Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

eli77
autor
13. dec 2007

Naozaj sa nikto nenajde z Holandska? ☹ ☹

ikke
13. mar 2008

mamiciek a nemamiciek z holandska tu nie je vela, tu je napr. jedna:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
a tu druha: ikke 😀

ekira
13. mar 2008

tak aj ja sa pridavam 🙂 noord brabant

eli77
autor
13. mar 2008

Ahojky babulky
...my sme sa chceli prestahovat do holandska...konkretne do Barneveldu...milujeme to tam. Ale bohuzial sa nam to zatial nepodarilo...mame uz tri deticky z ktorych su dve skolopovinne a bolo by to hoooodne komplikovane, alebo mozno ani nie len sa toho obaja bojime...jednoducho sa nevieme volajak odhodlat...tak zatial len tisko zavidim takym ako vy. Je uzasne nadherna krajina...nam s muzom sa tam hrozne paci. Baby pochvalte sa ake je tam zit? A ako ste sa dostali von?

ikke
13. mar 2008

gelderland... 😅
ako ste prezili fujavice? nerozfukalo vam pradlo po susenych zahradkach? 😀

ikke
13. mar 2008

a zije sa tu dobre, len horaliek a kofoly je tu nedostatok 😀 [fuj, zas sa opakujem...]

ekira
13. mar 2008

IKKE 😀 😀 kofolu ani tak nemusim,ale tie horalky a kakaove rezy zjem aj za tony 😀 😀 mali by sme vymysliet nejaky obchodik 😝
no ta fujavica nam spravila paradny neporiadok smeti som zbierala po celej zahrade 😕 a pradlo=he ja mam od vcera pokazenu pracku,pradlo mam stale v nej 😕

alcapalca
13. mar 2008

ahojte, ze som vas nasla..........
aj my sme zili konkr. v Amsterdame, ale teraz ked som otehotnela, nejako som dostala strach a radsej som sa vratila domov, neviem ale zdravotnictvo je o niecom inom tu a v NL
ale chyba mi velmi Holandsko, uz sme si mysleli ze tam zostaneme navzdy, no stalo sa co sme teda vobec necakali 😉

alcapalca
25. mar 2008

tak co maminky z NL nejako ste stichli

zandvliet
14. apr 2008

Halo tu mamicka z Holandska,teda este nie celkom cakam to az za dva tyzdne.Som Slovenka zijem tu uz rok zo svojim holandskym priatelom cakame nase prve babo.Som z Utrechtu konkretne mesta Nieuwegein ak su nablizku nejake ine mamicky ozvite sa mi prosim.Dakujem Jarka

aksuram
16. apr 2008

Ahojte mamicky ... tak sa pridavam aj ja ... zijeme v Holandsku uz cca 1,5 roka- konkretne severne od Alkmaaru 🙂

alcapalca
16. apr 2008

aksuram, ak sa mozem spytat partnera mas domorodca alebo slovaka?

evus
16. apr 2008

ahojte,prepacte ze sa vam tu takto vtrepem,ale chcela by som sa nieco opytat.Manzel sa vcera vratil z Holandska a kedze som tuzila po tamojsich tulipanoch,tak mi doniesol odtial plno cibuliek,lenze my byvame v bytovke a strasne by som ich chcela mat v byte,myslite si,zeby som ich mohla v pohode vysadit do kvetinacna aj teraz?

aksuram
16. apr 2008

alcapalca- manzela mam slovaka ;o) a ty?

Evus- podla mozes skusit- hlavne ak su to take vzrastom mensie odrody ;o)

alcapalca
17. apr 2008

dobre ranko
aksuram aj moj je slovak, mi sme byvali v Amsterdame, ale ked som otehotnela s cim som teda neratala, vratili sme sa domov
ale planujem vratit sa, mozno ked bude mat malicky pol roka a ak bude vsetko ok
dvojicky by isli do skoly a ja by som musela byt s malym doma,
ty si doma so syncekom? ako to vlastne vy riesite? pretoze si myslim ze my co sme cisto slovenske rodiny to tam mame ovela tazsie ako slovenky s holandskym partnerom

aksuram
17. apr 2008

Dobre ranko,
ano, ja som doma s Miskom, aj ked od januara som zacala trosicku pracovat- uz som to dost blbo niesla, ze som cele dni doma, max som sa stretla s par ludmi - to je tym ako si pisala, ze cisto SK rodiny to maju ovela tazsie- nemame tu ziadnu rodinu, ale len par znamych ... co je niekedy dost malo 😉
Ja som tu vlastne so vsetkym max spokojna, len my chybaju blizky ludia a obcas stalejsie pocasie 😀
Manzel prisiel do Nl pred 2 rokmi a ja som dosla za nim o pol roka, a vlastne este cca rok tu urcite budeme- co bude potom to sa este uvidi podla toho aku a kde ziska manzel pracu... vy ste tu ako dlho boli?

evus
17. apr 2008

aksuram dakujem,zasadim len zopar cibuliek a ostatne si necham na buducu jar...(ufff a este tak vediet,aka je to odroda 😅 ,ked pises,ak su vzrastom mensie)

alcapalca
17. apr 2008

evus-my sme nosili tulipanove cibulky ale len mame ona si ich sadila do zahradky vonku, cize nemam potuchy ako je to v byte, a nanich bol stale aj obrazok ako by mali vyzerat ked vyrastu, aj ked ich treba sadit do zeme

aksuram-moj muz odisiel za pracou do NL ked mali dvojicky 1 rok, my sme za nim isli 1x v oktobri 2006, odvtedy som z nimi lietala hore dole, stale tak na mesiac a domov
potom v maji minuly rok sme tu na SK uz prenajali byt, a odisla som za nim aj s detmi, boli sme vkuse polroka, cize koncom novembra sme sa vratili, kedze v septembri som otehotnela, ale bolo tam fajn, aj ked mensie pohodlie ako doma, aj s peniazmi inak sme vsetko preratavali v obchode co si mozme dovolit a co nie, ale aj napriek tomu ovela ovela lepsie ako na Sk
deticky boli tam vkuse zdrave,na kazdom kroku krasne parky, perfektne detske ihriska, mala som aj pracu, hoci nie kazdy den, lebo decka sa mi vtedy nepodarilo dat do skolky kedze boli v takom veku 3 roky, a tam to uz ani skolka a este nie skola, ale aj tak som si odrobila upratovanim jedno poobedie a mala 100 v kapse 🙂

aksuram
17. apr 2008

alcapalca - preto si ste sli domov ked si otehotnela? si sa bala tunajsej zdravotnej starostlivosti? 😉
alebo to bolo prilis narocne s dvojickami sama a v dalekom svete?
Ja by som velmi chcela cim skor druhe babo- prave preto aby som ho rodila opat tu- ja som tu s lekarmi max spokojna a o nemocnici kde sa narodil Misko ani nehovorim- proste uuuuuzasne.

evus- nemas zac 😉

alcapalca
22. apr 2008

aksuram, prvy dovod bol ten ze nemala som tam zdravotne poistenie, my sme tam de facto boli nacierno, inak sa nedalo. a po druhe preto ze som chcela ist za svojou lekarkou ktoru poznam, a bala som sa ci cakam jedno babo alebo ci tam nahodou zas nie su dve

ikke
23. apr 2008

evus
tulipany do kvetinaca v pohode mozu ist, tu to tak predavaju na trhoch na zaciatku jari (tak februar-marec)
bezne sa tulipany sadia na jesen (do zahrady)
inak ked ich zasadis, mali by byt par tyzdnov na chladnom tmavom mieste (na tulipany pisu tak 4-6 tyzdnov, na hyacinty 8), aj ked ta tma vraj nie je nevyhnutna. co neviem, ako sa ti teraz s tym chladnym miestom (vraj nie viac ako 10-12 stupnov) podari... no ale skusit mozes... 😅

aksuram
20. máj 2008

Minuly tyzden sme sa vratili z navstevy na SK- tak som zas prepasla hlavnu tulipanovu sezonu 😒 ... mozno nabuduce

alcapalca
20. máj 2008

aksuram ja som kazdy rok prepasla den kralovnej
ako bolo doma?

aksuram
21. máj 2008

Ahoj,
soma bolo fajn, aj ked dost stresovito- mali sme toho strasne vela naplanovane, az som musela par veci vypustit. Hovorila som si, ze uz takyto "natresk" nabuduce nebude a uz teraz vidim, ze ked pojdeme v lete domov bude to podobne 😅
A co sa presne deje ked je den kralovnej?

aksuram
26. máj 2008

Ahojte,
tak tu mame zas "krasne" holandske pocasie- na toto si asi nikdy nezvyknem- veterno s dazdom 😖

Zandvliet- tak ako? uz asi je drobec na svete? Je to dievcatko alebo chlapcek?

elly
1. jún 2008

Zdravim devcata,

ani jsem nevedela, ze je tu Holandsko... 😨

Tak ja se pridavam..ziju v NL uz 8 let, pobliz Rotterdamu. Mam 9 mesicniho chlapecka.. 😵

ikke
10. jún 2008

tak ako? uz oranzoviete? 😅

elly
11. jún 2008

Ikke my ne.. 😀 ale zapas byl super...jsem zvedava na patek 😉 a Vy?

ekira
11. jún 2008

hallo 🙂 ako sa mavate?u nas zostavaju prirodzene farby 😀 oranzova sa nekona hihi ale zapas to bol dobry ....

elly
11. jún 2008

Ekira a Ikke jak jste dlouho v NL? Libi se vam tu?