Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
31. máj 2013

@mibi41 no tu je MD iba 16 týždňov :-/ zaleží na tom kedy nastúpis na MD môžeš 6t pred pôrodom ale väčšinou nastupujú až 4t lebo potom môže byť s bábätkom doma 12t. Inak si len 10 :-/ ja som bola u oboch detí doma 12t a potom som nastúpila do práce. Robím 3 dni v týždni. A ja mám poistenie tu. Ja som sem prišla bývať k holandanovi. 😀

lexxie_holandsko
31. máj 2013

@erique12 Ja jsem chtela taky rodit v porodnici a nakonec se to nestihlo, tak jsem byla rada, ze ten kraampaket jeste mam schovany pod posteli 😀 Myslim, ze se vetsina veci se vycerpa.

ervenka
31. máj 2013

@mibi41 ak si v Nl dlhsie ako 3 mesiace, mala by si sa prihlasit na adresu. V akom state si, v takom by si si mala platit zdrav. poistenie. Nezabudaj,ze na SVK su ine limity, ktore ti preplati. Moze sa to zdat velke sumy, ale tu prekrocis napr. 5000e len taky fukot. A navyse ti Nl nemocnica vobec nemusi uznat SVK poistku. 😉

cestovatelkaandrea
1. jún 2013

@rybca no ked sme uz pri tych veciach, tak ich vazne vyuzijes. len prosim ta nedopadni ako. tak dlho som sa chystala dat ochranu na matrac az bolo neskoro a plodova voda mi praskla pocas spanku 😀 len som sa zobudila na to, ze ma cosi zastipalo tam vnutri a zrazu cik cik na matrac. to bol budicek o 3.45 😀 😀

rybca
1. jún 2013

@cestovatelkaandrea tak dufam, ze to vystihnem..🙂 nie ze by sme nepotrebovali uz vymenit madrace, ale este sme aj tak nenasli take co by nam vyhovovali..🙂

cestovatelkaandrea
1. jún 2013

@rybca no nastastie to neschytal moc, lebo hned som vytrcila zadok z postele, kym nebolo na zemi vsetko pre mna prichystane aby som sa mohla postavit.

rybca
1. jún 2013

@cestovatelkaandrea aj tak dufam, ze este na to mam cas..🙂 aj tak musim vydrazat aspon do toho 15., 16. augusta, bo dovtedy tu asi nebude nikto kto by sa o Matiho postaral..:(

cestovatelkaandrea
1. jún 2013

@rybca ani duha Katka nemoze? ja by som velmi rada, ale sme na dovolenke do 10-12.8. neviem presne kedy sa vratime. a asi je to od vas daleko aj ...

rybca
1. jún 2013

@cestovatelkaandrea no vsak to, ze vsetci ako na potvoru budu na dovolenkach..🙂 ale tak dufam, ze ked som pri Matovi prenasala, tak tento drobec vydrzi aspon do terminu..🙂

ervenka
1. jún 2013

@rybca vikend! Jupi. Tento tyzden som robila 2 dni po sebe+sobota. Ked som videla aky bordel som mala v tazke skoro ma porazilo. POL hodinu som to triedila. 😠 Buduci tyzden robim ut-stvrtok.+ sobota. Dufam,ze prezijem. Inak, ked si pisala,ze nesmu byt balicky len tak hodene v tazke, dnes som mala len hodene, este aj pod letakmi boli. Sranda,ze dnes sme mu do schranky ziadne letaky nedostali. Niekto si asi ulahcil robotu... 😉

ervenka
1. jún 2013

@rybca hehe, mily preklep- dnes sme MY do schranky letaky nedostali. A inak, som sefovi povedala,ze ja v piatok robit nemozem, svokra ma aj svoje veci... Inak by som potom robila bud. tyzden ut az so bez volneho dna a to je vela.

Ozaj, maminky. Ak je to so zapalom pluc? JE to nakazlive? svagrove detiska ho maju vsetky 3. Svokra povedala,ze pojde pozriet cez vikend. Tak by som rada vedela, no co sa mam pripravit. 😖

rybca
2. jún 2013

@ervenka tak to teda nepotesi, zvlastne, ze tvoji kolegovia sa tvaria, ze ta nepotrebuju a pritom makas viac ako by si mala...:( ja som vcera musela v polovici utekat domov, inac by som sa pocurala, dufam, ze to bola vynimka a nebudem najblizsie 4 tyzdne prerusovat robotu kvoli cikaniu..🙂 esteze to nemam tak daleko..🙂

co sa tyka toho zapalu pluc, tak asi zalezi na tom aku formu maju, ja som ako dieta mala infekcny zapal pluc, ale okrem nazvu k tomu viac neviem..🙂

ervenka
2. jún 2013

@rybca nastastie tu mam aj celkom mile kolegyne. Hoofddepot je mila, aj pomoze. V piatok som mala tazku wijku. Kruzila som ako vcela okolo medu, nemohal som najst ulicu, nastastie mi zavolala, ze ci mi ma pomoct, tak prisla, ukazala kde zacat atd. Dnes sme boli s mm a drobcom tu nasu wijku pozriet- v stredu ju mam celu. A cuduj sa svete. len samotne bicyklovanie trvalo 45minut. Som zvedava ako dlho mi to bude trvat s roznasanim posty. Trochu sa mi to zda nefer, aby zaciatocnik zaskakovat cez dovolenky. Ale co uz, aspon budu centiky 😉 len potom nemam cas na nic ine, veceru navarit, a potom ked drobec spi pekne zehlit- v pia do 3 rano.
Pytala som sa, ako je to s tehu tu, povedali mi cca to co aj ty, ale ze vzdy sa da dohodnut, poziadat aby som napr. robila blizsie, alebo mensiu wijku. Tak uvidime. No cikpauza je veeelmi dolezita. LEbo keby nahodou niekto za tebou zatrubi, zostane za tebou mlacka od zlaknutia. Hlavne mm priatelom sa velkmim paci- trubit na mna. keby raz, ale 3x. 😝 trubky

erique12
2. jún 2013

@lexxie_holandsko
ahoj, takze si nakoniec rodila doma?

lexxie_holandsko
3. jún 2013

@erique12 ahoj, druhe ditko jsem rodila doma, ale nedobrovolne. Chtela jsem rodit v porodnici, ale nestihli jsme to. Moje poporodni asistentka prijela za 5 minut 12 😀 Ted se tomu smeju, ale do smichu mi tenkrat moc nebylo. No nastesti to byla rychlovka. Porodni asistentka prijela pred 16.00 a v 16.35 se Zuzka narodila.

lexxie_holandsko
3. jún 2013

@ervenka tak to si davas docela zabrat s postou a jak dlouho ty dovolene ted budou? Nebo to budes mit pres cele leto extra praci? Ja si myslim, ze zapal plic jako takovy nakazlivy neni. Je to komplikace z nemoci, ale nejsem si jista. Samozrejme muzete asi chytit kasel, rymu atd..ale samotny zapal plic snad ne? Fakt nevim 😒

vever1
3. jún 2013

@ervenka ja si tiež nemyslím že zapísal pľúc je nákazlivá choroba. Zapísal dostaneš z niečoho ale nie nachytas od niekoho.
Ináč my sme hore od 3:30. Sven nám totižto začal grcať ☹ tak som doma ostala. Len som teraz na pochybách či to chytil od malej alebo ju to ešte len čaká. Ona už je totižto 2 dni kadejaka, nepapá a tiež v sobotu vyvracala celú večeru :-/ najskôr som myslela že zuby ale teraz som na pochybách :-/

ervenka
3. jún 2013

@vever1 Ja som dnes pozerala, zaostrovala svoj zrak a Svena som v skole nevidela. Dufam,ze nic vazne. Aj ked "obycajna" brusna chripka tiez vie dobre potrapit.
Ste ma maminky ukludnili. Pravda je, ze ta dr. v Moergesteli nestoji za nic- dovi dopi... Na zapal spojiviek povedala,ze vodu prevarit a tou oci vymyvat, teraz ked zacinala byt tiez taka chora, ze cibulu na krajat na dat ku posteli. A to sa uz vraj stredna stazovala, ze ju boli, ked kasle a dychala ako stary tuberak.Ale napriek tomu isiel svagor s celou rodinkou do Plopsalandu...

Ozaj, DAniel si dokaze sam otvorit dvere do zahrady, a este 2 ocne, 4 stolicky a vsetky zuby su vonku. 😀

cestovatelkaandrea
4. jún 2013

tak baby vcera som bola na zubnej chirurgii a zub mudrosti je vysekany von 😀 na to ako som sa toho bala, tak to urobila zubarka velmi rychlo a takmer bezbolestne. len tie zvuky mam stale v hlave. inak rana moc neboli, zvladam aj s paralenom kazdych 6 hodin nejako vydrzat, takze sedim v kancli na prdeli a robim si svoju robotu. 😀 hura o mesiac znova s druhou stranou.

cestovatelkaandrea
4. jún 2013

@rybca hehehe, ja som Damiana prenasala 11 dni a Kilian sa narodil o 7 dni skor. takze sa na to moc nespoliehaj 🙂

cestovatelkaandrea
4. jún 2013

@lexxie_holandsko peknu dovcu ste mali. ja chcem tento tyzden pozriet nejake ubytovanie v Tatrach. ked budeme v lete na SR, tak by sme radi isli tam aj s rodicmi, nech decka vidia hory a skaly. Teda hlavne Damian, ktoremu sa to lubi. Kilian bude este malicky na tury. Ale tak v nizsich polohach sa s nim bude dat chodit.

rybca
4. jún 2013

@cestovatelkaandrea nezabudni vyplachovat salviou, ci repikom, teraz som si nie ista, ktore je vhodnejsie na hojenie ran..🙂 cak kukni google..🙂 s tym skorsim porodom je to ako v tom vtipe o porsche a svokre..🙂 na jednej strane by som uz chcela mat bambulku v naruci, na druhej je lepsie kym docka do terminu..🙂)))) uvidim este ako budem zvladat prazdniny s Matom..🙂 vsetko robi opacne, dnes ma uz o pol siedmej duril z postele a ked sa mal uz ist umyvat a obliekat, tak zrazu chcel spat, neviem ci budem mat do porodu trpezlivost na toto, na druhej strane nechcem byt na neho zla len preto, ze moja trpezlivost ma nizsi prah unosnosti..🙂

cestovatelkaandrea
4. jún 2013

@rybca dik za typ. salviu mozem vyskusat, ale az od piatku. dovtedy nesmiem ranu vobec vyplachovat. a prvych 24 hod som nesmela vobec usta vyplachovat, lebo by som si mohla ranu rozdrazdit alebo potrhat steh. sama sa divim, ze sa ta bolest da vydrzat aj s paralenom, hlavne ked si spomeniem co mi s ustami robili.... 😝 😝 😝 sa budem musiet riadne prekonavat aby som isla aj na druhy, alebo si zoberem prehravac a sluchatka aby som tie zvuky nepocula.

Presne takyto problem som mala ja s Damianom. Bol strasne protivny na konci tehu. Normalne mi utekal z obchodu von a podobne veci. No a nahanaj ho s pupkom ako svet. Proste riadna skuska nervov. Niekedy som to zvladla dobre, niekedy som nakricala. Aj teraz mava niekedy take vytrty ale snazim sa ratat... inak by ma uz asi porazilo. Hlavne sa ovladam, aby som mu necapla na prdel, lebo to by mi bolo luto.

jarunice
4. jún 2013

Ahojte, tak poslední 2 týdny v NL, bude se mi asi stýskat, padá na mě takový divný splín... Pozítří děláme barbeque pro sousedy, i počasí má být supr. Zato v čechách jsou brutální povodně, tak se mi tam fakt ani nechce.

@rybca no..drž se s nervama, ten náš drak se už i trochu uklidnil, než co bylo před rokem, ale stejně si nedovedu představit být těhotná s druhým, máte všechny můj obdiv.
@cestovatelkaandrea fazulačka byla supr, dokonce i přítel ocenil! tak budu dělat častěji. Zuby jsou hnus, já měla s jedním moudrákem asi 2 měsíce takový zážitky, že jsem si další nechala dobrovolně vytrhnout a nelituju. Další půjde jak se vrátim do čech. Tu chvíli křoupání se dá vyrdžet a za 3 dny je rána relativně zacelená. Mě hrozně vydila akorát ta krev v puse

cestovatelkaandrea
6. jún 2013

@jarunice tak si tie 2 tyzdne poriadne este uzi. Aj planujete sem niekedy prist na vylet alebo uz nie?
Som rada, ze fazulova polievka chutila. Ja ju rada robim.
No s tymi zubami mas pravdu. Je to dnes 3 den od zakroku a som zatial od vcera vecera bez paralenu 😀 sice to este chvilami dost zaboli ale da sa to vydrzat. Len jedenie je problematicke, tak jem vsetko rozmixovane. Ale aj to hadam prejde. Buduci tyzden si idem dohodnut na chirurgiu termin na druhy zub 😅

rybca
7. jún 2013

Tak dievcata, ja som sa len teraz nahodou, ze som si kukla stranku Matiho skoly, dozvedela, ze Mati ma chodit do skoly az do 19.7., ja by som ho uz 1. nechala doma..🙂 a najlepsie na tom je, ze Laci o tom vedel, len asi nepovazoval za dolezite mi to zdelit..🙂 Si tu obcas pripadam ako z inej planety, vsetko je ine..:(

jarunice
7. jún 2013

@cestovatelkaandrea no užijeme si určitě, právě tyhle poslední dva měsíce jezdíme na výlety každý víkend! 🙂 Minulý týden jsme byli na Terschelingu, krásný ostrov, půjčili jsme si hned kousek od přístavu kola a projeli jsme půlku na pohodu, nikam jsme nechvátali, zastavovali jsme na kafíčka, polívky a pomfritjes nebo jak se to nadává, no supr! vřele doporučuju. Tenhle víkend máme v plánu Amstel park, protože akorát rozkvetla ta japonská zahrada a oleandry, jezdí tam vláček, tak to bude prima a zítra jedeme do Amstru do takovýho zvláštního muzea Electric Lady Landu - kde jsou různý fluorescenční prvky, tak jsem zvědavá a snad stihnem i Rembrant huis, to mi ještě chybí co jsem neviděla z Amsterdamských zajímavostí.

No a na výletík už mi to určitě nevyjde, což jsem i sama zklamaná, ale na poslední chvíli k nám jezdila jedna návštěva z česka za druhou (aby rychle ještě využili ubytování u nás, tak to bylo náročný :( Ale ráda na holandským foru zůstanu, i když budu v Brně, tak pak bych na tu mojí VŠ práci o asimilaci čechoslováků v NL vymyslela nějaký promyšlený dotazníky, tak když pak třeba najdete chvilku na vyplnění, tak budu vděčná. Rozhovor by byl lepší, ale už to nezvládnu :(

No a kdyby jste měla některá zájem, našla jsem jeden inzerát na práci, bohužel pozdě, jinak jsme se ani do česka možná nevraceli... tak se mrkněte, třeba se některé bude hodit http://www.unique.nl/umls/Job-details/2053038/9...

rybca
10. jún 2013

dievcata, chcem sa spytat, o 4 tyzdne nastupujem na matersku, mam si u verlooskundige alebo doktorky pytat nejake potvrdenie do praci, ci na nejaky urad?

ikke
10. jún 2013

damy, netusite, ci tu niekde bezne dostat obliecky s gombikmi alebo aspon patentkami? dlzka 220 cm...
nie som ochotna spavat pod tymi ich inloopstrookmi a tahat zo slovenska sa mi tiez moc nechce 😅 😉

miriamp
10. jún 2013

@ikke netusim, ale ked ja som toho uz mala plne zuby, ponasivala som tam take snurky, a pekne na maslicky to zviazem a je. sice visi kus zbytocnej latky z postele, ale to ma menej rusi ako utekajuci paplon 😒 kedysi davno pradavno ked bol moj priatel v rakusku na lyziarskom, mali tam obliecky na gombiky, tak on aj s ostatnymi chalanmi na izbe nevedel co s tym..... vliezli si dovnutra , pozapinali gombiky a iba hlava zostala vonku.....proste si mysleli, ze sa to tak ma koli tym gombiikom.......ze to je nieco ako spacak...... 😀 😀 😀