Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
21. nov 2013

@cestovatelkaandrea no u nás je to niečo podobné v poslednej dobe. keď sa Emma v noci zobudí tak buď pomôže cumeľ ale niekedy je to len historický plač a tiež nakoniec skonči u nás v posteli a ona pritom zaspáva pekne vo svojej. si noci keď spí krásne a noci keď sa aj 6x zobudí a noci keď vrieska a nakoniec spí u nás. našťastie sa to začína trochu zlepšovať. ale môj chrbát si to už dobre odniesol lebo keď spí u nás tak ja sa veľmi nevyspím. dúfam že to nejak poriesite lebo verím že máte toho dosť :-/

vever1
21. nov 2013

@evikhav81 no tu sa nebali nasiroko. Ale to ti uz baby napisali. Inac ja som ani pri jednom dietati nebola na sone klbikov. A po pravde som ani nevedela ze sa to tu aj robi :-P

ervenka
21. nov 2013

@vever1 nas vtedy dr. v CB poslala za huisikom, ze sa jej nezdaju drobcove klby, ze jednu polku zadku ma vyssie ako druhu ked lezi. Huisik pozrel, a povedal,ze ok, pre pokoj duse a Dr. v CB nas posle, prisli sme do ZH, cakali sme polhodku, za 5 minut sme boli vonku....

ikke
21. nov 2013

tu sa nechodi na sono standardne, posielaju iba ak maju (aj najmensie)podozrenie na nieco. ja som tiez nebola ani s jednym, zakazdym iba dr. v Cb poriadne prehmatala, popozerala ci su symetricke faldy a skonstatovala, ze ok 😉
inak ja som nemala nikdy potrebu moje deti davat do zavinovacky a to som bola pri oboch sestrinych detoch, ked boli mali (byvali sme spolu) a ti boli do 3 mesiacov v perinkach. akor mam pocit, ze potom sa clovek az prilis spolieha na tu perinku, ze ved dieta pri dvihani udrzi, co ale nemusi byt vzdy pravda...
a pouzivanie postoliek naozaj suvisi so (zlo)zvykom deti napevno stahovat do zavinovaciek. co je zas hlavne zvyk v strednej europe... tu v NL nenajdes v porodnici ani jedno dieta zabalene do takej kukly ako to mozes vidiet aj v tunajsich fotoalbumoch zo slovenskych porodnic
@evikhav81

ervenka
21. nov 2013

@ikke @evikhav81 este dodam- nam zavinovacku zrusila kraamzorg. Okomentovala- ake krasne, ale tu to nepouzivame. Ditko bolo oblecene 4 vrstvy,ale spalo na "volno" v postielke.samozrejme,ze malo svoju prikryvku, aj to babatkovsku.. MM povedal,ze deti vyzeraju ako mumie v zavinovackach. A navyse ked sme isli hocikde autom ditko bolo vo vajicku, ja som nemala nervy za kazdym pred jazdou zo zavinovacky von, potom zase do zavinovacky atd...

rybca
21. nov 2013

@ervenka ja by som zavinovacku uplne nezatracovala, su deticky, ktore si tu tesnotu vyzaduju a pri uplne malinkych babatkach, hlavne zo zaciatku, ja som nasu pouzila za obe deti len raz a to ked sme isli s malou z nemocnice, ale to asi aj preto, ze som mala velke deti po narodeni, keby boli mensie tak neviem, asi by som ju viac pouzivala, ale nie tak na tesno uviazanu..🙂

ervenka
21. nov 2013

@rybca ved iny kraj, iny mrav, asi keby som bola s SVK manzelom, zavinovacka by bola viac ok. 😉

ervenka
21. nov 2013

nasla som dobru web stranku s eng. filmami, zadarmo. www.viooz.co Daju sa tam najst aj ceske- ale len par. Teraz pozeram Love Actually. http://viooz.co/movies/342-love-actually-2003.html MM zobral kabliky, pozapajal laptop do tv,a pozerali sme film na TV. Prajem prijemne pozeranie 😉

evikhav81
22. nov 2013

@ikke
@rybca
@ervenka baby,ale ja si neviem predstaviť ako môj 105 kilový Daniel chytá do rúk 3 kilové 50cm vrabčiatko...už teraz hovorí,že sa toho bojí,tak som ho upokojila,že maličká bude v perinke,ktorá lepšie zafixuje hlavičku a lepšie sa dá aj chytiť....a to už vôbec nečakám,že by sa hrabal trebárs do kúpania alebo tak... pani z Kraamzorg mi bude kecať do niečoho,čo ja budem chcieť robiť inak? 😉 možno na tých pár hodín pre pokoj jej duše to tak urobím,ale v konečnom dôsledku si urobím aj tak po svojom,veľká výhoda,že tu nebude denne ani moja mamka a ani svokra 😀 ukážem cez skype a keď sa im nebude páčiť a budú frflať,vypnem a basta fidli 😉

rybca
22. nov 2013

@evikhav81 pokojne ked budes istejsia, pokojnejsia s perinkou, tak daj perinku a ono sa to casom aj tak vyvrby..🙂 ja som pri prvom mala nachystanu perinku pre brata, asi 150 kil, stavbar, ruky jak lopaty, ale ani som ju nestihla dat a uz ho mal na rukach a uplne v pohodicke, jemnucko ho drzal..🙂 a co sa tyka kraamzg, tak si povedz svoj nazor a ked budu nastjit na svojom, tak im sprav po voli, vsak babatku urcite neublizi a ked odide, tak si spravis po svojom, my sme to presli skoro bez konfliktv, len s kojenim bol trosku problem, ale presadila som si svoje

erique12
22. nov 2013

@ervenka
skuus ten ciry natuur azijn, ja ho pouzivam tak, ze dam do kelimku pracieho praci gel, a potom to dolejem tym octom. na biele a uteraky avivaz nepouzivam, len gel a ocot. na 40 oC tiez pouzivam ocot, ale aj malilinko avivaze. pouzivam z lidl avivaz sensitive, aj gel na farebne ten fialovy. ariel mi smrdi hrozne, ako je preparfumovany. samozrejme na velke skvrny treba pouzit odstranovac skvrn priamo na flak.
inak som spokojna s tym octom 🙂 mne to vobec nesmrdi.

miriamp
22. nov 2013

@evikhav81 moja kraamhulp perinku obdivovala, vsetci navstevnici, svokra, a najviac asi mm. aspon sa nebal bejby chytit, a zbytocne nim hybat.
pani z kraamzorg ti pride pomahat, nie rozkazovat, alebo preucat tvoje zvyky a nazory. i ked musim povedat, ze ma ta teta vela naucila, a pri malej som si "objednala" tu istu tetu 🙂

erique12
22. nov 2013

@evikhav81
my sme mali pozicanu zavinovacku, mne to vyhovovalo hlavne pre navstevy, nechcela som, aby ju drzali vobec (to som mala taky instinkt, ze nikomu ju nedam!) ale v zavinovacke, ze ok - na chvilu.
inak sme ju takto pre navstevy pouzivali asi 3 tyzdne maximalne.
kraamzorg bola dokonca prekvapena, ze aka prakticka vec to je a kludne ju tam tiez davala.

erique12
22. nov 2013

@miriamp
aj my sme si objednali tu istu (nasu) tetu, tak dufam, ze bude moct prist akurat v mojom termine 🙂

evikhav81
22. nov 2013

@rybca fíha,že 150 kg,to už musí byť iná hora mäsa 🙂 chichi neviem si predstaviť malé novorodeniatko v jeho rukách... 😀

evikhav81
22. nov 2013

@miriamp tak ja sa musím priznať,že z tej kraamhulp mám viac ako obavy,neviem si predstaviť,že nám tu po dome bude chodiť cudzia žena a upratovať či čo to...ale budem sa snažiť aspoň prispôsobiť,dúfam tiež,že to bude nejaká "normálna" osoba... 🙂

ervenka
22. nov 2013

@vever1 @cestovatelkaandrea asi sa deti dohodli. Vcera vecer Daniel pekne zaspal o 9,45. A o pol 1 mamaaaaaaaaaa mamaaaaaaaaa, mm ho isiel zobrat, a ze Daniel spal tak ho nechal tak. O 15 min. maamaaaaaa, rev ako na hory... A potom nespal do 2,30. Pozerali sme Thomasa do kola, aspon uz neplakal... a o 7,45 bol hore, skakal v poseli. Inak, mam dojem ze mu nerobia dobre rifle z Hemy. vyhadzany do cervena. Takze bude nosit teplaciky alebo nohavice.

cestovatelkaandrea
22. nov 2013

@ervenka ten krem sa vola Cetomacrogolcreme FNA. No s tym spankom to je fakt tichy uzas. Tuto noc bol Kilco 6 krat hore. Z toho 4 krat stacilo dat dudku do pusky a dva krat sa musel napit.

vever1
22. nov 2013

@evikhav81 xixixi neboj daniel si malu ja normalne podrzi. aj moj mm sa bal, nikdy cudzie dieta do ruky nebral a ked sa mu narodil sven tak ho bral do ruk ako keby to robil odjakziva. skor ja som sa ho bala chytit 😀 a zavinovacku ked chces pouzivaj. ja som napriklad zavinovacku enmala ale mala som taku deku a do tej som si deturence na zaciatku balila 😉
@erique12 pekna fotka 😀 . a ako sa dari? bola si na tych testoch?

cestovatelkaandrea
23. nov 2013

@vever1 no tak dufam, ze aj u nas to bude lepsie. posledne dva dni som Kilca riadne vystiskala pred spanim a on potom pokojne zaspal a spal potom v jeho postielke ( po prestahovani z nasej, lebo inde nezaspi) az do jednej v noci od osmej vecer. Potom trocha dudka a az okolo druhej-tretej potrebuje pit. Takze posledne dva dni som sa da sa povedat vyspala, lebo som vstavala iba 5-6 krat. Inak vcera mi dal Kilco rano riadny darcek k nasemu spolocnemu ranu. Spal so mnou do desiatej. Od buduceho tyzdna robim 32 hodin, takze okrem pondelka, utorka a stvrtku, budem chodit este aj v stredu a piatok do prace rano na 4 hodky. Uz mi ostavaju len stredy a piatky poobede volne. Z toho v stredu chodime plavat a v piatok na dzudo, takze vela oddychu nemam 😀

erique12
23. nov 2013

@vever1 dakujem 🙂 mam sa dobre teraz.. na testoch som nebola 🙂

ikke
25. nov 2013

baby, nejdete niektora na vianoce autom na slovensko, konkretne do (alebo cez) BA? ...a bola by ochotna zobrat 1-2 nevelke krabice s kockami...? 😅

cestovatelkaandrea
26. nov 2013

@ikke nepotesim, nejdeme na SR na vianoce. sme sa rozhodli, ze ostaneme s detmi tento rok na Vianoce v NL a potom pojdeme pozriet svagrovcov do Nemecka na tyzden a pol pred Novym Rokom. Takze tento rok mimoriadne kludne Vianoce (vsak to aj potrebujeme).
Inak Arnhem ma celkom pekne centrum. Kedze sa nemala kam zdrhnut ako do obchodov, tak som si aspon v sobotu nakupila vela noveho oblecka a opat som objavila nove obchody, kde budem chodit nakupovat castejsie pre mna, ked bude treba nieco nove dokupit 😀 😀

vever1
26. nov 2013

@ikke my tiez ostavame v NL.

ervenka
26. nov 2013

@ikke aj my ostavame v Nl.
@vever1 v lete sa ide do Brezna tralala, Brat bude konecne aj v lete na SVK, tak pojdeme na navstevu. Mozno bude aj tatrlandia. lalalaaaaa 😉 😝

le27
26. nov 2013

ach maminky, zavidim vam to NL...robila som tam rok a musela som domov kvoli lekarom.. ☹ neviete o niecom? viem, ze to sem nepatri do temy, ale predsa... 😕

vever1
27. nov 2013

@ervenka pockaj a to tvoj brakso byva v Brezne? Nieco mi uzlo? Ci si mi to uz spominala len ja som uz zabudla? 😖 a to by bolo super keby sme isli v rovnakom case. 😀

@evikhav81 a ty kde sa taras? ja som mala v pondelok dohodnute rande s tvojim Danielom, ze pridem pokecat do skladu a on nikde. a nakoniec ze on robi na smeny 😕 tak pokecam mozno dnes ak tam bude a bude mat cas, lebo tam robim teraz kontroly 😝 a ako chrbat?

cestovatelkaandrea
27. nov 2013

@le27 ahoj, no to fajn, ze sa ti tu lubilo? A co si tu robila a co by si tu chcela robit teraz, keby si sem prisla?

ervenka
27. nov 2013

@vever1 hovorila 😉 , byva v casti Zidlovo. Este sme u neho neboli, lebo ked sme boli na SVK, on nie a naopak. V januari by sa mal nalodit, a cca v juni spat na SVK. 😉

le27
27. nov 2013

@cestovatelkaandrea Ahoj, no cez agenturu to bolo pestre, ked nebola robota v jednej firme, hodili nas do inej, len aby sme nesedeli na ubytovni.. tak napr co si pamatam tak preberanie papierov, triedenie, skenovanie, dalsia firma tam sa balila kozmetika, potom najlepsie platene co som mala, bola fabrika kde sa salaty robili, potom skleniky atd. Strasne to bolo unavne, lebo raz som sla do jednej na rannu a odrazu uz som sla do inej fabriky na poobednu. Nedele som mavala vzdy volne, no aj take sa stalo, ze nedela podvecer - dam si trosku vina a pride manager, ze oblec sa, ides na nocnu. Z toho stresu som tam chytila vredy. Takze pestre ☹ Ked som mala napr den volny, ze nebola robota a nemali ma kde dat alebo som proste mala volno, tak som kolegyni opatrovala babo, co sa jej tam stihlo narodit, takze som sa nenudila ani cez dni volna 😉 Odhliadnuc od toho, bolo mi tam super. Aspon som si mala za co kupit farbu na vlasy 😅