Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
26. okt 2012

@ikke aha, tak bude mat uz teraz strbavy usmev. ;) My mame mileho zubara- taky starsi brat Toma Crusa ;) on povedal,ze deticky chodia az od 2. roka- tak som sa chcela spytat tu. 😉 Ak potrebujes pomoc, radi posleme naseho kratucha- on uz pekne dava svoje hracky do doziciek. Bozno by zvladol aj krabice pobalit. Ked naplnam pracku tiez mi pomoze. Obcas hodi aj tigrika- asi ze aj on sa ma oprat... 😀

vever1
26. okt 2012

@lexxie_holandsko manzel je holandan 😀 A so Zuzkou mas teda o zabavu postarane. No nezavidim ti.

@ikke @cestovatelkaandrea my sa ani nestahujeme a tiez nestiham. neviem s to nejak este zorganizovat tie dve deturence. 😝

@palinkova87 dodatocne Nicovi vsetko najlepsie k 1 rociku a super ze Tobka chvalia a hlavne je ze sa mu v skole paci. 😀

my sme vcera boli s vkolke na fotenie. Nas samozrejme zas seriozny ako inac, tak som zvedava ako budu fotky vyzerat. kazdy rok ma serioznu fotku, neviem preco sa tam nesmeje. oni maju taku podmienku ze ked ich idu fotit musia byt rodicia prec lebo ze tak lepsie deti spolupracuju ale u nas to neplati, ja viem isto ze keby som tam bola ja tak sa aj usmeje 😝
inak na buduci tt mi pride mama. mala uz tento ale nejak zacala zahovarat a tak som uz ani neverila ze pride, som jej ajpovedala ze kasle na vnucata 😝 tak sa potom aj s braskom rozpravala ze sa na nu hnevam 😝 tak pridu asi v utorok alebo stredu. aspon na chvilu mi niekto pomoze aj ked asi po tt budem rada ked pojdu domov. predsa tolko dospelych v ejdnom malom dome. uf 😝

cestovatelkaandrea
26. okt 2012

@vever1 tak v tej dobe ako je Emma stara, som to nevedela ani ja. teraz zacina mat Kilian uz asi tyzden skoro rovnaky rezim. takze si uz na to zvykame vsetci. Len rano byvam strasne unavena. Pravdepodobne z kojenia z vecera, noci a z rana. Celkovo mam stale nizky tlak, tak sa mi do obeda stava, ze sa mi toci hlava alebo ked som hladna, tak ma trasie. Este k tomu unava, tak asi tak. Skusim si kupit vitaminy pre kojace a v noci zjem aspon banan nech dozeniem nieco z toho co stratim.

ervenka
27. okt 2012

Daniel zase robi pokrovy- vcera sam stal- jedol uhorku uprostred obyvacky a stal a stal a stal 😀 ... A tatko prisiel a oci si isiel vyocit. Ked povie Daiel aua= auto. Najprv sme si mysleli, ze ho nieco boli, ale vyzera to na vlastny jazyk. Aaaaj- chce pohladkat. Aj pohladka, da pusu (slintavu) a dokaze ukazat kde ma brusko.
Ale aby sme pekne vahy vyrovnali- asi mm dostal virus od neho rodiny- dnes mu bola ZIMA- hned som zbystrila pozornost. Vecer to uz z neho islo. Myslim si,ze nema vyznam spat oddelene, dnes rano sme si este dali pusu, aj maleho vystiskal. Uvidime, co tento tyzden prinesie...

lexxie_holandsko
28. okt 2012

ahoj, tak vikend probehl v klidu, je tu mamka, takze to je znat. V utery mam od toho skoleni co chodim Frauenbeurs, budeme tam mit i stul a ja tam obcas neco reknu..co delame atd.., ale hlavne se podivam po ostatnich organizacich, bude jich tam hodne od ROC po GGD, Interlokaal..to jsme my..a spousta dalsich. Tak jsem zvedava, jeste jsem na nicem takovem nebyla...krome Dromen over Dukenburg tady u nas. Docela mne to bavi, hlavne je to neco jineho, nez doma, deticky a porad dokola..

Dneska jsme byli se zuzou na hristi a ona se houpala..jak jinak, nez po svem, takze fakt litala hodne vysoko, jeste si madam vyzadala, abych ji houpacku dala vys, takze jsem to parkrat obtocila. Vedle ni se houpala holcicka , ktera potom necekane seskocila a rozbehla se primo pred Zuzu a ta ji, jak se houpala..strefila do krku. Ale nastesti ta holcicka uz byla skoro z dosahu, takze to nemohlo zase tak bolet, vicemene se rozervala dost hrozne a mne bylo jeste hur..i kdyz to snad nase chyba nebyla. Zuza porad vykladala, jak nemohla zastavit a jak si musi holcicka davat pozor, ale stejne..

@ervenka no sikulka Daniel a uhorka je okurka? Oddelene to asi nema smysl, ja jsem to hodne resila a potom deti presli do skolky a chytli vsechno mozne..naopak deti, ktere jsou nemocne driv potom maji lepsi imunitu, alespon mi to tak prijde. Asi nejake zavazne onemocneni bych resila, ale nachlazeni ne..

@cestovatelkaandrea co se dela s nizkym tlakem, krome kafe 🙂 Ja mela cele tehu celkem nizky. To toceni hlavy je blby, hlavne, aby jsi s sebou nekde doma nesekla. Jak Damian prijal Kiliana, nezarli? Edik byl tenkrat jeste dost maly..2 roky, takze to myslim probihalo celkem dobre.

ervenka
28. okt 2012

@lexxie_holandsko hej hej- uhorka je okurka. Dnes zase prekvapil- snazil sa vypnut pracku, vyliest na stolicku. MM bol uz dnes takmer fit, ale preventivne zostal v posteli, ale jasne, ze si futbal nenechal ujst.
Ta vasa Zuzka je fakt akcna. Keby sa nieco take stalo nam, asi by mi prislo tazko... Isto sa aj Zuzka zlakla.

cestovatelkaandrea
29. okt 2012

@ervenka Danko je riadny sikuliak. Neochorel od manzela? Inak pockaj co ti o chvilu bude Danko robit. Si ani kavicku v klude nedas 😉

cestovatelkaandrea
29. okt 2012

@lexxie_holandsko no ved to, rano si mozem dat fakt iba tu kavu a snazit sa po kojeni najest. ale samozrejme nie blbosti, na ktore mam teraz nenormalnu chut. hlavne na vsetky tie dobrotky, co teraz predavaju pred Sinterklaasom 😠 ale musim sa krotit, lebo inak budem s vahou tam,kde som bola pred otehotnenim.
Damian ma Kiliana strasne rad. Sme isli z Ikey a Kilian plakal v sedacke, lebo mu stale vypadaval dudlik z pusky. Damian sa zakazdym natiahol a dal mu ho do ust a pridrzal pokial ho poriadne neprisal. A to zopakoval asi 10 krat, lebo Kilianovi ten dudlik stale vypadaval. Ked sme Damianovi povedali, ze ma Kiliana nechat tak, nech si troska poplace, tak zahlasil, ze NIE. Vraj Kilian nesmie plakat 😀 a taketo podobne situacie mame doma. Momentalne ma Damian obdobie, ze by ho stale len stiskal, keby sa dalo. Strasne je rad, ked ho necham lezat vedla Kiliana a on ho moze objat. Takze som rada.
Inak super to skolenie. Fakt prijemna zmena. A co sa tyka toho dievcatka. Tak Zuzka za to fakt nemohla. My mame teraz s Damianom take obdobie, ze strasne opakuje veci po starsich detoch na preliezkach. Aj je to dobre, lebo je odvaznejsi a uz sa naucil nove veci a neplace aj ked padne.

lexxie_holandsko
29. okt 2012

ahoj, tak dneska se zuzou na cviceni, jeli jsme busem, na kolo to prece jen nebylo. Ted si pojedu neco koupit na sebe na ten zitrek, ale zase neni to nijak oficialni, tak v nejhorsim neco najdu ve skrini..Driv jsem jezdila taky na brnensky INVEX, a to bylo o necem jinem.

@cestovatelkaandrea to dobre delas, ze po kojeni jis, protoze vydavas hodne energie. Kavu jsem taky pila i v tehu, ale ne nejak moc. Instant je pry taky slabsi, nez turecka. No sice to nase chyba s tou holcickou nebyla, ale stejne mi nebylo moc dobre. Sice tam ta mala mela babicku, tak se k ni hned rozbehla a potom se uklidnila. Skvele, jak Damian prijal Kiliana, to mate stesti, nekde jsou sceny, ale samozrejme to pomine.

@ervenka jj. to je bavi porad neco objevovat. To za malym budete asi dost behat. Treba mne prekvapila kamoska, ktera ma asi 16mes. holcicku a prechazela silnici a holcicka za ni..Sice tam nebyl provoz, ale stejne, to bych asi neriskla. Uz vam danko taky zacal vsechno rozebirat a co vypinace, radio, TV atd? To uz ma za sebou ? 🙂

Jinak to skoleni je fajn, sice jsem si myslela, ze se k tomu nedokopu..mam problemy s disciplinou, ale jak to tak sleduju, tak nas z 12 zustalo 5..takze na tom jeste tak spatne nejsem. Fakt mne to bavi, ja se sama k nicemu nedokopu a takhle mne to donuti neco delat.

tady je odkaz
http://www.hilrapport.nl/cgi-bin/website.pl?com...

ervenka
29. okt 2012

@cestovatelkaandrea @lexxie_holandsko Daniela zaujima vsetko- ovladace na tv, samotna Tv, dvd, ladnicka, pracka, orchidea + tie drevenne piliny, ktore maju orchidee ako zem ;) Prisiel na to,ze ked bucha o radiator, robi to zvuky, ked idem varit- je rychlo pri mne a vybera si "svoje" varesky, berie aj najmensie hrnce a varime spolu. Samozrejme,ze chce vidiet aj CO varim, takze miesame spolu.. Mame aj trap hekje, lebo mlady pan zacal sam liest po schodoch... No nenudim sa. ;)
MM maleho ani mna nenakazil. Mozno len nieco zjedol a nesadlo mu. Dnes je uz v praci. Takze dufam,ze ked pride domov, aj sa s Danielom zahra...

rybca
29. okt 2012

Dievcata, ja zase na taku vaznu temu.

Ako je to tu s ockovanim? Viem, ze je dobrovolne, takze co ak odmietnem ockovat?

endzi30
29. okt 2012

@rybca - mozes odmietnut, nic sa nestane 😉

palinkova87
29. okt 2012

ahojte.. tak my sme boli dneska v Nijmegen s Tobkom 🙂 takže tá chrbtica, že neni až taká zlá tak korzet nejdeme mat.. takže kontrola o pol roka 😉

cestovatelkaandrea
29. okt 2012

@rybca Katka je to dobrovolne. Ake ockovanie nechces dat Matimu?

cestovatelkaandrea
29. okt 2012

@palinkova87 tak to je super, ze Tobko nemusi korzet. Inak ako sa citi mamina v pozehnanom stave? Brusko uz rastie?

rybca
29. okt 2012

@cestovatelkaandrea no skor by som rada vediet ake to ma navaznosti, ked odmietneme, alebo posunieme, ci vezmu dieta do PSZ a tak. u Matiho to uz asi nechame dobehnut, len si dame pozor, aby mu to nedavali v rizikovych obdobiach (jesen, zima), a ak pride druhe, tak neviem, je to tazke rozhodnutie, prinajmensom asi sa budeme snazit ockovania posunut az po 2. roku.

A aby ste mali aspon malu predstavu o com hovorim pripajam clanok:

http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...

jarunice
30. okt 2012

@ervenka jo tak přesně tuhle prima střevní chřipku, nebo co to je, ale úplně stejný -hrozná zima, několikrát zvracel atd.., měl to přítel teď dva dny a ještě čekám zítra a třeba to s malým nechytíme.

jarunice
30. okt 2012

@rybca no zrovna dneska to řešili i v českých zprávách, že jakékoliv očkování celkově oslabuje imunitu a výsledky ochrany nejsou průkazné, atd. Tak nevím ...je pravda, že po posledním našem očkování to bylo docela drsný osypal se všude po těle i končetinách, měl 2dni teploty a skončilo to chřipkou a nudlema u nosu.

cestovatelkaandrea
30. okt 2012

@rybca no to si sem fakt dobre hodila. Kilian ma ist o tyzden na prve ockovanie 😖 cez vikend tu bude svagor so svagrinou tak sa s nimi na temu ockovanie porozpravam.obaja by mali o tom vediet viac ako ja, kedze obaja robia v oblasti mediciny.

cestovatelkaandrea
30. okt 2012

@ervenka mozno to bola jedna z tych brusnych chripiek co tu besnie po celom NL.
ale hlavne ze mu je lepsie

cestovatelkaandrea
30. okt 2012

pred par dnami bola vraj na SR zaujimava sprava o NL. svokrovci nam vraveli, ze v spravach bolo, ake problemy maju holandania s hygienou potravin spracovanych v restauraciach a pod. zariadeniach. Vraj najviac problemov maju s tym tehotne a deti. Udajne je to tym, ze kuchari varia jedlo so spinavymi rukami. Takze, co z toho vypliva? Bambulky varit pekne doma, ziadne polotovary a restikam sa vyhybat na sto honov 😉

ervenka
30. okt 2012

@cestovatelkaandrea ja sa obcas divam na tvnoviny cez stv.sk Spomenuli salmonelku...
Mne dost vadi, ze napr. ked v sobotu predavaju pred jumbom v piecke pecene appelflapen- holou rukou ich dava do stacku a rovnakou holou rukou berie aj peniaze. To iste bolo, ked sme boli na koncerte Kelly Clarkson- tam plnila dievcina bagety holou rukou.. Dobra relacia je aj tros radar- tam sa prebera vselico. cca pred 2 rokmi chodila relacia o restikach, ked clovek v bielom plasti prisiel do restiky, isiel do kuchyne a skontroloval im to tam... Vacsinou dopadli zle cinske restiky. To bol fakt humus.

erique12
30. okt 2012

@cestovatelkaandrea
@ervenka
hahah, dobre som sa pobavila. tiez sme si raz kupovali nejaku bagetu, zenska s holymi rukami, dlhe nechty namalovane, na kazdom prste prsten, no bolo to naposledy. alebo maju na jednej ruke akoze rukavicu ale s tou chytaju uplne vsetko... hahaha....

erique12
30. okt 2012

@vever1

GRATULUJEM k malemu drobcekovi, vela zdravicka a radosti 🙂

rybca
30. okt 2012

@cestovatelkaandrea tak potom daj vediet ako si sa rozhodla.

My sme boli raz u nas v jednej restike, vola sa Bonnie bear, maju vela restik, vzdy nejaky bear, sa mi pacilo prostredie, drevene, trochu chaoticke, vonku postavicky Bonnie a Clayda, dali sme si polievku, nejake to maso a tak a este pred zaplatenim som im to tam vsetko este nechala, co ja nezvyknem zvracat, tak toto islo raz naraz, takze tam uz nepojdeme, no a skusili sme este Boris bear v inom meste a tam zase zdevastovane zariadenie, objednala som si vyprazany "encian" a prisli mi prazdne prezle, ale krasne drzali tvar, nastastie to vymenili, ale aj tak uz k nim asi nepojdeme, len mi je luto, ze v nasom meste nie je poriadna restauracia, len same fastfoody, je tu jedna palacinkaren, tam je celkom fajn, ale zase len same palacinky na 100 sposobov

jarunice
30. okt 2012

@cestovatelkaandrea no, asi na tom něco bude, ale ať jsme to řešili jak chtěli, tak ta střevní chřipka co měl mm nebyla virová, ale nějaké bakterie z jídla a jediný jídlo který jsem neměla a on ano, byly hranolky v Amsterdamu s kopicí majonézy.

lexxie_holandsko
30. okt 2012

Ahoj, tak jsem dneska absolvovala prvni jakoby praci, v ramci toho skoleni co chodim bylo setkani a meli jsme tam stanek, kde jsme prezentovali to skoleni..ja tam byla za clenku kurzu 🙂 Tak jsem si alespon popovidala. No priste mame tema kombinace rodiny a pece o deti, prijde i nekdo z druziny nam popovidat atd..

Taky jsme dneska meli rodicak a teda holandsky system nechapu. Nastesti ma fajn ucitelku. Tak rikala, ze je bystry, a ze urcite nebyla chyba, ze tam sel..Cteni mu jde dobre, uz cte rychle..ale oni vychazi z toho, ze deti, ktere jedou podle osnov a delaji veci dobre jsou prumer a nadprumer uz jsou deti, ktere se uci rychleji, nez se pozaduje a ta nejvyssi kategorie ma uplne jine knizky a jsou to deti, ktere prijdou do group 3 uz umi cist..Takze Edik to dela dobre, takze je prumer..no to bych cekala lepsi oceneni. V matice to chape, ale ma nizsi tempo, takze je podprumer, ale to pry nic neznamena, ze jen obcas dela chyby, nebo mu to nejde tak rychle..on tvrdi, ze jo a dneska mi odrikaval 2,4,6,8,10,12,14, atd..tak jsem na nej zirala, jako, co se to v uci? Nastesti ucitelka je rozumna, ale ten celkovy system mi prijde zvlastni. Ja vychazim z toho, ze deti, kterym treba cteni jde by meli mit nadprumerne a ne prumerne 8o

ervenka
30. okt 2012

ak som pisala,ze Danko je ok, tak to uz neplati. 😒 Dnes mi 2x ukazal, co zjedol. Aspon,ze mlieko po spanku zostalo v nutri. Ranny chlebik a vecera isli von. Rano to bolo zle, lebo ako ho natiahlo, zasekol sa, a aj ked skoncil s grckanim, nevedel ako sa nadychnut- to sranda naozaj nebola... ale nakoniec sa nadychol, zacal plakat... Vecer len grc, a plac... Takze definitivne rusim akekolvek aktivity- nariadeny klud. Inak, ako sa Danko vyvracal, tak 3 minuty na to, uz sa hral s autickom a smial sa. Som zvedava, ako to pojde zajtra.

jarunice
31. okt 2012

@ervenka hm, :( držím pěsti ať je brzy ok! to zvracení u malých dětí je takové blbé, chudinky ani nechápou co se děje..meli jsme celá rodinka taky v Olíkovo 1,5 roce střevní chřipku a hrůza jednu noc jsem ani nespala, protože se po půl hodinách budil a akorát to z něj lítalo, pak plakal až usnul vysílením a pak zas :( no.. tak snad to bude brzy za váma, dej mu SMECTU, nebo něco takovýho... držim pěsti.

jarunice
31. okt 2012

@lexxie_holandsko já fakt čučim, co tady zvládají 6 letý děti, akorát mi přijde to škatulkování na průměr a podprůměr, nadprůměr atd.. celý nějaký úchylný u tak malých dětí. Nechápu, že z toho nevzniká nějaká školní šikana na blbější a chytřejší..no...prostě nechápu. Lexxie v česku by byl Edík za hvězdu ;)