Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

adeala
24. mar 2013

@ervenka je, je 🙂 pozerala som to 🙂 ešte tam nie je Bulharsko a Rumunsko? alebo nejaké také krajiny.. tí ešte potrebujú pracovné povolenie.. 🙂

jarunice
24. mar 2013

@adeala jj, přesně jak řekla ikke... - přítel šel na předem domluvené místo, má VŠ elektro a pracuje jako technický manažer u výrobce displayů. Vím ještě o pár češích v Amstru, kteří vystačili s ang.,pracovali na hotelech jako pokojský, nebo údržba. Myslím, ale jestli máte základy v němčině, tak holandštinu jde zvládnout s trochou snahy docela rychle. Přijde mi to dost podobný.

jarunice
24. mar 2013

maminky co máte kluky, chci se zeptat jestli jste některá řešila problém s přetahováním předkožky. Tomu našemu nejde totiž vůbec. Četla jsem různý diskuze a zajímalo by mě, jak to řeší tady v Holandsku? V jakým věku a jakými zákroky?

rybca
25. mar 2013

@jarunice tak mi riesime predkozku uz asi od roku, raz do tyzdna pri kupani sme sa snazili pomalinky jemnucko pretahovat, islo to asi po milimetri za mesiac, a teraz uz asi rok si to sam robi pri kupani, v CB nam to vobec neriesili, tusim sa na to ani nepytali, viem, ze na SVK to doktori riesia radikalne na poradni, nasilne to pretiahnu, co mne sa vobec nepaci, mozu vzniknut trhlinky a zapaly, ale vas uz ma skoro 3 roky, tak mozno tam bude aj nejaky problem

ervenka
25. mar 2013

@jarunice neriesime. Co to sa robi na SVk je z mojho pohladu dost drasticke. Ak maju chlapci zuzenu predkozku, tak sa caka myslim do 4r a potom smik smak- obriezka a je po probleme... ale velmi moze zalezat od dr. ci je ochota nieco riesit alebo nie...

vever1
25. mar 2013

@jarunice neriesili a ani riesit nebudem. Ja som sa konkretne na toto pytala v Cb a oni my vysvetlili ze sa to nemusi vobec robit, ze chlapci sa s tym aj tak hraju a si postupne sami uvolnia a ze je lepsie nebabrat ako babrat a potom vznikaju kadejake natrhy a zapali. ze do 4 roka by sa to malo same uvolnit. a ak nie tak sa to potom riesi. a keby to bol strasne velky problem ako sa na Sk vravi, ze musia to naozja pretahovat tak by tu musel kazdy jeden chlapec skoncit u urologa 😝 takze podla man je to zas len zvyk krajiny co robi uz roky a potom sa to musi 😉

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@lexxie_holandsko ja som davala UM Friso az do dvoch rokov u Damiana. U Kiliana by som rada kojila tak dlho a potom mu dala rovno kravske mliecko. Uvidime ako to pojde. Mozno vydrzim, len pokial bude mat rok a prejdem na UM. Neviem, ako sa rozhodnem, zatial to zvladam a unava mi moc nevadi.
Inak tie Friso pohariky sa mi zdali proste z toho odpadu, co tu je asi najlepsie.

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@vever1 ok, tak uz to chapem. tak ja by som to teda skusala kazdy tyzden postupne posuvat po tych pol hodkach. mozno to zaberie.
inak mne Kilian tiez menej pije odkedy bol v january brutal chory. No a teraz je znova prechladnuty tak moc, ze sa mu zle pije, takze pije opat pomanej. Ach jaj....
No tie pohariky to je riadne bleee, Damian vcera namocil prst do Kilianoveho karfiolu a hodil na mna taky krivy vyraz tvare a skoro sa rozplakal, ze ako to moze Kilian papat. No a Kilian? Ten sa rehotal a papal karfiol ako na beziacom pase 😅

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@rybca ja chcem tvoju dr na CB. 😉 taka co sa z toho neposere, ze dieta trochu pochudne. Inak Kiliana som vazila a tyzden po crevnej chripke, ked sa rozjedol tak vazil 9.1kg. ale od vcera ma opat silnu nadchu, tak neviem. Asi to pojde opat trocha dole.

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@jarunice neriesila som absolutne nic. On sa s tym hra sam vo vanicke a pretahuje kolko sa da. Inak na CB mi to vyslovene zakazali a povedali mi to iste ako aj @vever1. Vraj do puberty by sa to mali vyriesit a ak nie, tak potom to vyriesia tak ako na SR. Ine je ak tam maju drobci casto zapal, potom to riesia skor.

ervenka
25. mar 2013

@vever1 hehe, ze hraju. Tento nas bubo si svojho pipika natahuje, zatahuje,bucha po nom, obcas sa cudujem, ci si nahodou neublizil. Ale kedze sa rehoce, asi on sam dobre vie, co si robi.. 😀 😀 😀

lexxie_holandsko
25. mar 2013

@jarunice my to taky moc neresili, obcas pri koupani jemne pretahovat, v CB si myslim to neresili vubec..ale je fakt, ze mel jedno obdobi, kdy mel svedeni a trochu ho to i bolelo..pry..on je dost citlivka, tak clovek nikdy nevi. Ted uz to teda nerika. V CR se taky resi a hodne brzo.. Jeden cas kdyz mel to svedeni , tak nam dr. dala masticky, jednu na uvolnovani predkozky a druhou snad proti tomu svedeni..ale uz taky presne nevim.

@cestovatelkaandrea tak tvoji dr. nechapu, jako je jasne, ze po strevni chripce dite zhubne..asi bych resila opravdu jen pokud by byl v tabulce nekde na minimu vahy, ale jinak proc? Jak pises zasoby ma 🙂 No koukam, ze kazda dr. je jina.
Ty poharky teda nic moc, hlavne prvni lzicky, to nema vubec zadnou chut. Ovocne jeste dobre, ale zelenina..a nase Zuza jak bastila mrkvicku nekdy v 5 mesicich. 😀 No mela jsem radost, kdyz jsme presli na normalni jidlo..co jsem taky obcas delala, treba uvarila bramboru a namichala to s tou sklenickou, neby ryzi, atd..tak to meli napul domaci, napul z obchodu 🙂

@jarunice a kde vlastne v Holandsku bydlite??

Jinak se omlouva, ze se neucastnim diskuze o prikrmech a dobe jidla u miminek, proste uz jsem vsechno zapomnela 😝 Nejak si fakt na ty doby nevzpominam..jenom vim, ze obe deti se casto budily v noci na krmeni. Celou noc prospali snad az k druhemu roku..no a ted se budi zase, Edik na curani, Zuza se probudi a jde k nam do postele, nastesti jen jednou v noci..

palinkova87
25. mar 2013

No som bola u doktora tak mam zapal v oboch usiach. Mam dajake kvapky. Nico ma antibiotika a Tobik nejake specialne kvapky do nosa

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@lexxie_holandsko ani ja ju nechapem ale tak co uz 😒 no tie pohariky pol na pol idem robit aj ja. na buduci tyzdne by uz drobec mohol aj zltok, tak rozmyslam, ze mu ho primiesam do brokolice alebo do karfiolu. ryzu ma celkom rad, tak rozmyslam, ze mu ju dam s mrkvou dokopy. zemiaky mu moc nesmakuju ale aj na to pride. no od buduceho tyzdna by som chcela uz viacej opat robit doma. kupila som si novy ponorny mixer, lebo stary mi odisiel, tak mu to mozem rozmixovat potom na kasu. ked je teraz tak dobre prechladnuty, tak som rada, ze je to co je, tak ho na moje dobroty nenutim.

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@palinkova87 joj bambula, tak sa rychlo uzdrav. ved coskoro rodis, tak nech si fit dovtedy. ako sa inak citis? s bruskom ako?

cestovatelkaandrea
25. mar 2013

@eri28 ach az teraz som si precitala, co ti bolo. tak dufam, ze ti lekari pomohli a teraz sa citis lepsie. bohuzial aj taketo sa stava v poslednej dobe maminam. este ze ste to vcas zacali riesit, poznam maminy, ktore s tym bojovoli a aj tak to same neporiesili. tak vela sil, nech si coskoro ako predtym 😉
drobec inak ako?

jarunice
25. mar 2013

@lexxie_holandsko odstěhovali jsme se jen kousek za Amstrdam 20 km do Edamu (jako ten slavný sýr 🙂 a ty jsi kde?

lexxie_holandsko
26. mar 2013

ahoj holky, jdu si postezovat..Vcera den blbec. Zuzka pres poledne zase nehodu ve skole, jeste, ze jsem tam byla a mohla ji prevliknout..odpoledne si ustrihla vlasy, ze je potrebuje jeji miminko 😝 a k veceru se opet pocurala, ja na ni zarvala jen ..mazej do koupelny a ona na mne..ale maminko, boticky jsou suchy 😀 Takze mela zakaz vseho a ode dneska odebirame z pokladnicky. Uz nevim, jak na ni...

@jarunice Edam jako mesto neznam, ale syr jo 🙂 I Kdyz se mi vsechny motaji do hromady..Ja jsem z Nijmegenu, ale znama je z Almere, tak jsem myslela, jestli nejsi nekde tam. Jak se ti tam libi?

rybca
26. mar 2013

@lexxie_holandsko na tie vlasy by som kaslala, dorastu, ale to cikanie, no neviem ci pomozu tresty, ale tak ty ju poznas, hadam aspon tusis preco sa pocikava, ci z lenivosti, prechladnutie, alebo nejaky psychicky problem, ono mnohokrat asi treba len skusat co zabere, no hadam to coskoro vyriesite

ekira
26. mar 2013

@lexxie_holandsko a nerobi to mala z trucu?amon sa vedel tak pocikat,ked sme niekam sli.nerobil to vzdy,ale vacsinou sa to stalo,ked sme sli na nakup.nedostal co chcel,tak sa postavil a cikal. 😒 ja som vzdy nechala nakup tak a utekali sme domov.potom nam poradili,ze ho mame nechat tak,jemu to zacne vadit a prestane to robit.a veru mala ta osoba pravdu.zasa sa pocikal v obchode,a on hned mama domov.ale mal smolu ,nikam sme nesli hehe,najprv nechapal ,preco pokracujeme dalej v nakupoch.a stale mama bee mama fuj. dalej som si spravila taku tabulku na vykres boli tam napisane dni, a on uz vecer vedel,aku farbu si moze dat pri ten urcit den.ked bol ozaj neposluchal,cervena,a ked posluchal tak zelena farba.potom dostal za kazdy den zelenej farby nejaku nalepku a ked bol papierik plny nalepiek,mohol si nieco male vybrat 🙂 a nezabudnut chvalit,chvalit a este raz chvalit !
(mam na mysli samozrejme nakupy v nasom meste.jumbo mam 150 metrov od domu)

lexxie_holandsko
26. mar 2013

@rybca
@ekira holky dik, ten truc mne taky napadnul, ona je opravdu hodne vzdorovita..uz ve skolce napsali na hodnoceni , ze je to silna povaha 😒 , dokonce dotazy na motoriku ucitelka preskrtla a napsala, vse se odviji od jeji nalady 😀 Jinak je docela sikovna i samostatna, ale strasne vzdorovita a provokujici a ani ne moc spolecenska..pry samotar podle skolky, to doufam, ze se upravi..
Ona ale nekdy nema absolutne duvod na vzdor, nic se nepta, nic nechce, proste stoji vedle mne, pak nahodi ten provinily vyraz a rekne, ze to nestihla 😝 tak tam snad o vzdor nepujde..vcera ve skole taky nemela na vzdor duvod..
No asi se poradim, co s tim..ale nemyslim si, ze to tady budou resit, kdyz ji jsou 4. Bud reknou , ze to je nastupem do skoly, nebo obdobi vzdoru..nebo, ze se to v tomto veku stava. Jako mne by nevadilo parkrat za rok, ale takhle casto mi uz fakt vadi. No dam vedet zitra ty testy, ale to je na prujem..

cestovatelkaandrea
26. mar 2013

@lexxie_holandsko no nam sa taketo nieco stane iba rano, ked Damian nejde hned na WCko ale najprv sa vykecava s Kilianom a potom sa zabudne pri ranajkach a rozpravke. ale inak taketo nieco nepoznam. mozno maju baby pravdu a robi to natruc. urcite by som sa poradila, lebo take 4 rocne dieta by sa malo cez den vycikat bez problemov. ja ked som bola decko tak mi uslo tiez az niekedy do 6 rokov ale to bolo tym, ze ked som bola napr. vonku s detmi a chcela som sa s nimi hrat, tak mi bolo luto odist od nich prec. tak ked som to uz neudrzala tak sup do gati. az ked som bola starsia, tak som pochopila, ze mi decka vonku neujdu a pockaju kym ja sa doma vycikam.... tak mozno ma aj Zuzka tento problem... Viem ze to mama tiez riesila a jednoducho s dr. prisli k zaveru, ze je to tym, ze sa nechcem prave v tej dobe vzdat dannej cinnosti.

janinka25
26. mar 2013

ahojte prosim Vas ako je to s ihriskami v holandsku? myslim mnozstvom, tu v nemecku su skoro vsade a je ich vela, ked sme zili pred 3 r. v holandsku tak som si to nejak nevsimala.

lexxie_holandsko
26. mar 2013

@janinka25 u nas opravdu hodne takovych mensich..u kazde skoly a vetsina skol tu je pristupna vsem, ale i v parku a u bytu. Takova , opravdu velka, hezka tech je tu min, ale taky par v nasem meste a v kazdem mensim meste tez..no a k tomu jsou takove atrakce jako treba syrova farma s hristem, maisdoolhof ..kukuricny labyrinth s atrakcema, farmy se zviratkama atd. Myslim, ze najdes dost
@cestovatelkaandrea no ja mela uz u Edika, nehod mel dost i pozdeji..ale na nej nepomahalo fakt nic, po dobrem po zlem, mel lepsi a horsi obdobi, ale jeste po 5 roce se mu to obcas stalo. Dnes jsem se bavila s ucitelem a on ji fakt chvalil, ze je sikovna, zvlada i ukoly pro starsi deti. Dneska mely deti doplnit slova zacinajici na R, a to pry vedela dobre.., ale teda neni tolik spolecenska a nekterych deti se strani..a oni ani nevyhledavaji ji. Je fakt, ze uplne spolecenska neni, ale uplny samotar taky ne.

janinka25
26. mar 2013

@lexxie_holandsko dakujem dufam, ze niečo bude na blizku.nemusia byt ani velke, hlavne aby bolo nejake🙂 ak nie tak spravime na dvore pieskovisko

jarunice
26. mar 2013

tak děkuju všem za názory a zkušenosti s tím pindíkem. Já za tou naší českou dr. taky zajdu pro názor, ale prozatimně se do těch 5ti let nehodlam vrhat do akcí jako šmik šmak. Problém s ničím zatím vůbec není, ale pravda, že nejde špička vůbec vidět, nejde ani malinko přetáhnout, tak uvidíme, asi tomu necháme čas.

@lexxie_holandsko já s tím naším skoro 3letým jsem včera otevřela víno, pač se poprvé! sám a dobrovolně vykakal do nočníku. Ale každopádně moje už rok trvající pokusy se odplenit a vykakat do nočníku jsou na dlouhé povídání, pač jsem zkoušela tisíc a jednu metodu co s ním.. Každopádně vyhrožováním to mělo opačný efekt. To chválení je lepší. Nebo si s ní nějak chápavě promluvit, a zeptat se proč se jí to stává. Třeba je to fakt tou školou, že tam nemá žádnou pořádnou kámošku. No, držim pěsti! Jinak v Edamu je to krásný, ale tak pro důchodce, nebo na tu mateřskou. Je tu klid a uzavřená komunita postarších lidí. Ještěže tu máme jednu mladou rodinku, s těma pořádáme kulinářské večeře. Přijeďte klidně na návštěvu na výlet 🙂

cestovatelkaandrea
27. mar 2013

@jarunice v Edame som bola raz, tak 2 roky dozadu. A fakt ako pises o tom meste, tak taky pocit som mala z neho aj ja. Zastavili sme sa tam z vyletu na Marken. Tuto dedinku na ostroceku milujem. Taka tradicna holandska a v lete krasna pre turistov.

palinkova87
27. mar 2013

Bsby som vam zabudla napisat ze zajtra rodim🙂))))

rybca
27. mar 2013

@palinkova87 uz? preco skor? asi mi nieco uslo, teda okrem toho pri kychani..🙂))

ervenka
27. mar 2013

@palinkova87 cooooo to uz? PReco? Zdrav. problem? 😕 Dufam,ze vsetko bude ok. Posielam pozitivnu energiu, aby vsetko dobre dopadlo... :-*