Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
27. mar 2012

@vever1 Ja som si vsimla, ze nosis dlhe svetre a si akasi ziarivejsia... No ale bola tu moja mama, tak som bola rozptylena... Joooooj, tak sa radujeme... V septembri sa dokotulas oslavit nas prvy rok a potom my dobehneme na oslavu babatka... sa tesiiiiiiiime... A mas rovnake verlos...?

erique12
27. mar 2012

@cestovatelkaandrea
drzim palce, a fakt sa nestresuj teraz. s tym slovenskom to nie je az taky zly napad a spojis prijemne s uzitocnym 🙂

erique12
27. mar 2012

@vever1
gratulujem, az teraz registrujem, ze si tehulka 🙂

eri28
28. mar 2012

@ervenka oki dakujem, no proste vzdy je vsetko oki, len pri poslednej navsteve sestricky sa mi pohorsilo, baby oki a nastatie aj to je uz za nami cize asi sa nabuduce pytam, alebo ma objedna o mesiac a budem kukat ako puk 😀

baby kedy mi povedia ci je to dievc, ale chlapec v ktorom tyzdni dakujem....

mna este napadlo, maa som laparku a na teho nebola sanca, tak asi vsetci cuduju, ako ja 😅

eri28
28. mar 2012

@ervenka o tom nic neviem, ked mi napises, som zo slovenska, ale akurat dnes idem na emigracny, aby mi povolili pobyt v holansku a dali do pasu peciiatku, ci povolia neviem, naposledy cumela ako vyzijem z 500 euro, nech idem domov, tava jasne, ze nevyzijem, ale moj mi pomaha, financne, lebo este tu nie je nahlaseny a vela cestuje...
cize ci budem mat potom narok neviem, ale pas mi ostane este slovensky.....
no a ta moja robota je neviem to je asi zmluva predlzuju mi to kazdych 6 mesiacov, teraz vo februari a v auguste z brusiskom uz asi nepredlzia ci to bude vsetko stacit, neviem tvaria sa tak mudro, zaciatky su vsade tazke nech oni idu zit do inej krajiny ved by sa stratili 😀 😀 😀 😀 , ale mudry su na kazdom rohu, tam ma vytocia, ked spominam co to chcu na chemente, kazdy koho poznam nechape ze europska unia, jake povolenie...
stretli ste sa z tym niekto, jasne sofi a adres, a poistovnu uz davno mam.... 🙄

eri28
28. mar 2012

@ervenka a este mi stale nieco splietaju o bonusoch, ze ich mam malo ci co, no co ja viem 😕

eri28
28. mar 2012

inac maminy dobre ranko 😉 ja vstavam prva, vsetci chronia a chodim spinkat prva 😀 , cize takto, dnes som si dala zo skoly volno aj tak zajtra mame testy a ked spravime ideme na druhu knihu.... 😉

ikke
28. mar 2012

@ervenka na prispevok zo slovenska musis mat trvaly pobyt na slovensku, nie? 😕
@eri28 na tom ultrazvuku okolo 20tt ti to snad budu vediet povedat, ak bude babo dobre otocene

jaajaa
28. mar 2012

@eri28 omlouvam se, ze vam sem porad lezu. Ale neni to i, ze na socialni davky- materskou atd. mas narok po odpracovani 1 celeho roku tady v NL? 😕

eri28
28. mar 2012

@ikke aha no to si pockam este uff, neviem ako ho mam volat, je mi to nesympaticke, a pritom uz je tam bud chlapec, alebo diavca u nas predaju testy pohlavia na sr, ale tu na mna kukali v lekarni ako na puk..
test ti skoro povie tusim akolo 12 tyzdna podla sfarbenie diev,. chlap...

a ja mam zatial na obcianskom trvaly pobyt na sr, cize neviem....

eri28
28. mar 2012

@jaajaa to neva nelezes, mne kamoska trvrdila staci 6m, praca a vsetky dokumenty ja neviem 😉

jaajaa
28. mar 2012

@eri28 tak to je ted asi jine. Za me to bylo 1 odpracovany rok.
Pohlavi rikaji na 20. tydnu utz. 😉

eri28
28. mar 2012

@jaajaa aha no neviem vsetko sa tu asi neako rychlo meni, ci.... 😉

eri28
28. mar 2012

@jaajaa za chvilu to mas na svete a budes rodit do bazena ci... 😉

jaajaa
28. mar 2012

@eri28 ano chtela bych, ale zalezi na prubehu porodu a vsem ostatni. Kazdopadne porodni bazen uz mam zarezervovany a bude doma pripraveny. 😉

eri28
28. mar 2012

@jaajaa uff doma nebojis, ja mam oporu iba v nemocnici, tam nemaju bazeny...

jaajaa
28. mar 2012

@eri28 No ja to beru tak, ze dokud nemas nejaky problem rodis stejne v nemocnici jen se svoji PA. Doktor u toho stejne neni. Nehlede na to, ze ty PA uz dneska nic neriskuji a pri jakekoliv indikaci me stejne do nemocnice pozenou. Trva mi to do nemocnice 10 minut autem. 😉 A po porodu musis stejne za par hodin doma. Takze kdyz bude vse v poradku, budu radeji doma ve svem. 😎

eri28
28. mar 2012

@jaajaa aha no ja az tak info nemam oki 😉

vever1
28. mar 2012

@ervenka hahaha no neviem ci som vtedy u teba ziarila lebo mne bolo taaaaaaaaaaak zle 😝 no a mam zas lente. v piatok mi moja gynekologicka dovolila do 36tt chodit k nim a potom ma zas preberu oni a uz do konca tehu budem u nich sledovana, takze rodit budem aj tak v nemke (ani inak by som nechcela) ale s tym rozdielom ze zas neviem kto mi bude pri porode 😖 ale zas sme minule v kruidvate stretli tu babu co mi bola pri porode a ona mala teraz kazdu chvilu rodit a uz sme sa snou dohadovali ze ju v oktobri chceme, tak mozno sa podari 😉

@erique12 dakujem 😀

@eri28 ten test si mozes kupit cez nl net. stoji okolo 20 euro. a inak budes musiet pockat do 20tt kedy ti na tom morfologickom povedia ak chces. ale to musis mat este stastie ze bude babatko dobre otocene ze to budu moct vidiet 😝 no a porod prebieha tak, ze najskor volas svojej verloskundige ked mas kontrakcie uz kazdych 5 minut a ona ta pride pozriet a ked si uz dostatocne otvorena tak potom idete do nemky a tam s nou odrodis a ak by nahodou neico bolo tak hned vola gynekologa. inak po porode ak je vsetko OK tak po apr hodinach ides hned domov. iba ak rodis napriklad vecer mozes v nemke zostat na noc. no a potom si musis zavolat kraamzorg a oni ti cely tt budu chodit pomahat, ucit ta starat o babatko, kojit, poperu ti, ozehlia, popracu 😉

eri28
28. mar 2012

@vever1 tak to je amerika, a ja som sa tesila, ze si uzijem nemocnicu ason, chvilu, telka sama postel, a babiku, no co uz, aspon, ze moja sestrick, ja na zaplatenie, poklad, ale netusila som ze bude pri porode, lebo stale sedi v ordinacii, tak neviem uvidime... 😀
na test kuknem cez net diky...

ervenka
28. mar 2012

@ikke hej, hej, na porodne musi mat clovek trvale bydlisko na SVK. Ja som prihlasena aj na SVK, a aj tu.
@eri28 presne, aj ja sa cudujem,ze ake povolenie. Podla akeho zakona? Ved eu= volnost pohybu/pobytu.... JA mam sice v pase peciatku z IND, ale nepotrebovala som ju uz vtedy a to bolo v 2007- povedala mi to samotna pani v IND. JA by som sa ozvala, ze svk je v eu, a ziadne povolenie a pobyt nepotrebujes. Prihlasena si, ak mas sofi to znamena, ze si na adrese v Nl, a zdravotne tiez mas... NEstazia sa nahodou ta trochu diskriminovat? Aj prac. trh je uplne otvoreny. Skutocne sa na to spytaj, aby ta zbytocne neprehanali a nebuzerovali. A ked na gemente zase budu hnusny, povedz,ze si tehu a ze tresom ohrozuju dieta.
@vever1 ale hej, ziarila si...... a to ze ti bolo zle, si potom dobre maskovala.... tesime sa tesime na teba a Svena.

vever1
28. mar 2012

@ervenka hahaha no ja som sa to naucila maskovat, kedze v robote som to tiez musela maskovat 😝 piatok zatial plati 😉

ervenka
28. mar 2012

jasneeeeeeeee, ozaj, inspiracia pre teba- na obed som mala mrkvu so syrom a horcicou.. A to nie som tehu, len mi to chuti... 😀

cestovatelkaandrea
28. mar 2012

@palinkova87 no tak to aby sme Damiana rychlo naucili si utierat poriadne zadok. Mne sa to zda niekedy strasne skoro. Taky malicky 4-rocny chlapec (alebo dievcatko) si musi po kakani ritku samo utierat. Ved mi sme to poriadne nevedeli v ich veku. Viem ze nam zadok utierala pani ucitelka v skolke.

cestovatelkaandrea
28. mar 2012

@vever1 fuu tak to mi je luto a uplne to chapem. po takej skusenosti by som si to aj ja radsej nechala pre seba, keby som si nebola ista. ☹ tak je dobre, ze to tentokrat vyslo. dufam, ze ti bude coskoro uz len dobre. mne ostava posledne dni opat na ho... a poriadne nejem. asi uz mam predcestovnu horucku. o tri dni ideme na tri tyzdne na SR.

cestovatelkaandrea
28. mar 2012

@rybca neboj onedlho sa budes aj ty radovat a my s tebou tiez 😉

cestovatelkaandrea
28. mar 2012

@vever1 ako sa vola ten test na urcenie pohlavia? normalne by som si ho kupila. a je vobec spolahlivy?

ikke
28. mar 2012

@cestovatelkaandrea niekde je tu o tychto testoch aj tema (gender tests / tester alebo tak nejako), moc spolahlive to nie je, to uz tie 4tt vydrzis 😉

cestovatelkaandrea
28. mar 2012

@ikke ja som to chcela len kvoli rodine ked pojdeme na SR. ale ak to nie je spolahlive, tak to je jasne, ze pockam. aj tak mam tusaka co to asi bude. a pri Damianovi mi to vyslo.

palinkova87
28. mar 2012

@cestovatelkaandrea tak,tak aj ja si take pamatam...