Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

miriamp
31. okt 2013

@evikhav81 do ktorej nemocky sa chystas? ja som obidva krat bola v elisabeth, a nadmieru spokojna,
zo svojich veci (plienky, vlozky, uteraky....) som snad nic nepotrebovala, lebo vsetko tam bolo k dispozicii 🙂
najma si zober veci pre babo a teba ako pise michelle22, tu plachtu to veru netusim naco, blbost podla mna

ikke
31. okt 2013

@rybca myslim, ze ano, este za TNT... je v tom az taky velky rozdiel? 😅

a 100% s tebou suhlasim, co sa oblecenia tyka - pred 4 rokmi boli krasne veci pre baby, pre chalanov nic... teraz pekne negycove veci pre malych chalanov, pre dievcatka same minnie mouse, hello kitty a podobne prisernosti 🙄 😝

rybca
31. okt 2013

@ikke tak to si ma potesila, bo uz som si pripadala ako vadna v tych obchodoch...🙂

vever1
31. okt 2013

@evikhav81 ja som rodila 2x v elizabeth a som nadmieru spokojna. okrem pyzama, toaletnych potrieb pre seba a teplych ponoziek a samozrejme tricka na rodenie som nic ine nemusela mat. vlozky dostanes, plienky tiez. len si donesies vybavicku pre malicke. a ja som odisla domov v tych istych veciach ako som aj dosla. 😀

@rybca @ikke HK neznasam ani ja. hlavne ze doma uz mame 3 plysakov 😠 2 velkych a jedneho maleho. toho maleho objavil v h&M sven a musel ho kupit emme, a potom jedneho plysaka kupila mama a druheho odstala emma teraz na narodeniny. a este sme mali tricko s HK ale to tiez sven vyberal 😝 minnie sa mi celkom paci, mame jeden kabatik s nou ale inak nie zeby som na nej bola zavysla 😝 ale v poslednej dobe maju take zlvastne veci aj v heme sa mi prestavaju veci pacit, hnusne farby a horzne kombinacie 😖 teraz radsej chodim nakupovat do joly tam sa mi veci celkom pacia 😀

rybca
31. okt 2013

@vever1 Joly nepoznam, ale minule ma prekvapila Wibra, vzala som tam 2 bodinka a su celkom aj hrube, zdaju sa byt kvalitne, tak uvidime co tam este ukoristim..🙂

vever1
31. okt 2013

@rybca ja vo wibre casto kupujem body lebo su cislovane 62, 68, 74... a nie 62-68 a su take uzsie ako v heme aj ked z hemy tiez body kupujem lebo su kvalitne. ale sven je strasne tenky tak mu z hemy stale siroke boli tak som mu vo wibre kupovala a boli mu akurat. emma ta je zas baculka takze tej zas musim pozerat sirsie veci 😀 a nevola sa ten obchod Joly ale Jola 😀 mame u nas v dedine 😀

ikke
31. okt 2013

ja som v heme posledne ukoristila body z minulej sezony, 4-balenie, take s kvetinkami a panacikom 😀 mala ich aj minulu zimu, len o dve dvojcisla mensie...
ja som momentalne zufala zo "zimnych" topanok, zas budeme musiet ist do nemecka; a pre malu vobec netusim, ona vo vysokych topankach nevie chodit, lenze poltopanky do dazda a snehu asi nie su idelane... 😅

vever1
31. okt 2013

@ikke hema ma body celkom pekne. ale terajsia sezona na zimu no fakt otrasne farby a kombinacie. ale mam stastie ze mam od kamosky veci pre emmu az po 98 takze vela kupovat nemusim. 😀 a topanky ja stale kupujem soesme alebo braqeez. som s nimi velmi spokojna. sice stoja dost ale sven hlavne potrebuje velmi kvalitnu a pevnu obuv a hlavne na snurky a nie na lepky a to je v terajsej dobe problem zohnat. vsade su len lepky. a malej budem musiet tiez uz kupit cizmicky lebo jej prve topanocky jej su uz len tak na mesiac a predsa na zimu potrebuje nieco teplejsie 😉

vever1
31. okt 2013

tieto som mu kupila teraz naposledy http://www.zalando.nl/braqeez-babyschoenen-brui... a dnes sme boli s nim na polrocnej kontrole a doktorka velmi chvalila ze su to velmi kvalitne topanky pre neho 😉 vsak aj nieco stali 😝 a ked pride zima a sneh, tak kupujeme v boerenbonde

vever1
31. okt 2013
vever1
31. okt 2013

@ikke aby si si nemyslela nekupujem cez net musim najskor vyskusat samozrejme xixixi ale si najskor na nete pokukam z mojej znacky aby som mala predstavu. my tu v dedine mame jednu obuv, nema velky vyber ale zatial sme tak vzdy nasli co sme chceli. a aspon usetrim cestu do mesta a nemusim leitat z jednej obuvy do druhej 😀

ikke
1. nov 2013

@vever1 mne sa straaaasne nepacia hentie sneakersove topanky 😅 a na zimu by som chcela, aby to malo aspon trochu hrejive vnutro, takze u nas idu skor elefanten, baren schuhe a teraz rozmyslam (aj z financnych dovodov 😖 ) nad little blue lamb... a ja kupujem aj cez net, ak sa da radsej vopred vyskusam, ale ked sa neda, tak hladam take, kde mozem topanky pripadne (takmer) zadarmo poslat spat 😉

ervenka
1. nov 2013

@evikhav81 koho mas ako verlos.? Gitta & spolocnost? Inak, v Elizanethziek. byva infoavond s premietanim+ pozretim si porodnej izby. Mas kupeny alebo zabezpeceny kraampakket? Lebo tam mas vsetko, co potrebujes. (Kraampakket zostane u vas doma. Nic z toho neberies so sebou do ZK.)Mozno nieco z toho ani nevyuzijes. Ale isto vyuzijes PODSTAVCE pod postel u vas doma. A co sa tyka otazok, ja som si vsetko pisala na papier a potom som citala otazky pred verlos. a ju islo z toho porazit. 😝 😀

ervenka
1. nov 2013

@vever1 zalando? Dufam,ze si na postara s donaskou,alebo na toho Zalandoman pekne zviskla, to sa vraj pri zalando musi- schreuw van geluk. ;)

evikhav81
1. nov 2013

@ervenka ...tiež idem rodiť do St.Elizabeth...inak,včera tu bola pani z Kraamzorg Thebe a všetko mi doonale vysvetlila,bola veľmi milá...ten Kraampakket mi príde okolo siedmeho mesiaca tehotenstva,tak mi hovorila a hej,hovorila aj to,že je tam všetko,čo potrebujem.A pre tie podstavce si musím ísť do Thuiszorgwinkel niekedy okolo 37. týždňa tehu...ja mám verloskundige z Livive,mám to pár metrov od domu... a hej,tiež som si začala písať otázky a budem jej to čítať 🙂 musím sa už rozhýbať,lebo tie dni utekajú,keby ma aspoň tá moja chrbtica netrápila,leebo ma to strašne obmedzuje a kvôli bolestiam veľmi málo chodím a vlastne ani nemám chuť niečo riešiť...

ervenka
1. nov 2013

@evikhav81 oh oh o ooo Ty mas presne tie iste ako ja a @vever1 Tak zelam vela stastia s touto- http://www.livive.nl/Over_Livive/Wie_is_wie/Ken... Ona je otrasna, Ak mi robila sono, rypala mi tou sondou do brucha az som od bolesti mala slzy v ociach. Ale napr. tato http://www.livive.nl/Over_Livive/Wie_is_wie/Ken... boal super. Ona ma mala az do porodu. Jej som povedala,ze ak by mala Gitta sluzbu ak by sa mi nahodou zacal podor sam, jednoznacne jej nedovolim ma vysetrit ani nic podobne... Trochu sa cudovala. ale pochopila. Na Gittu aj moja dalsia kamoska povedala,ze Ijskonijn. Otrasny pristup, nic nepovie, ani sa ta nespyta ako sa mas. Tak aby si nebola prekvapena, a ak sa nieco hlavne s Gittou vyskytne, treba povedat.. JA ta nestrasim, nemysli si, len pripravujem...

evikhav81
1. nov 2013

to myslíš ako už pri pôrode či ako?nemám šajnu ako sa ktorá volá,keď ttam chodím,tak stále je tam nejaká iná...jáááj,viem,že ma nechceš strašiť,ale aj tak som prestrašená....hihi...no,nejak to zvládnem,ja sa spolieham na môjho drahého,že bude so mnou a on by nedovolil,aby mi robili zle 😉

evikhav81
1. nov 2013

inak a neviete mi ešte poradiť,ked b som zohnala nejaký pekný tehu kabátik alebo bundu,však som už jak slon a do ničoho sa nevmestím...pozerala som aj na nete,ale nie som si istá,či by mi to bolo dobré a zas to posielať hore dole,to sa mi tiež nechce...v obchodoch,kde som bola majú len samé čierne a ja nemám rada tmavé farby,chcela by som niečo farebné,najlepšie červené alebo zelené a hlavne krátke,lebo tie nad dlhé nad kolená ma ešte zmenšujú a vyzerám v tom jak "hurka" 😀 som strašne krpatá a ešte ma to zmenšuje....môj drahý zahlásil,že budem teda celú zimu sedieť doma,keď nemám poriadnu bundu,ten mi ale pomohol,fakt 😀

ervenka
1. nov 2013

@evikhav81 Myslis Gitta? Ona je jedna z vrchnosti v Livive. Pred tym s manzelom (tiez podobnej povahy) mali Lente a zlucili sa a teraz si LEvive. Ona je nastastie len verloskun.+ robila sono. Napr. po porode prisla ku nam spisat spravu a poplietla meno mne a aj Danielovi- JA som Elena Nie Eleina. a Daniel nema nad e dve bodky... Ona ma vo zvyku hned pri tej navsteve ta oboznamit s antikou. Anoooo, zena po porode ma hned chut na sex... V ZK som mala veeeeelmi prijemnu PA, aj sme sa nasmiali.
Ja som mala v lete porod, ale napr. moja sestra nosila bundy po mm. Alebo pozri v prenatal, c&a, h&m http://www.hm.com/nl/subdepartment/LADIES?Nr=42... alebo aj v noppies -http://www.noppies.com/en-uk/maternity-detail/j... celkom pekny kabat, az na tu cenu...

evikhav81
1. nov 2013

@ervenka ale ja keďže som mala prvý cisársky rez a aj kvôli chrbtici,tak ak som to dobre pochopila,budem rodiť s gynekológom...chcela by som normálne,ale to je ešte diskutabilné...inak aj môj drahý je Daniel 🙂 a čo sa týka tej antiky,tak ja by som chcela si dať podviazať vaječníky,viac detí už nechceme mať...ale s tým bude asi problém,lebo že som ešte mladá či čo,také niečo mi verloskundiga hovorila....v 36 týždni idem ku gynekológovi,s ním sa mám porozprávať...

ervenka
1. nov 2013

@evikhav81 preco chces podstupit operaciu, ked muzska sterilizacia je jednoduhsia, lahsia a pre poistovnu lacnejsia- teda aj pre teba. Svagor to podstupil a voooooobec z neho nie je druhorady chlap... Co tak sa porozpravat s partnerom?

evikhav81
1. nov 2013

@ervenka inak ten smotanový kabát je fakt krásny,lenže neviem,ako by som v ňom vyzerala....mám krátke nohy a veľké brucho,vyzerám jak pavúk 😀 potrebovala by som niečo krátke,len také po zadok asi...a ti poviem,že keby som niečo také našla,tak by som to okamžite kúpila,aj napriek cene 😉

ervenka
1. nov 2013

@evikhav81 mne sa zda,ze @cestovatelkaandrea bola tiez taka chuda, len brusko bolo...

evikhav81
1. nov 2013

@ervenka tak hej,môj Daniel tiež hovoril,že by to podstúpil,neviem,zdalo sa mi to ľahšie,žeby sa to popri cisárskom hneď urobilo a basta fidli...ale to sú len také moje domienky,ešte nie sme na 100% rozhodnutí...

evikhav81
1. nov 2013

@ervenka 😀 😀 😀 ale teraz si ma pekne pobavila,ja vôbec nie som chudá,asi som toho pavúka zle prirovnala 😀 už mám cez 70kg a len 161cm,tak si predstavuj,aká som chudá 😀 😀 😀 😀

ervenka
2. nov 2013

@evikhav81 ja som pribrala kazdy 3mester 10kg... zacala som pri 75kg/170cm (po Vianociach) a skoncila som na 104- vaha v porodnici...Nemala som priblemy s tlakom, alebo cukrom.. Jednoducho som tak vela pribrala. Takze z mojho pohladu si chuda. ;)

vever1
4. nov 2013

@ikke tak to mas potom veru problem kupit topanky lebo tie sneakersove topanky su na kazdom kroku 😝 😀

vever1
4. nov 2013

@evikhav81 a ty uz jedno dietako mas ze pri prvom cisarskom? my to enjak uslo. skus posriet v h&m cez internet, tam maju celkom pekne veci pre tehule a aj ceny su super 😉

cestovatelkaandrea
4. nov 2013

@ervenka
@evikhav81 tak ja som bola fakt chuda. pri mojej vyske 166cm som mala na konci tehu 66kg. na zaciatku tehu som mala 65kg. po porode som mala kraaasnuch 57kg dva mesiace. a teraz???? 😖 😖 😖 kraaasnych 66 zase. ale namiesto drobceka v bruchu mam sadielko okolo brucha 😀 😀

cestovatelkaandrea
4. nov 2013

@vever1 ja som kupovala krasne uzke bodinka v C&A. fakt dobre, okolo ritule mierne rozsirene na plienku. Damcovi sedeli ako uliate no a Kilco je v nich ako tlacenka 😀