Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
15. nov 2011

@erique12 tak to je super, posledny den v praci 😉

miriamp
15. nov 2011

@cestovatelkaandrea no super ada, tak to uz mas pol vodicaku 🙂

jarunice
15. nov 2011

@erique12 jé, tak to si užij poslední den 🙂 já si ho užila moc. Nic moc jsem nedělala, akorát jsem ráno koupila krabici chlebíčků a dort a pak to v kancelářích všichni pochvalovali, takže poslední den moc pracovní nebyl 😉

jarunice
15. nov 2011

@cestovatelkaandrea blahopřeju! nejhorší je za tebou, tak ted už to půjde samo 😎 jinak ta úspěšnost dost děsná..

zajaciq
16. nov 2011

@cestovatelkaandrea hehe tak to ta obdivujem, ze vies "ritkou" zaparkovat... ja, ked su za sebou auta (popri ceste), tak mam velky velky problem... tu nastastie stale soferujem len s priatelom a on ma naviguje, obcas vytoci volant, v podstate teoriu ako tak chapem, ale v hlave to este nemam uplne skompletizovane.. neviem kedy kolko vytocit/ vyrovnat/ 😖 na Slovensku som nesoferovala takmer vobec, len letne mesiace.. a to uz mam 8 rokov vodicak. Hrozneee. ale dokopy mam par stovak km len nasoferovanych. Moja prva poriadna cesta bola pred tyzdnom, ked sme sa vratili z Dunkerque z ferry a isla som od 21.20 do 01.20 az do Rijswijku po dialniciach ! aj 140km/h haha no priatel daval na mna pozor, hlavne zo zaciatku. Najtazsie je zaradit sa na novu dialnicu , uf 😅
Zelam vela zdaru, zeny su dobre vodicky, pretoze su opatrne, len sa nesmia bat !
@erique12 mozeme niekedy vyjst na vas trh , ked uz si "bez prace" :P, min.sobotu sme tam nakupili cerstve ryby a ovocie za bezkonkurencne ceny ;) izbicku uz mate zariadenu ?? 😵

zajaciq
16. nov 2011

inac, my ideme na sviatky doma, saq normalka.. obaja sme Slovaci, tak co by sme tu robili 😀 tesim sa uz na priatelov, na kosicke vianocne trhy, na vianocne kolace ( zacala som protestne behat kazdy den, pripravujem telo na kaloricku zataz :D )
podla http://www.sintinrijswijk.nl/ u nas je Santa 19.11. 🙂 cize v sobotu hehe 😎 😎 😎

erique12
16. nov 2011

@jarunice
ahooj, no zda sa, ze ja tiez nebudem mat toho co na robote dnes🙂 uz vcera som len prekecala cely den, kolegyna,co prebera moju agendu uz aj prebrala, vsetko robi, ze relaxuj uz, ja to spravim 😀

@zajaciq
no jasne ze mozeme 🙂 inak markt je v delfte vo stvrtok a v sobotu.. a supeer vianocne trhy na slovensku tak to mi veru chyba, uz som to nezazila roky rokuce :(
ale toho roku budu zase o nieco ine vynimocne vianoce 🙂
a izbicku sa uz pripravuje, min.piatok sme sa len prestahovali, je stale co robit, vybalovat, upratovat, dokoncovat, idem poobjednavat posledne vecicky, pripravit tasku do nemocky, ale co myslis, v pohode, ked uz vecicky poperiem teraz, nie? malo by to byt tak za 6 tyzdnov, ale moze uz aj za 4 🙂 nech sme uz traja na vianoce 🙂

cestovatelkaandrea
16. nov 2011

@zajaciq ja sama tiez nechapem, preco mi ide dozadu lepsie parkovat ako dopredu. dopredu mam ten odhad akosi naprt. inak skusala som jazdit po parkovisku s nasim autom a samozrejme zo zaciatku mi zdochol motor asi tri krat. benzin a dizel je fakt rozdiel. este ze skusku robim na aute, na ktorom jazdim vsetky hodiny, lebo inak by ma asi vykotilo.

tie sviatky doma ti aj trocha zavidim. hlavne tu vianocnu atmosferu. tu v NL to moc nie je, iba ak pretekanie sa v tom, kto je zvonku viac vysvieteny 😀 ale tak my planujeme ist na vianocne trhy do Nemecka, tak aspon cosi.

cestovatelkaandrea
16. nov 2011

@miriamp Mirka hovoris ako moj manzel, ze uz mam vodicak na poli, tak mozem jazdit po poli 😀 😀

cestovatelkaandrea
16. nov 2011

@jarunice pre mna je praveze teoria prechadzka ruzovym sadom, to horsie este len prichadza 😀 ale tak ja to zvladnem

jarunice
17. nov 2011

@cestovatelkaandrea aha 🙂 no, nejdůležitější je spojka a umění spojkovat a pak brzda 😀 , pořád připravená noha na spojce a nepouštět jí při brždění, a pak taky lepší nikam nespěchat, všichni totiž počkají! (než aby jim někdo případně nabořil auto) to ostatní je jen dril a to snad berou všichni na zřetel u zkoušek..držim pěsti! 😉

zajaciq
17. nov 2011

@erique12 jasne, ze uz mozes vsetko oprat. ja som to uz mala v januari pripravene, potom sa uz len dokupovali dalsie vecicky 🙂

baby, co byvate v Amsterdame, mate tam Decathlon, vsak? V sobotu sa chystame, kedze priatel je velky sportovec a maju tam super veci, ja rozmyslam,ze si tam kupim termo pradlo a budem to nosit pod oblecenie. Ved tu je uz 0 stupnov... my uz nosime veru ciapku sal rukavice a fusak (bugaboo bee ho ma taky tenky ) . 😝

a uz tyzden mame nespresso, tak nic ine nerobim, len si robim kavicky 😅 hlavne, ze tie kapsule su z hlinika, to ma teda poriadne stve 🙄

cestovatelkaandrea
17. nov 2011

@jarunice dik, za rady. ja uz na to tiez pomaly prichadzam. skoda len ze mi to instruktor sam nehovori od seba. niekedy mam pocit, ze ma chce stale drzat na horsej urovni soferovania aby som si po tych 20 hodinach este dokupila dalsich 10 😝 esteze manzel soferuje dlho a bez nehody, tak vie poradit 😀

miriamp
17. nov 2011

@zajaciq no, uz byva rano riadna kosa 😖 my budeme zas celu zimu v nasej dedine na obdiv, (teda uz sme)lebo nase deti nosia capicu. napr. v pondelok som sa trochu zasmiala, v maleho triede v psz zo 16 deti mal iba on ciapku a jedno dievca ktoreho mama je ukrajinka. a takto to vidim celu zimu.......ale nech, hlavne nam bude teplo teplucko 🙂

@jarunice @cestovatelkaandrea a ostatne ne/vodicky ja doslova neznasam preradovat.....a najhorsie je, ze niekedy ani neviem na kolkatke prave som 😠 , ze sa musim pozriet na paku. pride mi to proste strata casu.....
moj ideal je automaticka prevodovka. niekedy mam pozicane svokrovych auto, a to je panecku pohoda, ani motor nikdy neskape........

erique12
17. nov 2011

@zajaciq

zajtra dam prat prvu varku, kupila som nejaky ekologicky vyrobok v natuurwinkel ze bezchmikalii...

apropo: dnes prvy den na materskej, mali sme kontrolu u verlokundige, ze mam vyssi tlak...
potom sme v meste videli jednu zensku s malym deckom, no mohlo to mat par mesiacov a bolo BEZ ciapky v sportiaku... ty vole, ja sama som mala capicu ... to dieta malo len par vlaskov na hlave :( chuda

zajaciq
18. nov 2011

@erique12 juuuj to boli krasne casy, ja som prala malej v Lovele, vsetko vonalo tak jablckovo... mikro veci, same 50-56 tky 🙂 😵 zaaavidim 😎 tiez by som rada prejst na eko prasok, mame ecowashball ale tak nic mi to nevypralo, som celkom sklamana 😕 😔 a na tie zakydane veci proste len persil aj to nie vsetko vyperie, ale keby som mohla, tak hned vsetky pracie aj cistiacie prasky vymenim za eko a veru do roka to tak aj urobim , davam si zavazok ! 🙂

ten tlak vyssi moze byt preeklampsia ci ako alebo len mierne? pojdes na kontrolu ci je trvale zvyseny?

my mame dnes skory budicek.. aj kvoli tomu, ze dnes idem na lycee francais osobne podat kandidaturu na jedno miesto ze 15h/week , to by teda bolo, keby mi to vyslo, od januara.. na 30 minut od prace job po francuzsky vo francuzskej komunite, ach jaj 😀

cestovatelkaandrea
18. nov 2011

@miriamp aj ja by som potrebovala take aledo dizel, ten sa mi preraduje lahsie ako benzin 😀

cestovatelkaandrea
18. nov 2011

@erique12 si zvykaj. tu ani babatka po narodeneni nenosia capice. na nas v dedine pozeraju ako na pomatenych, ked vidia drobca s capicou alebo siltovkou.

erique12
18. nov 2011

@zajaciq
noo tak som oprala tie plienky, ale ty kokso oni su nejake zlte... to je hruza..

vever1
20. nov 2011

@zajaciq no preklamsiu by mala keby mala aj bielkoviny v moci. ja som to mala tak viem 😉
@erique12 zyseny tlak na knci tehu je normlany. tak hlavne oddychuj 😉 a co za plienky mas ?
no k tym ciapkam, tu nastastie vela deti nosi ciapky ale teraz este malokedy vidis. 😝 no a ja som raz videla babatko bola poriadna zima a oni s nim len tak na rukach a malo len tenucke ponozky 😖 a vsetci nabliekany v zimnych kabatoch, rukavice ciapky, elbo v ten den bola fakt kosa a to male 😒

zajaciq
20. nov 2011

@erique12 no a ved to nie je nejaky bambus? moje bambusove stvorce Kiko napr su tiez takej smotanovej farby, to nie je biele 🙂 a mne sa zda, ze co si mi vtedy ukazovala, ze to nebolo cisto biela latka, ci nie>

erique12
20. nov 2011

@vever1
tak na posl.kontrole mi dala na pasik nacikat a ze som tam mala bielkovinu, tak mi dala kontrolu o tyzden aj s poharikom, ale ze nech naplnim az ked trochu viacej odtecie....

erique12
20. nov 2011

@zajaciq

ale sranda je, ze tam boli tie flaky, vyprala som to este raz a zmizli. par plienok som potom prala v druhej varke a tie boli uplne biele...
nie su to ale kupene plienky, ale su to frote uteraky, ja som kupovala len vrchne nohavicky 🙂

vever1
20. nov 2011

@erique12 no a aky vysoky tlak si mala? Ja som prisla v 38tt na kontrolu a zistili mi preklamsiu tak ma poslali do nemky na kontrolu a uzi si ma tam nechali a na druhy den sa maly narodil:_)

erique12
20. nov 2011

120/88... pred tym som mala 140/80 al ze ten spodny je dolezitejsi...

no 38tt je pohoda, len ja mam este chvilu cas..od toho 37tt sa povazuje za normalny porod v termine

vever1
20. nov 2011

@erique12 to je v pohode, ja som mala ten spodny 110 😉

cestovatelkaandrea
21. nov 2011

@erique12 tak ja som mala konstantne cele tehotenstvo tlak 110/60, ak my to vybehlo na 115/65 tak to bol rekord. ale tiez si myslim, ze ho nemas az taky vysoky.

ikke
21. nov 2011

baby,niektora z vas tu pisala, ze ma nejaky "navod" na ucenie deti na WC? kto to pisal? je to pdf alebo mi to mozte poslat do IP? vdakaaaaa 😉

vever1
21. nov 2011

@ikke bola to zajaciq a mne to poslala do mailu. je to word dokument 😉 posli mi do IP mailovu adreus ti to preposlem 😉

zajaciq
21. nov 2011

@ikke idete na to? vela trpezlivosti 😉 my sme vcera boli v Delfte na oslave, malu tam kazdy obdivoval, ze je bez plienok a cika na velky zachod 😀 uz nemavame ani mokre gatky 😵 daj vediet potom, ze ako sa vam dari .