Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

cestovatelkaandrea
13. dec 2011

@palinkova87 tak sa s riaditelkou o tom porozpravaj. nam to ponukli automaticky a pri prehliadke skoly sme videli ako sa jedna ucitelka prave venuje chlapcovi z Afganistanu a drti ho holandstinu

cestovatelkaandrea
13. dec 2011

tak som dorobila pre kolegu tortu na zajtra, mozete kuknut 🙂

miriamp
14. dec 2011

@palinkova87 urcite sa na to popytataj. a odkedy tam ma akoze prestupit?
nam dnes prislo rozhodnutie z gemeente o vve - extra dva dni psz, kde sa mu o trosku viac budu venovat ako ostatnym detom. dost ma ale stve, ze som si to sama musela vytelefonovat. dozvedela som sa o tom na jednom fore, ked som trochu guglila nieco o logopedii, ze deti ktore este nechodia do skoly a chodia na logopediu, naju na to narok. aj v psz to vedeli ze sme s tym zacali, aj cb, aj tam kde nas testovali, no toto nam nikto nespomenul. 😠 😠 😠

cestovatelkaandrea
15. dec 2011

@miriamp Mirka tu to tak asi je, ked nemusia nepovedia. Ako sa inak pripravujete doma na vianoce? Mate aj nejake plany co budete robit pocas sviatkov?

vever1
15. dec 2011

@cestovatelkaandrea super torta 😀
@miriamp no zial tu je to vsetko tak ze si sama musis vsetko vybehat a pozistovat 😖
inac u nas tiez nie je problem so skolkou. tu sa venuju kazdemu dietatku podla toho ako to potrebuje. Ale mozno aj preto ze to je dost mala skolka. 😉

cestovatelkaandrea
15. dec 2011

@vever1 dik, este ma na tento vikend caka dino lesik a hadam ma dost do vianoce 😀 😀 😀

miriamp
17. dec 2011

@cestovatelkaandrea jaj, ada, ked my to nejak nemusime s mojim...... akurat stromcek urobim pre deti, darceky uz dostali od mikulasa. v prvy alebo druhy sviatok svokrovcom na (povinnu) veceru, kazda aj so svagrinou nieco pripravime a nejako to prezijeme 🙂 ...... min. rok tu boli nasi, tak mamka urobila paradne slov. menu, zohnala som kaprov, napiekla kolacikov, tento rok som nejako leniva a aj casu mam malo. no mozno v tyzdni este nieco stihnem. zato grilazky sme uz zjedli 😀 , nedalo sa im odolat 😉 😉
bola tu mamka s babkou a mi urobili, aj mi narozbijali a namleli orechov. keby tak chcelo aspon trosku snehu pre radost napadnut, minuly rok som uz nestihla nikde sanky zohnat ked odrazu tolko snehu napadlo, no teraz som si dala zalezat ,uz v lete na jednom blsaku som nasla sanky za par drobnych. tak snad bude na com ich pouzit 😎
a vy, chystate vianoce na slov. sposob? aj nejaky vyletik v kratkom case?

rybca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybca
19. dec 2011

Tak mi bolo oznamene, ze som firma a zmazali mi prispevok. Tak skusim len takto, ze som zriadila na mojej stranke album sperkov a inych veci na predaj. Tak ak este nemate pre seba darceky, tak tam nakuknite..🙂 vasa hobystka K Creativka..🙂

cestovatelkaandrea
20. dec 2011

@miriamp no vsak to budete mat aj tak pekne 😉 my budeme mat akurat slovensku veceru 24-teho na holandsky sposob 😀 😀 😀 25-teho chceme ist kuknut na vecernu ZOO s priatelmi. no a potom ten dalsi tyzden sme doma az do 2.1. takze sa budu konat vyletiky do okolia, aj do Nemecka na jeden den, ked sme pred vianocami uz nestihli. ale hlavne si chceme s drobcom oddychnut, lebo posledne dva mesiace boli dost hekticke.

rybca
20. dec 2011

Moje dva nove prirastky...🙂

palinkova87
21. dec 2011

baby tu sa dá kupit salco???

ikke
21. dec 2011

@palinkova87 ano, aj ked osobne som neskusala, ale v supermarkete (minimalne v AH) v policke pri azijskych specialitach, vedla kokosoveho mlieka, byva aj sladke kondenzovane mlieko Friesche Vlag Volle melk gecondenseerd

cestovatelkaandrea
21. dec 2011

@ikke joooj, dakujem. a mozem robit vajecny konak na novy rok 😀 😀

ikke
21. dec 2011

@cestovatelkaandrea len to samozrejme najprv ochutnaj, nez to zalejes rumom 😀 vravim, len usudzujem podla toho, co je napisane na obale, v zivote som to nemala, aj salco som naposledy chutnala niekedy pred 20 a viac rokmi... 😅

palinkova87
21. dec 2011

@ikke ďakujem pojdem hned zajtra kúpit🙂 tiež chcem robit vaječný konak a aj šuhajdy🙂)) :P 😀

rybca
21. dec 2011

@ikke
@cestovatelkaandrea
@palinkova87 ja tuto plechovku pouzivam uz 2. rok, chuti presne ako nase Salco, robila som z neho grilazku, vajcak a aj karamelovy krem..🙂

miriamp
21. dec 2011

potvrdzujem 😉 , mam hol. salco odskusane, takze hor sa baby do prace 🙂

cestovatelkaandrea
22. dec 2011

@ikke 😉

cestovatelkaandrea
22. dec 2011

@rybca dik Kati, inak ako pokracujes s vypekanim na vinanoce? U nas to ide akosi pomaly a neviem ci sa ku vsetkemu dokopem. Akosi mi prestava chutit sladke 😝 😝 😝

rybca
22. dec 2011

@cestovatelkaandrea no mam napecene 7 druhov sladkeho a 2 druhy slaneho, len do tej Marina rolady sa mi nejak nechce...🙂)) a co ma este viac udivuje, ze ani nekradnem z uz napeceneho...🙂))) este si v piatok narobime zemiakove vyrobky (salat, lokse a knedle) a ostatne uz bude polahoda....🙂)))))

helulela
22. dec 2011

Ahoj, omlouvám se za narušení vaší diskuze. Mohla byste nám některá přispět svými zkušenostmi do tématu https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-... ? Díky moc 🙂

cestovatelkaandrea
22. dec 2011

@rybca Kati ty si iny kuchar. Mne sa tolko nedalo 😀 Najhorsie je, ze mne sa to nechce piest, ked viem ze z toho ani jest nebudem 😖 ale snad sa dnes vecer a zajtra prekonam. Aj ja rozmyslam, ze si salat urobim popredu 😉 aj nad kapustnicou som zacala premyslat, ale neviem, mozno ostanem pri sampinovej polievke.

rybca
22. dec 2011

@cestovatelkaandrea no my to v piatok robime preto, ze v sobotu poobede este robim a Lacko ide este kupovat darcek pre mna...🙂 tak sa nechcem v sobotu nahanat a vsetko naraz robit a peciem uz od novembra, preto toho mam tolko..🙂 polievka bude sosovicova nakyslo, kapustnicu budeme mat na silvestra..🙂

cestovatelkaandrea
23. dec 2011

@rybca fuu tak to mate dost zanepraznene. ja dnes koncim o stvrtej a neuvidia ma v kancli az do druheho januara. cely tyzden spim, jem a hram sa s Damianom a chodime na vyletiky vsetci spolu.

cestovatelkaandrea
23. dec 2011

inak baby vsetkym vam prajem prijemne a pozehnane prezitie vianocnych sviatkov. k tomu este aj stastny vstup do roku 2012, nech sa vsetkym splni to co si praju 😉

miriamp
24. dec 2011

stastne a vesele 🙂

@ikke proficiat 🙂

palinkova87
26. dec 2011

@rybca chodíme do nemecka tak tam som našla.. 🙂

vever1
26. dec 2011

@ikke jeeeeeeej dakto je tu tehotny 😀 😀 😀 gratulujem 😀

ikke
26. dec 2011

@miriamp
@vever1
dakujem 🙂