Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
11. sep 2015

@mevrouw materska je presne ako pise @ajana1. pekne ti to rozpisala. co sa tyka starostlivosti po materskej..... my sme dali nasich drobcov do skolky. vlada nam prispieva na skolku okolo 60% z ceny skolky. takze je platim podstatne mensiu cast. potom to take drahe nie je ako to vyzera. neviem ci robis ale kazda matka ak robi ma narok na prispevok do skolky, alebo na prispevok na opatrovatelku. vysku prispevku ti vyrataju na zaklade prijmu. cize ak zarabas menej, tak dostanes viac ako ti co maju vysoke platy.
Ak by si nahodou mala take zdravotne problemy v tehu ako pisala @ervenka o svojich, trvaj na vysetreni doma. verlos by podla vsetkeho mala prist k tebe. ku mne 2x prisla a nesla som ja ku nej na kotrolu, nakolko som nemohla chodit.... takze ak by bolo u teba zle, trvaj na tom nech pride ona k tebe.

cestovatelkaandrea
11. sep 2015

@rybca Kati, co robite na Vianoce? my sme doma medzi sviatkami do 28-ho. Ak by ste chceli, kludne dojdite na prvy alebo druhy sviatok vianocny 😉

mevrouw
11. sep 2015

@ajana1 dakujem za spravu 🙂 no to už budem musieť nejako dohodnúť zo zamestavateľom. No toto bolo neplánované, takže určite ho nebudem ma za učelom zbohatnutia 😀. a že sa to da ospisat z dani, tak to je fajn.a určite sa nedám nalakat na vsetko možné aj nemožné 🙂 nechám si poradiť od známej ked tak 😕 este raz pekne dakujem 🙂

mevrouw
11. sep 2015

@cestovatelkaandrea ahaa takže ked mi skončí tých 16 tyzdnov moze sa dat male bud do skolky resp. asi jaslí alebo k opatrovatelke a v oboch pripadoch mam narok na prispevok od statu? ak dobre rozumiem..no zarabam taky priemer si myslim cca1500. neviem od akych sum sa pohybuje vyska prispevkov. a to si musim asi samozrejme poziadat o tie prispevky na gemeente alebo ?

leonii
11. sep 2015

Baby dnes po škole vysvetľujem Melkinej uč. že v utorok ma narodeniny,ale kedže sa neučí tak, že donesiem koláčiky v pondelok. Vravím to mm hrdá na seba,že mi nikto nič neprekladal a on na mňa že si nepoznám ani dátum narodenia Melánie ona má narodky v stredu 😖 Čo už tak v pondelok budem vysvetlovať,že teda som sa pomýlila 😀 A to mám len 3 deti. Inak som skúšala koláčiky do školy podľa Pinterestu a dala som cesto do kornútkov a potom namočila v čokoláde a posypala čokoškou. Asi boli dobré,lebo mm sa dočkal už len fotky. Melánii spravím z ružovou a Adamkovi z modrou posýpkou 😀

rybca
11. sep 2015

@cestovatelkaandrea Na Vianoce vianocujeme..🙂 Nechystame sa nikam, takze by sme sa mohli zastavit. Lepsi bude asi ten 2. sviatok vianocny, lebo 1. sa budu deti este vytesovat z darcekov a tak..🙂 a dakujeme za pozvanie..🙂

rybca
11. sep 2015

@leonii ja to tiez hovorim, ze kto si to ma pamatat, takze si idem spravit klucenku s datumami vsetkych 4 deti..🙂

cestovatelkaandrea
11. sep 2015

@rybca oki, tak si vas zapiseme do nasej rodinnej agendy 😎 😉

cestovatelkaandrea
11. sep 2015

@mevrouw nie gem. ale belasting. chod na internetovu stranku toeslagen. nl a tam by ti malo vyhodit podla prijmu na aky vysoky prispevok mas narok. s tvojim platom aky mas, urcite prispevok dostanes neboj.

mevrouw
13. sep 2015

@cestovatelkaandrea dobre dakujem pekne 🙂 inak uz mam dohodnute rande aj s verloskundigen. 😀

ervenka
14. sep 2015

Po predlzenom vikende mozem odporucat- Center Parcs Huttenheugte. Pekne ubytko, super plavanie, blizko Plopsa land, na cesta spat este Juliana toren. Pacilo sa aj mojej mamine.

cestovatelkaandrea
15. sep 2015

@rybca ze 4 deti 😀 😀 😀 dobra 😀 😀 😀 ja mam potom tri a viac mi netreba 😎 🤐

leonii
15. sep 2015

Baby podľa Vás ak by ste chceli spraviť na obed knedlík z akou omáčkou by holanďanom viacej chutila zo sviečkovou,alebo segedínom?

ikke
15. sep 2015

@leonii mojmu holandanovi viac svieckova 😉

rybca
15. sep 2015

@leonii mozno svieckova, neviem ci segedin by nebol pre nich prilis mastny

ikke
15. sep 2015

@leonii a za moje deti - z cesta radsej urob parene buchty 😀

leonii
16. sep 2015

@ikke No ja chcem oboje spraviť,lebo som mala včera mm šéfa nevestu na návšteve (sa podujala ma naučiť hol.) a sme rozprávali o tradičných sk a nl jedlách a som jej ukazovala knedlík a sme sa dohodli,že ked ho budem robiť tak ju pozvem na obed. A teda jej nešlo do hlavy, že aj na sladko aj ako príloha. No tak teraz reku kt. omáčku k tomu aby to aj zjedla 😀 😀 Som sa smiala,lebo ala kontakt zo slováokm jedným a ten ju naučil pár dôležitých slov ako víno,pivo ku..a a jak to hrdo vravela no konec tak ten posledný som jej vysvetlila tak sme sa obe dobre zasmiali 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. sep 2015

@leonii tiez som za svieckovu.... kolegovia co chodia do Ruska na sluzobky nadavaju na kapustove jedla.

leonii
16. sep 2015

@cestovatelkaandrea
@ikke
@rybca
Díkes baby takže bude sviečková 😀 😀 😀

ikke
16. sep 2015

@leonii inak trochu podobne ako parene buchty je tu indonezske (?) bapao, ale to je plnene slanou plnkou, vacsinou masom. to len tak, keby si chcela niekedy niekomu vysvetlovat, co su parene buchty 😉 😅

leonii
16. sep 2015

@ikke heej to som raz kúpila, že čo to je a celkom dobre len trocha suché ale už by som to druhý x nekúpila 😉

ajana1
16. sep 2015

@leonii @ikke nam ich robi suseda a fakt su vyborne. Zas tiez kupovane parene buchty tiez nie su az take chutne ako domace 🙂

cestovatelkaandrea
16. sep 2015

@ikke na toto sa skusam prehovorit samu seba uz dost dlho. som rozmyslala, ze na to urobim nejaku omacku aby to nebolo suche. aku to ma chut. viacej kari?

leonii
16. sep 2015

@ajana1 ono je to možno čerstvé lepšie aj som kupovala mrazené

leonii
16. sep 2015

Baby ked volám na ambasádu tak od rána sa točí odkazovač stále dookola to znamená,že s niekým telefonujú či majú poruchu. Včera mi odkazovač vravel,že volám po úradných hodinách už o 10-tej,ale zrejme mali sviatok ako na sk.

rybca
16. sep 2015

@leonii prosim ta, ja som tam doobeda volala, a ze maju dovolenku, zase, ale ze zajtra doobeda tam uz urcite budu, uuuuuuuuzas

leonii
16. sep 2015

@rybca no ja som sa nakoniec pred cca hodinkou dovolala a aj termín dohodla aj ked tá baba vravela,že mi ešte budú volať pre upresnenie tak uvidím že aké upresnenie 😀 😀

ikke
16. sep 2015

@cestovatelkaandrea ja som to tusim jedla len raz,aj to velmi davno,chut si nepamatam. Len som si vtedy vravela, ze ved to su parene buchty naslano 😀

cestovatelkaandrea
16. sep 2015

@ikke oki, ja k tomu skusim nieco vytvorit. vzdy som to chcela skusit len som sa toho akosi bala 😀

ajana1
16. sep 2015

@cestovatelkaandrea nasa suseda do toho dava kuracinku, shiitake alebo ine ich huby a ryzove rezance. Aj ked Podla mna nezalezi co tam das hlavne aby to bolo chutne a po vasej chuti 🙂 samozrejme ale k tomu treba chili omacku