Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
12. apr 2013

@michelle22 h&m.nl vyber je dost dobry, teraz je zase vypredaj.

ervenka
12. apr 2013

@lexxie_holandsko nemyslim si,ze sa uuuplne strani, skor si myslim, ze aj kvoli tomu, co mu je, prirodzene nechce ist medzi uplnych vetroplachov, mozno sa boji, ze do neho buchnu, zhodia ho... Ale to neznamena, ze ma byt uplne mimo deti svojho veku. NEpaci sa mi,ze v KDV ho nechaju tak. Ja nie som spion, len skolka je pri ceste, ktora vedie do obchodneho centra- vsetci prechadzaju okolo. Takze ked nahodou su deticky von, kuknem ci je tam aj Sven. Nic viac. Mozno sa do nich viac navadzam, lebo ked som bola ja gastouder, tak ma prosim pekne agentura kazdy rok 2x testovala, ze ako sa chovam ku detom, ako ich TRESTAM- ked som povedala,ze tieto deti nemusim, tak pani spravila take hmmmm. Pytala sa ma aj na take veci- ci mam priatela, ci ma chodi navstevovat do rodiny- dost otazky zo sukromia. Tak by ma zaujimalo, ci aj tieto ucky niekto testuje, sleduje. Ved v podstate robia to co ja. A ja som s detmi aj domace ulohy robila. Aj na tenis, fucik, celkom sranda. Ako Bart nemal rad tie moje obratene priklady 96-69, 87+78 atd.... Ale pomohlo, zo 6,5 isiel na 8. Zostala som pri nich od 2006 do 2010. A vdaka odporucaniam mamy, oslovili ma dalsie 2 rodiny... Asi som nieco dobre robila, lebo s dievcatom z prvej rodiny som kamoska aj na FB.

ikke
12. apr 2013

@vever1 necitala si odplienkovanie za 7 dni? ja teda moc nie, iba asi prvu stranu-dve a to mi stacilo na odplienkovanie za 5 dni 😉 prve dva dni sme len prezliekali a prali, vzdy ked sa pocural, chvilu sme ho dali na wc alebo serbel. zacinali sme v sobotu, lebo vikend, aby sme boli nanho dvaja a aby sme zistili, aku ma frekvenciu cikania. treti den chodil cikal uz len ked som sa ho kazde 1,5-2 hod. spytala ci treba. na 5 den sa zacal pytat sam, po dalsich dvoch tyzdnoch sme prestali davat plienku do PSZ (chodil s batozkom s nahradnym oblecenim, ani raz nebolo treba 😵 ) a po dalsom asi mesiaci sme prestali davat aj na noc...
jaj a zo zaciatku sme mali "plaskaart" z jedneho casopisu a tam si lepil nalepky za kazde vycikanie na WC, za kakanie dostal 3 a za 5 nalepiek dostal darcek. toto asi prvy tyzden-dva, nalepky ho velmi bavili

lexxie_holandsko
12. apr 2013

@ervenka to byl samozrejme vtip, je jasne, ze se podivas, ja taky obcas sleduju, kdyz jdu kolem skoly, kde jsou nase deti..Nekdy pri jizde na kole a to je dost narocne 😉 Tak ucitelky urcite nejak testovane jsou, tomu bych verila. Mely by byt asi akcnejsi, mozna by neskodilo si s nima promluvit, jak to chteji resit. Je fakt, ze u nas ve skolce jsem teda o nasich detech moc nemluvila, max. mezi reci a mela jsem teda jeden posledni zaverecny rozhovor. A jj. deti jsou v tomto veku divoke a nejen v tomto veku, ale i v 5, 6 atd letech, ale ne vsechny. Ed. ma kamose a ten je pekne premyslivy a nema rad moc akcni veci..To bude asi vedec. Moc jich takovych ale kolem nevidim.

ervenka
13. apr 2013

@lexxie_holandsko Einstien tiez nebol futbalista, Hawkins hovori cez pristroj, John Nash trpi schyzofreniou. Ako to vsetkym tymto mysli. Verim, ze vase deti zostanu zdrave,ale ze su tichsie je uplne v pohode. Nam dr v CB uz 2x povedala,ze aby sme si dali pozor na Daniela, aby z neho navyrastlo ADHD ditko. Takze ked ditko sede v klude nie je dobre, ked ma rado pohyb tiez nie... Tak ich treba asi naprogramovat, aby boli podla normy. 😝

jarunice
13. apr 2013

@vever1 Držim pěsti s nočníkem...pro mě to byla a pořád je dlouhá kapitola. v 1,5r. Olík pěkně začal sem tam čůrat i kako do nočníku, ale bohužel s tím cestováním do čr, když jsem dodělávala školu se to nějak rozhasilo, posledních půl roku to byly každý den minimálně 5 počůraných tepláčků s trenkama, pak jsem to na 2 měsíce úplně vzdala, nočník schovala dala mu jen pleny a pak docela nedávno zas zkusila trenky, zas poctivě každou půl h.-max.hodinu jsem ho posazovala na nočník a pak si jednou ty trenky stáhnul úplně sám a pak na mě vítězně volal, že se vyčůral sám! 🙂 ale doteď a asi nikdy si na wc neřekne, hrozně se stydí...sám se vyčůrá jen když jsem v kuchyni a nevidím na něj, ale po 2měs. musím říct, že se fakt nepočůrá. Kako je zásah tak 3x týdně, zbytek bohužel zadrží i do 2.dne a počká až mu dám plenu na spaní, nebo když jdeme na víc jak hodinu ven, tak mu jí dám a většinou to končí tak, že mi zdrhne, schová se někde na 30 vteřin a je to tam. Odplenkování za 7dní jak psala ikke je super i logické, bohužel na nás to prostě nefunguje. Jak se docela nedávno poprvé vykakal do nočníku, tak pak měl 10ti minutovej záchvat, kdy se uplně klepat, mátil nohama, rukama, že se musí někam SCHOVAT a moje chválení a radost vůbec nekvitoval, jen se mi smýkal z objetí, že chce pryč se schovat a tak to je pořád. Kakání je nutný zlo. Za každý!!! kako mu i kupuju auto, jeřáb, prostě hračky, ale taky to moc nezabírá, mám pocit, že na tohle motivace není, prostě ten stud je silnější. Jen doufám, že to dotrénujeme přes léto, jinak mi ho samozřejmě nevezmou do české školky :( Tak na závěr rada: "trpělivost a chvála"

jarunice
13. apr 2013

@lexxie_holandsko aha to mě nenapadlo, že to je vlastně možná v velké části kvůli přistěhovalcům, v NL jich je opravdu dost...zas na druhou stranu dobře, že udělali ty zkoušky holandštiny, když tu chce člověk legálně dlouhodobě fungovat. Věřim, že předchozí desetiletí, když to nebylo nutné, tak spoustu "tučňáků" (těch šátkovaných), co sedí doma a rozmnožují se, ani holandštinu nepotřebují, tak dítka holandsky nemluví.. jednou jsem tu byla s přítelem na úřadě a všechny ty dokumenty byly v holandštině a arabštině....neuvěřitelný... člověk by čekal ang.,němčinu, francouzštinu, ale neé... no nevim.

lexxie_holandsko
14. apr 2013

@jarunice Ja bych se chtela muslimek zastat. Nejsou vsechny stejne, znam i takove, co mluvi perfektne holandsky, maji praci, atd. Jasne, ze ten stereotyp existuje a existuji takove, co se ani za 20 let holandsky nenauci..ale u nas ve skole mluvi holandsky vsechny, nektere lip, jine hur. Chodi i do skoly pomahat. Je fakt, ze nekteri kluci jsou dost divoci a nezvladatelni , ale zase znam par marockych deti a ty jsou snad jeste lip vychovane, nez ty nase. Hodne zavisi na povaze, ale vychova taky udela svoje..Jen, ze ne vsechny muslimky jsou takove. Mmch. ja mam taky 2 dobre kamosky muslimky a ty teda satky nenosi, ale jinak dodrzuji islam a ty jsou uplne moderni..

ikke
14. apr 2013

@jarunice u nas to tiez bolo s kakanim asi mesiac boj, kolkokrat som mu uz chcela dat plienku, ale mm na zastavil, ze NIE (heh, on dosiel s odplienkovanim za 7 dni az asi po 4. stranu 😅), mlady kakal aj kazde 4-5 dni a samotnemu kakaniu predchadzal beh, skakanie a aj hodinovy plac, co chcel zadrzat a uz nemohol, nakoniec vzdy len tak tak dobehol... a postupne som si vsimla, ze on k tomu potrebuje mierne ignorovanie (akoze si ho nevsimam, no kutikom oka som ho sledovala) a potom sa to poddalo... 😵

vever1
15. apr 2013

@ikke no uz som toto viac krat pocula. a aj som citala len sa mi do toho nechcelo ist a v lete sme uz raz skusali ale potrebujes na to cas a nemozes nikam ist a v lete sme dost lietali akde tade tak sa nedalo. ale teraz som sa uz s mm o tom seriozne bavila a kedze uz mu boli 3 roky ide sa na to 😀 len najhorsie je ze on chodi aj do skolky a tam mu aj tak daju plienku. tak o to ej to horsie. ale vo stvrtok zaciname uz na ostro. musim si prichystat vela nohavis a gatieka budeme prat ale uz nepopustim. aj svokrovci budu musiet pomoct 😝 a zostaneme pekne doma cely vikend njikam nepojdeme tak hadam si to uz uvedomi lebo ja sa ho teraz kazdy dne pitam ci treba mu ist kakat alebo cikat a on povie nie a vysvetlujem dookola ze sa ma pytat ked treba kakat ale vzdy sa ozve az ked je pokakany a ked si nevsimmnem alebo nei som pri no tak tak dokaze aj hodinu chodit 😖 ale aspon uz kazdy den sedi s holou ritkou na serbliku aj ked sa este nic nepodarilo ale zaklad uz mame 😀

@rybca no my sme vsetko vyskusali. Aj na velky zachod aj s tym zmensovacom ale on mal proste z toho panicky strach. on tak vrieskal tak sme ho nemohli nutit. ale uz to konecne preslo a teraz sedi uz aj na zachode 😀

vever1
15. apr 2013

@lexxie_holandsko @ervenka uvidime vo stvrtok co mi povie Judith predsa len ho videla hodinu a my sme videli len par zaberov na videu. A jasne ze nemaju sa deti nutit ale napriklad on ma uz svojhu hlavu a on sa podla mna tam naucil ze ked povie raz nie aby mu dali pokoj tak ho oni aj tak nechaju. a jemu to tak len vyhovuje a preto aj moj mm im ide dnes povedat ze ho k emme nemaju nosit ze ho maju pekne vonku zobrat. a ja som sa aj s fysio a jeho terapeutkou bavila a oni mi obe povedali ze podla nich kdv neberie velmi ohlad na jeho stva a ze oni uplne chapu ako sa on tam sprava. Lebo kedze ma maly problem tak on sa tych rusnych deti strani aby ho nezhodili alebo nejde robit nieco co nedokaze. A kedze sa Judit rozpravala aj s nimi tak uvidime co za riesenie ma. A Eli Sven nepojde ani do domceka ked tam su deti 😝 az ked tam nik nie je tak tam ide. preto mi ani velmi na detske ihriska s nasimi kamaratmi nechodime lebo to vzdy je tak ze sven sedi u nas a ostatne deti sa hraju 😖

cestovatelkaandrea
15. apr 2013

baby mimo temu, co tu pisete, nestiham citat.... neviete mi poradit ako Kiliana presvedcit pit mliecko??? Vcera sa strasne dovracal z materskeho mliecka a odvtedy do neho nemozem mliecko dostat. Cela jedna flaska MM proste z neho vyletela ako vodopad a on odvtedy nic nechce pit. ani z cici ani z flasky. len v noci, ked spi a je taky ospali tak trocha podudka cici ale inak je to boj, ledva do neho dostanem z flasky nejakych 40-50ml. S papanim nie je problem, pekne spapa celu presnidavku a aj navarenu zeleninu s maskom okolo 200-220ml, len to pitie nie a nie ho teraz presvedcit. Podotykam ze Kilian je uz tyzden dobre prechladnuty ale s pitim mliecka nebol problem. Sice vypil trosku menej ale takyto strajk nemal este nikdy. No a na pitie prevarenej vody alebo cajika som ho este nepresvedcila. To mu akosi nepasuje a vzdy vypije len troska

jarunice
15. apr 2013

@ikke no to je dost podobný jako u nás s tím nervozním během a skákáním to sedí přesně...🙂 jsem zvědavá kdy to u nás skončí, už se to poddává hrozně dlouho ☹

@lexxie_holandsko já to nechtěla bagatelizovat, že jsou všechny muslimky stejné,(hlavně jsem narážela na ty ortodoní, co se modlí 8x denně a nemůžou kvůli tomu jít do práce) ..jenom jsem přemýšlela "nahlas"proč by mohlo být to školství takový jaký je, nic proti muslimům nemám, pracovala jsem s nima půl roku na poli ve španělsku a docela dobrý. Doma bych muslima ale fakt nechtěla🙂

ikke
15. apr 2013

@vever1 tak drzim palce 😉 on sa podla mna potrebuje proste parkrat za sebou dobre docurat, az mu to bude neprijemne, ako tomu nasmu 😅
u nas v KDV boli ochotni spolupracovat na odplienkovani, len to bol nas mlady este moc maly, ked tam chodil. a 3h v PSZ vydrzal takmer od zaciatku v pohode...

@jarunice mozno to chce dozriet vekom, nas mal toto presne okolo 3. narodenin 😉

ervenka
15. apr 2013

@vever1 drzim palciaky, aby Judith prisla s normanlym nazorom, riesenim... Sven sa naseho Buba neboji, dufam. Nasemu sa celkom paci, aky je Sven sikovny. Ked tu bol naposledy, Sven sa hral s takou velkou kockou s otvormi, nas videl, co a ako ma robit. Velky vzor.

Vcera som boli v Keukenhofe, my+ svokra. Normalne aj kocik tlacila, aj sa s drobcom steklili.. No ja sa nestacim cudovat...

rybca
15. apr 2013

@cestovatelkaandrea a nemohla si nieco zjest, co mu nezasmakovalo? skus mu teraz robit viac polievky, aby mal tekutiny a MM pridavat aspon do jedla co normalne je, inac len skusat asi...:(

eveliiina
15. apr 2013

Ahoj dievcata
Mame v plane sa odstahovat s dcerkou do Nl niekam do Almere alebo Amstru,muz tam dostosal pracovnu ponuku tak na 2 -3 roky sa prestahujeme za nim.

Dcerka mala v januari 2 roky a chcela by som ju dat na pol dna aspon do skolky viete mi poradit prosim Vas ci je to mozne a kolko to asi stoji ?
Dakujem

cestovatelkaandrea
15. apr 2013

@rybca ono to je podla mna tymi soplami. vseobcne pri soplikoch viacej odgrcne ked dopije mliecko ale toto bol vodopad az bol cely cerveny a odvtedy nic. akurat som volala do skolky a tam im vypil z flasky 90ml mliecka. a okrem toho 100ml vody. tak dufam, ze dalsia flaska o 16.00 bude mat aspon takyto uspech. no a prave kvoli tomu ze nechcel nic pit, tak som mu vcera dala viacej zeleninove prikrmu. ja sa bojim, aby sa nam od mliecka tak skoro neodstavil. este je na to moc maly.no budem skusat dalej, ci mu to smakne.

ikke
15. apr 2013

@eveliiina zvycajne musis dat aspon na 2x pol dna alebo 1x cely den a stoji to 6 euro na hodinu. ak pracujes, nieco ti preplati stat.
alebo mozes dat dieta do peuterspeelzaal, ale to zavisi od konkretnej obce, ako ma riesenu pristupnost a ceny (u nas napr. do PSZ mozu iba deti s indikaciou a potom musia chodit 3-4x do tyzdna na 3 hodiny, plati sa asi 13 euro za mesiac. indikacia moze byt napr. ze s malym nerozpravas holandsky. je to vlastne oficialne priprava do skoly)

ervenka
15. apr 2013

Zabudla som napisat- ak chce niekto ist do Keukenhofu a je clenom ANWB- mozete vyuzit zlavu. Aj na stupne aj na parkovanie. 😉

lexxie_holandsko
15. apr 2013

ahoj, tak jsem vcera byla na vylete na kole a tata spadnul z kola, ale nastesti snad narazene, najel na obrubnik 😖 No videla jsem uz vsechny scenare a hlavne netusim, jak by to tady bylo s osetrenim atd?
Jinak jsem se dala do hubnuti, ale dneska mam minusovy den, zbastila jsem takovou asi 130g. sladkost s marcipanem..tak musim jeste plavat. Jinak se celkem drzim, ale je to teprve tyden. Fakt jsem se nastvala na tu svoji vahu i na sebe, ale chybi mi ty dobrutky po vecerech 😀 Jinak hlad nemam

@vever1 a Judith je z CB? No tak snad na neco prijde, s tema detma neporadim, u nas je to uz lepsi, ale taky to driv takhle podobne bylo..pomohl jenom cas a ted uz radi. Tak snad neco vymyslite a ani s dobrymi kamarady si venku na hristi nehraje?

@cestovatelkaandrea je to neporadim, chtela jsem napsat strevni chripka,ale kdyz to ostatni hezky ji. U nas to byl reflux, ale to by se asi uz poznalo? Naredeny detsky dzus asi jeste nemuze?

@ervenka tak vyborne, to je asi tim, ze hlida vic a maji lepsi vztah, pokud tchyne ditko nevida, tak k nemu nemuze mit takovy vztah..tak at je to jen lepsi
@jarunice jj ja vim a nekteri jsou trochu zvlastni,hlavne nektere deti jsou strasne nevychovane, ne, ze ty nase jsou andilci, doma teda neposlouchaji, ale z nejakeho duvodu ve skole a u ostatnich jo 😀

ikke
15. apr 2013

tak k nam dorazila obvykla davka letakov a vidim, ze sutaz o najvacsi korunovacny gyc uz zacala 😀

rybca
15. apr 2013

@ervenka dufam, ze ta zlava je citelna, lebo inac vstupne... ina palka...🙂)))

a ja som este chcela dovetok k tomu nasmu vybavovaniu osvedcenia o otcovstve..🙂 takze na druhy pokus sme tam prisli, zopakovali pred tetou, ze vyhlasujeme a prehlasujeme, ze sme slobodni a ze je to nasa slobodna volba (v mojom pripade to bolo dost komicke...🙂) a este sme ani nic neplatili (podla netu mal byt poplatok 9 eur)..🙂 a to mi Laci predtym vravel, ze budeme mat nejake stastie, lebo stupil do hovienka a ja ze nam to daju zadarmo..🙂) tak hovienko zaucinkovalo..🙂))

ervenka
15. apr 2013

@rybca no vidis. Shit makes you happy. Jedna otazka. Kedy ti prisli preplatene peniaze za potvrdenie z gemente o tvojom dobrom chovani? cca 30e. A zase tento tyzden mam robit LEN 2 dni. Ako nahrabem tych 8 hodin/tyzden....
zlava cez ANWB je 3e p.p. entree, 1e auto
https://www.anwbentreebewijs.nl/evenementen-beu...

rybca
15. apr 2013

@ervenka csi pana, tak na to som uz aj zabudla, oni to odomna na zaciatku chceli, ze vysvetlia neskor, ale potom sa na to nejak zabudlo, tak ani to nemaju...🙂)) dufam, ze z toho nebudem mat nejaky pruser ked na to pridu, ale tak si myslim, ze to nie je moj problem, ci?

ervenka
15. apr 2013

@rybca Mna dost nahanali. Pri pohovore mi pani povedala,ze pokial to nedam nacas, tak budu musiet ukoncit prac. pomer. Ale vzhladom na to, aky bordel tam maju, mozno na teba ani nepridu... 😉
Ozaj, ako si ziadala o dovolenku? Online, alebo nejako papierovo? Kde to mam poslat?

eveliiina
15. apr 2013

@ikke dakujem moc za informaciu , lebo manzel je uz tam a zistoval a dozvedel sa , ze kasle stoja 1700 € to sa mi zda moc na mesiac a vravel , ze to zavisi od prijmu rodiny , ked je vysoky dotaciu nedostaneme...
A nevies ako je to s pojistenim prosi? My sme pijistene tu v CR obe vseobecnou pojistovnou , ci sa musim dat specialne pripojistit , kedze som na materskej.... Zatial 🙂

rybca
15. apr 2013

@ervenka my mame take male formulare, ktore davame do roode boekje a cakame na potvrdenie, ale ak chceme len jednodnovu dovolenku, tak je lepsie si priamo zavolat, alebo asi napisat mail, lebo aj kvoli tomu formularu som musela volat, lebo mi neprichadzalo potvrdenie tak som nevedela, ci mam dovolenku alebo nie, a co sa tyka velkych dovoleniek tak este niekedy v novembri sme si mali vypisat ziadost na cely tento rok, je to dost drasticke, ako mozes dostat aj potom velku dovolenku, ale ak v tom case ma uz vela ludi nahlasenu, tak mas smolu, teda aspon u nas je to tak

ervenka
15. apr 2013

@rybca hmmm no email. Min. tyzden som pisala a doteraz ziadna odpoved. A zase som mala v sobotu malo letakov. NEviem kto to pripravuje, ale bol bordel- poprehadzovane cisla atd. No radost pracovat...

ikke
16. apr 2013

@eveliiina zavisi to aj od prijmu, no predovsetkym od toho, ci obidvaja pracujete. ak jeden z vas (ty?) tu nemate pracu, mozte na dotaciu zabudnut uplne, aj keby ste mali iba zivotne minimum. skratka:ked nemas pracu, mas byt doma s dietatom. preplaca sa iba 1,4-nasobok pracovneho casu menej pracujuceho rodica, cize ak napr. tvoj manzel pracuje 40h/tyzden a ty 10h/tyzden, preplatia vam 14 hodin/tyzden skolku.
s poistenim neporadim, v principe by si mala byt poistena tam, kde zijes. ako to ale presne je potom s materskou neviem.