Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

rybca
9. máj 2011

@cestovatelkaandrea jaj a ZOO, boli sme tam uz viackrat a je super, velke a vela zvierat aj oceanarium, tento rok mame aj maleho medvidika..🙂

miriamp
9. máj 2011

@rybca & @cestovatelkaandrea ste vy ale cyklisti 🙂 my sme vcera asi iba 20 km urobili, ale boli sme obmedzeni casom, mali sme nieco. a este k tomu sme mali aj paradne tatose, ja im hovorim dochodcovske, pretoze tu ich ma kazda oma a opa.
niekedy si poziciame od svokrovcov ak nic neplanuju. su na taky elektromotorcek, a pomaha pri sliapani do pedalov. ak sa ale baterka vybije, potom to veru aj citit bez toho pomocneho supnutia.
ada, a maly neprotestoval sediet vzadu ? lebo nas zo zaciatku ano. kedze mala sedi vpredu, inak sa ani neda, a aj tak uz je dost velky. predsa, vpredu ma vacsi rozhlad, a takto sa musi do stran otacat. je aj lepsie ak ideme vsetci ako iba ja sama s nimi, vzdy sa mu moze ten druhy trochu venovat. (byvame zapadne od eindhovenu v blizkosti belg. hranic)

rybca
10. máj 2011

@miriamp tie biky poznam..🙂 v sobotu, ked ja som uz mlela z posledneho ma taky stary parik predbehol, aj som uz chcela hromzit, ale Laci ma na to upozornil, tak som sa upokojila..🙂)))))

cestovatelkaandrea
10. máj 2011

@rybca no ja mam moederfiets a fakt je to lepsie. mam tam 7 prevodov rychlosti, takze v pripade potreby prehadzujem. a celkovo je bicykel omnoho stabilnejsi. aj ked teraz chodim ako "posrata" odkedy mam maleho vzadu. predsa len zvykla som si, ze sa mi lahsie manevruje ak sedi vpredu. teraz ked sedi vzadu tak mam vacsiu zataz zozadu a vpredu zrazu nic 😕 ale tak to je len otazka casu. no tych 60km sa mi zdalo take normalne, ze ani moc unaveni nebudeme a drobec aj vela pobeha. on ked zbada preliesky tak sa taha z bicykla dole 😀
ta ZOO sa mi lubi. asi sa tam zastavime, ked pojdeme najblizsie ku vam 🙂

cestovatelkaandrea
10. máj 2011

@miriamp Mirka tie bicykle poznam. Ale manzel ich zasadne odmieta. Vsak sme este mladi. Sice moja lenivost by ich niekedy uvitala. Damian neprotestoval pri presune dozadu. Skor mu to teraz pride zabavnejsie. Stale ma steklil po chrbate, natahoval mi snurky na tricku a objimal ma. Takze mal celu cestu zabavu, lebo robil maminke "zle". Najvacsi gol bol, ked som mu dala lizatko a on mi s takym ocumlanym a lepavym klepkal po chrbate, len tak zo srandy. Ale inak v pohode, vykrikuje na okolia ako aj predtym, takze je to v poriadku. Aj sanca, ze rychlo zbada preliesky je o cosi mensia 😀

rybca
10. máj 2011

@cestovatelkaandrea aj ja mam 7 prevodov na moederfietsi, ale je to tazke hebedo....🙂 tiez som mala problem ked som Mata presunula dozadu a na prvej jazde sa Mato drzal sedacky ako kliest, bolo vidno na nom, ze sa bal, ale teraz je to uz v pohode..🙂 ale ja tu mam aj krosovy Author - lahunky, 24 prevodov, takze ked ideme s Lacim, tak on bere Mata a ja idem na tomto suprovom, to idem jak vychor...🙂)) ale na taky niekolkodnovy vylet by som sla na moederfietsi, bo tam je aj ulozny priestor..🙂))

To do toho ZOO uz ale musite vyrazit skoooooooro rano..🙂 my tam vzdy stravime najmenej 3 hodiny..🙂

lollipop1
11. máj 2011

Ahojte mamicky v Holandsku🙂))Keby ste boli take zlate, mala by som nejake otazky ohladom zakonov v Holandsku.Moj partner bude mat zmluvu s Holadskou firmou a cakame babatko. Vedela by ste mi niektora poradit na co mame narok zo strany NL statu.Nie sme manzelia ale chceme sa co najskor vziat a babatko sa ma narodit v juni. Moc vam dakujem za pomoc,ak by som mohla poprosit, napiste mi na internu postu. Pekny slnecny dnik, aspon tu na Slovesnku ma byt🙂))

cestovatelkaandrea
11. máj 2011

@rybca no to je fakt. na to ze mam hlinikovy bicykel je stale tazky. a teraz ked tam mam speci konstrukciu na sedacku, tak je aj tazke chytit bicykel a posunut. tych 24 prevodov ti zavidim. to musis byt fakt rychla 😉 Je aj taky pohodlny ako taky klasicky moederfiets? Ja mam horsky bicykel na SR ale na ten by som uz tu v NL nesadla. Cely cas som bola na nom zhrbena a len ma chrbat z toho bolel.

rybca
11. máj 2011

@cestovatelkaandrea 24 prevodov mam na tom krosovom, na moederfietsy len 7, ale aj to je pomoc, asi sme sa nepochopili, ja mam klasicky moederfiets, s velkymi riaditkami..🙂 s tym zhrbenim mas pravdu, po prvej jazde na krosovom tento rok som mala par dni zavrate, asi som mala zablokovanu krcnu chrbticu, ale teraz je to uz fajn..🙂 ale najhorsie je, ze na krosovom mam vsetko opacne ako na moederfietsy..🙂 prehadzovanie, brzdy, este aj zvoncek..🙂 musim si na to davat pozor..🙂

ikke
11. máj 2011

@rybca jeeej, aj ja chcem taky bicykel 😵 ja sa na mojom ani nezmestim medzi sedacku a moje sedadlo 😝 som si musela chvilu zvykat na ine nastupovanie, vystupovanie a brzdenie 🙄

cestovatelkaandrea
11. máj 2011

@rybca nie Katka, ja som ta pochopila, ze tych 24 prevodov mas na krosovom. 🙂
pekny bicykel mas. ja mam Cortinu bledo modru 😀

Pridala som fotky z Thomas Landu do albumu, tak mozete vsetky pokukat.

miriamp
11. máj 2011

hej, ja tiez nemam take luxusne nastupovanie 😒 , ale som si zvykla. a to este naklad vpredu aj vzadu.......
hlavne ze s nohami dobre dociahnem na zem.

uz inak zacinam rozmyslat ako buduci rok, ked pojdem sama s nimi bicyklovat, ked bude mala mala na sedacku dopredu..... asi nejaky bakfiets......to sa asi extra namakam, nie ? uz ste niektora soferovali taky fiets, ja veru este nie. 🙂

rybca
12. máj 2011

@ikke tak ja s mojimi proporciami mam taky problem aj s moederfietsom...🙂

@miriamp tak bakfiets som este nesoferovala, ale musi to byt makacka, to si asi budes muset aj nadchadzat v zakrutach ako s kamionom...🙂 a ja som este videla aj take riesenie, ze zena mala moederfiets, vpredu a vzadu dieta a este na bicykel mala namontovany mensi bicykel, ale bez riaditok a tam slapalo dalsie, najstarsie dieta..🙂 ako na fotke za tym chlapikom..🙂 ale aj ten druhy system je zaujimavy, len by som sa bala ci je s tym bike dost stabilny...🙂

slavkah
12. máj 2011

je na tom moederfiets o tolik vic mista? ja s tim mam taky problemy, hlavne nastupovani a zastaveni, kdyz uz clovek jede tak to jde 😀 v servisu mi vymenili to na cem je sedadlo za nejake spesl pro maminy takze se mi tim sedadlo posunulo o kousek dozadu a ziskali jsme vic mista, ale jeste par cm by se siklo 🙂

ikke
12. máj 2011

ja som tiez bakfiets este nesoferovala, ale u nas v dedine ich vidam coraz castejsie, hlavne turkyne a marocanky 😅 a naozaj to nevyzera, ze by sa to lahko ovladalo... myslim, ze hlavne v zakrutach nic moc... ale zas detom sa v tom zjavne paci. na bezne behanie po meste je to asi ok, okrem deti tam das aj velky nakup 😀 mimo mesta je urcite lepsi croozer alebo iny podobny vozik.

inak ono sa asi da prerobit aj obyc bicykel, daju sa dat specialne riaditka a posunut sedadlo dozadu, len pre nas je toto asi riesenie iba na tuto sezonu. mam obavy, ze buduci rok uz albert do prednej sedacky nebude... a moederfiets ma vacsinou aj dlhsie to one na batozinu, takze sa tam zmestia aj tasky plus sedacka, pripadne bez tasiek dve sedacky. a zadne koleso je az za sedadlom, cize je stabilnejsi.

cestovatelkaandrea
12. máj 2011

@slavkah hlavne vpredu ano. ja si to neviem vynachvalit. vobec som si neodierala nohy o drobcovu sedacku a nastupovala som normalne.

cestovatelkaandrea
12. máj 2011

@rybca no Kati tak ako si to dala na obrazku, tak bude asi neskor jazdit drobec s manzelom.

rybca
12. máj 2011

@cestovatelkaandrea mne sa to tiez paci, len musim este Laciho presvedcit..🙂

ekira
12. máj 2011

my sme tiez kedysi tak frcali.muz mal ten stok za svojim fiets a amon slapal.ale na zaciatku si musel amon zvyknut,pretoze jemu sa pacilo,ked mohol brzdit ,zaroven teda brzdil aj tatina 😀 tak este ze mam takeho svalnateho chlapa 😝

ikke
12. máj 2011

@ekira a nebol tam ten pridavny detsky bicykel nakrivo? ja vzdy, ked vidim takyto fiets s tym detskym bicyklom za nim, je ten detsky strasne nakrivo, naklopeny na jednu alebo druhu stranu. mne sa zda, ze to nemoze byt prijemne 😕 😅
dnes som zazrela rodica s dietatom na bicykli a to dieta sedelo na takom malom pridavnom bicykli VPREDU.neviete, co to bol za bicykel? nemohla som si ho poobzerat, akurat som soferovala auto v zakrutach zutphenu 😅

ekira
13. máj 2011

@ikke nie nebolo to nakrivo,amon mal vtedy uz asi 4 alebo 5 rokov.vedel sa sam bicyklovat,ale ked sme chceli na dlhsiu turu,tak sme to vyriesili takto.ja som dokonca videla v nasom meste mamicku,ktora mala na kormane umiestnene take lehatko,a tam mala babetko.to sa mi zda prilis nebezpecne,to by som si na to netrufla.

andreaka11
13. máj 2011

no baby, u nas na dedine chodi jedna, co ma pripevnene vajicko na bicykli.... inak aj ja mam uz asi dva tyzdne moederfiets 😀 tak si zvykam na bolest zadku 😀 😀 predtym som naposledy bikovala 2 roky dozadu 😕 je to poriadna zataz s dvojickami + tasky + kosik v predu......... a este windscreen......... a ja + 20 kil naavyse..... 🤐 😕 a o vahe samotneho bicykla ani nehovorim......

cestovatelkaandrea
13. máj 2011

@ekira presne toto ma napadlo, ze by robil nas drobec. brzdit tatina na bicykli. a vidim, ze asi nebude jediny 😉
@andreaka11 Adi to mas namiesto posilovne 😀 neboj po pol roku bicyklovania bude stihla ako lan 😉 Normalne si to viem zivo predstavit ako by som sa musela prekonavat, keby som mala vozit dve male deti tak ako ty. Ked si ich mozes aspon rozhodit, ze jedno dopredu a jedno dozadu, hned je to lepsie.... inak vajicko na bicykli je pre mna divoka predstava. Ja som Damiana vozila, ked bol velmi mali jednoducho v baby vaku priviazanom na mne. A bolo to pohodlne pre oboch a asi aj bezpecnejsie ako vajicko vpredu.

andreaka11
13. máj 2011

@cestovatelkaandrea kiezby to bola pravda, ze do polroka budem stihla 😀 to by som musela denne bikovat min.2 hod. 😀 😀 ale musim so sebou nieco robit, lebo o chvilu s a nepomestim kvoli prednej sedacke na sedadlo 😀

cestovatelkaandrea
16. máj 2011

@andreaka11 neboj zhodis, aj zo mna to stale ide pomaly dole 😉 ja mam len taky problem, ze ja sa lubim najest, takze keby som nebola tak pazrava, tak by to slo lahsie

cestovatelkaandrea
16. máj 2011

inak ako ste vsetky vikendovali? dnes nam uz konecne po dlhej dobe prsi, takze na vecer bude len doma papucova kultura. my sme nahanali drobcovi novu sedacku do auta. uz potrebuje trojku, lebo je strasne vysoky. vcera sme chceli ist do takeho maleho zabavneho parku 30km od nas, ale nakoniec sme ostali doma, lebo pocasie nebolo moc idealne. tak som si len zabehala a drobec na mna vykrikoval z bicykla, ze "maminka pod" 😀

ikke
16. máj 2011

my sme papucovali uz cez vikend 😅 teda nie celkom, v sobotu som povysavala auto a boli sme sa komercne "vyzit" v mediamarkte 😝 ale pocasie bolo take volake nijake. zato minuly vikend sme boli v zoologickej v Arnheme, takze Albert uz pozna zirafy, slony, opice a zraloky 😀

miriamp
16. máj 2011

@cestovatelkaandrea ada, my vikend tiez trochu papucovy a uprsany, aj teraz prsi.....dost depri ked decka ani len do zahrady nemozno vypustit....
ada a odkedy vlastne trojku sedacku ? ked hlavicka zacne vytrcat ?

no ved prave to 😠 , ja sa tiez lubim najest, a este radsej si to aj sama upeciem/uvarim. 🙂
ale kedze som modelkovske miery nikdy nemala, tak to az tak tragicky neberiem. 😀 ale tuzim este co-to zhodit aby som mohla vynosit veci spred prveho teho. takze vecer znovu behanie na plane. ty mas fajn spolocnost pri behani, aspon ta tvoji chlapi popozenu 🙂

cestovatelkaandrea
16. máj 2011

@ikke a aka je ZOO v Arnheme? My sme boli zatial len v Amersfoorte a ta sa mi zda byt dost velka. Ako Albert reagoval na zvieratka? Nas Damian po nich pozera s otvorenou pusou a ked videl v Anglicku zraloka tak po nom vykrikoval ako divy.
@miriamp Mirka u nas este cez vikend neprsalo, zato teraz len cika a cika. Co sa tyka sedacky, tak Damian ma 96-98cm a uz mu pretrcala trocha hlava cez dvojku sedacku v najvyssom bode. Sice mu chyba este kilo do 15kg na trojku sedacku, s vyskou je uz v pohode do trojky. Aj doktorka na poradni mi to potvrdila, ze mu mame radsej uz kupit trojku.
No vies co, niekedy by som ich pri tom behu vies co... hlavne po takych 6km ked sa mi nohy unavia, tak ich tempu ledva vladzem. ale tuto nedelu sa mi behalo dobre, dokonca aj rychlost bola OK. Ja chodim este aj na Pilates, kvoli chrbatu a to je tiez riadna zaberacka.

rybca
16. máj 2011

Tak my sme mali tento vikend cestovatelsko-nakupovaci. Najprv som bola v sobotu doobeda na kurze fussingu, potom Ikea v Barendrechte, potom Hornbach v Alblaserdame a nakoniec kavicka u kamaratky v Rotterdame..🙂 a v nedelu sme boli v Amsterdame kuknut jeden lacny kamper, ale bol cely prezraty hrdzou, tak sme nekupili, ale zato sme tam objavili jeden super sportovy obchod, do ktoreho sme radi chodili v Gyori..🙂
Aj u nas dnes prsi. A zo sportovanim ani nehovorte, ked uz aj s niecim zacnem, tak po dvoch-troch tyzdnoch do toho nieco pride, takze prerusim stereotyp a potom sa zase tazko do toho dostavam, a napriek tomu, ze sa lepsie citim, lahsie a chudsie, realita je stale taka ista...:( ale kaslem uz na to, tu sa aspon da kupit v pohode oblecenie na nas objemnejsie, nie ako na SK a tam som mala aj o 10 kil menej.