Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
8. mar 2011

@rybca vitraz je velmi zaujamava vec. svokra robi vitraze technikou tifany. ked som bola na SR a byvali sme u nich tak som jej sem tam pomohla s oblepovanim sklicok medenou paskou. ale ti poviem, to je tiez zdlhava robota. Ale keby som mala cas, tak si tak robim dekoracie do bytu.

rybca
8. mar 2011

@cestovatelkaandrea no presne to chcem robit, a casom mozno prejdem aj na olovo..🙂 a sice to olepovanie je prplacka, ale nie az taka ako s tortami...🙂 a nie je v tom az take riziko ako v tortach - vies 100 ludi, 100 chuti...🙂

toto som urobila do nasho samorinskeho bytu, ten obdlznik mal ist do dvierok na kuchynskej linke, len zial uz sme nestihli tie dvierka urobit, tak hadam sa mi to podari tu predat, a to druhe su hodiny

cestovatelkaandrea
9. mar 2011

@rybca pekne to vyzera. Tie hodiny su zaujimavy napad.
aj svokra si porobila do kuchynskej linky do dvierok krasne vytraze s kvetinami. co si pamatam tak si urobila doma aj zrkadlo, lustre, vytraz do vchodovych dveri. a velmi vela takych ozdobok do okien (napr. srdiecka, rybicky, hviezdy) a na vianoce robila takych podarenych anjelikov. tych ti mozem aj odfotit, lebo mame troch doma tu v NL. no a este som od nej dostala po statniciach sperkovnicu. stale je ale na SR. musim si ju priniest do NL ked tam pojdeme v lete.

no veru tie vytraze je zaujimava robota. mozno by som sa aj na to dala neskor. teraz neviem kedy by som to stihala.

rybca
9. mar 2011

@cestovatelkaandrea no ja teraz tiez na to nemam cas, ale ked pojde maly do PSZ, tak by to malo byt lepsie...🙂 a v lete na zahrade asi vytiahnem to palickovanie, musim ho oprasit, od strednej som to nerobila..🙂)))

cestovatelkaandrea
11. mar 2011

@rybca neboj co si sa raz naucila, uz nezabudnes.
my uz mame naisto dohodnuty termin na zakrok pre drobca. 21.3. mu budu vyberat nosnu mandlu aj krcne mandle a zavedu mu trubicky do usiek. takze potom by mu malo byt hadam uz len lepsie 😅

rybca
11. mar 2011

@cestovatelkaandrea no tak nech vam to dobre dopadne a hlavne, ked to uz musi byt, tak nech to pomoze..🙂

cestovatelkaandrea
14. mar 2011

@rybca dik, no hadam po tomto zakroku uz bude lepsie. stale mam z toho zmiesane pocity, ci som sa rozhodla spravne. vies tu doktorka na KNO(ORL po SR) ani vysetrenia nerobila, zhodnotila stav podla chorobnosti a podla toho ze dlhsie kontroluje mandle a su coraz vacsie a casto zapalene. na SR by ti porobili vysetrenia, vyter z hrdla aby sa vsetko potvrdilo. stale mam niekedy pocit, ze je to ako take "carovanie" bez vysetrenia. ale mozno som zas naopak rozhickana slovenskym systemom, kde kontroluju pre istotu vsetko.

miriamp
21. mar 2011

@cestovatelkaandrea ja sa pripajam, nech to vsetko dobre dopadne. 🙂
aj ja mam take pocity, a stale sa neviem z toho vymotat . tu robia malo vysetreni, zasadne malo alebo vobec tie preventivne , na sk. zase vela, niekedy aj prehnane vela. dva krat som mala tu cest namiesto dovolenkovania na sk navstivit zdr. zariadenie, raz priatel potreboval, a min.rok mala. nebudem to rozpisovat, lebo to sa ani kratko napisat neda. ale hlavne rychlo aj vyzdraveli, a to je hlavne.

@rybca vyzera to pekne, tie tvoje vytvory. nam tu v obyvke visi falosny tiffani luster, ale vyzera dost "pravo" 😀
v pondelok ideme do PSZ, aj papa chce ist s nami, a v piatok uz pojde sam. to si veru neviem ani predstavit ako toto vsetci prezijeme..... ☹

kubko
22. mar 2011

Ahojte kocky, prepacte ze vas tu otravujem, ale vzhladom na to, ze o holandstine nemam ani paru, by som vas chcela poprosit o pomoc.... Nemohli by ste mi poradit nejake stranky kde najdem informacie o tom kde sa konaju v Holandsku burzy exotickeho vtactva? Ak by ste nevedeli co to je, tak je to miesto, kde sa stretavaju chovatelia exotických vtakov a predavaju a kupuju ich. Holandsky slovnik hladam na nete marne, a ked neviem ako sa povie vtak po holandsky, tak to je tazke potom nieco take najst. Dakujem vopred za pomoc a vas cas.

cestovatelkaandrea
22. mar 2011

@miriamp Mirka dakujem, uz sme po zakroku a Damian to zvlada velmi dobre. Ani nie je moc umrnkany kvoli bolesti hrdla po vybere mandli. Akurat teraz vela slinta ale to je normalne. Vcera dostal novu velku stanicu Knapford na vlaciky Thomas, takze teraz sa hra s vlacikmi 🙂

cestovatelkaandrea
22. mar 2011

@kubko, no to veru neviem ale mozem sa poobede popytat kolegov v praci. Mozno budu vediet.

ikke
22. mar 2011

@kubko pozri http://www.volierevriend.nl/html/birdmarket.html
cize jedna bola pred mesiacom, dalsia bude v septembri
http://www.nbvv.nl/beurzen/index.asp
http://www.volierevriend.nl/html/data_markt.html

ak by si sama chcela dalej hladat, vtak je "vogel" , burza je "beurs", skus hladat vogelbeurs alebo vogelbeurzen (mnozne cislo) 😉

milavi
26. mar 2011

ahoj je niekto z wassenaar? velmi by ma to potesilo

minea
30. mar 2011

Poradíte mi prosím? Kde bych mohla koupit dětský čaj? Myslím ten sáčkovaný, něco jako Leros nebo Megafyt, co se v ČR prodává v lékárnách a drogériích. Taky bych potřebovala přírodní křupky pro mimino, kukuřičné, nesolené
http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=produ...
Díky!

ikke
30. mar 2011

@minea obavam sa, ze detsky caj kupis najblizsie v nemecku, tu take nevedu ☹ holandanky davaju detom obycajny cierny caj, rozriedeny... ale mozem odporucit baby diksap (najdes napr v AlbertHeijn dokonca biologicky), je to ovocny koncentrat bez pridaneho cukru
kukuricne krupky detto, tu som to este nevidela, ale zas nahradis jednoducho ryzovymi waflami (najdes medzi detskymi jedlami) alebo soepstanglami (grissini, pri polievkach, tie maju ale asi trochu soli)

janneke
30. mar 2011

@kubko Zkus Google a hledej "vogelbeurs 2011"
Našla jsem třeba toto: http://www.strekervogelvrienden.nl/portaal/inde...

minea
30. mar 2011

@ikke Díky. A nevíš, jestli by ten čaj měli v Belgii? Ty rýžové chlebíčky jsem už zkoušela, ale malá se začala dusit, tak jí je zatím nedávám.

taty
30. mar 2011

My sme boli nakupovat az z BE v tomto obchode maju dobry vyber,dokonca sa da posielat aj na dobierku http://www.mslovex.nl/index3.php

ikke
30. mar 2011

@minea to netusim... ale mozno ich maju v tom slovenskom obchode v haagu ako dala link taty, ja som ich tam ale minule (pred rokom) nevidela

taty
30. mar 2011

Ked som bola naposledy tak mala ale chcela som knedlu a tu mala presne podla objednavok takze ak nieco chces tak staci jej napisat a ona ti to objedna a aj ti napise kedy si mozes po to prist.Chrumky aj Popradsky detsky caj mala.

kubko
30. mar 2011

@janneke wau dakujem velmi pekne presne nieco take hladam, si pokladik, ze si sa s tym trapila, velmi velmi si mi pomohla. Tebe aj celej tvojej rodinke prajem vsetko dobre.

janneke
31. mar 2011

@kubko Rádo se stalo, vždyť je to maličkost. Přeju hezké jaro v Holandsku.

rybca
31. mar 2011

@minea ahoj, my kupujeme caj Cervena ciapocka (Sprookjes Rood) od Pyramide v Goenne tuin ci ako sa to vola.

palinkova87
3. apr 2011

ahojte baby ako si tu vybavíom toho gynekologa?? ďakujem 🙂)) 😀 😀 😀

ikke
3. apr 2011

@palinkova87 tu sa ku gynekologovi chodi iba ked mas problemy.
pocas tehotenstva sa chodi k porodnym babam (verloskundige), kontakt najdes v telefonnom zozname alebo cez google, napr.
http://www.zorgkaartnederland.nl/zorginstelling...
(viac ich asi u vas nebude)
zavolaj alebo napis im, oni ta pozvu na kontrolu a asi rovno aj echo, ked tak pozeram na tvoje tt 😉

minea
5. apr 2011

@ikke A jak se tu dělá prevence? Myslím cytologické vyšetření jednou do roka.

miriamp
5. apr 2011

a co taketo nieco aj na sk ? ha, to si veru neviem predstavit.
priznam sa, nie vsetko v ich zdr. systeme sa mi vidi zle. tunajsi tu nepoznaju inak, a je tu podstatne menej hypochondrov....... ale to je na dlhsiu diskusiu........... 😉

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zdravotnictv...

miriamp
5. apr 2011

@minea prave gyn. prevencia je tu dost horuca tema. robi sa to az od 30tky kazdych 5 rokov. ja to kombinujem s kontrolou na sk, lebo si na to potrpim,a tam to vide menej.

minea
5. apr 2011

@miriamp A jak to máš na tom Slovensku, tam si to sama platíš?

miriamp
5. apr 2011

@minea hej, sama, kedze tam poistenie nemam, a hol.poistovna mi to nepreplati. ale je to celkom prijatelny poplatok, lepsie mi ako cakat dalsich 5 rokov . moja obvodacka sa tomu cudovala ked som raz o tom zacala rozhovor. tu si myslia ze to uplne staci raz za 5 rokov, a keby inak, tak by sa vyskytli priznaky........ale je to aj vecou poistovne, keby preplacali castejsie, tak by sa to robilo.

a vy ste sa uz zabyvali v nl ?