Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@pisturicek ak sa smiem opytat na aku dlhu dobu planujete ist do NL? Tu je povinna skolska dochadzka od 5tich rokov, takze ak tu planujete ostat dlhsie, syn bude musiet chodit do skoly aj tu. Jazyk nie je nikdy problem. Deti sa ho ucia velmi rychlo a dostavaju extra hodiny holandstiny, ak neovladaju rec.

vever1
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea hahaha a vari uz nechces tretie? 😀 Nahodou dievcata su zlate..... ked spia. teda aspon moja hihihi ale ona je cela maminka tak si este uzijem. ja som tiez bola velke sidlo 😀 😝

ervenka
17. nov 2014

@rybca Snivalo sa mi,ze to bude chalan a ze sme nemali meno, tak ditko malo napisane, ze BABY2.
MM vymysla tie ich NL mena stylu Puk, Mat, PAt (A je to! Mam uz obcas doma) Ked povedal,ze MUK, tak mu hovorim, ze Petr Muk? A on,ze nieeee, ze muk je meno. anoooo, A Muk je priezvisko. Treba nieco pekne NORMALNE najst... Ach jo..

vever1
17. nov 2014

@pisturicek tak ako ti uz andrea odpovedala, je tu povinna dochadzka od 5 rokov takze do skoly ho budes musiet zapisat ak sem prides na dlhsiu dobu. A na Sk ma teiz uz povinnnu dochadzku takze ho len tak zobrat do skoly a v druhej krajine ho do ziadnej nezapisat asi nepojde.

vever1
17. nov 2014

@ervenka hahaha tak len pekne vyberajte. <y sme mali pre chlapca meno Mats. Mne sa to meno velmi paci, len som nikdy envedela ako by ho volali nasi na Sk. Ale nakoneic sa to vyriesilo samo lebo to bola baba 😀 😀 😀

ervenka
17. nov 2014

@vever1 MAts skoro ako skratka od MAthias. Inak nr. 31 v NL a 33 v BE. Pri Danielovi to bolo jednoduche- Ani neviem odkial,ze Daniel. A druhe meno, lebo tu skoro vsetci maju- svagrove deti kadze ma 4 mena. 😝 Raz som pozerala, Aircrash investigation a tam davali prave o Hellios a posledny zijuci, kt. o.i. pokusil sa hachranil lietadlo bol Adreas. Takze Daniel Andreas. Az neskor som mm povedala,ze preco Andreas. Raz sme pisali skratky mien a on hovori, ze aha- ved my mame DAVE- ze nooooo jasne, Depeche mode. A nepresvedcim ho ani za svet ze som to neurobila naschval... Ale fakt nie. 😉

cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@vever1 nechcem 🤐 ale nikomu nehovor 😀 🤐 vazne mam toho dost aj s dvoma. musela by som sa nechat veeeeeeeeeeeelmi dlho presviedcat a museli byt padne argumenty pre.... samozrejme ak by motyka strelila tiez je to OK 😖

ervenka
17. nov 2014

Ozaj, prajem prijemne prezitie dnesneho dna- 17.11. podme spolu spievat:

https://www.youtube.com/watch?v=kJucQNdBJo4

alebo totok?

https://www.youtube.com/watch?v=Vurm49XLVIM
cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@ervenka no ja sedim na riti v robote a zarezavam. ziaden sviatok neoslavujem.... 😀 zaspievajte si s dievcencami aj za mna 😝

rybca
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea ja si len spominam, ako som mame pri odchode po Julinkinom narodeni zo srandy povedala "tak o dva roky znovu"..🙂 na, osud je este vacsi vtipkar ako ja..🙂)))
@ervenka tak u nas to bolo uz jednoduche, kedze sme zacali u kralovskeho mena, tak sme uz museli aj ostat..🙂 do toho pravidlo, ze nesmie byt meno ziadneho zijuceho pribuzneho a musi byt zrozumitelne v oboch statoch....🙂

vever1
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea hahaha ja som tiez vzdy chcela 3 ale Emma je tiez za 3 deti takze mi uz tiez staci 😀

ervenka
17. nov 2014

@rybca presne tak- ziadne meno, kt. uz bolo a ziadne somarinky, aby si moja mama ani tu v Nl ludia nezlomili jazyk. Aj ked pravidelne pisu DAniel s bodkami nad e. 😝

ervenka
17. nov 2014

@vever1 ale ved ja uz 3 deti mam- jedno pod srdcom 😀 druhe- Daniel a tretie- mm. 😉

cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@ervenka my sme uz 4 deti doma, lebo ja som tiez niekedy ako take decko. takze sa potom stara o mna starsi brat 😀

ervenka
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea ooooooooh yeah- Big Brother is watching! 😎

ikke
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea vidim to u teba na dvojicky pred styridsiatkou 😀

cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@ikke si mi dala a manzela si uplne pochovala 😀

rybca
17. nov 2014

@ikke
@cestovatelkaandrea tiez ma to napadlo..🙂))

ikke
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea a preco nie, ved ste este mladiiiii 😉
ale zas nejako velmi sa bat nemusis, vestenie mi malo kedy vychadza 😅

cestovatelkaandrea
17. nov 2014

@ikke predstava, ze kojim dvojicky, prebalujem dvojicky, uspavam dvojicky, chodim von s dvojickami ma proste desi. a manzela tym duplom. s jednym mam dost. a ked by vrieskali obe deti naraz, tak ja neviem..... ako dlho by som to v klude vydrzala. no az tak mlada nie som, coskoro 33 a manzel o dva mesiace 39. no neviem si predstavit ze by sa stal otcom ked by mal tak cca 45-46 rokov. to uz si zasluzi oddych a nie stres 😀

pisturicek
17. nov 2014

@cestovatelkaandrea maximalne na 3 roky

ervenka
17. nov 2014

@pisturicek to je dost dlha doba, aby si dala dieta normalne do skoly. @leonii ona sa ako posledna z nasej skupiny pristahovala do NL- spytaj sa jej. Inak, od 1.1.2015 sa vselico meni, aj co sa tyka skoly.

ervenka
17. nov 2014

Tak damy, echo dopadlo dobre, som presne 20tt, a ditko vyzera na 20tt+4d. Tvrdohlave po mame, otcalo sa, ked nemalo zakyvalo, chytilo sa za hlavu... Cele echo trvalo 45min od 17,00. Velky drobec zaspal o 17,15. A spi aj teraz, som zvedava, ako dlho mu to vydrzi. 😉

cestovatelkaandrea
18. nov 2014

@pisturicek tak potom bude musiet chodit do holandskej skoly alebo do medzinarodnej, kde sa uci po anglicky. 3 roky je dost dlha doba aby vas urady nechali len tak. takze treba v okoli kde budete byvat, popozerat skoly, urobit prieskum, nakontaktovat skoly a urobit si terminy a potom uvidite do ktorej by ste ho dali.

cestovatelkaandrea
18. nov 2014

@ervenka tak ze velky drobec takto zaspal? 😀 A spal celu noc potom alebo v noci uradoval?
a super, ze vsetko na echu dopadlo dobre. Aj ste videli co to bude?

ervenka
18. nov 2014

@cestovatelkaandrea no drobec spal do polnoci a potom krical,ze plaaaaaaaaaaaaas- tak sa vycikal a mm zatial radioaktivne zapol dvd A je to! u nas v spalni. 😖 Tak do 1,30 pozeral drobec a je to a velkac spal. Potom som to vypla- plac- ale za 10 min. sme spali vsetci. Samozrejme,ze rano bol problem vsetkych zobudit.
Dr. bola sikovna, vsetko popozerala, aj ukazala a okomentovala, teda okrem tych partii. Takze nevideli sme. Ale uvidime v aprili... 😉

palinkova87
18. nov 2014

@ervenka gratulacia k babu🙂)))

ervenka
18. nov 2014

@palinkova87 dakujem

cestovatelkaandrea
18. nov 2014

@palinkova87 a ty ako tehula? ako sa dari? viete co cakate tentokrat?

palinkova87
18. nov 2014

@ervenka ako kocka v kolkom si ty tyzdni???

@cestovatelkaandrea aahoj...ja dobre budeme mat dalsiu kocku🙂)) bude sa volat Lucy