Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

vever1
26. nov 2014

@rybca no to by som ani ja nechcela pratat.
Mne sneh chyba ale tiez len cez sviatky. Ked uz musim chodit do prace autom a cesty su "super" ocistene tak to veru nie je nic moc:-/

ikke
26. nov 2014

@vever1 z arnhemu do viedne s prestupom vo frankfurte, vlakom ICE za 10h. uz sme takto isli pred 2 rokmi a dalo sa to 🙂 aj ked teraz mame o jedno sidlo viac... od nas k nasim to mame takto od dveri k dveram nejakych 13h, lietadlom asi 9h.

vever1
26. nov 2014

@ikke no to mate super. My musime az do stredu sk cestovat. Takze u nas je to komplikovanejsie :-/ my asi pojdeme na etapy a prespime po ceste. Vobec sa na tu cestu netesim. V lete to bola katastrofa :-/

cestovatelkaandrea
27. nov 2014

@ikke tak to je super spoj. to by som aj ja brala, len s Kilcom je to este narocne vo vlaku. Oplati sa to cenovo oproti lietadlu?

cestovatelkaandrea
27. nov 2014

@vever1 ja odmietam v zime cestovat az na SR autom. Stacilo mi to psycho par rokov dozadu a uz to zazit nechcem. Nocne snehove burky, ini prasteni soferi, ktori okolo nas lietali, lebo mali letne pneumatiky a brutal zapchy v nemecku, ked zacalo snezit... des radsej iba ak je sucho a nie je sneh ale to nikdy nevies v zime 😒

ikke
27. nov 2014

@cestovatelkaandrea oplati, lebo v lietadle platis plnu cenu uz u deti od 2 rokov, vo vlaku minimalne do 5-6 rokov neplatis skoro nic. samozrejme, treba aj vediet, kedy a kde kupit listky 😉
my mame na aute iba volake univerzal alebo dokonca len letne gumy, takze aj z tohot dovodu sa nam to (zatial) neoplati 😉

cestovatelkaandrea
27. nov 2014

@ikke no to hej ale ja som asi mesiac a pol dozadu videla od wizu letenky za dvacku na osobu, tak som chcela vediet, ci to bolo este lacnejsie. ta letenka bola na 18dec a prilet za tu cenu 4jan. takze sa mi to lubilo. len my sme sa rozhodli tento rok neletet nikam a oslavit vianoce tu v NL a potom hura na hory.

vever1
27. nov 2014

@cestovatelkaandrea my v noci nepojdeme. Uz nie. Stacilo mi v lete. Taku cestu uz zazit nechcem :-/
No najlepsie je letiet. Len potom si odkazana na rodinu lebo nemas auto. My mozeme letiet do viedne alebo do budapesti. Z tade nas niekto musi vyzdvihnut. A pozicat si auto na 2t veru nemienim.

@ikke no to je super. A kupujete listky cez net ci na stanici.

cestovatelkaandrea
27. nov 2014

@vever1 u nas by problem s autom ani nebol, to sa da pozicat od svokrovcov keby bolo treba ale samozrejme my to moc nechceme. takze v lete chodime autom a potom mozeme chodit kam sa nam len zachce.
Cestovanie v noci ani ja nemam rada. U mna je to hotovy stres. Decka revu kazdu hodinu, manzela musim kontrolovat aby nezaspal a sama sa musim snazit nezaspat a ostat kludne ked decka revu uz po desiaty krat. Neee uz nikdy viac. Pekne cez den ak su zapchy neznesitelne, tak zastavujeme. Radsej vyrazim skoro rano vzdy okolo stvrtej a potom je este sanca ze drobci spia aspon tri - styri hodiny bez revu.
Ja rozmyslam o lete na SR, keby sme isli v maji na tyzden. To by sme ostali len s nasimi a nelietali by sme kade tade. Takze by sa to dalo aj bez auta.

ikke
27. nov 2014

@cestovatelkaandrea my by sme 18. dec. nemohli ist, mlady sice este posledny krat nie je skolopovinny, no mm ma pred vianocami vzdy vela roboty. ale ano, za dvacku na osobu jednym smerom by to asi bolo lacnejsie nez vlakom (cize 20x4x2 plus batozina!... plus cesta do eindhovenu a z brna)

@vever1 listky na ICE vlak boli zatial vzdy najlacnejsie cez rakuske oebb, kupovane cez net

cestovatelkaandrea
28. nov 2014

@ikke kuknem listky toho vlaku. predsa len do vlaku naberes viac ako do lietadla 😀
my sme toho 18 aj mohli ist, Damiana by uvolnili zo skoly ale nakoniec sme si povedali, ze ostaneme tu doma. No inak ta batozia v lietadle tichy uzas. listok 20 euri, batozina 15 euri 😀 cesta busom stoji okolo 6-8 euri, lebo casto kupijem listok mamine ked ku nam lieta. a parkovne za auto v Eindhovene nie je zanedbatelna suma 😀

ervenka
28. nov 2014

Pre vsetky vlakove cestovatelky- pozrite si toto: http://kassa.vara.nl/tv/afspeelpagina/fragment/...

leonii
28. nov 2014

@ervenka No ja som si pomohla síce prekladačom,lebo video mi aj tak nejde spustit,ale ide o to že ak si nekúpim jeden lístok z Utrechtu do Viedne,ale kúpim dva teda si ich rozdelím tak môžem ušetriť? Nechystáme sa ísť teraz na sk ale švagriná žije pri BA a rada by došla v lete k nám. Tak jej to potom ušetrí €. 😀 😀 😀 😀 😀

makromolekula
28. nov 2014

Babenky poradte mi, prosiim zijem na Sk ale chcela by som vozit babo na bicykli a vy Holandania to mate premakane. nebojim sa investovat ak bike nebude tazky a bezpecny. odporucte prosim nakladny bike. dakujeeem

ervenka
28. nov 2014

@leonii presne tak, da sa pekne usetrit.
@makromolekula nebojis sa,ze ti taky mamabike na SVK ukradnu? ponuka, cena zalezi aj od toho aky vysoky musi byt bike. https://www.google.nl/search?q=mamafiets&client...

ikke
28. nov 2014

@makromolekula ak pod nakladny bicykel myslis typ johny loco alebo babboe, tak s tym sa da jazdit naozaj iba po uplnej rovine. bicykel samotny ma cez 40kg, plus naklad.

zakladny a najjednoduchsi trik na kupovanie listkov na vlak je - kupovat ho cez oebb.at co najskor ako sa zacnu predavat - teda od 90 dni pred odchodom. o nieco drahsie byvaju cez bahn.de a uplne najdrahsie su cez ns.nl (alebo teda hispeed). a kupovat rozdelene listky az tak moc neodporucam, pretoze ak prvy vlak bude meskat a druhy nestihnes, ten druhy listok ti automaticky prepadne. ak to mas ale na jednom listku, dopravca garantuje, ze stihnes pripoj a ak nie, mozes ist bez dalsieho poplatku dalsim spojom. ak uz kupovat rozdelene listky, treba si nechat dostatocnu rezervu aj na pripadne meskanie vlaku 😉

ervenka
29. nov 2014

Ktora ste to riesili web obchod justfab.? Aj o tom bola relacia Kassa

@ikke my sme zatial na Vianoce len letecky+ brat auto Vie-ZA, takze vlakom cez eu, v tom som len teoretik.. Ale zaujal ma ten rozdiel v cenach. 😉

leonii
29. nov 2014

@ervenka Ahojky ja som riešila ten Justfab,ale sa mi to aj na moje prekvapenie podarilo. O čom bola tá relácia?

leonii
29. nov 2014

@ervenka Vďaka, pozrela som si to. Mne chvala bohu zrušili členstvo potom čo som im napísala meil. Takže mám pokoj, ale teraz si dávam pozor odkiaľ objednávam 😀 😀 No učíme sa na vlastných chybách 😒

leonii
1. dec 2014

Tak som dnes vymenila jesennú výzdobu za vianočnú. Ešte tak nejakú banku aby som nakúpila všetky tie krásne vianočné veci čo predávajú 😀 😀 Tento rok poslužia aj staré zásoby,ale na budúci rok sa poriadne vyšantím
(nevravte to mm,lebo ma doma zamkne) Normálne sa začínam tešiť na naše prvé vianoce v NL. 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
2. dec 2014

@leonii aj my sme vymenila prestieranie na jedalenskom stole za vianocne + adventny veniec. a pomaly dozdobime vsetko. len so stromcekom este neviem kedy presne. Damco by chcel hned po sintovi ale tak neviem. mozno nakoniec ho urobime tento vikend aby bol doma klud.

cestovatelkaandrea
2. dec 2014

som dlho rozmyslala, ze co upecem kolegom na moje narodeniny. povodne som chcela tortu doniest po vikende, ze cez vikend bude cas a budem zdobit ale nakoniec som sa rozhodla, ze to urobim cisto prakticky a dojdem s tortou uz v piatok a urobim tortu cierneho petra. deckam som uz takeho maleho raz piekla, tak teraz upecem len iny rozmer a mam pokoj. co sa tam budem cickat s ruzickami a ja neviem cim. aj tak to zozeru za minutu a moja 3-4 hodinova robota je fuc. takto budu mat aspon sintu odo mna 😀

leonii
2. dec 2014

@cestovatelkaandrea joj tak stromček sa u nás zdobí a štedrý deň do obedu a to decka z mm a ja sa zašívam v kuchyni nech si to chlapec užije 😀 😀 No mňam taku tortičku by som si dala 😀 Treba zabaliť a poslať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
2. dec 2014

@cestovatelkaandrea stromcek my zdobime az 24. podla slovenskej tradicie, ale ostatne idem zdobit po Mikulasi

cestovatelkaandrea
2. dec 2014

@leonii @rybca no keby sa to u nas tak dalo so stromcekom. Damco pride domov zo skoly a pisti, ze vsetci jeho spoluziaci maju uz stromcek doma a my nic... toto mame teraz so sintom, ze ci si moze kazdy vecer dat topanocku s mrkvou a vykresom do okna, nech mu sinta donesie sladkosti alebo maly darcek (podotykam, ze on kazdy den prosi o i-pad). hotova som z neho... 😠 ked som mu dala do topanky cokoladku a ine sladkosti tak prisiel do spalne rano za mnou cely nestastny, ze asi neposlucha ked tam ten malicky darcek i-pad nebol. 😠 😠 😠 😠 potom odfotim, ze ako vyzerala vo velkom vydani ta torta. 😀 😀 😀 zabalena by ku vam prisla uz iba ako taka rozmlatena placka.

ervenka
2. dec 2014

@cestovatelkaandrea ak pekne poprosis, tak Post Piet donesie osobne v povodnom stave.

rybca
2. dec 2014

@cestovatelkaandrea aj Mato bol nahnevany, ze pani ucitelka povedala, ze uz ma byt cizma na okne, tak musi, ale som mu povedala, ze tak sa to robi v Holandsku, ale my Slovaci mame iny zvyk. A uz mu aj chcete kupit ten i-pad?

leonii
2. dec 2014

@cestovatelkaandrea No tak s do tej rozmlátenej placky by som priliala rumu a boli by guličky ( ale bolo by jej škoda) No aj Adamkovi, vravel kamarát, že má dať večer do okna ovocie a ráno tam nájde sladkosť a on to chcel hneď praktikovať 😀 Ale som mu vravela,že mi sme slováci tak k nám príde slovensky Mikuláš tak ako má a dá im do čižiem. No moji sú už starší,ale stále veria,aj na Miluláša aj na Ježiška teda stredný a mladá určite a najstarší sa asi bojí spýtať,lebo na nom vidím že už asi neverí ale nechce kaziť radosť súrodencom 😀 😀 Minuleho roku sa ma pýta starší,že či to nosím sladkosi ja. A ja že keby to malo byť na mne tak nič nedostanú a to bol taký argument že až. Kamoška ma skoro vtedy kavou opľula 😀 😀 Ale stále lepšie takéto otázky,ako tie že, ako sa rodia deti,alebo ako minule,že čo všetko sa dá vyrobiť z ľudského tela 😕 😕 😕 Neviem kde na to chodí 😀

ervenka
2. dec 2014

@leonii do ktorej triedy chodi ten zvedavec? Lebo deti maju predmet nieco ako "starostlivost o telo" a tam je napr. menstruacny cyklus a tak... Ziaaaaaaadne prasaciny 😉. Videla som knihu, su tam normalne opisane veci. Aj o kostiach sa ucia, zlomeniny a tak. Mozno od tial tie otazky. 🙂