Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eri28
17. okt 2012

@palinkova87 mne dost tvrdne brucho, tak som myslela, ze ho necitim,.., preto, ale je pravda, ze mi ide vela krat a casto moc, a snad trosku voda plodova, len som si to neako neuvedomovala, asi iba malicko, zajtra urcite zavolam poobede, ked ho nebudem casto citit, predsa tyzden, je este doba, keby bol problem 😝

palinkova87
17. okt 2012

@eri28 to ani neváhaj..

vever1
17. okt 2012

@eri28 no ja by som si pre istotu volala aj v noci, lebo urcite ti odchadza plodova voda. radsej skor ako nieco zanedbat 😉

v nedelu rano som sa zobudila o 6 a o 6:08 mi zacala prva kontrakcia a po 10 minutach prisla dalsia, potom sa zacali skracovat a o pol desiatej sme uz boli v nemke a bola som otvorena na 5cm. vtedy mi povedali ze pri druhom porode tych poslednych 5cm ide rychlo a ze do hodiny dvoch porodim. Este stale som mala vodu a do hodiny vobec nepraskla a ked ma za hodinu kontrolovala tak som mala stale len 5cm 😖 tak mi praskla vodu a potom to islo uz rychlo za hodinu som uz mala pocit ze musim tlacit ale ked ma pozrela tak som bola stale len na 9cm a musela som predychavat jednu kontrakciu za druhou 😖 a to trvalo nekonecne a proste to sa ani neda 😖 tak si potom aj jedneho gynecologa zavolala nech jej pride pomoct. no baby, mala som dost 😖 ma roztahoval ako sa mu dalo a stale sa mala neposuvala, potom jej klesal tep, brali jej rychlo z hlavicky krv a rychlo zistovali ci ma dostatok kyslika v krvi, mne robili rychlo uzv ako mala lezi a stale nic, uz som nevladala 😖 to uz rozmyslali bud o cisarskom alebo pumpe, ja uz som ani neverila ze ju porodim 😖 ale nakoniec som predsa zobrala vsetky sily a malu som na 5x vytlacila ale mala som dost. uz nikdy viac. pri svenovi som mala sice silnejsie kontrakcie ale bol to ovela jednoduchsi porod. trval len 6 hodin a u Emmy az 8 a to vraj skoro vzdy druhy porod je rychlejsi a lahsi. no u mna bolo naopak 😖 Emma sa narodila ja velmi bleda tak hned volali dr nech ju skontroluje, mne sa vobec nestahovala maternica a ani placentu som nevedela porodit 😖 stracala som vela krvi a tak zrazu sa vsetci nejak ponahlali, napichali ma infuzskami, dali mi nejake lieky a stale nic, potom sa im podarilo konecne porodi placentu a zacali mi tlacit na brucho aby sa mi scvrkla maternica. no bolelo to otrasne 😖 nakoniec ma este sili lebo ma nastrihli a aj som sa potrhala 😖 no a tak aj ja som musela zostat na pozorovani a vecer dostala mala teplotu tak zas jej krv brali ci nema nejaky zapal, ak by sa to potvrdilo tak by musela na atb, tak ja uplne vystrasena 😖 ja sama horucku z liekov mala 😖 nastastie sa nic nepotvrdilo ale pre istotu nas este o 10 vecer prekladali na detske oddelenie a tam sme stravili noc. nastastie potom uz bolo vsetko OK a poobede nas pustili domov. doma uz mala ziadnu teplotu nemala. podla mna to mala aj odo mna a aj v nemke bolo strasne horuco a dali jej do postielky dve flase naplnene vriacov vodou, tak komu by nebolo teplo 😝
inac je strasne zlatunka. prve dva dni dost plakala ale teraz ani nevieme ze ju mame. papa, kaka, cika a spinka, dokonca minulu noc spala 5 hodin tak sme si aj my trochu pospali. A Sven je z nej uplne hotovy, len ju stiska, pusinkuje, na rukach ju musi mat, ukazuje jej hracky, no radost sa na nich dvoch pozerat 😀 ja mam mlieka na rozdavanie a mala nestiha papat aj ked papa uz za dvoch a dokonca uz pribera a pritom ma len 3 dni 😀

jarunice
17. okt 2012

@eri28 :( no to fakt není sranda, znám bohužel jeden dost strašlivý příběh... no, radši sefakt hlídej a možná bych si i vyřvala vyvolávačku.., že už to chceš mít za sebou, nebo bych trošku zasimulovala, že je ti blbě ... držím pěsti ať jevšeOK

eri28
17. okt 2012

no uvidime sledujem sa, 😉
@jarunice , urcite mi ma domov nepustili, keby to bolo take zle, uz som 40 tt, cize uz len cakat 😅 , a volat 😉

eri28
17. okt 2012

@vever1 sledujem sa trosku sa rozkopkal, teda aspon vecer, cize ho citim, a ked budem mysliet, ze zle volam aj v noci mne je jedno, ale doobeda, ked sa mi fakt neozve, ja sa zase velmi bojim, nebudem cakat na zazrak, no uzila si si moja, ten porod 😝 , som zvedava co caka mna 😉 ...

ervenka
17. okt 2012

@vever1 no teda, to bol ale porod. Akcia, stres... 😒 Ale hlavne,ze ste obidve ok. Mala si pri sebe aj mm? A Sven bol doma,ked si mala kontrakcie? Taka som rada,ze si vsetko v stasti prezila, a nemuseli robit sekciu. A Emma je nafotkach uplne na spapanie.

ikke
17. okt 2012

@vever1 veru, hotova drama, ale uz bude snad len lepsie 😉 drzim palce 😵
inak sven reaguje presne ako albert, a teraz uz aj eva nanho reaguje. najuzasnejsia vec na svete je vidiet svoje deti, ako sa navzajom lubia 😵

eri28
18. okt 2012

no maminy snad sa to pomalicky rozbieha...
nemam este kontrakcie celu minutu a 5 min pauzu, ale bojujeme uz od 12 tej v noci, a pomalicky sa blizime, uz boli 10 min intervaly, ale cakam, este na tie 5...
zatial je to 6,7 min pauza a 40 s kontrakcie, ale v noci mi odysla hlienova zatka, tak snad to uz neako stastlivo ukoncime...
midwajf, sme uz volali, ale ze mame sa ozvat, az ked hodinku, to bude pravidelne, tak cakame 🙂

eri28
18. okt 2012

no pride midwajf prve baby a ja trpim ako kon 😝 , tak uvidime co povie...

palinkova87
18. okt 2012

@vever1 fiha... tak toto je hororový porod...ale hlavné je, že ste to obe zvládli a ste už pekne domka 🙂)) a fotky budu ??

cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@jarunice no ja som tam isla ani nie tak kvoli tym vyrazkam ale kvoli tomu, ze Kilian stale hnackoval a menej pil. dokina ma poslala nakoniec do nemocnice k pediatrovi. tak Kilian ma nakoniec to co som si myslela. 6 chorobu a brusnu chripku v jednom. a bola prekvapena, ze to tak dobre zvlada a bez paralenu. Len vcera bol dost nervozny a vela plakal a nevedel zaspat. Ale navecer uz sa upokojil a zacal straaaaaaaasne vela pit. Jedno kojenie tak 5.min kym sa najedol dosyta 😀

cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@eri28 ty tu uz nestras na nete a volaj porodnej babe. zavolaj jej aj teraz, nech vie, ze uz zacinas rodit. nieze k tebe dobehne a uz bude neskoro.

cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@vever1 fuu tak tazky porod. pripomina mi to moj prvy, len u mna to koncilo pumpou a ja som nemala poporodne problemy ako ty. ale inak presne to iste. super, ze je vsetko v poriadku a nic Emme nenasli a nemuseli ste tam ostat dlhsie.
Sven je zlatucky ako reaguje na sestricku. My mame doma to iste. Dokonca ked Kilian place, tak Damian ide za mnou, nech ho poriesim, lebo on nesmie tolko plakat 😀
Pocuvaj, co ides konkurovat s mliekarnami alebo co ? 😀 😀 😀 mne tiez kraamzorg vravela, ze by sa na mne uzivili este dalsie dve deti a musela som si mliecko odsavat aby sa mi prsia nezapalili. teraz je to uz OK, lebo Kilian je zrutko.

cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@eri28 az teraz vidim, ze si porodnu babu uz volala, tak dobre, ze vie, ze uz rodite 😉 tak budete mat pekny datum 18.10. uz to dobojuj a potom sa budes tesit z drobceka.

rybca
18. okt 2012

@vever - gratulujem..🙂 teraz si to uz len uzivajte..🙂

@eri28 to uz hadam ma tiez za sebou..🙂

@ cestovatelkaandrea - prepac, ze som sa ti este neozvala, ale Laci je teraz 3 tyzdne mimo svojho pracoviska a nevie zavolat kolegom, ze ako ma tie sluzby, ale buduci tyzden uz bude tam, tak mozno uz buducu nedelu, este ti napisem..🙂

Dalej baby, urcite ste uz poculi, ci citali, co sa deje v Anglicku s nutenymi adopciami a tak a tak sa chcem spytat ake pomery su tu v NL. Co si mozme dovolit co nie. Tym nemyslim ako tyranie, ale hadam plasnut mu po zadku, ked to vyzaduje situacia si hadam mozem dovolit, ci?

A na zaver pripajam posledny kusok mojej tvorby. Je to pre jednu moju holandsku znamu, ktorej diagnostikovali rakovinu prsnika..:(

ervenka
18. okt 2012

@ekira zaujimave citanie. To o podpore ekonomiky pitim mlieka som vedela. A aj ze CB davaju velmi zaujimave rady. Nase ditko napr. mal asi tak 5x hotove mliecko- jednak ho zapekalo, a mne samej to pripada priserne sladke. To bol silny boj voci mm rodine, lebo chuuuuda dieta, ze mu nechcem dat uz teraz fristi, hotove mliecka, ziadnu cokoladu, sladkosti.
video o pyjamapapje- http://www.trosradar.nl/uitzending/archief/deta...
Inak ta rodina je srandovna- (vla= taart ) vla is ook gezond- daar is stukje fruit, dus gezond.

ervenka
18. okt 2012

@rybca kraaaaasa. aky je to kamienok?
Podla toho co viem- telesne trsty su zakazane, taktiez aj tazke kricanie na ditko. Ale vsetko zalezi aj od susedov, lebo aj v Nl funguje "tichy pozorovatel"- napr. susedia sleduju co a ako- a ked sa im nieco nepaci, tak to nahlasia. A potom tiez zalezi aj do sudcu- nie kazdy je podplateny SS. A odnatie ditka- tak na to treba dost vela veci. resp. by malo byt treba. A mimochodom, aj gasouder ma pravo nahlasit, ked sa nieco deje.
Ja som robila pre rodiny, kde sa maminy priamo zaoberali rodinnym pravom- a obidve boli normalne. Jedna dokonca zamietla behom mesiaca 5 ziadosti o dnatie dietata. 😖 Ona sama povedala,ze nahrosi su cerstvo vystudovani SS, ktory nemaju ani ponatie aky je zivot tazky, a ze nie vzdy je vsetko Cierno-biele...

rybca
18. okt 2012

@ervenka to je specene sklo...🙂

dakujem, trosku si ma upokojila....🙂

ervenka
18. okt 2012

@rybca a este som zabudla dodat, ze vo vsetkom co sa deje v UK ma dost prsty aj SVK ambasada, Dost vela toho pokakali. Ja zatial nemozem povedat ani pol kriveho slova na SVK ambasadu tu v nl-DH. Velmi ochotna, chapava pani tam pracuje. dokonca som potrebovala nieco, tak 2.1. 2012 pre mna a este jedneho pana otvorila ambasadu a pritom to nemusela robit... Ale mozno mam len iluzie, ktore sa rozplinu, ked sa nieco vazne vyskytne.

rybca
18. okt 2012

@ervenka a od kolkych rokov mozem nechat dieta doma same? Ze si napr odbehnem do potravin.

eri28
18. okt 2012

Maminy nie som schopna moc pisat, idem odpocinut, pridam par foto, rozpisem sa zajtra, maly sa narodil 14.30 , 3810 g, 🙂

eri28
18. okt 2012
cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@eri28 super, gratulujem k drobcovi. ake ma velke nozky drobcek 😉 a prajem vela zdravicka obom

vever1
18. okt 2012

@eri28 tak uz ho mas pri sebe 😀 gratulujem a veru aj ja som si vsimla ze ma velke nozky 😀 😀 😀

@cestovatelkaandrea no ja mam riadne melony a dost aj bolia ale este som si neodsavala. uz mi to nastastie zacina trosku ustupovat. teraz mala papa len z jedneho prsa lebo tam ma tolko mlieka ze nestiha ani toto cele vypit a dnes sme ju vazili a ma uz 3640g za den pribrala 80g 😀 😀 😀 a je mi luto ze kilian je chorucky. inak mne moja tetuska (teda je odod mna o 6 rokov mladsia xixixi) povedala ze emma bude ovela skor chora ako sven, proste tomu nezabranime. oni virusi nosia zo sebou zo skolky a skoly a nase baabtka su na to nepripravene. ale aspon skor budu mat vybudovanu imunitu 😉

cestovatelkaandrea
18. okt 2012

@rybca to by bolo super, lebo 4.11. budeme zase krstit a budeme mat plny dom. pridu svagrovci so synovcom. daj potom teda vediet, ci vam to v nedelu sadne.

inak toho plasnutia po zadku sa nemusis bat. ja som videla ovela horsie veci zrele na SS a boli robene holandanmi.

ervenka
18. okt 2012

@rybca presny vek neviem, ale vacsinou som mohla odist skor od deti, ked rodicia boli uz na ceste domov, ked jedno z nich uz chodilo na strednu- tzn. 12/13 rokov. Ale zalezi ako velmi je obchod vzdialeny.... 😉 A tiez zalezi aj od deti. Ale dala by som si pozor nechavat ditko chvilovo same pokial je na ZS. Deti sa radi chvalia a nevies kto to bude pocut...
@cestovatelkaandrea ved prave ze veci spravene cistokrvnymi holandanmi. Ale my nie sme a mozeme si otvorene povedat, ze na cudzincov a specialne vychodnu eu je tu iny meter.

ikke
18. okt 2012

@eri28 gratulujem 🙂

@cestovatelkaandrea ozaj, uz ste boli kiliana ohlasit slovenskym uradom? 😀 ja som si dnes opat spomenula, ze by bolo nacim dat prelozit NL rodny list a zajst na SK ambasadu 😝 ale skor ako v polovici novembra sa mi to aj tak nepodari. neviem, ci to neskusim az cez vianoce na SK vybavit 😅

ervenka
18. okt 2012

@eri28 gratulujem ku synovi. Prajem veeeela zdravia... 😉
zachovam tradiciu: http://sk.wikipedia.org/wiki/18._október
http://www.behindthename.com/name/raphael