Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

lasenka
3. sep 2007

andrejka, idem do prace, pekny dnik 🙂

andrea.m
3. sep 2007

ahoj aj tebe pekný 😅

zgurkaa
3. sep 2007

mimakro, ano je to ona. Nasa Simonka je 112cm vysoka, vazi 18 kg a nohu ma 28-29. Tiez som jej dnes do skolky dala suknicku co nosila pred prazdninami a bola jej o kus mensia. 😀 A aj tricka z dlhymi rukavmi vyrastla.
Lasenka, viem kde je Snina, ale nikdy som tam nebola. Ja som so zajacikmi suhlasila ale sliepky som razne odmietla. Svokra ich ma, kade chodia tade seru. 😒 Simonka a muzik ma chcu este presvedcit na kozu. Haha, to sa im asi nepodari. 😀 🙂

andrea.m
3. sep 2007

zgurkaa ale kozie mlieko je zdravé a pri vašej alergii...neviem neviem

mimakro
3. sep 2007

Tak to je teda baba. Susedova vnučka je o osem mesiacov mladšia od Ondreja, je o čosi nižšia, ale váži iba 12 kíl(Ondrej má 16,5-17), no nohu má od neho o číslo väčšiu. On asi pôjde v tatkových šľapajách. Ten vždy patril k nižšej polovičke triedy a teraz je ako stožiar. Čo sa hydiny a iných hospodárskych zvierat týka, tak to mňa nikto na nič nenahovorí. V tomto som typické dievča z mesta. Síce krava by sa zišla, máme nenormálne vysokú spotrebu mlieka.

zgurkaa
4. sep 2007

Andy, ja som chvilu aj rozmyslala o tej koze, prave kvoli ten nasej alergii, ale ona teraz uz ked moze mlieko, vela nevypije, uz si odvykla. Tak naco? 😀 . Mimakro nasa vazila cely minuly rok 16,3 kg, jak sme sa vo februari prestahovali do rod. domu pribrala cca 2 kg. Trocha jej to kolise, od 17,5-18 kg. Asi jej ten dedinsky vzduch prospieva. 😉 😵

andrea.m
4. sep 2007

zgurkaa dedinký vzduch väčšine detí prospieva.tami mi tak od polky augusta absolútne prestávala jesť a piť mlieko a ked sme šli na dedinu tak sa rozjedla že nestíham variť 😀

zgurkaa
4. sep 2007

No to teda prospieva. Dnes ked som prisla do skolky akurat mali olovrant, vsetko zjedla. Prisli sme k mojej babke, to bolo asi 10 minut nato a zjedla 2 palacinky. Doma si este dala slepaciu polievku a polku banana. Tak som ju postavila na vahu a ma 18,7 kg aj so satami. Hroza 😀 Vsak nas vyje 😀 🙂

andrea.m
4. sep 2007

my ideme o 2 týžne na poradňu po 2 mesiacoch...som zvedava na tú váhu...dnes zjedla na obed kašu(zemiak,mrkva,por)a zapila to 150 ml UM o dve hodiny zjedla porciu krupice z 250 ml mlieka a o hodinu dračika.stale ked vidí že niekto je musí aj ona 😒

lasenka
4. sep 2007

andrea - bud rada, ze tak papa, aj moj maly stale papal, ked niekoho videl prezuvat... raz aj v restuaracii si pytal od jednej tety trosku ryze 😀
mojej sestry mala nechce papat takmer vobec, prezije cele dni na polievke a na caji 😒

mimakro
5. sep 2007

Nám sa ozvalo Nemecko, včera boli v legolande. Ondrej mal z toho obrovský zážitok, lebo podľa neho boli v legu 🙂 . Aj naša Hanka by furt len pa-pa-pa mňam-mňam. Veď má 10 kíl a také telo asi potrebuje. 😀 Dnes ráno sfúkla striedku z krajca chleba, nestačila si dávať do pusy.

zgurkaa
5. sep 2007

No nasa Simonka, dnes zase ked prisla zo skolky jedla. Pritom tam o 15.00 zjedla cely krajec chleba, doma o 16.15 zbastila 4 palacinky a o pol hodiny nato, ked ma videla jest rozok, vypytala si aj ona. Aj ho zjedla a este si prosila papriku, len tak samotnu. 😖 No o Miske sa neda povedat, ze je papajko. Ta tomu velmi neda. 😒 Mimakro Ondrejko bol v legolande? No bude mat zazitok. 🙂

andrea.m
5. sep 2007

u nás je nejedák filipko 😉

andrea.m
6. sep 2007

halóóó maminky 4 ročných detí? kde ste?

zgurkaa
6. sep 2007

Ja som tu. 🙂

mimakro
7. sep 2007

Už som aj videla fotky. Neverila som, čo všetko sa dá z lega postaviť. Dúfam, že nebude chcieť aj doma také stavať, museli by sme nafúknuť dom.

zgurkaa
9. sep 2007

mimakro a kedy zacinate so skolkou? V pondelok? 🙂

andrea.m
17. sep 2007

tak tu voaľajako tichúčko 🙂

mimakro
18. sep 2007

Akosi nestíham. Už týždeň sme škôlkari. V pondelok plakal, že prečo som po neho prišla, on nechce ísť domov, však tu má aj pyžamo a chce tu spať. V piatok boli zase náreky, prečo sa nechodí do škôlky aj v sobotu. Kolektív sú dobrý, väčši deti obliekajú menšie, žiadni bitkári tam nie sú. Cez obed aj spáva, učiteľka mi tvrdila, že zje všetko a poslúcha. Zatiaľ to ide dobre, snáď nenastane nejaký obrat.

zgurkaa
18. sep 2007

No nasa sa tiez po prvom tyzdni skolky pytala, preco nemoze ist aj v sobotu. 😨 Mala nakupenych trojo novych siloniek a este ich nestihla vsetky v skolke predviest 😀

mimakro
18. sep 2007

Jáj. Baby.

lasenka
18. sep 2007

ahojte 😉
davate svojim detickam rano pri vstupe do triedy (myslim v skolke) nejake sladkosti? lebo ja nie. No mame tam asi 4 mamicky, ktore daju svojim detom rozne cukriky a cokoladky, len aby deti neplakali..., a samozrejme ostatne deti sa lakomia, co sa nam ostatnym mamickam nepaci. Rano Matusko vypije pohar mlieka a ranajky ma az v skolke, a vobec sa mi nepaci, ze sa pred tymi ranajkami nacpe nejakymi cukrikami alebo neviem cim. Ucitelky uz viac-krat upozornovali tie mamicky, nech detom nic rano nedavaju, ze ine deti sa len prizeraju, chudatka 😒 , no mamicky to maju v pazi 😔

zgurkaa
19. sep 2007

Ahoj lasenka. Ja nedavam a u nas ani ine mamicky. Nasa ranajkuje jogurt o 6.20 hod a potom ma az desiatu nieco po 9.00. 🙂 No ani mne by sa nepacilo, keby sa mi dieta napchavalo sladkostami hned zrana. 😢

lasenka
19. sep 2007

zgurkaa - ahoj 😉
presne tak, deti, ktore maju tie sladkosti, sa ani nechcu podelit a je kvoli tomu aj zbytocny plac ☹

mimakro
24. sep 2007

U nás sa nič také nedeje. Iba keď má niektoré dieťa sviatok, ale myslím, že sladkosti potom rozdeľujú učiteľky. Aby to nebolo pred jedlom. Ondrej raňajkuje obilninové cereálie s mliekom. Obedy mu nechutia. Neviem, ako varia vo vašich škôlkach, ale v tej našej otrasne. Minulý týždeň mali z piatich jedál tri vypražené (čevabčiči, osúchy! a dolky), raz guláš s cestovinou a raz kuracie mäso. Na desiatu a olovrant vždy býva chlieb, žiadne mliečne jedlá nedostávajú. Ja doma vyprážam veľmi málo, aj to iba pre manžela a nám robím niečo iné. Ani zapražené polievky u nás veľmi nejdú, skôr vývary. Všade sa píše o zdravej strave, ale to sú asi iba pekné reči. Najľahšie je vyhovoriť sa na nedostatok financií.

lasenka
6. okt 2007

ahojte 🙂 piste, aby sme nezapadli prachom 😀
chcela by som sa vas opytat, ci sa so svojimi ratolestami uz aj nieco ucite pisat, citat, kreslit a podobne. Na zaciatku skolskeho roka som prisla pre maleho do skolky a vsimla som si jeho vykres, na ktorom kreslil akoze mna, teda mamicku. Ta postava bola samzrejme taka, ako ju vedel nakreslit. Ked sme prisli domov, kazdy den sme skusali kreslit tu postavu na papier a keby ste videli to dielo teraz, tak spadli by ste na zadok, aka je to zmena. Naucili sme sa pisat uz aj nejake pismena abecedy... ako ste na tom vy? prehanam to alebo naopak uz zaostavam? 😎

zgurkaa
16. okt 2007

Ahoj lasenka, ja neviem kreslit, tak sa s malou radsej neucim 😀 . Mala sa sama iniciativne naucila napisat SIMI. A este A a 3 vie. Ale ked mala dva roky bavila ju anglina, odvtedy vie odpovedat na dve vety, Ako sa volas a ako sa mas a par podstat. mien, teraz ju skor bavi hrat sa na skolu. Ja ju velmi nechcem ucit pismenka, pocula som ze potom sa v skole nudia, alebo ze ked sa naucia tlacene, tazsie sa im uci pisane pismo. 🙂

andrea.m
17. okt 2007

filipko chodí v škôlke na anglinu a ine ho neučím nič.pozná veľkú tlačenú abecedu písať nevie ani čítať a kreslí úmerne svojmu veku.

mimakro
18. okt 2007

Ondrej sa naučil číslo od 0 do 10. Sám z ovládača a kalkulačky. Niečo vie aj spočítať, ale my sme ho to neučili a ani s tým neplánujeme začať. V jeho veku sú podstatné iné znalosti a zručnosti. Kreslenie mu celkom ide. Doma nekreslíme. Ja to nestíham. Angličtinu majú, ale predškoláci. Z telky sa naučil po česky. Púšťali sme mu rozprávku Cars v angličtine, ale neviem, či sa na neho niečo nalepilo. Po slovensky ju vie takmer naspamäť. Teraz je chorý ☹

zgurkaa
25. okt 2007

Baby posluchaju vase deticky? Nasa uz tri mesiace vyvadza, dokonca sa hadze o zem. To robila naposledy, ked mala rok a pol. Nepomaha nic. Dokonca minule si v obchodaku lahla na zem, ze je unavena, no skoro ma slahlo..... 😖 Inak je velmi sikovna a ked chce poslucha na jednotku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre