Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

janinka25
10. feb 2014

ahojte cez vikend sme boli v Decathlone maju vypredaje na zimne veci, ja som isla kvôli teniskam pre syna, ale nemali nasu velkost, obehali sme aj u nas celo mesto a čislo 29 ako keby ani nevyrabali ☹ Vsade toto čislo chybalo. V decathlone maju aj na tenisky zlavy - teda vypredavaju určite typy čo som pozerala 2 typy Nike tak mali za 19 euri podla mna je to super cena, lebo ked som mu chcela kupit obyčajne tenisky na vonku do piesku tak sa pohybovali okolo 20 euri.

ajana1
11. feb 2014

Ahojte, najde sa tu nejaka mamicka z Almere a okolia?

janinka25
11. feb 2014

ahojte prosim Vas ako sa povie po holandsky lekarska spachtla, neviem či sa to tak presne povie ale ta drevena palička, čo lekar pozera do pusy 🙂

ervenka
12. feb 2014

@janinka25 mm povedal,ze je to SPATEL, resp. TONG SPATEL. Ale spatel ma siroky vyznam- od tohto medicinskeho az po varesku s ktorou sa miesa.

janinka25
13. feb 2014

@ervenka diky zajtra sa chystam do nemecka tak tam kupim, bude to aj lacnejsie a mam aj presny nazov. vsak prave ked som davala do prekladača tak mi prelozilo a ked som dala obrazky tak tam bolo mnozstvo toho dreva🙂

cestovatelkaandrea
14. feb 2014

bambule dnes vam na toho sv. Valentina prajem vsetkym vela lasky..... a nielen od manzelov alebo priatelov. vela aj od deticiek 😀 😀 😀
@ervenka dufam, ze dnes dostanes cokoladovu kyticu 😉 z lasky a aj na stres.
Ako to ide teraz so svokrou, lepsie alebo budete musiet hladat opatrovatelku?

ervenka
14. feb 2014

@cestovatelkaandrea aj tebe pekneho Valentina 😉 so svokrou- po zase rozhovore zatial seka dobrotu. Ale nam oznamila,ze si da operovat aj druhe koleno, ked budeme vediet termin, pride moja mama na 2 tyzdne. A ona pride aj tak okolo Velkej noci, len o tom este nevie- dozvie sa na svoje narodky. Este mi stale neprisla ziadna sprava ci sa predlzuje moja zmluva, alebo nie- uzavretla som ju 9.7. uvidime, ci vobec niekoho budeme potrebovat... Kyticu nedostanem, ale zajtra ideme na palacinky. Juhuuuuu nebudem musiet varit. oh yeah. 😀 😀 😀

ervenka
14. feb 2014

Hehe, teraz sa divam, aky datum som napisala. 😀 malo to byt 7.3. prvy pracovny den bol 9.3. ruky pisu rychlejsie ako oci vidia. 😀

michelle22
14. feb 2014

Ahojte maminky, neviete nahodou co mam pytat v lekarni pre malu- ma biely jazycek, teda tu zabku ci ako sa to vola. Co mam pytat v lekarni, ako sa to vobec vola po holandsky? Dakujem 😉

ervenka
14. feb 2014

@michelle22 vola sa to spruw- a tu najdes info. http://www.thuisarts.nl/spruw/mijn-kind-heeft-s... Len neviem,ci ti v lekarni len "tak" predaju mast.

vever1
15. feb 2014

@michelle22 zajdi za huisarts alebo zavolaj a povedz ze ma spruw a oni ti pre nu predpisu taku tekutinu. Inak v lekarni ti nic na to nedaju.

ervenka
15. feb 2014

Chceli sme ist na nakup, lebo hema+v&d maju zlavy a k tomu nalepky na extra zlavu a tadaaaa- rabobank heeft stooring. vrrrrrrr.

michelle22
15. feb 2014

@ervenka
@vever1 vdaka, ano uz sme objednane ale az na pondelok. Zda sa mi ze sa jej to zhorsilo, nechce poriadne papat. Tento system tu... Mna z neho ide porazit 🙄

ervenka
15. feb 2014

@michelle22 ale keby naozaja babo nechcelo jest, a hlavne nechcelo pit, tak sup na pohotovost.

vever1
15. feb 2014

@michelle22 a kojis alebo ma mala mm? Lebo ja som to mala splou s malou a vtedy som len cez telefon povedala ze co mame a hned poobede som si mohla ist po lieky pre nas obe. A ked ti nebude chciet papat kludne zavolaj na huisartsenpost a mozno dostanes lieky aj skor 😉

vever1
15. feb 2014

@ervenka to ked ste si chceli vybrat peniaze alebo pri plateni kartou? Lebo ja som ziaden problem dnes nemala.

michelle22
15. feb 2014

@vever1 uz sme len na nutrilone. Uvidime co bude dnes a zajtra. Ak by nechcela papat tak skusim smash a huisartsenpost, aj ked po minulej skusenosti sa mi tam velmi nechce ist. Nacakali sme sa tam a nic sme nevybavili, vraj je vsetko v poriadku s malou. na dalsie rano sme uz boli na pohotovosti s horuckou a ocnou infekciou ☹

@ervenka dakujem, dufam ale ze nebudeme musiet. A v pondelok pojdem k nasmu GP

ikke
15. feb 2014

@ervenka jaky storing??? my sme medzi 11 a 14.00 niekolkokrat platili rabobank kartou... 😕 😨

ervenka
15. feb 2014

@vever1
@ikke internetbankieren neslo. Ziadne prevody ani zo svojho na dalsi svoj ucet.... Ale uz by to malo byt ok..

rybca
15. feb 2014

ahojte, ja zdravim z Weerterbergenu a vsetkym dodatocne krasneho Valentina..🙂

cestovatelkaandrea
17. feb 2014

@ervenka tak zatial dobre.... mile, ze mamina este nevie. skoda ze moja mama uz do NL nemoze a svokra tiez casto nemoze chodit. ale tak v lete by vraj rada prisla na 2 tyzdne a potom ju asi zobereme cestou na SR domov.
no to je sila, ze este nevies, ci ti predlzia zmluvu alebo nie. by sa patrilo aspon 2 mesiace dopredu dat vediet. mna by asi utrhlo, keby ma takto natahovali.

cestovatelkaandrea
17. feb 2014

@rybca ejho, ale niekto si tu uziva 😀 😀 😀 ako ste sa mali alebo mate ak ste tam dlhsie? My sa chystame cez vikend do Maastrichtu na vylet. Dufam, ze pocko bude ok pre decka.

janinka25
17. feb 2014

ahojte prosim Vas nejaky typ na vylet s detmi, manzel ma v aprili dovolenku. poznate niečo?

ervenka
17. feb 2014

@janinka25 v ramci Nl? tak napr. Kinderdijk, Keukenhof, Efteling, ak bude dobre pocko tak Den Haag- MAdurodam+ Scheveningen Sealife (dost casto sa daju kupit kombi listky Mad+sea so zlavou), Utrecht- Vlakove muzeum... da sa toho vela najst.

janinka25
17. feb 2014

@ervenka ano v ramci NL, diky kuknem, chcela by som niekde na predlzeny vikend ak niečo najdeme.

rybca
17. feb 2014

@cestovatelkaandrea sme dostali k registracii kortingbon od svedkov, tak sme to chceli vyuzit, ale nakoniec v aktualnej akcii nas to vyslo este lacnejsie..🙂 a dobre, ze sme to dostali celkom lacno, bo za plnu cenu by som asi nadavala este viac..🙂 strasne makke madrace a odchod je o 10tej, ale kontrolovanie upratania si mozes dohodnut len do 9tej..🙂 ako logika..🙂 ale inac bazen pre deti super, aj ostatne atrakcie, v lete tam musi byt super, aj vevericku sme videli za oknom..🙂 Mati hned zacal spievat o vevericke s dlhym chvostom..🙂 v lete by sme sa chceli takto vybrat na Texel..🙂

ikke
17. feb 2014

@janinka25 teraz ma tusim HEMA v letaku vstupenky do niekolkych ZOO za dobru cenu a pozri aj http://www.spoordeelwinkel.nl/, tam byvaju tiez vselijake zlavy a tipy zaroven 😉

cestovatelkaandrea
18. feb 2014

@rybca no supis. my sme taketo nieco slubili Damcovi, ked urobi zwem A diplom. tak pojdeme na predlzeny vikend niekam. ja sa budem cvachat s Kilcom v baby bazeniku a Damco objavi tajomstva smyklaviek s tatinkom 😀 😀
Texel je fasa, super, uno tuto.... ja tam strasne rada chodim.... 😅 asi sa tam prestahujem, ked budem stara 😀

ervenka
18. feb 2014

My sme mali Valentin vikend. Najprv v so sme isli na palacinky, v ne sme isli do Eftelingu- mm dostal listky z prace zadarmo. Daniel sa tak vysantil... Carnaval Festival sme dali 3x!!! 😀 Vcera uz rano zacal byt taky vselijaky, poobede horuci ako piecka, a vecer teplota 40,2. Este sa najedol, zaspal o 7,30- pri mne. Zobudil sa o 2 rano,napil sa, objavil, ze aj tatko spi... 😀 a od 3,30 spal az do 7,15. Dnes rano iba 37,2. Celkom sa dobre najedol, napil, tak sme isli do PSZ, a tam uplna pohoda. Ani mi nezakival. Asi bol na neho vikend privela... Ale aj tak uvazujem, ze zoberiem abonoment na Efteling, jemu sa tam paci, neboji sa, najvacsou atrakciou boli aj tak smiklavky pri restike pri vode..

rybca
18. feb 2014

@cestovatelkaandrea Matyas chodi na tobogan uz asi rok, pravdaze s Lackom..🙂 strasne sa mu to paci, u nas na plavarni mame aj divoku vodu, uz aj to skusili..🙂 ten Texel chceme vyskusat prave preto, ze ho tak ospevujes..🙂)) v lete uz bude mala dost velka do bicyklovej sedanky, tak si to hadam uzijeme aj po tejto stranke..🙂))

@ervenka ked pises o Eftelingu, nechystate sa prihlasit na Familiedag Efteling 2014 6. 4. 2014? My ano, bo mozno to bude posledna moznost ist takto so zlavou..🙂)) aj ked, tento tyzden sa chce sef so mnou rozpravat, len neviem este ako, ked su prazdniny, deti nemam kam dat..🙂