Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ikke
8. jan 2012

@marcelkap neviem, ake veci pre deti mas namysli, ale podla mna sa az tak nepolati kupovat veci, ktore mozes kupit v CR. ten cenovy rozdiel je fakt minimalny na to, ze to potom budes vozit cez pol europy.
inak detske veci maju napr. v obchodoch Prenatal, HEMA, a potom drahsie veci napr. v "lief"

ervenka
8. jan 2012

@babatko37 Ano, je to zo zakona povinnost,pokuta je mastna.autosedacku. tzv. skrupinku mozes mat aj vpredu, ale airbag musi byt vypnuty (nam to kontrolovali, policajta si overil, ci nam svieti svetielko, ze airbag je off) Ak si prihlasena v NL na pobyt, smies na uzemi Nl pouzivat vozidlo s cudzimi znackami max. 14 dni/rok, bud potom auto odstranis z NL uzemia, alebo ho prihlasis. Hrozi pekna pokuta. Policajti davaju v poslednej dobe pozor na vsetky detailiky na aute. Darmo, je kriza, treba podporovat NL kralovstvo... 😠

cestovatelkaandrea
9. jan 2012

@rybca posli mi Katka v IP link na tvoju stranku pokukam 🙂

cestovatelkaandrea
9. jan 2012

@evaevika neboj smutok prejde o chvilku. tes sa z babatka v brusku. ja som isla nazad po 11 tyzdnoch. dodatocne som si zobrala este jeden tyzden ale ak si 6 tyzdnov pred porodom doma, tak potom ides do prace nazad po 10 tyzdnoch. ak prenasas a si doma dlhsie ako som bola ja, cize 8 tyzdnov aj tak ides nazad do prace po 10 tyzdnoch.

vever1
9. jan 2012

@evaevika hlavku hore tento krat to uz vyjde 😉 ja som mala MA v 11tt a vidis teraz mam krasneho synceka 😉
a ako ti uz andrejka pisala, tak matersak je tu 16tt a mozes na MD nastupit max. 6 a min 4tt pred terminom porodu a potom podla terminu porodu sa ti odratava kolko mozes byt doma. cize ked prenasas tak aj tak do prace pojdes potom minimalne 10tt. ja som musela nastupit na MD 6tt pred lebo som bola ciastocne na chorej s mojim chrbtom ale nakoniec som rodila 2tt skor a tak som mala 2tt k dobru a nastupila som po 12tt 😀

miriamp
9. jan 2012

@cestovatelkaandrea jeeeej, mame tu dalsiu tehulku, gratulujem. 🙂 prve nevolnosti sa uz dostavili? takze odteraz len detsky sampus 😀 😀

cestovatelkaandrea
9. jan 2012

@miriamp Mirka ani nehovor, mne je zle uz od 3 tyzdna. Detsky sampus bol aj kvoli Damianovi. Strasne sa mu to lubi. Ale aj kvoli mne 😀 😀 😀

lili1313
9. jan 2012

Ahojte,

ospravedlnujem sa, nie celkom to sem patri, no skusam uz vselico 🙂 Hladam ubytovanie v Amsterdame, marec az jun, samostatna zariadena izba do 500 eur. Budem tu na stazi a kedze v Holandsku nikoho nepoznam, pomoc by sa mi zisla. Ak nahodou poznate niekoho doveryhodneho, kto ma nieco na prenajom, budem rada, ak mi napisete IP a ja poskytnem viac info o sebe 😉 . Dakujem 🙂

vever1
9. jan 2012

@cestovatelkaandrea ha ha ha tak nakoniec som pravdu mala ze pijes detske sampanske lebo si tehula 😝 😝 tak gratulujem 😀 😀 😀

endzi30
9. jan 2012

Ahojte vsetky 😉 No babyyyyyyyyyyyyy....to co sa nam tu roztehotnelooo?? 😵 😵 Gratulujem tehulkam a maminkam k narodenym miminkam 🙂

jarunice
9. jan 2012

@cestovatelkaandrea 🙂 blahopřeju moc! už ztrácím skoro přehled kdo všechno je těhotný 😀 hlavně ať jste v pohodě, zdravé, a přežijete ty první 3 měsíce, u mě to byl horor, bylo mi blbě a ještě jsem byla protivná, musela jsem mít pořád pravdu atd..těhotenství byla celkově hrůza, ale ten poklad když se narodí, za to stojí.

cestovatelkaandrea
10. jan 2012

@vever1 no hadam nebudem pisat ze som tehu, ked som to nemala overene. ale s tym Damianom je to fakt tak. uz mame dalsiu flasku na manzelove narodeniny odlozenu 😀 sa bude tvarit ako dospelak, ked bude drzat pohar.

a dik za gratulaciu

cestovatelkaandrea
10. jan 2012

@jarunice dakujem, no ani mi nehovor o tych stavoch. doobeda blbo, naladova, precitlivela. nedaj boze ze by mi niekto nadaval, tak po nom kricim ako blazon. ale tak poobede som to opat stara Ada tak len tie rana si musim nejako zamknut usta na zamok.
Zatial sme tu len tri tehule: ja, ikke a evaevika

cestovatelkaandrea
10. jan 2012

@endzi30 dik 😀 😉

cestovatelkaandrea
10. jan 2012

@miriamp Mirka tak akurat som prisla z TTT. Som na seba nastvana, lebo na jednej krizovatke mi zdochol dva krat motor a potom som bola z toho rozhodena. Aj skusajuci si to vsimol a povedal, ze sa mam upokojit. Potom som sa spamatala ale nezaparkovala som podla jeho prestav, tak si musim parkovanie zopakovat aj nabuduce na realnej skuske. Tu mam vo february, tak mam co dovtedy trenovat. Ale celkovo som na seba nastvana, takto dodzubat TTT. A to som hodinu predtym soferovala uplne v pohode.

evaevika
10. jan 2012

@vever1 ahojkaj dakujem velmi pekne.A ozaj ako sa mi mas?

vever1
10. jan 2012

@cestovatelkaandrea hahaha tak to baba bude ked mas takestavy 😝

@evaevika mam sa uz dobre. maly uz konecne bez teplotky a zacina vyyslat tak sa vytesujeme, elbo sme mali tazky vikend. len na rukach cchcel byt, nespal, plakal cely den, nepapal.........ale uz sa to zlepsuje. len mi je ho luto aky je oznackovany timi kiahnami 😖 ale nastastie ich nema az tak hrozne vela 😉 a ty ako? nejake nevolnosti?

no veru uz su tu 3 tehulky, dufam, ze sa to bude rozrastat 😝

evaevika
10. jan 2012

@cestovatelkaandrea Ahojkaj Andrejka Blahozelam aj tebe vidim ze sa to v tomto roku dako rozbehlo tak super ze bude vela novych drobcekov. 🙂 🙂 🙂 Ako sa citis?Ja mam konecne prvy den super ze sa citim fajn dufam ze uz budu teras len take dnicky 🙂 🙂

ikke
10. jan 2012

@vever1 tak sa pridaj 😵
(ja viem, ze na tom v tejto oblasti nie ste idealne, ale motyka moze vystrelit, aj u nas si trosku zastrielala... 😅 )

vever1
10. jan 2012

@ikke joj moja u nas si moze strielat kolko chce. ja bez pomoci lekarov uz neotehotniem 😖 ale hadam sa aj my dockame lebo velmi po druhom babatku tuzime tak musis drzat palce aby sa to raz podarilo 😉 a coze coze vari neplanovane to bolo? vsak priznaj sa. ja som zvedava 😀

miriamp
10. jan 2012

@cestovatelkaandrea predpokladam, ze to je nejaky test skoro akoby naozaj. nemam info o autoskole ako to tu chodi. no, ved to az tak neva. ha, mne tiez dnes skapalo 😠 sice tym za mnou to vadilo viac ako mne, ale co uz, stalo sa.
drobca ste uz oboznamili s novinou? 🙂

jarunice
10. jan 2012

ahojte, tak jsem dnes zvládla poslední zkoušku z němčiny před státnicema, který mám příští úterý a vůbec netuším jak to stihnu se všechno naučit. Navíc na dnešek jsem nespala ani minutu, pač Olík od půlnoci zvracel až do rána každou půlhodinu. Nic moc. Dneska nic moc nesnědl, tak to bude snad ok, když už nezvrací.

cestovatelkaandrea
11. jan 2012

@vever1 nikdy nevies, otehotneli aj take pary, ktore si mysleli, ze babo nemozu mat. Inak u nas motyka nelietala. Babo bolo planovane 😉
inak ja som sa takto na hovno citila aj pri Damianovi. Dokonca este horsie, lebo som aj hned ochorela. Teraz to zvladam akosi lepsie, len vecer som totalne vystavena.
Hovoris, ze kiahne su na ustupe. Je to veru riadna zataz take kiahne. Poriadne sa nevyspis a drobec tiez nie. Aj teplotoval, alebo ani moc nie. Damian mal strasne teploty a malo papal.

cestovatelkaandrea
11. jan 2012

@miriamp hej taka simulacia skusky. no fakt doorane ako sa len da 😝 😠 😠 😠 este v noci sa mi snivalo ako buram auta. 😀 ale taka som napalena na seba, ze si budem teraz davat v aute dost velky pozor. uz len aby mi to do februara vydrzalo, lebo calat 200 euro za opravny termin sa mi veru nechce. Damian to uz vie. A strasne by chcel sestricku 😀 😀 ale tak sme mu povedali, ze sa uvidi, ze to este nevieme, co to bude. Odvtedy hovori, ze on ma v brusku cukriky, kuriatko alebo rybku 😀 😀 podla toho co prave zje.

cestovatelkaandrea
11. jan 2012

@evaevika ahoj a dakujem. No uz sa zacinam citit lepsie. Dost by bolo blbo, ked sa vajicko zahniezdovalo. a aj tyzden predtym mi bolo zle. Teraz mi je zle, vzdy ked som hladna a vecer od unavy. Ale ked lahnem do postele, tak nedokazem spat celu noc. No dufam, ze aj to sa zlepsi.

cestovatelkaandrea
11. jan 2012

@jarunice neboj to zvladnes, ked si urobila skusku uz to pojde aj na statnici. Nevies z coho by mohol Oliver zvracat?

vever1
11. jan 2012

@cestovatelkaandrea no ja viem ze otehotneli aj pary ktore nemohli mat nikdy deti ale ja nemam vajcovody kvoli mimomaternicovym takze to by musel byt straaaaaaaasne velky zazrak keby sa vajicko dostalo do maternice 😀 . ved tak sterilizovali v minulosti zeny 😝 no na zaciatku sa maly citil v pohode. v piatok v noci zacal plakat a dostal horucku 38.9 a klesla mu az po 2 dnoch a tie dva dni boli hrozne, len plakal, na mne chcel byt, nejedol, nepil a nespal ☹ ale uz vystraja 2 den jadna radost a uz ani teplotku nemame, kiahne su uz zaschnute a zajtra ide prvy krat do skolky tak som zvedava lebo uz je 3tt mimo deti 😝

cestovatelkaandrea
11. jan 2012

@vever1 no tak to by bol fakt zazrak vo vasom pripade.
Sven to mal ako vidim podobne ako nas drobec. Ale uz je dobre, ze je to za vami. A hlavne ze to mal ako drobec a nie v dospelosti, kedy to je rizikovejsie. Som zvedava ako bude reagovat v skolke. Damian ke je dlhsie doma, tak sa mu do skolky vobec nechce a vzdy tam prve dni place, ked odchadzame.

mma22
11. jan 2012

Ahojte chcela by som sa opytať mamičiek a hlavne rodiniek slovenskych žijucich v Holandsku ako to tam chodi...Priatel tam išiel len teraz za pracou pretože tu na SK to je bieda z robotou tak nam nič ine ani neostavalo....ja som v 38tt takže čo nevidiet mame miminko na svete 😉 .... Hned ako sa tam priatel usadi a hlavne najde nejake byvanie pre nas troch tak by sme šli tam za nim, pretože chceme byt spolu a aj on si chce užiť drobca našho...Ale neviem či je dobre tam ist s takym miminkom, a čo všetko treba okolo toho vybaviť alebo neviem vobec ako to funguju keby sme chceli isť za nim do Holandska....neviete mi niekto poradiť?

ervenka
11. jan 2012

@mma22 Hlavne sa priprav na to, ze vam NL urady pripravia horuce chvilky. Aby ste tu boli legalne vsetci traja, potrebujete koooooopec vybavovaciek. Mozno by bolo jednoduchsie, keby ste boli manzelia... Vsetko bolo fajn, az pokial som neprestala robit- zisitla som,ze ma "jemne podviedli", nemam narok na matersku atd. Doveruj, preveruj a ked prides do zahranicia, tak tym 2x. A ako nahle zistis, ze sa ta snazi niekto oklamat, tak sa nedaj a bojuj. Najlepsie je, ze ked prides na SVK ambasadu (tam je fakt jedna super ochotna pani) oni ti povedia len to, co im prezradi Nl strana, casto sa stava, ze Nl drzi bobrika mlcanlivosti... 😖