokov pri druhom ze sa mi pokazi a uz nebude na nu ziadna zaruka tak to som veru riskovat nechcela. ale s touto si veru neviem predstavit odsavat tolko mesiacov. a kedze sa uz blizi 6t a chcem potom zacat tak uz by bolo na case nieco kupit 😝 mozem sice doma este odsavat aj tou rucnou ale ked som ju ten prvy tyzden raz pouzila co som mala stuwing tak veru ma to aj poriadne bolelo a prd som odsala. ono mozno to bolo aj kvoli tomu ze predsa som este nebola na nu znovu zvyknuta.

ervenka
20. nov 2012

@vever1 hehe, no bola som, ale neviem ci asistentka mala zly obed, ale vraj sa osobne termin uz dohodnut neda, ale len telefonom. 😠 Tak som jej vcera este povedala,ze som skusala aj rano, aj poobede, ze nic. A ona,ze isto mam zle cislo. Tak jej hovorim, poloz telefon a ja ti zavolam. Zavolala som,a normaaaalne zvonil. 😨 Takze tak. Dnes rano som na na 15x! dovolala. A to sa ma asistentka snazila odbit. 😠 Nakoniec mame termin na 16,30= zavolam mm, ze ak pride domov skor ako ja,nech si zohreje jest sam, my sa najeme sami potom...
Inak to je nam novinka,ze zo spruw sa da vyrast. Nevadi, pohadame sa dnes s dr. ak aj dnes bude "subi dubi amerika..." 😝

cestovatelkaandrea
20. nov 2012

@vever1 no ja mam prave aventku. mam aj elektricku ale zatial ficim na rucnej. neodsavam tak vela, ze by ma ruky z toho boleli. a je to rychlejsie ako pri elektrickej. ale ked budem chodit do prace, tak prejdem na tu elektricku. aj ked neviem, vzdy potom manualnou este dotaham aspon 40ml extra, lebo ta ma silnejsi tah. tie dve znacky co pises nepoznam, tak ti moc neporadim. mne avent vyhovuje, lebo sa mi dobre prisaje na prso a tak rychlo taham mliecko von.

ervenka
20. nov 2012

Taakze z vysledkov vypliva,ze nas drobec mal norovirus+ oslabenu crevnu floru 😖 . Povedala som to mm, potom sa isiel dat ostrihat ku rodicom, tak sme isli vsetci, a ja som im povedala,ze dakujem za virus (nie uplne takto surovo a doslova ale podstatu to vystihuje), lebo mm bol chory po ich oslave a oni pred nou. inak celkom zaujimava debata, hlavne zo svokrou. Zase vyzdvihovala ine deti, a blaaa blaa blaa. A kedze sme sa s mm pohadali uz v piatok kvoli nim, tak som mu povedala,ze nic sa neriesi, problemy zostavaju, takto ja zit nechcem, stacia mi aj tieto 2 roky... Mm si asi uvedomil svoje a dnes vecer si aj on dovolil otvorit usta na svoju mamu. nic nevhodne, ale vidno, ze svokra drzi stale svoje deti pod kridlami, a ze len ONA moze mat pravdu, iny nazor sa neprima. Ach jo, este budu debaty, ale aspon vidim, ze mu zalezi aj na jeho vlastnej novej rodine..

vever1
21. nov 2012

@ervenka no tak to nie je nic moc ale aspon uz vies co mu je a bolo. a samozrejme sa s tym nicnerobi 😝 tu je to tak naprd ze tu ziadne probiotika nezozenies, teda aspon ja som tu este nezohnala, ekd som sa pytala na to v da tak len na mna cumela ako na puka ze co to od nej chcem. 😖 inac neuveris dnes som sa uz 2x na prvy krat dovolala k nasemu dr. Najskor mi asistentka vravi ze ci mam chvilku a ja ze hej a ona mi zlozila 😠 tak som za 10 minut volala znova a hned mi aj afspraak davala ale zas len k tomu tutovi tak som jej povedala ze ja chcem tu zensku tak samozrejme ta je tam az v piatok. grrrrrrr a dovtedy si zi s bolestou 😠 a kukala som aj na nete lactatideskundige ze tam poziadam o pomoc ale to nie je normalne. oni pytaju za prvy consult 110 euro 😕

@cestovatelkaandrea no ja som osobne s elektricku aventkou tiez bola spokojna mi pekne odsavala, ja som aj medelu v nemke ked som po porode lezala vyskusala a ta je tiez super. len mna stvalo na tej aventke to ze sa mi 2x pokazila v dost kratkom case a pritom som s nou zaobchadzala tak ako sa ma, tak fakt neviem ci som len ja tu smolu mala alebo su fakt kazove 😖 jedna mi odisla po 6t a druha uz po 4 😠 preto teraz radsej rozmyslam nad tou medelou ale len jednoduchou nie dvojitou elbo ta stoji az 300 euro a to veru na par mesiacov nevyhodim. 😖

ervenka
21. nov 2012

@vever1 Taku sumuuuuuu? a to co ti da? zlate mlieko alebo co?Takze spruw neprechadza? Skusila si volat na huisartspost? Viem,ze to nie je "akutny pripad" ale ked ti nikto nedokaze, nechce? pomoct.... My sme mali zensku vcera a aj to sme museli cakat 30 minut. Akosi sa nam dr. zbesnel. 😔 Mne sa zda,ze raz bol ten "nahradny" pri nas, ale bol aj dr.= pripadalo mi to,ze je mlady na praxi alebo tak. Osobne by som ocenila,keby dr vysiel s pravdou von, ci uz ide na dochodok alebo nie. LEbo taketo vselijake zaskakovacky- to sa mi nepaci. 😖

rybca
21. nov 2012

@vever1 my mame multivitaminy met prebiotica, si myslim, ze su s probiotikami, od firmy Dagravit v tvare SponeBob, su sice od 2 rokov, ale mozno najdes take aj pre mensie deti

ervenka
21. nov 2012

@rybca kde si ich kupila? Cez net sa mi velmi objednavat nechce- mam rada ked si veci mozem ochytat, onuchat 😀 a potom kupit. 😉

rybca
21. nov 2012

@ervenka v kruidvate ich maju..🙂

vever1
21. nov 2012

@rybca vidis to pozrem pre svena ked dopapame nase multivitaminy od davitamon 😀

palinkova87
21. nov 2012

@ervenka my mame tiež vírusa hnačkujeme už vyše týždna a od pondelka už teplotujeme ☹

ervenka
21. nov 2012

@palinkova87 😖 ach jo... povedala by som, sup ku dr. sice tu v Nl NIC na rota,noro, a ine "srandovne" virusy nedaju, ale aspon nech dr. kukne ditko, ci nahodou nejde aj o nieco ine... A ty si tehu, pozor na to...

vever1
21. nov 2012

@ervenka asi hej 😝 ale nasla som na nete jednu strank s vrijwilligers tak som tam napisala a uvidim. inac som nasla na nete ze tie leiky co mala emma lepsie zaberaju ked sa davaju po kazdom kojeni a nie len 4x do dna pred kojenim a ze ked jej to prejde tak ja mam mastit este 5-7 dni a to mi nikto nepovedal 😠 😠 😠 sila ze si take veci sama na nete musim najst. ale uz som vyzbrojena informaciami a aj viem nazov druheho lieku co je vraj lepsi tak v piatok s tym nabehnem k dr ak sa to dovtedy nezlepsi. 😉 a dufam ze nas dr este do toho dochodku nejde, elbo ja asi potom fakt prestupim 😖

palinkova87
21. nov 2012

@ervenka bol u doktorky naštastie.. dneska mu predpísala antibiotika. 😒

rybca
21. nov 2012

@vever1 ja som tiez dnes zhodnotila, ze doktori su nanic, minuly rok mi robili kontrolny test (po 2 mesiacoch s tabletkami) na cholesterol a huisarts povedal, ze je to dobre, ked som dnes tie vysletky ukazala gynekologovi, lebo mi dal robit nove testy, tak povedal, ze to nebolo celkom dobre a dnes nam prisiel ucet z poistovne, ze mame zaplatit za Lacka 170 eur za nieco este v minulom roku, co vieme, tak Lacko bol minuly rok asi len s okom a na to mu len cez telefon predpisal masticku, ine si nepamatame a cudne je, ze uz nam prisli 3 ine vyuctovania predtym a tam toto nebolo vobec spomenute, tak sme zvedavi co z toho vznikne.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@vever1 no co sa tej odsavacky tyka, tak aj mne sa moja elektricka avent po 3mesiacoch pokazila. ale hned mi ju na pockanie v prenatale vymenili. takze mam este tuto staru. teda viacmenej novu, lebo som ju pouzivala len nieco vyse mesiaca. no dufam, ze mi vydrzi, lebo na tuto uz zaruku nemam,kedze ubehli takmer 4 roky. a dalsiu kupovat nechcem, to uz potom nejako dobojujem aj s rucnou. Inak ak budes mat teraz novu odsavacku, tak ti ju vzdy na pockanie vymenia nakolko vedia, ze dieta potrebuje papat.
No a co sa tyka tej ceny za laktacnu tak to je fakt drahe ako svina. Ja som mala poradu s laktacnou pred 4 rokmi kvoli Damianovi a bolo to zadarmo. Sice cez telefon ale bolo to zadarmo. Normalne teta z CB jej dala na mna kontakt, vysvetlila jej dany problem a ona volala. Ja som mala taky problem, ze som dostala zapal prsnika a musela som odsavat mlieko aby sa prsniky dobre vyprazdnili. Damian mi vzdy chmatol len bradavku a potom vela nevytiahol. No a kedze som mu dala flasku uz ako dvojtyzdnovemu kvoli tej infekcii, tak si po tyzdni na nu zvykol, ze cici potom uz ani vydiet. Takze som odsavala krasnych dlhych 9 mesiacov. 😀 lebo ani po porade s laktacnou si cici uz jednoducho neoblubil. Esteze Kilianovi to teraz problem nerobi. Cici je stale cislo 1 aj ked z flasky mu to ide lepsie.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@ervenka aj ja som tie vitaminy videla v Kruidvate. Akurat som si pomyslela na kamosku ked som ich videla, lebo vravela, ze pre deti zozenieme vitaminy az od 4 rokov. A sup ho v Kruidvate uz od dvoch. Tiez rozmyslam, ze Damianovi kupim jedno balenie na zimu.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@palinkova87 Zuzi tak nech sa skoro uzdavi. Mne vcera Kilian kakal 4 krat. Nieco vynimocne, lebo vzdy kakal len raz za 2-3 dni. Takze som ho pre istotu aj odvazila, ci nechudne ale nastastie nie. Teraz ho rano odvazim pred papanim, nech som pokojnejsia. Dufam, ze niekde nieco nechytil ale posledne dni sme u nikoho neboli. Len u jednej kamosky a tam boli vsetci zdravi. Tak uvidim dnes.

cestovatelkaandrea
22. nov 2012

@lexxie_holandsko no ved to ti chcem naznacit. Damian ma napr. citlive usi na hluk z motoriek a este ked sa krici. No a kedze deti v skole hulakaju, tak cestou zo skoly ide strasne unaveny z toho hluku. Niekedy som si vsimla, ze ked po nom zrevem, tak on proste nevnima. Potom mi povie, ze ho uska bolia z toho ked skriknem. Tak si davam pozor aby som nerevala, lebo jemu to fakt nerobi dobre. Mozno aj Edikovi vadi krik ostatnych deti v skole. Ked som sa na KNO pytala doktorky ci je to normalne, tak mi povedala, ze pri detoch co mali take problemy ako ten moj a tvoj drobec, je to normalne, ze uska su citlivejsie na niektore frekvencie. Ze to chce cas. Tak uvidim dokedy to bude prevladat u nas.

ikke
22. nov 2012

ja nsom tu uz videla aj tekute multivitaminy od 1 roka, v DA drogerii konkretne, znacku si nepamatam.
inak pred asi 1-2 mesiacmi som otvorila biogaja probiotika, co som si objednala cez kamosku v lete zo Slovenska a tie mozu byt otvorene vraj max 3 mesiace, tak ak by niekto velmi potreboval, napiste do IP, mozem poslat... 😉

vever1
22. nov 2012

@ikke tie multivitaminy su od davitamon a my ich mame 😉

@cestovatelkaandrea no ja som si vtedy svoju kupovala cez wehkamp a tiez mi ju hned vymenili. a ked sa mi pokazila 2x tak som veru uz nechcela novu lebo som sa bala prave toho co ty pises ze ti teraz stala 4 roky a ak sa ti nahodou pokazi tak uz nemas zaruku. a inac dnes som si skusala odsavat ten plny prsnik tou rucnou ale vobec sa mi nedalo tak teraz uz ide prasknut a ja si to rucne veru neviem 😖 neviem co je tam naprd ale vobec mi prso nezoberie. uz ked som si v ten prvy tyzden odsavala tak som mala problemy ale vtedy sme to nejak s tou mojou kraamhulp rozchodili 😖 ale na buduci tt uz idem urcite nejaku kupit a asi medelu.

vever1
22. nov 2012

@rybca no ked neviete za co mate platit a hovoris ze len raz bol s okom tak ja by som sa veru stazovala nech ti vysvetlia za co mate platit