Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
17. mar 2014

@cestovatelkaandrea som myslela, ze Laci zabudol v aute..🙂 tak budeme cakat..🙂

ikke
17. mar 2014

@borievka44 holandcina sa da zvladnut za rok, som toho dokazom 😀 a to som si predtym myslela, ze nemam bunky na jazyky.
a myslim, ze ako pravnicka by si si tu mohla aj najst nieco, na "juridisch medewerker" vidam celkom dost inzeratov. system sa da naucit, myslim, ze to nie je az tak odlisne od SK ako anglo-americky system 😉

janinka25
17. mar 2014

@michelle22 no v nasej "dedine" neviem, pozrela som si, kde su lekarne na nete. a nasla som blizko nas, ze 3 a vsetky zrusene. tak zajtra pôjdem pohladat trochu dalej od nas.

cestovatelkaandrea
18. mar 2014

@ervenka a pojdete kuknut? ak hej, mozme sa tam stretnut 😎

cestovatelkaandrea
18. mar 2014

@rybca ja len dufam, ze ten balik nebudem posielat dlho. ako sa poznam este par dni na to zabudnem. ale hadam do dvoch tyzdnov to bude u vas. 😅

ervenka
18. mar 2014

@cestovatelkaandrea radi by sme. Som zvedava, ako bude drobec reagovat, ked naozajstny Thomas dofrci ku nemu a inym detom.

rybca
18. mar 2014

@cestovatelkaandrea no neboj, ja to Julinke nejak vysvetlim...🙂

cestovatelkaandrea
18. mar 2014

@ervenka tak potom daj neskor vediet kedy by ste isli, ci v sobotu alebo v nedelu. my pojdeme asi v sobotu.

ervenka
19. mar 2014

@cestovatelkaandrea ja pracujem kazdu sobotu, takze jedine v nedelu.

rybca
19. mar 2014

@cestovatelkaandrea jaj a este ma napadlo, cim neskor to pride, tym sa jej budu zdat tie hracky novsie..🙂

ikke
19. mar 2014

tak co, volili, nevolili? 😀

borievka44
19. mar 2014

@ervenka
@rybca
@ikke, baby, diky. mali by sme byvat v okolo Alkmaaru, presnejsie este neviem, ale hladame si nieco v okoli. muz pracuje v Heiloo 🙂 tak ja si davam este rok materskej a popritom zvladnut jazyk ako sa len da. myslim, ze rozumiem celkom ok, pri svokrovcoch a sirsej rodine sa so mnou rozpravaju vacsinou holandsky, tak uvidime...🙂 no myslim, ze poliaci su riadne odvazni a fakt vsade, ja by som asi nemala odvahu zastupovat v holandsku, predsa len je to ina zodpovednost. ale ak niektora budete potrebovat slovensku pravnicku v NL, tak buduci rok tam uz som 🙂 haha. inak, aku mate skusenost so skolou ? moja mala bude mat 5 rokov a teda nastupi do skoly, trochu sa bojim tej zmeny, ci to zvladne a ci su tam ucitelky mile a napomocne ...ona hovori dobre holandsky, aj ked slovensky samozrejme lepsie 🙂 diky za vsetky odpovede, davate mi nadej, ze to zvladnem....

ikke
19. mar 2014

@borievka44 jasne, ze zvladnes 😉
ja som sa sice ucila holandsky ked som este nemala deti a teda mohla som 4x do tyzdna chodit do skoly (asi 3h denne), ale ked som sem prisla, mala som slovnu zasobu mozno tak 50 slov a 15 fraz 😉
a skola - aspon v tej nasej su ucitelky napomocne a vidno na nich, ze maju tie deti rady.

apropo skola - neviem, ci sa mozem pochvalit, moje dieta po mesiaci v skole robi "rekenen voor groep 2" (mi bonzla stazistka z jeho triedy, lebo mlady je jak partizan a doma povie akurat to, ze hrabali rukami jamu v piesku 😀 )

ervenka
19. mar 2014

@borievka44 neboj sa. deti zvladaju zmenu lepsie ako rodicia. A skolu tiez. dobre bude. 😉

janinka25
20. mar 2014

ahojte takze physiomer mame. Lekarnička pozerala, ze čo to vlastne od nej chceme. Ponukala uplne niečo ine, a potom manzel zbadal, ze tam to je, tak sme zobrali posledny. 😉

borievka44
20. mar 2014

@ikke
@ervenka my sme mali tento rok zmenu skolky tu na Sk a znasala to dost zle, preto sa bojim, aj ked pre nu sa holandsko spaja s prazdninami zatial, takze sa neskutocne tesi. uvidime, ked pride kazdodenna realita 🙂 ja sa len bojim, ze tam uz bude sformovany nejaky kolektiv a vtedy sa tazsie zapada...vdaka.

ervenka
20. mar 2014

@rybca prisli ti uz listky na efteling? 😉

cestovatelkaandrea
20. mar 2014

@ikke nevolili 😀

cestovatelkaandrea
20. mar 2014

@ikke hihi, aj ty mas partizana? ten nas mi povie vzdy, ze nevie co robil v skole. a potom vecer v posteli mi zacne hovorit akurat len ak deti niekoho sikanovali. ale co sa ucil, dostanem z neho malokedy. potom len pucim oci ked mame s ucitelkou pohovor po reporte 😀 😀 ale tak doma zas vidim ako veci ovlada cez Squla program pre deti.

leonii
21. mar 2014

Bože pomooooooooooooc. Sme pozvaný k svokrovcom na rubinove výročie svadby(40r) a teraz čo kúpiť. MM chce niečo že waw. No maju v podsate všetko ako dôchodcovia ☹ Má to byť niečo výnimočné.Uvažovala som o portréte ale neviem kde.Našla som na SK ale neviem či doručia sem a potom ešte dať niekde zarámovať a to nemam tucha kde to tu robia.Uvažovala som aj o hodinkách nejakých rovnakých,len neviem či by ich svokra nosila ☹ No katastrofa toto.A to čo by som ja hned kúpila je nejaký pobyt v kúpeoch,ale oni žijú v Nemecku a starajú sa švagrinej o deti tak by nikam nešli ☹ Tak teraz už fakt neviem ☹

ervenka
21. mar 2014

@leonii napr. v Heme alebo aj Kruidvat sa daju spravit fotky na platno + efekt k tomu (napr. CB, sephia a tak) alebo na nete si najdi stranky na ktorych sa mozes pohrat s fotkami, a to daj na platno. v heme sa k tomu daju aj objednat ramy. 😉

leonii
21. mar 2014

@ervenka Jéj super už pozerám,vďaka 😀

janinka25
22. mar 2014

ahojte potrebujem radu čo mam kupit na jačmen v oku? robi sa malemu v očku

ervenka
22. mar 2014

@janinka25 potrebujes OPHTHALMO-FRAMYKOIN. Ale je to ATB= na predpis. Mozno nl lekara dokopes, mozno nie. Inak, babska rada (pokial jacmen nie je hrozny, len zacinajuci) prevarenou, ochladenou vodou vyplachovat oko. 😉

vever1
23. mar 2014

@ikke @cestovatelkaandrea xixixi aj mi mame doma partizana. Ked sa ho spytam co robil tak kazdy den rovnaka odpoved. Hral som sa s Casom 😀

janinka25
23. mar 2014

@ervenka to sa na to dava? lebo v nemecku sme na to dostali nejake kvapky specialne na to, a framykoin mam aj zo slovenska este tak môzem aj to davat? no po predoslej skusenosti s holand. doktorom som povedala, ze uz za nim nepôjdem. ked sme boli fakt chory, tak nam nič nedal. a ked ma len toto tak to pochybujem, ze niečo dostaneme. zase povie, "to same prejde". Jeho stala otazka čo odomna potrebujete? ako Vam mam pomôct? to vie tak človeku vylepsit naladu 🙂

ervenka
24. mar 2014

@janinka25 pokial mas ophtahalmo framykoin, tak ano- dava sa to aj proti jacmenu. To by malo byt napisane aj na pribalovom letaku. A dr. ma pravdu, ze ono to prejde samo, ale ked to dostanes raz, bude sa pravidelne opakovat- moj pripad. Takze ak chces ist ku dr. tak povedz, ze to nie je prvy krat, a ze chces predist dalsim kompikaciam v buducnosti. A ak sa ta spyta akym ,tak povedz, ze napr. syndrom sucheho oka, nabehu na ocne infekcie. Voorkomen is beter dan genezen!

ervenka
24. mar 2014

Boli sme v Plopsalande. Drobec ani nedychal, ked videl ozajstneho Buba a Bumbalu.

lexxie_holandsko
24. mar 2014

ahoj, tak se opet hlasim. U nas nic moc zmena, Zuzka ma porad problemy. Vysadili jsme mleko a je to trochu lepsi, ale ne uplne.
Jinak nic moc noveho neni. Minuly tyden si nas pozvala ucitelka od Edika, ze pry nic nedela. Nakonec z ni vypadlo, ze neudelal tydenni ukol. Je to daltonska skola, takze maji sami zodpovednost za to, ktery den v tydnu to vypracuji. Mladik si chodil cely tyden na PC a neudelal nic..takze mu promluvila do duse, my taky a snad to bude dobre.
Ad volby, volili jsme oba D66. Prisli mi nejlepsi. I kdyz dle vyplneni otazek jsem smerovala spis k VVD, ale ne ve vsem.

@leonii My davame tchanovcum darky prave v podobe kuponu. Sami nikam nejdou, protoze to je drahe. Naposledy byli na muzikalu. Musim podotknout, ze tchan na to moc neni, ale byl nadseny. Jinak jim kupujeme balicky s jidlem z blizke farmy. Vetsinou tam maji dost vyber. Jinak mne nic nenapada. Fotky taky davame, ale mensiho formatu.

lexxie_holandsko
24. mar 2014

@ervenka frajer, moc mu to slusi. Urcite si to uzil.

@ikke Sikula, po mesici to je teda rychlost. Jen aby se tam za chvili nezacal nudit. Taky mame doba partizana, nerekne temer nic. Horsi je, ze zacina lhat a to nam dost vadi.