Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@rybca alebo si kupis ihlice a klbko vlny 😎

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@vever1 chodte teda znova k doktorovi a buchni do stola. nam to pomohlo pri Damianovi. ked vidia, ze si fakt nasrata, ze nic nerobia, tak zacnu nieco robit. aspon nam sa tato metoda osvedcila. pravdepodobne je to z mliecka, lebo keby to bolo nejakou virozou tak sa kaka uz upravi.
no to odstavovanie ti nezavidim. ja som taketo problemy s tym nemala. behom tyzdna som jednoducho uz mliecko nemala a ani ma nic nebolelo. uvidime ako to bude teraz. asi to bude trvat dlhsie, lebo prsia mi zakazdym zacnu reagovat ked pocuju plakat babo. hned citim ako sa mi nalievaju a zacnu boliet 😀 takze mozem kojit aj ine deti 😀 😀

rybca
19. feb 2013

@cestovatelkaandrea alebo, na FB som videla take krasne strikovane ponozky...🙂)) ale je na nich aj hackovane a na to som nejaka lava, okrem retiazky nezvladam nic..🙂)))

a ja by som s tymi prikrmami asi fakt pockala az do 6. mesiaca ak este stale davas len MM a staci mu, tam ide aj o to, ci je brusko uz pripravene na travenie ineho ako mlieka

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@jarunice no ved stale cakam a nic mu nedavam, len moje mliecko pije. ale nestras s tymi zubami. ak mu prve vyrastu ako Damianovi, tak potom prvy prikrm dostane ked bude mat 9-10 mesiacov 🤐 to by bolo moc neskoro a zo mna tenke tintitko.
no ked budes robit tie rozhovory daj vediet, dufam, ze dovtedy bude nas dom zrely na navstevy 😀 😀

ikke
19. feb 2013

@cestovatelkaandrea sporadicky som zacala este predtym, nez mala eva 5 mesiacov (dovtedy mala asi 2x mrkvu a zemiak), denne som zacala davat asi tyzden pred tym, nez mala 6 mesiacov a dva davam asi posledne 2-3 tyzdne. striedam zeleninovy prikrm, ovocie a obilnu kasu.
moje deti nemaju nabeh na alergie, nikdy (klopklopklop) nemali suchu alebo vyhadzanu pokozku

ikke
19. feb 2013

inak ja som na eve videla, ze jej proste mlieko uz nestaci (ja nemam bohvieaku dojivost, takze sa ani necudujem), okrem toho, ked nas videla jest, mlaskala tak, ze to museli aj susedia pocut 😅 my by sme na prve zuby cakat nemohli, tie su u nej v nedohladne (albertovi vyrazil prvy v 7 mesiacoch a 3 dnoch, to by eva mala mat uz buduci tyzden...)

ikke
19. feb 2013

@vever1 ja by som sa huisartsa ohladne detskej vyzvy nic nepytala, to je fakt uplne zbytocne, znalosti huisartsov siahaju tak max. po olvarit a nutrilom 😝
moj NL synovec mal kedysi alergiu na bkm, mam sa spytat, ake mlieko mu davali? (po roku mu to samo od seba preslo, nastastie...)

lubkasungirl
19. feb 2013

@ervenka no tak to tam je uuuzasny pristup k pacientom a to stale len pocuvam same chvaly na super socialno-odvodovy system Holandska!!!

vever1
19. feb 2013

@ikke @cestovatelkaandrea no ja som chcela skor ist do Cb ako k dr ale oni mali minuly tyzden cely volno tak som to riskla k dr a prd pomohlo, len ma rozculila 😠 a potom som volala este na linku nutricia a ona mi povedala ze kaka moze byt zlta ze nie kazde dieta ma hnedu pevnu kaku od nutrilonu a ze aj riedka moze byt a potom preskocila na temu aka flasa a aky dudel a skonstatovala ze emma pije velmi rychlo lebo vypije flasku za 10 minut ked je velmi hladna a ze mam prejst na cumel s 1 dierkou, no tak som to rpe srandu skusila a rozdiel bol 3 minuty 😝 a to tetuska hovorila ze ma pit 20 minut 😝 ja vo stvrtok zajdem do CB len neviem ako to mam urobit lebo maju spreekuur medzi 1-2 ale o 13:30 musim byt uz so svenom na ergo terapii. a doobedu musim este so svojim chrbtom k fyzio, no to uz vidim ze sa zas cely dne nalietam 😖 a @ikke ja viem ake mlieko. but das HA ak staci alebo je potom specialne petit ci ako sa to presne vola ale to ej velmi drahe a to davaju len na lekarsky predpis sa mi zda a poistovna ti ho cele preplaca, tam nie su tie mliecne kultury ci co to presne je.

@rybca no ja som si tiez myslela ze som na hackovanie lava a som raz skusila urobit jednu ciapku ked som zistila ze sa nam narodi dievcatko a odvtedy som uz ustrikovala, deku, vankus, 4 ciapky, slona a teraz strikujem hrocha 😀

ervenka
19. feb 2013

@lubkasungirl super socialno-odvodovy system??? Zijeme v tom istom Holandsku? No ja ti neviem,ale mne sa nezda, ze by to bolo super. Skor to islo od 10 k 5... No a ten formular- pozri sa na to z pozicie Nl poistovne, preco by tvoj mm mal chodit na SVK zadarmo ku lekarovi, resp. za malu uhradu, ked tu je vzdy "wachteeeeen, wachteeen- het komt toch goed. Pak lekker paracetamoltje" Preventivky- zabudni. Ockovanie proti tetanu u dospelakov? Zabudni. MM to ani v karte nema zaznacene- kedy ju mal naposledy. Prehliadky zien u gyn kazdy rok? Pokial si neprekonala rakovinu zensky veci- zabudni
=> kazdy 4. holandan zomiera pred 64.rokom.
@ikke ten nas druhy lekar robil kedysi aj CB lekara- jeho pristup je o dost lepsi, lenze on nerobi kazdy den a samozrejme, ze vsetci chcu ist ku nemu. Pytala som sa ho, ked sme ku nemu presli, ze keby bol vazny problem s ditkom- ci mame ist ku CB alebo ku nemu, povedal,ze ku nemu, lebo CB moze len RADIT, ale recept predpise vzdy len Huisik. A ak ma @vever1 Emmka alergiu, predpokladam, ze by bolo potrebne ju testovat. Ale mozno mi to hovori len moja SVK logika. Uvidime...

vever1
19. feb 2013

@cestovatelkaandrea a ja som pri svenovi zacala s prikrmami po ukoncenom 6m lebo tez bol plne kojeny ale on nam v 5m skoro nic uz nepribral a to mi potom povedali na cb ze to je z toho, elbo mu uz moje mliecko nestacilo tak som rozmyslala ze s emmou zacnem skor. ona ma uz 7kg (sice to nie je smerodajne ku prikrmom si myslim) ale tiez uz nas velmi sleduje ked jeme a normalne otvara usta a raz si moj mm urobil srandu a isiel s lyzickou k jej ustam a ona mu ich hned otovrila a cakala ze nieco dostane. samozrejme nedostala 😝 tak ja ti tiez neviem. v minulosti sa hovorilo ze vraj creva babatka este nie su na prikrmi tak skoro pripravene a teraz kazu uz prikrmovat od 4 mesiaca tak si vyber. 😝

ervenka
19. feb 2013

@vever1 ved tvoje detvaaaaky su u nas vitane. ;) Danko (pokial nebude chory) sa tiez potesi. Tak nevahaj ;) Moleeeen, moooolen mooooooleeeeeeeeeeen. ;)

vever1
19. feb 2013

@ervenka no ano mali by ju testovat, ja nechapem ze co je na tom taky problem ze jej mohli hned zobrat krv a uz by sme vedeli viac. 😠 ale vsak aj to vela stoji 😠 😠

lubkasungirl
19. feb 2013

@ervenka panecku, ale fakt v slovenskej tlaci sa chvali odvodovy system v NL, ze aj napr. slovenske firmy odchadzaju do NL,je to pre nich nieco ako danovy raj... inak to co pises, je brutaaaal, no vyzera,ze fakt to tam tak funguje...vsetky tu pisete podobne veci - vidim,ze je asi poriadne tazke tam vychovavat dieta a najma ak je casto chore...

vever1
19. feb 2013

@ervenka ja viem ze su vitane ale s emmou musim do Cb a so svenom na tu terapiu tak aj tak musia ist so mnou 😝

ervenka
19. feb 2013

@vever1 presne problemom su- peniaze, penize, penezi, money, geld, dukaty. dopln si este v akom jazyku vies...
Pocas Vianoc davali film "zlomena starostlivost"- o US poistovni Humana a teraz mi je uz nieco jasne... Len smutne je ze aj EU sa zacina poberat touto cestou a deti budu zomierat... 😔

ervenka
19. feb 2013

@lubkasungirl ked je uz velmi chore, tak sa dostane do nemocnice. AZ tam dostane normalnu starostlivost...
No a NL danovy system je najzlozitejsi z celej EU 😉 Neviem o ziadnej SVK firme presidlenej do NL, a od 1.1.2013 by som sa aj velmi cudovala, Nl si musia pritiahnut opasky, dalsia banka je v kome, EU odvody, export nie je to co byvalo... Ale ved uvidime...

rybca
19. feb 2013

@vever1 tak ked mi to nepojde a budem z toho nervna, tak pridem na kurz...🙂 ako strikovanie, sitie a ine mi problem nerobia, len to hackovanie..🙂)))

lubkasungirl
19. feb 2013

@ervenka a ako sa Vam tam zije celej rodinke? nie je to tam velmi drahe na zivot?

palinkova87
19. feb 2013

@cestovatelkaandrea ja som Nicovi od 6teho mesiaca kupovala vyzivy v obchode.

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@ikke tak to mas stastie, ja bude musiet s prikrmami asi dost opatrne, lebo Kilian ma suchsiu pokozku uz od narodenia este viac ako Damian. Aj ked sa to teraz za posledne obdobie zlepsilo. Asi s tymi prikmami pockam, nakolko tak raketovo pribera ale uz by nieco pchal do ust. Chudatko tak hladno na nas pozera ked nas vidi jest a vzdy ked mu davam D vitamin na lyzicke tak sa ide roztrhat za lyzickou. Vsak tie dva tyzdne uz vydrzime a potom pomaly zacneme s papkou z parnej rury.

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@vever1 na CB ti len poradia alebo odporucia lekara ale ak mas konkretny problem, tak musis ist k dr. presne ako pise ervenka. takze si dobre urobila, ze si bola u huisika. len buchaj viacej do stola, ono to pomoze, uvidis.

cestovatelkaandrea
19. feb 2013

@palinkova87 ja idem Kilianovi vsetko varit v parnej rure, takze sa tesim. vzdy si navarim troska viac na 2-3 dni a budem vidiet ako to do neho ide 😀 uz by som nechcela kupovat z obchodu ako som to robila pri Damianovi.

ervenka
19. feb 2013

@lubkasungirl je to drahe, ale nastastie mm mal dost nasetrene- aj tak uz skoro polovica je fuc, okrem toho ma dobry plat. No a ja si hladam pracu na pol.uvazok. Inak, v podstate od jula 2011 zijeme len z jeho platu.

rybca
19. feb 2013

dievcata, este sa chcem spytat, v piatok idem na kontrolu, doteraz som bola vzdy u doktorky, ktora len robila sono, teraz idem k asistentke a vobec neviem co tam mozem ocakavat, tak? ktora si spomina na kontrolu v 15., 16 tyzdni?..🙂)))

ikke
20. feb 2013

@ervenka ja som myslela, ze CB skor poradi ohladne toho, ci skusat ine mlieko a ci zacat teraz s prikrmami... ale je pravda, ze s takymito problemami ja skusenost nemam, tak mozno je to naozaj len otazka na huisarts. a CB nemoze poslat na dalsie vysetrenia napr. na alergie, gastro? ved ked pozeraju klbiky detom, musia byt schopni poslat problemove deti na ortopediu 😨

@rybca mam pocit, ze to je taka bezna "mala" kontrola - odmerat tlak, ohmatat brucho, pokecat o zwangerschapskwaaltjes 😅 a plus ak si este nebola u porodnej asistentky, mozno nejaky vstupny pohovor

ervenka
20. feb 2013

@ikke nie,nemoze nasemu drobcovi pozreli klbiky v CB, a dr tam povedala-odporucila, aby sme isli ku huisikovi,ze potrebujeme ist na sono, takze zase obsolovali prehliadku u naseho muzskeho huisika a ten dal papier na sono. A samotne sono trvalo cca 3 minuty. Vsade potrebujes sprievodnypapier a ten moze dat huisik a nie CB- aspon v nasom regione je to tak.

vever1
20. feb 2013

@ervenka @ikke hlavne ze sranda ze na nete pisu ked mas nejaky takyto problem mas ist bud za huisarts alebo CB a ani ti moze predpisat ine mlieko. LEn ono to tak nefunguje lebo pri takychto problemom sa musia urobit najskor vysetrenia 😝 ale ono vsetko tak funguje ze CB odporuci a az huisarts rozhodne. ale asi je lepsie zajst niekedy do CB lebo mas uz ich nazor a ked prides uz k huisarts tak on sa velmi nemoze vykrucat ked Cb nas uz k nemu poslala 😝 aj ked ak dr nechce a nesuhlasi tak tiez sa nikam nepohnes 😝
@rybca si pod dohladom gynekologa v nemocnici? lebo ja som bola a to prebiehalo tak ze najskor som isla k asistentke ktora mi pomerala tlak, skontrolovala moc (to museli), odvazila ma a potom som zas cakala pokym ma zavola asisten gynekologa a to sme sa pobavili ako sa citim, potom prehmatala brucho, urobil(a) sono zapisal(a) a isla som domov. tak to vzdy funguje v nemke. a ked si pri porodnych babach tam je to bezne, len odmerat tlak, popocuvat srdiecko, prehmatat brucho a pokecat o problemoch.

vever1
20. feb 2013

@rybca kludne prid. ale tiez nie som nejaka super hackarka. niektorym schemam prd rozumiem tak to radsej ani neskusam xixixi ale napriklad ja som pletenie milovala ale ako som teraz zacala hackovat tak sa mi to zda jednoduchsie, uz len to ze napriklad ked som hackovala deku tak si to neviem predstavit ako by som to robila s ihlicami tolko ociek na nich. 😕 😝 alebo by som to musela robit po castiach a potom shackovavat a takto to bolo hned v celku 😉

ervenka
20. feb 2013

@vever1 mne trochu vadi v podstate dvojnasobne vysetrenia, resp. musis ist 2x niekde aby si sa dostala do nemocnice. A navyse, ptala som sa napr. nasej CB dr a ona ma len vseobecne liecenie "algemeen geneeskundige", ani ona nie je pediater. Ze takych najdeme len v nemocnici...