Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

jarunice
23. mar 2013

@rybca aha tak jsem teď pochopila tu zkratku DTP ale BMR ne 😀

rybca
23. mar 2013

@jarunice BMR je bof, mazelen en rodehond.

jarunice
23. mar 2013

@rybca dík, tak to je očkování uplně stejný jako v čr, akorát v čr je v tý hexa vakcíně navíc i žloutenka B a to haemophilis influenza.

adeala
23. mar 2013

ahojte 🙂 baby, môžem sa spýtať, ktoré ste sa sťahovali do Holandska, vedeli ste holandčinu alebo anglicky.. ?

vever1
24. mar 2013

@jarunice už aj tu máš žltačku typu B v hexa vakcine. začali to od 2011. ja som práve tento rok dala svena tiež zaočkovať proti B aby mali rovnaké očkovania. 2 injekcie už mame za sebou. v lete nás čaka posledná

@adeala anglicky a za rok už aj holandsky 😉

rybca
24. mar 2013

@adeala ahoj, tak ja len zaklady anglictiny, nemciny a v holandstine mam aj po 3 rokoch velke medzere, ale to zalezi aj na tom, ci tu budes doma, alebo normalne pracovat, ak pracovat, tak sa holandsky naucis rychlo

ikke
24. mar 2013

tak ja ako vever - anglicky a o po roku aj holandsky a bola som doma, no doma mam holandana 😉

rybca
24. mar 2013

@ikke ano, aj na tom zalezi, s kym zijes...🙂 s tym mojim Madarom, keby sme sa mali rozpravat po holandsky doma, tak sa stale len hadame...🙂 ja mam vacsi prehlad v gramatike a on v slovickach a hovorovej holandstine, takze mnohokrat mame rozdielne nazory ako sa co povie..🙂))))

vever1
24. mar 2013

@ikke aj ja som bola doma prvý rok ale povinné som musela chodiť na kurz holandstiny.

adeala
24. mar 2013

@vever1 @rybca ďakujem moc 🙂 a prosím vás, odsťahovali tam za prácou alebo máte muža holanďana?
@ikke ďakujem krásne 🙂

rybca
24. mar 2013

@adeala my sme sem isli za pracou

adeala
24. mar 2013

@rybca ďakujem krásne 🙂

ervenka
24. mar 2013

@adeala prisla som do NL s anglictinou a za pracou. NL mm sa vyskytol az 6rokov neskor

adeala
24. mar 2013

@ervenka ďakujem veľmi pekne za ochotu a čas 🙂 moc ste mi tu pomohli 😵

vever1
24. mar 2013

@adeala ja som sa odsťahovala za holandanom 🙂

adeala
24. mar 2013

@vever1 no ja už svojho chlapa mám, tak by som radšej išla za prácou 😵 😅 veľmi sa nám páči tá krajina a chceli by sme sa tam v najbližších rokoch odsťahovať, tak dúfam, že nám to vyjde 😵

jarunice
24. mar 2013

@adeala já se stěhovala s čechem, který šel za prací a já tu trávim mateřskou. Oba umíme anglicky, já holansky trochu rozumim, ale nemluvim, kromě zdvořilostních frázíl, přítel holandštinu nepotřebuje jen ang.tak ten se ani nesnažil rozumět.

adeala
24. mar 2013

@jarunice takže sa tam dá zamestnať aj len s angličtinou? a ak sa smiem spýtať, čo tam robí tvoj priateľ?

ikke
24. mar 2013

@adeala da sa sem prist za vopred dohodnutou pracou, na to si zvycajne vystacis aj s anglictinou, hlavne pokial ide o vysokokvalifikovanu pracu v technike a podobnych odboroch.
a potom este na upratovanie ci pracu na farme a na bitunku ti staci anglictina.
aj v holandsku je, zial, ekonomicka kriza a malo prace, takze na beznu pracu daju samozrejme prednost niekomu, kto holandsky vie, a tych ludi je momentalne v holandsku v celku dost...

adeala
24. mar 2013

@ikke ďakujem pekne 🙂 teraz chceme v lete ísť práve pracovať na ten bitúnok na pár mesiacov, ako to tam vyzerá, aby sme si odskúšali, či by sa nám tam život páčil a potom dokončiť školu, našetriť korunky na štart a mohli by sme ísť 😵 teraz skôr začíname zisťovať informácie, či je to možné a ako 🙂 ešte premýšľame aj nad Belgickom, keďže ja francúzsky viem celkom dobre a priateľ má tiež základy, tak by nám aj to učenie jazyka išlo lepšie 😵

palinkova87
24. mar 2013

Baby co mi viete poradit na zalahnutie v uchu?

ervenka
24. mar 2013

@adeala je v Belgicku uz otvoreny pracovny trh?

adeala
24. mar 2013

@ervenka iba pre štáty EU.. neviem či všetky, ale ČR aj SR tam je 🙂

lexxie_holandsko
24. mar 2013

@adeala mam to stejne jako vever 🙂

lexxie_holandsko
24. mar 2013

@ervenka ja myslim, ze nam uz je otevrene cele EU? Nejvetrsi odklad snad meli nemci a rakusaci a i ti uz to museli uvolnit..nebo jsi myslela pro nove staty Eu, Rumunsko , Bulharsko?

ikke
24. mar 2013

@palinkova87 zavolaj huisartsovi, asistentka ti to prespricne a budes pocut aj co nechces 😀 je to bezbolestne, len to trochu stekli 😉

ervenka
24. mar 2013

@adeala
@lexxie_holandsko myslela som nas- staty, ktore prisli do EU v 2004.

lexxie_holandsko
24. mar 2013

@palinkova87 no jo vyplach vodou, dela se to tady , snad jo..?

ikke
24. mar 2013

@ervenka maximalne obdobie na zatvoreny trh bolo 7 rokov, takze uz takmer 2 roky mozes pracovat v EU kde sa ti zachce, teda aspon teoreticky 😀

ikke
24. mar 2013

@lexxie_holandsko ano, robi, mne to robila asistentka huisartsa, maju na to take "udelatko" 😀