Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

monika_k
26. feb 2014

@ervenka dakujem pekne...dufam, ze to nebude prilis zdlhave a ze to nebude mat nejaky vplyv na tehotenstvo neskor...

ervenka
26. feb 2014

@monika_k THS 16 az 20. dolezity T4 pod 2.5 ale viac ako 0.5

monika_k
26. feb 2014

@ervenka dakujem aspon budem vediet ake by mali byt hladiny...dost sa toho obavama kedze neviem co ma caka....ale prezijem to...🙂

palinkova87
26. feb 2014

@ervenka tak to mas dobre. Hi telocvik

lexxie_holandsko
26. feb 2014

ahoj, tak Zuzka ma opravdu zanet mocoveho mechyre, ale dle dr. to zatim neni potreba resit. Mame pockat a pokud bude mit znovu horecky, nebo chodit casto na zachod, tak mame prijit znovu. Nekde jsem cetla, ze neleceny zanet muze prejit v zanet ledvin? Nevim, ale obcas se mi ten vyckavaci postup moc nelibi. Chapu, ze dr. v CR asi resi vsechno az moc, ale tady to je druhy extrem.

@palinkova87 Krasne fotky, jste moc pekna rodinka.
Preji, at mu testy dobre dopadnou. Na prstech snad pocitat nevadi, po case se to nauci i bez.

@cestovatelkaandrea Tveho taty je mi lito a mas pravdu, ze je obcas lepsi, kdyz deti nechapu. Mozna bych ale maleho vzala, kdyz chce dedu tolik videt? Mozna by jim to prospelo oboum, ale chapu, ze je to tezke. Tak to mate asi taky fajn ucitelku, ze se s ni takhle dohodnete. Ja mam zkusenosti, ze nektere ucitelky to chapou a jine ne. Opravdu zalezi na pristupu. Cteni ve slovenstine urcite neuskodi, u nas zkousi v cestine, ale nechapou hacky a carky.

rybca
26. feb 2014

@cestovatelkaandrea no to neviem, ako by to zobral, aj ked sa vravi, ze detom treba veci hovorit narovinu ako su, ze oni si uz k tomu nejaku cestu najdu, nas Mato napr. este stale nepochopil, ze Dharma ked je mrtva, tak sa uz nevrati, ono v podstate dedko asi ani klamat nemusel, vsak ak ma vypadane vlasy, tak mu mohla byt zima,

@ervenka tak mne zmluvu nepredlzia, ze pre velke riziko kvoli malemu dietatu, ale ze o rok, ked bude miesto, mozu ma vziat spat, ale s kontrktmi pojdem zase od zaciatku, teraz by som uz dostala na dobu neurcitu, no nevadi...🙂

ervenka
27. feb 2014

@rybca tak to som zvedava na jednu nsu kelogynu, ma porodit 3.4... inak to je dobry o...b, ze pre riziko maleho dietata. Hlavne,ze post trubi do sveta, ze su hlavne pre matky s detmi, lebo flexibilita.... Figa, diskriminacia aj tu. 😝

cestovatelkaandrea
27. feb 2014

😀 @palinkova87 neboj urcite Tobino v skole bude v pohode napredovat. Nico teda zarezava v skolke ako pises. Lili je sikula. Na lenochodko zacal chodit par tyzdnov dozadu. Ale tak zdvihnut jeho vahu bolo asi fakt problem 😀 😀 😀 ale stihol to do kontroly na poradni, tak nas nebudu drbkat 😀 😀
no hovoris ze mozno 4 babo na ceste, tak ked si zvladla 3, tak jedno navyse hadam nebude problem. aj ked neplanovane. deti su dar 😉 daj potom vediet ako si dopadla toho 9 marca.

cestovatelkaandrea
27. feb 2014

@vever1 hej otec je vazne chory. ma rakovinu zaludka. liecbu zvlada zatial dobre, tak hadam aj operacia a liecba nasledne potom dopadne dobre.

cestovatelkaandrea
27. feb 2014

@rybca ved ja som aj Damcovi povedala, ze dedulo je chory a musi chodit do nemocky a ze tam berie tak injekcie a kvoli tomu nema vlasy. len on to akosi este nechape. moc to nechcem pred nim rozoberat, lebo dedka ma fakt rad.

cestovatelkaandrea
27. feb 2014

@lexxie_holandsko ja by som ho aj zobrala, ale dedko bude akurat po operacii a to neviem ci je dobre pre Damiana. vela by plakal za dedkom asi. neviem este uvidim.

lexxie_holandsko
27. feb 2014

@cestovatelkaandrea To je mi lito, preji otcovi i vam vsem, at vse dobre dopadne.
U nas ma bohuzel rakovinu holandska svagrova, je ji 38, sance jsou snad dobre.
Taky mi psal bracha, ze ceska svagrova musi na biopsii, podezreni na rakovinu. Obe dve svagrove behem 1 mesice. Nejak se to nahromadilo. ☹

cestovatelkaandrea
27. feb 2014

@lexxie_holandsko mam pocit, ze to asi chyti kazdeho coskoro. prajem svagrine rychle zotavenie a druha nech ma dobry vysledok z biopsie.

rybca
27. feb 2014

@cestovatelkaandrea
@lexxie_holandsko ja idem v pondelok k huisikovi, pred tyzdnom sa mi na vnutornej strane ukazovaka vytvorilo znamienko, priemer asi milimeter, tak som zvedava co na to povie

ervenka
27. feb 2014

@lexxie_holandsko mne sa par krat chcel moc. mechur zapalit, ale som si kupila brusnice. po cesky myslim brusinky? a pomohlo. Sadat si na mokry, studeny bike je uplne super... 😖 http://www.pluska.sk/izdravie/zdrava-vyziva/zdr...
@rybca dnes ma jedna .. taaaak vytocila. Ak sa bude stazovat na postnl tak ma prepustia, lebo som jej povedala- jaaaaaaa postbezorgers zijn alle stome truten, wij doen alles expres. Volgende keer zal ik gewoon vliegen. A to som ani nebicykovala, ale isla popri. "Dit is geen fietspad"... Jaaaaaaaaj aky pekny den som mala. 😠

cestovatelkaandrea
28. feb 2014

@rybca ja mam tiez na vnutnej strane prsta znamienko. ale od detstva. podla mna to necha tak, znamienka sa proste robia stale. ak ho nemas zapalene tak ti ho urcite vyberat nebude.

rybca
28. feb 2014

@cestovatelkaandrea vyberat nie, len som citala, ze ked sa spravi na dlani, tak je zle, toto je na prste, tak uvidim, aj tak tam musim ist kvoli vyteru tam dole, prisiel znovu list na to, tak nech to kukne, teda on znamienko a sesticka vyter...🙂

rybca
28. feb 2014

@ervenka je to nevdacna robota...

cestovatelkaandrea
28. feb 2014

@rybca Kati chlapiny doma povedali, ze by isli s vami v nedelu na lietadielka (16.3) kedy by ste mohli potom ku nam prist aby potom spolu vystartovali?

ervenka
28. feb 2014

Sranda, prisiel mi STEMPAS. Ale ved ja nie som holadan, stale mam len svk pas. Som zvedava, ako sa zatvaria ludia, ked im ukazem stempas a moj svk pas. Co s tym KArle 😀

leonii
28. feb 2014

@ervenka Ahoj aj mne to včera prišlo aj mm a som pozerala jak puk že čo to je ,ani neviem ake voľby sa tu teraz konajú. A to som tu necelé 2mes. 😀

ikke
28. feb 2014

@ervenka
@leonii normalka, ako obcan krajiny EU mas pravo volit v holandsku do miestnych volieb a este niekedy v maji aj do volieb v europarlamente. nezatvaria sa nijako, teda ano, poobzeraju si slovensky pas, lebo taky mozno este v komisii v ruke nedrzali a daju ti hlasovaci listok (alebo ta poslu k takej supermasine).
nic dramaticke, len malicko odlisne od slovenskych miestnych volieb - nevolis priamo kandidatov, ale stranu a v strane mozes "zakruzkovat" neviemkolko kandidatov. nemozes volit kandidatov z roznych stran. stranu volis tak, ze oznacis lidra (c.1) v tom zozname....
teda ak si to dobre pamatam spred 4 rokov 😉

ervenka
28. feb 2014

@ikke hmmmm, sranda, ze holandanom zalezi aby kazdy volil, ale svk na nas kasle a to pekne... Velka skoda,ze sa ani na ambasade neda volit. Ale to by potom volby mohli dopadnut uuuuplne inak, keby volili aj zahranicni svk- pozname aj iny system (a ten celkom aj funguje) atd.. Kolko je vlastne Slovakov prec? Viac ako 250tis?

rybca
28. feb 2014

@ervenka aj mne to prislo a zvlastne je, ze Lackovi nie.

@cestovatelkaandrea tak od 10tej to je otvorene, tak na 10tu k vam, nech zase sa aj trosku vyspime..🙂 na 11.00 by tam uz mohli byt a otvorene je to tusim do 17tej, tak im hadam bude stacit..🙂

palinkova87
28. feb 2014

Pocuvajte nam to prislo dneska a to je povinne volit?

ervenka
1. mar 2014

@palinkova87 myslim si, ze povinne volit nie je. Ale ja pojdem, mne sa to paci... 😉

janinka25
1. mar 2014

ahojte prosim Vas niečo proti bolesti hrdla pre ročne dieta pri jedeni. čo je najlepsie?

ikke
1. mar 2014

@janinka25 pri prechladnuti? ja davam tymianovy sirup, najradsej zn. Daro, ten je aj pre malilinke deti. kupis aj v drogerii

janinka25
1. mar 2014

@ikke ochorel odomna. ja som mala tstrasnu bolest pri prehltania a pichanie uchu spolu a bolest kosti ako pri chripke. tak v piatok sme isli k dr. a ako vzdy ziadne lieky povedal, ze mam trochu zapalene hrdlo, ze telo si samo s tym poradi. dal mi recept na dneska, ze ak by to nepreslo, ze si mam ist vybrat, ale asi pôjdem zbytočne napisal mi tam staru adresu, este spred par rokov čo sme tu zili. syn tiez mal len zapalene hrdlo tomu povedal, ze mame kupit zmrzlinu na vodovej baze, nie smotanove, ze tie stahuju opuch 🙂 tak super liečenie. a teraz ochorel aj najmladsi včera celu noc nespal nema ani sopliky, ani kasel tak si myslim, ze aj on ma chytene hrdlo, nechce si dat pozriet. taky je umrnčany a to v utorok mame ist na očkovanie uz raz sme odlozili, ja chcem znovu, ale muz hovori, ze mu nebudu verit, ze zas pre chorobu odkladame 😒

ikke
1. mar 2014

@janinka25 ockovanie kludne odlozte, hlavne ak je to to BMR v 14 mesiacoch.
ja teda taketo veci liecim v podstate liekmi zo slovenska, ale ten tymianovy sirup je tunajsi a vsimla som si, ze uz aj nurofen pre deti tu konecne je bezne dostupny (ten je protizapalovy).
alebo potom skusit urobit ten cibulovy sirup, tu na modrom konikovi najdes lahko recept. ale osobne s tymto cibulovym skusenost nemam, mne sa hnusi uz predstava sladkej cibule (v detstve bol mojim najvacsim nepriatelom domaci liek na hrdlo: mlieko s medom a cesnakom, bleeee, este teraz mi z toho nabieha husia koza)