Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
29. apr 2015

@sweetsuzi pojem "krajina zaujmu". 😒 Deti narodene v Fin, s NL obcianstvom nemaju vela spolocne s SVK. Keby aspon mali dvojite (SVK-Nl) obcianstvo.

palinkova87
30. apr 2015

Tak ahojte babulky... podne sa dohodnut na tom stretku nasom... takze dajte kto ,kedy ktori mesiac by mohol a dali by sme to dokopy...🙂))

leonii
30. apr 2015

@palinkova87 No ja zatiaľ v Auguste môžem okrem asi 15-teho 😀 😀

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

A NIEKTO NAM TU DNES RODI 😉 @rybca Kati myslime na teba 😉

Kto bude dalsi na zozname? 😀

rybca
4. máj 2015

@cestovatelkaandrea no vsak uz sa na tom pracuje, od druhej som hore, od tretej poslickovia, skoro ako keby som sla normalne 🙂

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@rybca a ty este vladzes pisat na nete komentare ??? 😀 😀 😀 😀 ja ked som rodila, tak som rodila a nic ine neslo. tak to dnes hadam vyjde 😀 a Anna bude mat pekny datum.

leonii
4. máj 2015

@rybca Držím palce dnes veľa asi nespravím,len tu budem nakukovať a na novinky čakať 🙂 🙂 🙂

leonii
4. máj 2015

Baby je dnes nejaký sviatok či niečo také? Dnes aj zajtra sú u nás potraviny otvorené kratšie tak reku či len kvôli oprave cesty,alebo je na to iný dôvod 😀 😀

vever1
4. máj 2015

@rybca jeeeeeeeeeeeej tak drzim palce 😀

ikke
4. máj 2015

@leonii hej, dnes je dodenherdenking o osmej, minutu ci dve si ani pipnut nesmies 😉 kral a kralovna budu v telke a budu klast vence na dame v a'dame 😅 (zajtra je oslobodenie NL, dnes sa spomina na padlych v 2.svet.vojne)

leonii
4. máj 2015

@ikke aha tak som múdrejšia zasa poviem mm lebo on mi tvrdil,že nič nie je že to len kvôli oprave 😀

leonii
4. máj 2015

@cestovatelkaandrea Včera išiel v tv nejaký beh kt. bol na celom svete a aj v NL a hlásili asi 3x že sú zapísaný aj slováci a vravím mm že či tam náhodou nebežíš 😀 Tak sme poctivo asi hodinku sledovali. Bola si tam? 😀 😀 Aj ked najlepší bolí ty čo sa obliekli do šiat a kostýmov a tak bežali 😀 😀

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@ikke ja mam zumbu od 19-20hod, chcem vidiet tu minutu ticha o osmej tam 😀

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@leonii nie tam som ja nebola. ja bezim az Grrr beh vo Venle 14.6. cez rozne prekazky. Teraz v sobotu idem so starsim na 5km beh u nas v dedine.

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@palinkova87 Ahoj Zuzka, takze po kontrole nasej agendy:
Jun: od 1-24.6 nie. Vtedy su tu svokrovci a mame tie nase preteky, prve svate prijimanie a nasa firma oslavuje 50 vyrocie. Takze vikend v Juny len 27-28 by bol volny.
Jul: od 10. jula tu mame svokru, takze len vikend 4-5 by sa dal.
August: som cely prec na SVK, takze nic volne.
Potom az september a to este presne neviem ale skor posledne dva septembrove tyzdne by to bolo OK, lebo prve dva tyzdne oslavujeme asi narodky nasich drobcov.

rybca
4. máj 2015

Tak dievcata, Anna sa narodila o 11:44, 6 dni pred terminom s vahou 4160g....🙂

ajana1
4. máj 2015

@rybca tak to je riadny kus baby!

leonii
4. máj 2015

@rybca jéj gratulujem, krásne dievčatko s krásnymi mierami 🙂 🙂

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@rybca super, gratulujeme a prajeme vela zdravicka vsetkym 😉
No vidis a ani taka velka nie je 😉

palinkova87
4. máj 2015

@rybca gratulka velikaaa je krasnucka

ervenka
4. máj 2015

@rybca gratulujem! Pekne meno, pekne miery... 😉 prajem hlavne vela zdravia a rychle zotavenie.

ikke
4. máj 2015

@rybca gratulujem! 😵

rybca
5. máj 2015

Dakujem za gratulacie 🙂

@cestovatelkaandrea na to, ze je 6 dni pred terminom, je velka dost 🙂 Matyas mal menej tyzden po termine 🙂

cestovatelkaandrea
5. máj 2015

@rybca aj nas Damian mal menej a bol 11 dni po termine. Kilco 7 dni pred terminom a mal 4350g 😀 a ja uzke ziena. Ako sa citis teraz?

cestovatelkaandrea
5. máj 2015

@ervenka Eli mam na teba otazocku. Damian bol vcera v BSO pocas prazdnin. Boli na preliezkach a jeden chlapec zotal Damiana na smykalke a on padol a narazil si ruku, tak, ze ma zlomene zapastie a narazeny nos (ma ho modry a opuchnuty) V stredu alebo vo stvrtok mam pohovor s riaditelkou BSO a potrebujem vediet vsetky argumenty co im budem vycitat.
Jedno viem isto, ze dotycny chlapec porusil pravidla, ktore mali dohodnute s ucitelkami. Damian vravel, ze boli dohodnuti tak, ze vzdy ten co je dole zo smykalky zakrici tomu hore, ze moze ist. Bola to totiz dost velka smykalka kde mali decka dost velku rychlost.
Ucitelky zlyhali tiez, lebo pri takej smykalke mala byt jedna vzdy a kontrolovat to tam aj napriek tomu, ze deti boli upozornene.
Spominany chlapec sa Damianovi ani neospravedlnil a pred ucitelkami sa schoval na preliezkach aby ho nenasli, lebo sa bal. Damian ked dopadol na zem, (vraj ho tak zotal, ze Damian vyletel do luftu a narazil hlavou a rukou do smykalky pri pade) tak mu hned zacala valit krv z nosa, tak ho ucitelky hned ratovali.
Damian ma teraz dlahu na 10 dni s tym, ze ked ho to bude bolet este po tych desiatich dnoch, tak hu dostane na dalsi tyzden. Sportovat nemoze vysie mesiaca, tym padom ziadne preteky u neho nehrozia, co sa tyka plavania, juda, ani behu. A teraz ho musim dopovat paralenom, lebo ruka stale dost boli.
Co myslis, ze moze BSO pre nas urobit? Viem, ze mu chcu urobit speci program pocas tychto prazdnin, kedze mu pokazili prazdniny, ale mne teraz ide o toho chlapca, co sa mu ani neospravedlnil. V skole ked niekto takto robi zle detom, dostava trest aby si uvedomil, co urobil a aby aj ostatne deti boli ponaucene, ze sa to nesmie. Bola by som rada, keby take nieco vymysleli aj pre toho chlapca aby si uvedomil, co urobil, tym ze nepocuval. Cely ten uraz mohol dopadnut horsie a Damian mohol byt s otrasom mozgu v nemocnici.

ervenka
5. máj 2015

@cestovatelkaandrea az mi zle prislo, ked to citam. Pohovor je pekna vec, ale pisomne im dat list do ruky. Napisat co sa stalo, ze ucitelky neboli pri smyklavke 😠 , poziadat o napravu (spytat sa, ako chcu riesit toho chlapca) a tak... Teraz vam musia odpovedat na kazdu pisomnu staznost/ziadost ("ak nebudeme spokojni s odpovedou, upozornime inspekciu) Mozno "na slovicko" s rodicmi toho chlapca by pomohlo. speci program- len aby sa vas nesnazili umojkat a motu-tutu, aby ste nic neriesili.

Dnes mi to nemysli, Daniel je chory- horucka, ale je mu zima, az sa trasie. do toho Laura, ktora sa nevie dojest/dopit mlieka (ma 3 tyzdne a uz je na 120ml)= spala som cca 3 hodky.

leonii
5. máj 2015

@cestovatelkaandrea Prajem skoré uzdravenie.

cestovatelkaandrea
5. máj 2015

@ervenka jasne to sedenie sa musi cele spisat a budeme trvat aj na stretnuti s rodicmi. manzel nasiel na nete aj papiere pri uraze v BSO, takze aj to sa musi spisat . nieco ako urazovy protokol.

a rychlo sa uzdravte. my to mame tiez tak s Kilcom a teraz do toho Damco. Laura ma asi rastovy tyzden 😉

cestovatelkaandrea
5. máj 2015

@leonii dakujeme

ervenka
5. máj 2015

@cestovatelkaandrea hehe, Laura ma "rastovy tyzden" asi od 14.4. 😀 Keby si videla ako chmatne zakazdym po flaske, myslela by si si, ze to ditko asi este nejedlo.