Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

leonii
26. jan 2015

@ervenka to fakt? Idem kuk 😀 😀

vever1
26. jan 2015

@ikke viem ze si to tu uz raz pisala. Je tu nejaka muka v tych speci obchodoch ako boeren bond, ktora sa podoba na hrubu?
@rybca @cestovatelkaandrea baby vy aku muku pouzivate na piskotu? Ja hrubu ale mi dojde. Som si hlupa zabudla kupit. A nevyjde mi na torty co idem teraz robit :-/

palinkova87
26. jan 2015

@vever1 ja pouzivam hladku

overocean
26. jan 2015

🙂

ikke
26. jan 2015

@vever1 ja tiez hladku, teda obycajnu "tarwebloem". na piskotu mozes ale pouzit aj zelfrijzend bakmeel, ta je trosku smerom k polohrubej a ma v sebe uz aj kypriaci prasok. alebo este si mozes namiesat tarwebloem s trochou griesmeel, ale tam sa mi stalo, ze bolo citit akoby zrnka z tej krupicovej muky.

leonii
27. jan 2015

Na včerajšej prehliadne u zubárky dr. volala pozrieť sa sestričku mladej do úst,lebo že má stoličky čo rastú v 6-tich rokoch. Že to ešte nevidela. Tak teraz vyzerá na 5r. zuby na 6r. už len ten rozumček a bude herečka 😀 😀 😀 😀

rybca
27. jan 2015

@vever1 jatu uz s praskom, alebo normalnu hladku holandsku

vever1
27. jan 2015

@leonii no ja mam kamosku na sk ktorej synovy uz vypadli predne jednotky a uz aj nove sa tlacia a stolicky mu tiez vysli a to tiez len teraz vo februari ide oslavit 5 rokov. 😀

vever1
27. jan 2015

@rybca @ikke @palinkova87 baby a nie je potom ta piskota taka tuha? lebo ja pouzivam prave hrubu kvoli tomu ze ke potom velmi nadychnuta.tak asi potom pouzijem polohrubu ked vy pouzivate hladku. a ky recept mate na piskotu ked sa smiem opytat?

vever1
27. jan 2015

joj ta hrubica az zle mi prislo ked som si to precitala 😕

cestovatelkaandrea
27. jan 2015

@vever1 na piskotu zasadne hladku muku. a inak cesto mam velmi nadychane. ono zalezi aj ako tu piskotu miesas a robis cely postup.

cestovatelkaandrea
27. jan 2015

@vever1 recept:
vymiesas dohladka 4 zltka + 200g cukru praskoveho. miesas na pomalych otackach na mixery (1 stupen). potom pridam 50ml oleja zamiesam mixerom na 1 stupni, potom 100ml teplej vody a zamiesam uz iba varechou. potom pridam do toho preosiatych 200g hladkej muky spolu s 1 kypriacim praskom. zlahka premiesavam varechou. potom si zo 4 bielok vyslaham sneh + stipka soli a velmi jemno primiesavam sneh do celej masy. nesmies to miesat rychlo a silovo. musi to byt velmi jemne premiesavanie snehu spolu s cestom. potom sup na vymasteny a vymuceny pekac a pecem piskotu. a vzdy je riadne nadychana a hladucka 😉

rybca
27. jan 2015

@vever1 ja robim podla jednej vychytenej tortarky z SVK (Alenky), kolko vajec, tolko lyzic cukru a tolko lyzic muky, vymiesas vajcia (cele) s cukrom, poriadne dlho do penista az farba zbledne a naberie objem a potom do toho jemne primiesam muku, vzdy krasne vyhukne, formu nemazem, nevysypavam, len naspodok davam papier, peciem pri 150 stupnoch, niekedy aj hodinu, podla objemu

rybca
27. jan 2015

@leonii ahoj, uz mas tu kefu? ked nie, skus sa pozriet aj na toto https://www.kruidvat.nl/ei-anti-klit-borstel/p/... a https://www.kruidvat.nl/grote-anti-klit-borstel... , tu to sice nemaju, ale videla som to v kamennom kruidvate..🙂 vyzera to byt ako to co hladas, len nie ta znacka..🙂

leonii
27. jan 2015

@rybca Ahojky nie nemám vo štvrtok idem do mesta tak sa pôjdem pozrieť či ju majú ak nie tak objednám cez net. A nie som si istá či som u teba raz nevidela že vyrábaš bižutériu? Hľadám totiž originálny darček tak zisťujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
27. jan 2015

@leonii ano, ak mas FB najdi si K Creative s ciernym leziacim K v logu. Je tam album K dispozicii, hned, ak sa ti tam nic nepaci, tak mi len napis aku mas predstavu a dohodneme sa na niecom..🙂 Ak na FB nie si, tak kukni na kcreative.nl, ale nemam tam posledne veci, napriklad (vid. foto). Ani jedno z toho nie je k dispozicii, to len pre inspiraciu na vyber..🙂

leonii
27. jan 2015

@rybca som na fb pošlem ti aj žiadosť o priateľstvo ja mam totiž nejaku predstavu tak potom by sme si o tom popísali 😀

ikke
27. jan 2015

@vever1 ja mam taky eintopf recept na piskotu od mojej tety ze:
6 bielkov vyslahas, pridas postupne 25 dkg jemneho krystalovy cukor, potom prislahas postupne 3-4 lyzice vriacej vody, potom po jednom 6 zltok a nakoniec necely prasok do peciva. potom vypnes slahac a rucne zapracujes muku (original miesana hladka s hrubou, teda vo vysledku polohruba, ale ja to bezne robim z tunajsej obyc.). peciem tak na 160 st.

ikke
27. jan 2015

ehm...muky 21dkg, keby to niekto chcel skusat 😅

cestovatelkaandrea
28. jan 2015

@ikke zaujimavy recept, skusim aj taku raz urobit ale z mensej davky. len 6 vajec sa mi zda akosi dost. ja na to iste mnozstvo pouzivam len styri. ale mozem skusit co to bude ked to bude 😉

vever1
28. jan 2015

hihihi a mozem si vybrat 😀
Moj recept je - z 5 bielkov vyslahat sneh. pridat 15dkg praskoveho cukru a dobre vymiesat. potom zaslahat po jednom zltky. Postupne pridavat 4 lyzice teplej vodt a 5 lyzic oleja. . nakoniec pridat 20dkg hrubej muky a polovicu prasku do peciva. ja tiez vytieram len spodok maslom a posypem mukou, potom to dam piect na 180° cca na 45 minut => toto pouzivam na plech a ked chcem robit kruhovu tortu tak dam iba 4 vajcia a menej muky

vever1
28. jan 2015

@rybca a ty nepouzivas ani olej a ani vodu?

ikke
28. jan 2015

tak zo 6 vajec mas tortu na 3 vrstvy (cize 2x prekrojenu), ak chces iba 1x prekrajovat, das 4 vajcia atd. 😉

rybca
28. jan 2015

@vever1 nie a takto krasne mi vyhukne a drzi tvar, je jemny, vobec nie suchy..🙂 na tej druhej foto, som neodhadla pocet vajec..🙂 stacilo o jedno menej..🙂

cestovatelkaandrea
30. jan 2015

@ikke to mam aj z tej mojej, ale cez vikend jednu upeciem, lebo mam doma 3 marodov, tak ich trocha rozveselim 😀

leonii
2. feb 2015

Baby dievčatiek,kde kupujete legínky pre bambuľky okrem HM-ka,lebo posledné dve várky legín mali po vypratí také dieročky.Asi boli preležané či ako sa to povie, tak chcem skúsiť iný obchod a radšej overený 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A kupuje niektorá z Bonprixu? Ako sedia veľkosti? A nie len detské?

ervenka
2. feb 2015

@leonii HEMA. Dnes som pozerala, a mali aj hrubsie.... Skoda,ze nemame babu, ale chalana,hned by som kupila.
Co sa tyka bonprixu- velkosti sedia- ale trosicku zelezi aj od strihu- a ked nie, nikdy nebol problem s vratenim.. ;)

leonii
2. feb 2015

@ervenka Pozriem tu Hemu asi som odtiaľ ešte nič nekupovala. Ono ani nevieš aka som ja rada že Melka je baba,lebo ona nie je s tých chudších a tie slinky čo dnes všade pradávaju ona nezapne. 😒 Chalani zas boli vždy vižli takže u nich problém nebol 🙂 Zato teraz už puberta nabehuje a hádam nebudú chcieť nosiť tie gate zo sedom po kolená bo ma picne 😖

ervenka
2. feb 2015

@leonii ak by nieco take hrozilo, tak im kludne mozes povedat, ze "moda nizkeho sedla, resp. ked vidno spodare" prisla z US vaznic, kde si tak vazni naznacovali- odhalenymi spodarami, ktory chce sex...
To len tak mimochodom. Urologovia musia mat tiez radost z takych gati.. bleeeeeeech...
Velicenstvo ja jdu blejt..

ikke
2. feb 2015

@leonii leginy neviem, ci som uz niekde kupovala, zatial sme vzdy zdedili tuto po kamoske takuuu kopu 😀 vlastne ano - kupovala som z HM a boli v pohode, teraz ma mala take hrubsie zimne a tie su fakt super. a v tych zdedenych boli z hema a aj zo zeeman, zeemanovske ale kupuj radsej o cislo vacsie 😉