Maminy, ktoré rodili v roku 2003. Nájdem tu nejaké?

nina123
8. jún 2007

Najdem tu taku maminku???

ka77ka
20. jan 2009

ahojte.

vitam nove maminky medzi nami. 🙂

k tomu rozdielu medzi detmi:..tiez som chcela mat max.3 rocny rozdiel, ale clovek mieni...zo zac.som sa bala, ze bude terezi ziarlit, ale nastasie to nebolo take strasne.i ked si neviem predstavit, ako sa budu spolu hravat.5 rokov je uz dost velky rozdiel.uvidime.mozno nakoniec ostanem prekvapena. 🙂

jaduska...gratulujem k tretiemu babu..uz vies, co to bude???

a este ku odkladu..tiez by som nedala dieta do skoly skor, keby bolo narodene po zapise.nic im neujde.

z.g.
20. jan 2009

na našej škole zapisujú deti nar. do 31.8.2003

taktiež gratulujem, jaduska

ada11
20. jan 2009

jaduška, obdivujem ťa a gratulujem 🙂

jaduska
20. jan 2009

Juuuj babky ďakujem za gratulácie...no bolo to totálne neplánované tehotenstvo, takže spočiatku som mala strašne rozporuplné pocity, hlavne preto, že som sa konečne nakopla a išla študovať na VŠ, do toho Sandra pôjde tiež od septembra do školy, tak to bude makačka....ale hádam sa ten hore (alebo dole) správne rozhodol, že mi toho toľko nadelil... 😉

abetka
20. jan 2009

jaduska / neboj zvladnes. Hlavne , aby ste boli zdravi. JA som tiez studovala popri malej a ked som koncila bola som tehotna s Tomaskom, ale co ta nezabije, to ta posilni 🙂
My sme vcera absolvovali zapis a dost to ma to znervoznilo. Deti museli byt v jednej triede, tam mali ulohy a potom isli do druhej tiredy a aj tam mali ulohy a ked som sa jej pytala ako bolo , tak bola spokojna , ale podla toho co chceli od nej sa mi zdalo aj dost. Aj ake stromy resp. druhy mame a tak.
Inak nasa je 27.jula a mam aj dost obavy , lebo je taka nepriebojna, ale je sikovna. Ucitelka v MS mi vravela, ze podtrebuje vela pozitivnej motivacie a podpory, tak snad to zvladneme

jaduska
21. jan 2009

Abetka - vďaka za povzbudenie 🙂 Inak - pracovné meno pre bábo máme Alžbetka (ešte nevieme, čo bude)

A u nás na zápise to vôbec nebolo také ťažké, aspoň čo Sandra vravela - iba mala vyfarbiť obrázky, nakresliť mamu a pýtali sa jej, čo dostala pod stromček. Brali ich k sebe po jednom, bola tam učiteľka a psychológ.

ka77ka
21. jan 2009

dufam, ze aj nam zapis dobre dopadne a ze sa ich budu normalne veci pytat...nie dake sprostosti. 😉

jaduska...ty ani neuvazuj nad dcerkou 😝 ..uz by sa vam chlap zisiel. 🙂 ..hlavne, nech je babo zdrave. 🙂

abetka..moja terezi je 8.jula...je velmi rozumna, i ked niekedy moc hrava...ale do septembra to bude snad lepsie. 😵

jaduska
21. jan 2009

eee, kati, my chcem babu....teda jasné, že mi to je jedno, hlavne nech je zdravé, ale ani nejako nevyberám chlapčenské mená a keby že to bude naozaj chalan, tak bude musieť chodiť v ružovom.... 😀

Baby a chodievate niektorá s deťmi na logopédiu? U nás v škôlke boli dvaja logopédi - jeden školský a jeden klinický. Ten prvý trvdil, že má Sandra malý problém s R, že ho síce vyslovuje, ale nie správne. Nechal to na nás, či budeme alebo nebudeme chodiť na cvičenia. Potom nám prišla pozvánka od toho druhého, tak som šla a ten zas tvrdil, že R hovorí krásne, ale trochu jej uteká L, lebo má vysoké podnebie. Tak už asi 2 mesiace chodíme trénovať L. No a nedávno nám prišla pozvánka aj od toho prvého, tak som tam dnes s ňou bola, že reku, čo mi povie. Ale ja blbá som mu povedala, čo povedal druhý logopéd, tak zrazu už aj uňho má problém s L a nie s R. Asi nebudem chodiť ani tam, ani tam a bude najlepšie....

ka77ka
21. jan 2009

jaduska...ja som tiez rada, ze mam 2 baby...a citis sa na dievku???

u nas bola logopedicka vo skolke, a terezka bola jedna z mala, ktoru pochvalila, ze pekne rozprava..takze tam nemusime chodit...staci mi, ze chodime na ocne. ☹

jadus..vykasli sa na nich...sami hadam nevedia, kde je problem..len si chcu udrzat pacientov.

jaduska
21. jan 2009

ka77ka, ja som od začiatku tvrdila, že to musí byť baba, ale potom sa mi snívalo, že to bude chalan, tak som ostala na pochybách, ale ako som písala, chlapčenské meno vôbec nevyberám...tak možno intuícia neklame 😵

s tým logopédom - tiež mám pocit, že je to zabitý čas, že im ide iba o to, aby mali pacientov, aj keď detí so zlou výslovnosťou je kopec - u Sandry v škôlke možno aj polovica nevie povedať R a namiesto L hovoria J

ka77ka
21. jan 2009

jadus...mne kazdy vravel, ze budem mat chlapca, ked som cakala Elisku...len moja mamina mi tvrdila, ze sa jej zdam na dievca...tak sme vybrali len chlapc.meno / mal to byt Šimonko /.asi tyzden pred porodom vravim muzovi, ze treba aj pre dievca vybrat...nebiudem tam predsa traposit, ked sa dievka narodi..tak sme vybrali a dobre sme urobili. 🙂 .ale ako vravim, som rada, ze mam 2 dcery..aspon nemame problemy s pipikom. 😀

jaduska
21. jan 2009

veď ja som tiež rada, že mám dievčatá, hlavne keď vidím, akí sú chalani "experti" - aj keď samozrejme nie všetci... inak Šimonko sa páči aj mne, v prípade núdze asi bude použité.... 😀

abetka
21. jan 2009

no ja som pri Tomaskovi hovorila, len o dievcatku a aj ruzove vecicky som oprala a ked mi na sone povedali chlapec, tak som si to nevedale predstavit 😀 . Ale je to kazdopadne ine ako mat dievcatko, ale keby sme sa rozhodli pre 3 babo, bolo by mi to totalne jedno. A mam aj mena > Simon a Julia 😀

z.g.
21. jan 2009

čaute,
ja som mala prblém s výberom chlapčenského mena pri druhej dcérke,
tiež som akosi tušila, že to bude dievča, aj podľa sona,
sranda- v pôrodnici som nahlásila meno pre chlapca daniel, ale mužovi sa nepáčilo /hlavne, že sme sa predtým o tom rozprávali/, tak som to ešte sestričke prehlasovlala na druhý deň na juraj- po tatkovi- asi mali zo mňa dosť 😀 😀 😀 😀

my chodíme k logopedičke, lebo natálka mala prblém s 11 hláskami, teraz ešte "r" občas nehovorí správne,
ale určite treba s tým robiť v detstve, lebo neskôr to môže byť problém- dospelí sa tp už nenaučia správven vyslovovať
tak to je divené, že jueden logopéd povie tak a druhý tak...

jaduska
21. jan 2009

veď to ma na tej logopédii naštvalo, že jeden tak a druhý tak a teraz ten prvý zmenil názor a súhlasí s tým druhým........asi si nájdem tretieho a bude pokoj 😝

ja som v pôrodnici nikdy nehovorila mená dopredu, u nás to spisovali až nejaké tri dni po pôrode, pri druhej dcérke dokonca až v piatok, pričom sa narodila v pondelok...

abetka
21. jan 2009

no my sme tiez chodili na logopediu a potom sa mi narodil maly a akosi nebol cas a naucila sa vyslovovat spravne doma. Chcelo to vela trpezlivosti ju po kazdom slove opravovat, ale stalo to za to. Nevedela povedat L ale vsade hovorila V 🙂

abetka
21. jan 2009

teraz ma napadlo, ze potom uz budeme mat temu prvaci 😀

jaduska
21. jan 2009

Sandra L povedať vie, iba jej "uteká", tiež mám pocit, že to skôr natrénujeme doma, lebo u logopéda sme 10 minút, z toho cca nejaké 3 San rozpráva a zvyšok prekecá logopéd 😝

Ja už som skôr chcela založiť tému - Začíname so školou 09/2009, aby sme to mali pekne pokope... 🙂

z.g.
21. jan 2009

je to tak, treba trénovať hlavne doma, logopéd len zhodnotí čo a ako a dá civčenia,
treba, aby mamka videla, ako cvičiť,
natálke chodí logopedička aj do škôlky, píše do zošita čo a ako, ale teba to vidieť osobne

jaduska, skús sa popýtať na dobrého logopéda u vás...

v pôrodnici u nás som nahlasovala mená dopredu, ale dalo sa to ešte zmeniť, pokým sa to nezapísalo na matrike

jaduska, keď tú tému založíš, daj vedieť

jaduska
21. jan 2009

no k nám chodia iba tí dvaja logopédi (malé mesto 😝 ), iného by som musela hľadať niekde mimo

ka77ka
21. jan 2009

jaduska...len aby sa potom aj ten treti nedal dokopy s tymi dvoma. 😀 😀 😀

ja som v porodnici tiez nenahlasovala mena dopredu, ked sa male narodili, hned sa pytali, ako sa bude volat...a na matriku to tusim do 3 dni posielali.

jaduska
21. jan 2009

katka (voláš sa katka? nechce sa mi písať ka77ka) nestraš!!! k nám chodia logopédi zo Svidníka, ja by som išla k inému do Prešova, tak hádam sa nespiknú

jaduska
21. jan 2009

tak som tú tému založila, prváčence sem sa:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ka77ka
21. jan 2009

jaduska...ved ja nestrasim.to by uz bol fakt vrchol. 😒

ano, som katka. 🙂

ada11
22. jan 2009

z.g., áno Maťka mi pomáha, aj saa s ňou trošku zahrá - spieva jej, akože číta a pod.

K tým menám, mne sa chlapčenské páči Martin, ale muž ani počuť, tak ešte keď som bola tehu, tak som mu povedala, že keď to nemá byť Martin, tak nech je to dievčatko. No a bola som vypočutá. 🙂 Ja som mená musela nahlásiť dopredu, lebo obe boli sekciou. ☹

Ja som chodila s Maťkou na logopédiu, lebo nehovorila L ešte asi pred 1,5 rokom - mala skrátenú jazykovú uzdičku, takže jazyk jej nedovolil, aby sa dotklahorných zúbkov alebo ttvrdého podnebia. Tak som je ho niekoľko razy za deň nadvihovala takou drevenou lopatkou a pomohlo. 🙂 Ale Maťka sa u logopedičky vždy zaťala a nespolupracovala. 😉 Akurát som si čítala zoznam vecí čo máme kúpiť do septembra. Máte tu niekto aj ľaváka/čku?

mimakro
22. jan 2009

Až teraz mi docvaklo, že ročník 2003 čaká škola 😕 . Nás ale nie, Ondrejko je až 29.decembra. Tak máme ešte rok čas.

abetka
23. jan 2009

mimakro- tak mate este rok pokoj 🙂

bora8
27. jan 2009

ani nás nie náš Jurko je 28.10. - takže taktiež až o rok......

ada11
31. jan 2009

tu nikoho? 😕 Prajem pekný víkend 😉

ka77ka
2. feb 2009

akosik to tu zas zamrza...kde ste vsetky??? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre