Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

ka77ka
25. aug 2008

jaduska...k to mu zapisu-pytala som sa jednej kocky, je ucitelka na zš.dieta by malo vediet naratat min.do 5, ovladat farby, aspon niektore geometricke tvary, treba nejaku basnicku zarecitovat, nieco nakreslit...a vsetko sleduje psychologicka, ta urci, ci je dieta zrele ist do skoly, alebo nie.sleduje hlavne, ci sa vie dieta sustredit.

jaduska
27. aug 2008

Ka...dík za info, myslím, že toto zvládneme...akurát recitovať pred cudzími asi nebude, lebo naša slečna je trošku hanblivá, ale do školy by chodila hádam už od 3 rokov. Dúfam, že to nadšenie jej vydrží.... 🙂

ka77ka
27. aug 2008

jaduska..aj nasa mala sa tesi do skoly..drzi ju to uz vyse roka.tiez dufam, ze ju to neprejde.
a ako prijala mladsiu sestru?
nasa super-bala som sa, ze bude ziarlit, ale je zlata-dokonca mi aj pomaha-tak som rada. 🙂

jaduska
28. aug 2008

naša si sestričku "objednala", lebo nechcela spať sama v izbe. Ja osobne som už druhé dieťa neplánovala, ale nakoniec ma Sandra s manželom ukecali a urobili dobre 😀 Trošku nám všetkým trvalo, kým sme si na nový režim zvykli, ale pohodka.... 😉

jaduska
28. aug 2008

Inak máš krásne mená pre baby, tiež sme ich mali vo výbere, ale manžel mi ich zrušil... 🤐

ka77ka
29. aug 2008

jaduska..a preco ti ich zrusil?..u nas som obe mena vyberala ja, samozrejme, manzel mi ich musel schvalit.s terezkou suhlasilhned, na meno eliska si musel trosku zvykat...mali sme vo vybere elisku a barborku, no a ked sa mala narodila, sam povedal sestrickam, ze sa bude volat eliskatak ma v porodnici velmi potesil.

a u vas kto vyberal mena?

jaduska
30. aug 2008

Pre staršiu vyberal meno manžel, ale v podstate sa páčilo aj mne, lebo keď som bola puberťáčka, tak medzi moje obľúbené knihy patrila kniha s názvom Sandrin denník, hoc to dievča tam sa volalo Alexandra, ale Alexandru dala moja sestra, tak nám sa zvýšila Sandra a v podstate Sandra Bullock je manželova aj moja obľúbená herečka, tak bola Sandra. Pri druhom si meno vybrala Sandra, jej sa páčila Barborka a mne sa strašne zapáčilo Liliana, tak nakoniec dostala malá dve mená, hoci mám pocit, že Lilianok je teraz strašne veľa....A Sandra Elišku nechcela, lebo Eliška je v rozprávke Princezná z mlyna a ona chcela také meno, ktoré nemá nikto, koho pozná....

ka77ka
30. aug 2008

no, tak pravdu povediac, mna absolutne nenapadlo, ze ta princezna sa volala Eliska...uz len ked sa mala narodila, vela ludi sa ma pytalo, ze ci som sa inspirovala rozpravkou.A Terezka dostala meno po mojej starej mame.

vsimla som si, ze nemas fotoalbum...nechces si hozalozit? co by som sa pozrela na tvoje dve dievcata.

jaduska
30. aug 2008

Ja som tu fotoalbum mala, ale potom som ho radšej zmazala a fotky pre príbuzných, ktorý sú roztrúsení po svete mám na stránkach, kde sa dá dať heslo. Predsa len- tu si ich môže pozrieť hocikto a nikdy nevieš, na koho na nete natrafíš. Istota je istota 🙂

adrina
30. aug 2008

ahoooj..pridávam sa k do Vašej témy, máme doma 5ročného matúška a práve riešime,či ho dáme do školy alebo ešte rok prázdnin

jaduska
30. aug 2008

ahoj adrina....no to už veľa času na rozhodovanie nemáte...A nie je priskoro dať ho do školy?

adrina
31. aug 2008

jaduska..nie tento školský rok,ale budúci..len on je taký hravý, a ešte rozpráva šušlavo...tak neviem, či pojdeme na jar na zápis...

ka77ka
31. aug 2008

adrina-a kedy mal matusko 5 rokov?nasa terezka mala teraz 8.jula, je velmi sikovna tak mi ju urcite na rok do skoly dame.najprv sme tiez nad tym uvazovali, ze jej dame odklad,ked je julova...ale pri nej by to bola fakt skoda.

adrina
1. sep 2008

matuško mal 5 rokov 23.júla...takže uvidíme,čo povie na to psychologička

jaduska
1. sep 2008

xi, zase som niečo zle pochopila, nevadí.... Ja si myslím, že odkladom školskej dochádzky nič nezmešká, akurát sa mu trošku predĺži detstvo. Ako hovorí môj otec, akonáhle človek začne chodiť do školy, tak už do konca života má iba samé povinnosti. Naša San rozpráva pekne, aj ju baví učiť sa, akurát mám pocit, že má nejakú slabú pamäť. Kým príde z jednej izby do druhej, už aj zabudne, čo mala povedať 😒

mimakro
1. sep 2008

Tak to my máme ešte časúúúúúúúúúú. Ondrejko bude mať päť rokov až 29. 12. Inak ja si pamätám ešte na svoj zápis. Viem, že sa ma pýtali na geometrické tvary a na farby.

ka77ka
1. sep 2008

adrina-a ak ti psychologicka odporuci dat ho do skoly, tak ho das?

mimakro
2. sep 2008

Tak Ondrejko je už vo veľkej triede. Sám bol z toho prekvapený. Najhoršie je, že jeho naj kamoš zostal v malej triede. Minullý rok boli ešte všetci škôlkari spolu, tento rok sú už dve triedy. Adrina, keď šušle, chodíde aj k logopedičke?

ka77ka
2. sep 2008

ahojte..tak my sme uz tiez predskolaci..minuly rok boli 2 triedy, teraz uz mame 3, takze par terezkinych kamosiek je v inej triede...predskolaci maju zvlast triedu, tak preto.
Dnes sa chystame este do mesta kupit botasky, aby sme mali na vymenu.
pekny den vam prajeme. 🙂

jaduska
2. sep 2008

No u nás v škôlke je asi šesť tried, predškoláci majú dve, v jednej sú celý deň a v druhej iba dopoludnia. Sandru nechali v celodennej, takže sú tam vlastne všetci, čo boli aj minulý rok...hádam pôjdu spolu aj do školy, keď už sú parťáci... 🙂

lasenka
23. nov 2008

ahojte 🙂
nasa tema zapada prachom, tak by ju bolo treba trosku oprasit, nie? 😀

blizia sa Vianoce, tak sup sup s napadmi pre nase deticky 😉
Matuskovi prinesie Jezisko stavebnicu Seva a knizku 😉 dostane od kazdeho nejaky darcek, takze sa velmi nehrniem, lebo potom si to nevazi 😉

z.g.
23. nov 2008

ahojte, aj ja mám dcérku, čo sa narodila v marci 2003

ja som natálke kúpila vílu s veľkými krídlami a knižky, čo si vybrala

ja to robím tak, že jej
ukážem katalóg dráčika a ukáže si, čo sa jej páči, ešte chce česaciu hlavu

lasenka
23. nov 2008

z.g. - ked ukazem katalog Dracika svojmu malemu, na kazdej strane zakruzkuje aspon 2 darceky 😀

z.g.
23. nov 2008

lasenka, aspoň máte z čoho vyberať 😉

horšie to je s maldšou dcérkou, tej neviem moc, čo kúpiť, s hračkami sa ešte moc nehrá, tak somjej nakúpila knižočky

lasenka
23. nov 2008

ja som tento-krat kupovala hracky z internetu - slnieckovo.sk... maju tam celkom dobre ceny a som spokojna aj s kvalitou sluzieb 😉

z.g.
23. nov 2008

lasenka, mrknem na to

abetka
16. dec 2008

aj my mame Alzbettu a narodila sa v 2003 🙂
Prave dnes nam prisla skolska taska na vianoce aj s peracniko. Ale rozmyslam nad nejakou hrackou. Neporadite:????

z.g.
17. dec 2008

ja som kúpila natálke domček pre poníčkov v dráčiku, česaciu hlavu, virtuálne zvieratko webkinz, rozprávkové knižky

ajlinka
20. dec 2008

ja tiez neviem,moja by chcela snd uplne vsetko....aj ked ma uz izbu zapratanu hrackamize sa tam ani neda pohnut,iba ich rozhadze ale nehra sa s nimi...tak som pre nu chcela nieco uzitocne a naucne...asi jj kupim detsky digitalny fotak alebo nitendo DS....alebo poradte...... 😉

lasenka
8. jan 2009

ahojte 🙂
ako sa mate??? nasa tema zapada prachom ☹
ako ste prezili Vianoce? deti sa tesili? juuuj, my sme dostali tolko darcekov, ze sme zapratali polovicu izby 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre