Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

lexxie_holandsko
18. mar 2013

@vever1 alergii delaji z krve , ta intolerance nevim..snad jenom tim vysazenim mleka a potom opetovnym nasazenim? Ta asi tak nevadi? My mame jeste vysetreni na parazity a bakterialni..ale o to jsem si rekla sama. Kdyz uz, tak uz. Alergie se pry projevuje prudci reakci, tak nevim..

@i.n.g.a jj. reflux, to jsme si uzili u synka, porad brecel a zvracel a ve 2 mesicich mu zjistili reflux, do te doby jsme s nim chteli jet na pohotovost, jak rval..Potom dostal zantac a bylo to lepsi. To je taky trapeni..

lexxie_holandsko
18. mar 2013

jinak ta strevni chripka asi radila, slysela jsem z vice mist, ze to meli taky..

ervenka
18. mar 2013

@vever1 dnes som bola u naseho huisika pre papier na odber krvi a spytala som sa,ze preco sa ku nim neda dovolat, a ze kedy huisik konci. Asistentka- ta mlada zaba- najprv vyzerala dost zaskocena, potom ze sa dovolat neda kvoli novym pacientom a novemu systemu- blablabla a nas huisik konci o 2 roky, vtedy pride novy- ten ho nahradi,ze prax nezavrie. Ze sa o tom este dozvieme. 😝

vever1
18. mar 2013

@ervenka no by ma zaujimalo ze kto ho nahradi. 😖 a ta pani dr slavna tam ostane? inac moj mm u zboznuje 😖 ze vraj je suprova 😠

ervenka
18. mar 2013

@vever1 ostane, ostane. Potom ona bude cislo 1 a ten druhy bude mat jej malu ordinacku. No ze by bola suprova? JA ti Karle neviem, mozno vyhoduje holandanom v tom,ze nenuti, neposiela, pekne pocka a pocka a pockaaa. Ujo dr. je viac akcny.

vever1
18. mar 2013

@ervenka no ti ja karle neviem ci tam aj potom zostanem :( asi z tade zdupkam cim skor 😝 len ten druhy dr kde robi moja kamoska tiez nie je velka vyhoda lebo on uz tiez dlho nebude robit 😖

ervenka
18. mar 2013

@vever1 musime si to priznat- mame tu len samych starsich chrenikov. 😀 Alebo divocky co figu vedia Ale zase nejaky taky zajkovsky dr. co aj nieco vie, aj to povie a spravi by stal za to... ;) (asi pozeram vela TV o peknych, mladych, sikovnych mudr.s)

ikke
18. mar 2013

@vever1 ale UM davas malej? moja mala minuly tyzden riadnu hnacku z kruidvat mlieka...

vever1
18. mar 2013

@ikke nutrilon HA a poviem ti ze kaka a prdy taaaaaaaaak hrozne smrdia. pri standarde to bolo v pohode 😝

i.n.g.a
19. mar 2013

@vever1 To nevyzera na reflux.Ja som skor mala na mysli,ze nam robili tie vysetrenia v nemocnici.A ze tu existuju.Robia ich z krvi.A ziadne cakanie na reakciu mlieka,to uz je co za hlupost.

i.n.g.a
19. mar 2013

@lexxie_holandsko jj,to doverne poznam.My sme na pohotovost chodili ako na klavir 😠 .Az kym sme neboli otravni a vzali nas do nemocnice.Tam nam nasadili specialne mlieko len na predpis a trochu sa to zlepsilo.

cestovatelkaandrea
19. mar 2013

@ikke @rybca no po pernom vikende s brusnou chripkou zapnem kona a co nevidim. no este aj toto riesit? 😠 😠 kaslem to, pojdem poziadat o NL obcianstvo. urobim skusky a kedze tu zijem viac ako 5 rokov tak by to problem byt nemal. drobcom potom vybavime dvojite obcianstvo alebo len NL. nech ma s prepacenim v slovenskom skolstve bozaju v ... co by som este neriesila. staci ze maju skolu tu a nieto este cestovat hore dole na skusky na SR.

cestovatelkaandrea
19. mar 2013

@vever1 fuu, dufam, ze ste uz zdrave. my sme chori od vikendu. este stale nie sme fit, Kilian kaka tak 5 krat denne a kaka je zeleno zlta a ja mam stale krce v bruchu ale uz ako tak dokazem fungovat.

rybca
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea mno, potom daj vediet ako si poriesila s tym obcianstvom, lebo o tom som pocula uz tiez kdejake historky, vyzera to, ze to s tym pridelenim obcianstva nie je az take jednoduche, ale asi zavisi aj od regionu alebo uradu

inac u nas je to tiez stale virusove, ja mam herpes, vecne zacpany nos, Mati si tak dozdipkal spodnu peru, ze az do krvi. A staci aby na mna dychol a ja som hned chora, a to jem ovocie, normlane, aj freshe, zeleninu, polievky vyvarove a nic, uz neviem ako si mam tu imunitu posilnit, tabletky moc nechcem

vever1
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea tak aj vy brusnu chripku 😖 u nas to schytal uz aj tata dnes od rana hnackuje a uz aj zvracal a to si nedal povedat a siel do roboty. cestou siel odviest svena ku svokrovcom a po hodine uz bol doma 😝 teraz lezi v posteli a spi. a mne je este horsie ako vcera. uplne som malatna a kazdu chvilu si myslim ze hodin sablu 😖 a emmu mame doma lebo som ju ku svokrovcom este nechcela davat. este ze je totake kludne dietatko lebo inak neviem ako by som fungovala 😖 a s tym obcianstvom ak ho chces musis splnat pravidla a to je ze si tu minimalne 5 rokov, mas statnicu z jazyka a urobila si maatschappijoriëntatie toets. teda tak to bolo pred 5 rokmi ked som ja ziadala o obcianstvo. a to si za to este aj platis 😠 ale mna najviac nastvalo ze ked som si bola popierze som holandanka ...robia to ako feest cez gemeente tak tam boli aj taky dedkovia marokanci co tu uz ziju strasne dlho a to ani poholandsky nevedia takze vynimky stale existuju 😠 😠 😠

vever1
19. mar 2013

@i.n.g.a no to je nasa super doktorka 😠 ale vo stvrtok ideme s malou do cb tak som zvedava co bude dalej. uz mato vsetko prestava bavit. chodit vsade ako na klavir a to nehovorim o tom ze v skolke sa zrazu nezda ze sven je strasne tichy a sa nezapaja do hier s detmi a tak kontaktovali CB a toto tiez este ideme riesit 😖

ervenka
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea v 2011 boli podmienky- 5 rokov v Nl, 2roky bez prestavky ekonomicky cinna, NLcertifikat, ukoncenie burgermeester cursus= o.i. zaspievat NL hymnu a rozhlad, kto a co... Treba to sledovat, lebo sa to meni kazdy rok.. 😉

ervenka
19. mar 2013

@vever1 vies co, keby si niekde nasla link ako sa riesi alergia, ze beru krv, vytlacila by si si to, capla pre nu na stol- potom nech hovori...
@i.n.g.a super, ze by niekde v NL existoval aj ochotny huisik? 😕

Konecneeee, jeden OCNY zub je na svete. Bez horucok, bez velkeho plakania, len za nami zostava slintava ciara... 😉

lexxie_holandsko
19. mar 2013

holky myslite, ze muze strevni chripka trvat dele nez tyden ? Podle dr. vcera to bylo virove, ale nechame ji otestovat, zitra na krev atd..Ona ma uz pres tyden prujem nebo zvraci..sice ne 5x denne, vetsinou 1x az 2x ale co s ni? Nemocna nevypada, dneska uz byla ve skole, ale ja ji takhle nemuzu nikam vzit..No snad to prejde a uz konecne na neco prijdou.

@vever1 to se divim, ze vas neposle dr. dal. .nase taky treba rekne, ze si mysli, ze to neni nutne, ale kdyz trochu nalehame tak posle..Jako u Edika, mel opakovane zanety str. ucha a nakonec nas poslala, odstranili mu mandli a dali mu trubicky do usi a uz ho usi neboli..ted s tou Zuzkou taky, kdyz jsem si o to rekla, tak to pro jistotu udela..treba sama by nas asi na vse neposlala, ale chce to trochu nalehat. A co poslat manzela, treba se mu to podari?

@rybca
@cestovatelkaandrea holky fakt vas lituju s tou slovenskou skolou, jak jsem psala, je to postavene na hlavu..tak jedine, ze by to do 2 let zrusili, do te doby vas nikdo honit nebude. Ono ucit se treba na druhem stupni 3 extra predmety..pry se musi ty zkousky delat i ze zemepisu, dejepisu a jazyku je docela narocny. Nemluve, kdyz se musi ucit s vic detma. Ja uz jsem mame rikala, ze mi to prijde desna buzerace , a ze kdyby to ceska strana nezrusila, tak bych jim snad i ceske obcanstvi zrusila. Nastesti to neni nutne, kdyz maji i holandske.

@i.n.g.a my prave kdyz byl Edik maly jsme nevedeli, proc tak strasne rve a nakonec jsme zjistili, ze to bylo refluxem. Taky obcas, kdyz nam nase dr. rekla jedno a nezdalo se nam to, tak jsme jeli o vikendu nebo vecer na huisartstenpost. Ted uz to myslim tak jednoduche neni?

lexxie_holandsko
19. mar 2013

@vever1 koukam, ze tvuj manza je typicky holandan 😀 Oni jsou uplne zdravi, nez slehnou..Tak alespon, ze se vratil domu. Muj manzel taky, nachlazeny, kasel a nevim co, ale proste pojede na kole i kdyz mrzne..vyjimku mel pouze par dni kdyz mu opravdu nebylo dobre..pry jezdil i na stredni kazdy den na kole, v desti, snehu atd, a to mel 15 km jednu cestu. Silenci!!

cestovatelkaandrea
19. mar 2013

@ervenka uz mi chyba iba skuska a inak splnam vsetky podmiekny s manzelom. takze do tejto jesene urobime skusky a potom hup na Nl obcianstvo. manzel by ich mozno zvladol aj teraz bez pripravy. No a ja keby som isla na ten test ako Katka a nie na NT2 tak by som to mozno spravila tiez. Uvidim, poinformujeme sa a budem drtit na tu skusku.

cestovatelkaandrea
19. mar 2013

@rybca ved ty by si s tym obcianstvom nemala mat problem. Aj skusku mas uz hotovu. To mne este chyba. Takze musim slapnut na to.
S tou chorobou ti to nezavidim. Ja som mala tiez oslabenu imunitu tehotenstvom. Mne velmi pomahalo kivi. Jedla som aj 2-3 ks denne. Je tam straaaasne vela Ccka. Tak skus, mozno pomoze.

cestovatelkaandrea
19. mar 2013

@vever1 no u nas to nebol taky horor ako u vas. Kilian je vesely aj napriek tomu, ze kadi ako na beziacom pase. On sa skoro stale rehoce 😀 Akurat Damiana bolelo dost brucho ale inak nic. Takze ten plakal castejsie a najviac v noci. Manzela to chytilo v nedelu rano. Cely den v posteli s krcami. No a ja som to mala od nedele poobedia doteraz. Sice nelietame na Wcko ale mame krce. Takze neviem, co to je. Jediny koho prehana je Kilian. Uprimne ale povedane, radsej by som sa par krat poriadne pototo... ako mat tieto sialene krce kazdu chvilu a stale nic.
Inak s tym obcianstvom je to tak, ze sice teraz zaplatim skusku neviem kolko. Odhadujem ze dost. Ale stale je to menej ako chodit na SR 2 krat do roka na skusky, pytat si volno v praci a este aj v skole kvoli tomu, ze musia ist deti na skolu na SR. Totalne chore. Ved si plni povinnu skolsku dochadzku tu.

ikke
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea no zaplatit za skusku a potom este zaplatit za obcianstvo...ozaj, kolko je to aktualne? 😅

tak dnes dva "zazitky" z PSZ: juf testovala minule mladeho a je mozne, ze od maja/juna uz nebude mat VVE indikaciu a teda PSZ, lebo je moc inteligentny 😕 no som zvedava, lebo teda pokial viem, aj to ze s nim nehovorim NL je samo o sebe indikacia, okrem toho on to socialne potrebuje, co povedala aj juf...
a deti malovali, asi "jar" alebo nieco na ten sposob a mlady ma z toho dielo: papier s tromi rozne hnedymi skvrnami a uz od dveri PSZ, beziac ku mne krical: mama, kijk, vogelpoep! 😀

palinkova87
19. mar 2013

a do ritkaroviec to co s tou skolou?

rybca
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea ja mam skusku, ale len tu prvu, zakladnu, na obcianstvo musis mat statnu a tu ma len Lacko a este ani roky pobytu nesplnam a pokial sa do ekonomicky cinnych 2 rokov nezapocitava materska, tak ani to nebudem splnat, takze ja si este pockam, nehovoriac o tom, ze na tu statnu skusku rozhodne nemam, holandstina je stale pre mna nezrozumitelny jazyk, ja sa sice dohovorim, ale po svojom....🙂 zo mna rodeny holandan nikdy nebude...🙂

a nie je to pri detoch jednoduchsie? co tak im zmenit obcianstvo?

inac my to robit nebudeme, pockame si este tie dva roky, a ked to nenapravia, tak zrusime Matimu trvaly pobyt na SVK a bude, ako viem si predstavit aj prijemnejsie stravenu dovolenku a minute peniaze, ako nutene na SVK skuskach

rybca
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea Adi este ma napadlo, tvoje deti nemaju holandske rodne listy a tym padom aj obcianstvo, ked sa tu narodili? Ako to je tu v NL?

vever1
19. mar 2013

@cestovatelkaandrea no je to kravina :-/ ako ti aj @ikke napísala platíš za skúšku a potom aj za občianstvo. Neviem koľko je to teraz ale vtedy to bola dosť vysoká palka :-/ a ani neviem či len tak môžeš na štátnicu. My sme museli mať vtedy úspešne ukončene všetky leveli. Je ich 5 a každý pozostáva zo 4 častí - čítanie, písanie, hovorenie a počúvanie. Tak robíš aj štátnicu.

@rybca deti dostanú nl občianstvo iba aj jeden z rodičov je holanďan. Inak na to nemajú právo.

rybca
19. mar 2013

@vever1 a inac co dostanu? na zaklade coho sa vystavi slovensky rodny list?

ervenka
19. mar 2013

@rybca na zaklade toho, ze matka ma svk obcianstvo. "Zdedia" ho po mame.