Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

andrea.m
9. feb 2008

neviem čo ti na to povedať,lebo Filipko je na 99% pravák,ľavu ruku nepoužíva skoro vôbec.čo na to psychologička?alebo učiteľky v škôlke?

revayova
9. feb 2008

ahojte.moja mala27. jula 4 roky. chcem sa spytat, ako ste na tom s pisanim pismen a ratanim. mate niekedy pocit, ze vase dieta nevie pochopit banalnu vec.
ja v poslednej dobe casto

dididi30
23. feb 2008

ahojte, mam dcerku, ma 4 roky, narodena v nitre🙂 su tu nejake z nitry? 😀

jaduska
25. feb 2008

pre revayova:
No naša bude mať čochvíľa 5 rokov a vie rátať do 10 a pozná pár písmen, hlavne také, ktoré sa týkajú rodiny M ako mama, T ako tati, B ako babka, D ako dedko a tak podobne. Učila sa ich asi od dvoch rokov pomocou penových puziel pri hre. Napísať vie svoje meno, aj keď S píše zrkadlovo, vie napísať mama,ale nejak ju do písania netlačím, veď sa to bude učiť v škole. Ukážem jej písmenka, iba keď sa sama opýta, že to chce vedieť.
Ten pocit, že nevie pochopiť banálnu vec nemám, neviem, čo máš konkrétne na mysli, pre teba to môže byť banálne, pre iného nie, každé dieťa je iné 😉

revayova
29. feb 2008

jaduska- nasa pozna pismena , pocita do 20 ale cisla moc nepozna.Nevie sa ani podpisat a neviem , ci to vyzaduju na zapise. Dost ma to trapi, ale je dost pohodlna a ked jej nieco nejde, tak to ju za nic nepresvedcis aby sa to ucila.A ta banalna vec je , ze jej vysvetlujem pojmy nad, pod, pred, za , vedla a vobec to nevie pouzit.a aj ked sa jej spytam co je pod stromom ,tak hladi na mna a mna ide uchytit.pouzivas tieto pojmy??.Vie ich mala ??

dididi30
1. mar 2008

ahojte, tak mi mame nasu dcerku v anglicku a ta uz chodi do skoly..uz ja rozprava po anglicky lepsie ako ja..pocitat vie do sto po anglicky aj celu abecedu, to je asi tou skolou 😀

jaduska
1. mar 2008

Revay - tie slová, čo spomínaš naša ovláda. A vieš ako sa ich naučila? Máme na také CD - volá sa Detský kútik, sú tam rôzne úlohy, pesničky, rozprávky, maľovánky. Myslím, že v Detskom kútiku č.2 boli presne tieto úlohy - bol tam obrázok napr.z dvora. Hlas jej hovoril, že kačička je pod stromom, tak mala kliknúť pod strom. Potom napr.prasiatko je vedľa plota atď. Za správnu odpoveď dostala usmievavé slniečko, za nesprávnu zamračené. Spočiatku jej to nešlo, ale potom už mastila jednu úlohu za druhou.
Treba skúšať kadejaké finty, učiť ju tak, aby to ani nevedela, len tak medzi rečou. Stále jej tie slovné spojenia opakovať, napr. nepovieš podaj mi lyžičku, ale podaj mi lyžičku, ktorá je vedľa pohára a pod. Naša sa chce učiť, kupujem jej knihy s úlohami pre predškolákov, aj keď predškoláčka bude až na budúci rok. každé dieťa je iné, každé má iné tempo učenia, určite je šikovná v niečom inom 😉 Len ju nenúť, aby sa jej to celkom nesprotivilo. Neboj, raz to určite pochopí.

Dididi - malé deti sa cudzí jazyk naučia skôr ako my dospeláci a keď už vie počítať do 100,tak to je teda šikulka

mimakro
2. mar 2008

Čaute. Dlho som tu nebola. To učíte detičky písmená? My neučíme nič. Ondrejko sa naučil sám rátať do desať a neskôr aj do dvadsať a tie čísla aj pozná. Dvojciferné číslice prečíta, napr. 56, 100 a viac nevie. Snažila som sa mu to ozrejmiť, čo sú desiatky a čo jednotky, ale nechápe to. Nechcem ho veľmi motať, v škole sa to určite naučí. Nemyslím, že by bol o ničo ukrátený. Vysvetľujeme iba to, na čo sa sám opýta. Pozná iba niektoré samohlásky-A, O, I. Nemyslím, že by mu to vo veku 4 rokov na niečo bolo. Skôr sa sústredíme na iné veci. Kreslenie, strihanie, modelovanie. Veľmi rád hrá pexeso, minule skoro obohral manžela 😀 . Ten detský kútik máme aj my doma. Č. 1. Prešiel na ňom farby a tie číslice a hry s tým spojené-vymaľovánky a pexeso.

lasenka
4. mar 2008

ahojte 😉
k tomu Detskemu kutiku - kde to zozeniem?

jaduska
5. mar 2008

Ja by som ten Detský kútik tiež rada niekde zohnala, my sme ho iba dostali

mimakro
7. mar 2008

Ja neviem, tiež sme ho dostali. Popýtam sa manžela, možno sa to ako pak dá poslať cez net. On sa takýmto veciam rozumie viac ako ja.

dididi30
16. mar 2008

jaduska, no vie ale po slovenky az do sto nie...problem na m robia jedine basnicky tie sa nechce ucit, to ju nebavi. zopar vie,ale niektore vedia viac, ale mne to nevadi..a ty mas dve dievcatka? ako to zvladas? mna to caka, som zvedava...

melory
17. mar 2008

mojmu sa vobec nechce ucit pocitat, niekdey zacne a od 5 po svojom, ja ho nehavam...

jaduska
19. mar 2008

No, dididi mám 2 slečny, zvládame to niekedy lepšie,niekedy horšie, ale väčšinou v pohode. Naša Sandra sestričku veľmi chcela, lebo nechcela byť sama, dokonca by chcela ďalšiu 😀 Prvé týždne boli trošku stresové, kým si zvykla, že už nemôžem promptne reagovať na jej požiadavky, aj sme si spolu párkrát poplakali, lebo mi bolo ľúto raz jednej,raz druhej, že nestíham obsluhovať obe naraz. Ale veľa som jej vysvetľovala, že aj keď ona bola bábo, tak som sa jej musela toľko venovať a nakoniec to bolo v pohode.Prišla a keď videla,že dojčím, tak sama mi povedala, mami, keď dokojíš tak mi prídeš dať hračku z police a tak. Netvrdím,že je to úplne ideálne,ale s trpezlivosťou a pokojom sa dá zvládnuť 😉

Melory, tiež si myslím, že ich netreba až tak veľa učiť. S našou Sandrou chodí do škôlky chlapec,ktorý ovláda komplet abecedu, bol minule u nás, tak čítal titulky na rozprávke, aj ceny v obchode mi čítal - trojciferné čísla normálne povedal sto päťdesiat deväť. Rozprával mi o tom, že dinosauri žili v treťohorách a tak. Niekedy ma dokonca svojimi vedomosťami zašil. Je síce narodený v okt.2002, ale do školy pôjde tak ako naša, čiže o rok a pol, som zvedavá, čo bude ešte robiť rok v škôlke a potom v prvej triede. Sa tam bude total nudiť 😒

melory
26. mar 2008

ved to, naco je potom skola. deti sa maju do 5 rokov hrat a nie ucit. nas tiez vie co ho zaujima, vie rozoznat opicu...{gorila, simpaz, ...} ale co sa tyka skoly 😖 kasel na to, fakt to nema vyznam. asi len taky, ze aby som sa pochvalila, aky je mudry....ja som vedela vsetky basnicky a nic moc, moj muz nevedel ani jednu a ma mat. fyzu 😵

mimakro
3. apr 2008

Melory, môj názor. Ale keď sa to dieťa samo naučí, čo potom? My sme Ondreja nikdy nič neučili (teda čítať, písať, počítať). Teraz sám naráta do 100. Sám sa začína učiť samohlásky. Mi pripadá blbé mu to zakazovať. Možno aj preto má o to záujem, že v našej škôlke sú spolu deti od 2-3 do 6 rokov.

melory
8. apr 2008

mima ano...je dobre ze SAM chce vediet.
teraz vidim, ze nieje na to az tak zle. stelka ta absolutne necita...on v jej veku uz vedel napodobnit ci ako tak aspon povedat kazde zvieratko a ak nie aspon ukazat...ona? chyti knihu a hryzie ju ako skrecok...nechapem.

mimakro
8. apr 2008

Melory, u nás to isté. Oproti Ondrejkovi je Hanka veľmi pozadu. Boli sme v špeciálnopedagogickej poradni pre slabozrakých a vraj by mala vedieť rozoznať tvary a vložiť ich do správneho otvoru. Ha, to určite. Ona vie iba robiť bordel. Skrinku vyhádže v priebehu niekoľkých sekúnd. V tom je dokonalá 😀

melory
17. apr 2008

aj u nas tak koncia hracky s otvormi. len buchot a rozhadzovat!!! 😠
ale prehra sa mi teraz s kuchynkou 😀
hugo vobec nechce chodit do skolky, minuli rok tam mali dakeho filipa, rysavy, pehaty chlapcisko, bola to ozaj dobra dvojka a tento rok ho dali inde a on nechce ist do skolky, lebo tam nieje filip.

mimakro
22. apr 2008

Tak to my máme šťastie. Ondrejko nechce chodiť zo škôlky. Keď tam bol prvý deň, tak pri odchode plakal. Vraj načo som po neho prišla, on tam má pyžamo a postel a zostane tam spať. Sú tam dobrá partia, žiadni vyvrheli. Má tam kamošov, milé učiteľky. Od septembra bol iba raz chorý. Klop-klop, dúfam, že mu to vydrží. S Hankou to bude iné kafe. Ona je ako môj cecok. 😀

melory
26. máj 2008

baby co sa tyka zdravia tak sme na to o.k.....dalvala som mu cebion a myslim, ze zabral.
nechce vobec vystupovat a ucit sa basnicky 🙄 som z toho nestastna...ani tancovat nechcel na vystupeni, len usta naspulene do placu...ach jaj...idem s nim s psychologicke, uz sme objednany.

mimakro
27. máj 2008

Mel. To bude dobré. Neboj. Ondrejko má takú spolužiačku. Keď vystupovali na deň matiek, tak len čo sa nastúpili do radu pred rodičov, dievčatko začalo plakať. Utíšilo sa, až keď začali recitovať. Od koľkých rokov chodí Hugo do škôlky?

jaduska
24. jún 2008

aj nám pomáhal cebion. A do toho vystupovania ho netreba nútiť. S našou San chodil jeden chlapček, ktorý prvé dva roky nevystupoval ani so všetkými deťmi a naposledy recitoval básničku sám

melory
17. júl 2008

hugo chodi od troch rokov, zacal od januara len na pol dna a rok na cely den.
baby fakt si z toho nemam nic robit? bola som aj u psycho....a ta ze na daky syndrom, ze sa nevie zaradit do spolocnosti...on!!! kde je vsade prvy, vsade kamosov...len tie basnicky a vystupovanie je problem...mozno je strasne hanblivy...ale ked zistujem, fakt ich nevie

abetka
12. aug 2008

tak aj ja sa pridam . Ja som davala Alzbete iimunoglukan a nepomohol. Tiez som potom davala cebion a bolo to lepsie. Mala by som kupit a zacat davat znova, nech posobim preventivne 😀 .Nasa ide teraz menit skolku,tak som zvedava , ci sa nevratime do povodnej 😒 .Nasa je tiez pohodlna. Vie sice naratat, myslim, ze do 20 a pozna pismena, ale nejako nic moc. A ked som sa pytala , co ma vediet na zapis, tak mi zle prislo.

jaduska
22. aug 2008

mel, fakt si z toho nič nerob, jednoducho nebudeš mať doma herca 😀 Každé dieťa je iné, nemôžu byť všetky odvážne a smelé a keď ho budeš nútiť, tak sa zatne ešte viac...Veď učiteľka v MŠ by to mala najlepšie vedieť, psychológ to na jednom sedení neodhalí, to by s ním musel pár dní byť 24 hod denne, aby naozaj zistil, aký je...

ka77ka
23. aug 2008

ahojte...tak len dnes som objavila, ze je tu aj tema rok 2003.Moja starsia dcerka sa narodila 8.jula 2003.strasne rychlo to ubehlo, ani sa mi nechce verit, ze uz ma 5 rokov.
musim si vas trosku precitat, aby som sa vedela pripojit do diskusie.

ka77ka
23. aug 2008

tak nasa terezka vie naratat do 20, to uz ovlada asi rok, podpisat sa vie, ale len na pocitaci...ma to vlastne jednoduche, lebo vsetky pismenka z jej mena su na klavesnici vedla seba... 😀
a co vsetko ma ovladat dieta na zapise do skoly?...
zapis mame v januari, tak aby sme to stihli, ak nieco nevieme.

jaduska
24. aug 2008

ka77ka to, čo má vedieť dieťa na zápis tu v nejakej téme je, nedávno som to čítala, je toho dosť veľa, ale ja sa tým ešte nezaoberám, ani ma nenapadlo, že to už bude čochvíľa, hádam učiteľky v MŠ dajú nejaké info... 😉

jaduska
24. aug 2008

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre