Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

pepies
4. jún 2009

No moznoze budem kojit do troch rokov, he he he 🙂

ale myslim, ze rocnemu dietatu davat kravske mlieko - to je nejako skoro, nie? kedysi to bolo ine, ked sme boli mali - pred 20-30 rokmi, nebolo tolko alergii, takze sa to neda porovnavat........... zalezi vsak aj na samotnom dietatku ........
ideal by bolo kojit tak do 1,5 roka a potom sa uvidi..................
Bebu mame zatial zadarmo, takze asponze to nemusim riesit ..................

July tak nakoniec ideme do toho wellnesu dnes, ale maly este spi - zakon schvalnosti, tak to tam omrknem a dam vediet, ako bolo................

Pekny den vsetkym 😉

ukana
4. jún 2009

ja som davala KM od roka a pol............prevarene..........v pohode, uz mi nechcel Sunar......... 😉 pepies, ved Sunar a pod. je v podstate tiez upravene KM, jogurty, tvarohy, vsetko z KM.........najlepsie je sackove, co nema predlzenu trvanlivost a plnotucne............ale ja uz davam ake mame doma, najviac krabicove 😉

matica2
4. jún 2009

ahooojte 🙂 čože tu porábate 😀 musím vás niak dočítat aby som vedela co tu nové 😵

saskarisko
4. jún 2009

ahojte,
tak nasa ucast na buducotyzdnovom stretku je zatial ohrozena - Risko ma infekcnu hnacku 😝 ☹ . a tiez mu zistili alergie, ale tie nejako neriesim, lebo tie moze a nemusi mat (este je maly, aj ked v testoch mu vysli pozitivne vysledky).

Peppies - my sme zacali davat plnotucne mlieko v 14. mesiacoch, a v podstate ho Risko pije stale. dovtedy bol na nutrilone. moj osobny nazor je, ze davat susene mlieko do 3. rokov je skor marketingovy tah firiem, bo sa deti s mliekom ako takym stretavaju v roznej inej forme uz v skorsom veku

a ak mate niektora zaujem, alebo Vasa kamaratka ma zaujem - predavame trojkolku konika za 33 eur

zuzu13
4. jún 2009

ahojte,
riskovi skore uzdravenie...brr...ze infekcna.... 😅
my sme tiez zacali s polotuc. mliekom okolo roka... 😀

pepies
4. jún 2009

vsak uvidime, dokedy budem kojit a potom sa uvidi aj podla toho, co mi maly bude chciet pit ........
zatial kojim v noci kazdu hodinu, uz som z toho riadne unavena ........ 😒 niekedy kojim aj castejsie .... nic nepomaha, ani kasicka na vecer, ani castejsie kojenie cez den................ proste ceckovy zavislacik 😉

nakoniec sme sa do wellnes dnes zasa nedostali, bo cesta na zilinu bola katastrofalna - hodinova kolona, tak sme to rovno otocili a sli vyberat koberec do obyvacky tam ku Tescu ...... 🙂

saska.... a aku trojkolku? od kolko rokov je to vhodne? my by sme mali zacat zhanat asi skor odrazadlo alebo take nieco ...... A Riskovi nech to rychlo prejde a nech je fit 😉 🙂

lucxy
4. jún 2009

ahojte,,,riskovi skore uzdravenie 🙂
pepies tak to si dobra, ze kazdu hodinu no ale dieta by si malo tiez uvedomit ze nie si cumel 🙂

bibinka
4. jún 2009

pepies- pokiaľ budeš mať svoje mliečko,tak to je najlepšie,a potom sa zariadiš ako bude malý chcieť a potrebovať. Názor na to máš dobrý, vôbec ťa neodsudzujem 😉 . Aj s tým nočným kojením. Ja tiež v noci ,teda hlavne v noci kojím, lebo Alexander je doslova privarený na cicku 😀 😀 a myslím si ,že on je závislý a teda riadne. Tvoj ešte nemôže byť závislý, je príliš malý, to až okolo druhého, skôr po druhom roku.

saskarisko- Riskovi prajem skoré uzdravenie, jój, len aby to nedostala aj Saška 😲

bocmanka
4. jún 2009

🙂
pepies, to sú tí chlapi, vedia odmalička čo je dobrééééééééééééé
😀 😀 😀
zajtra ráno zrejme nestihnem, tak už dnes, tesne pred polnocou...
všetko naaaj laurám..
laura je aj dcéra môjho svokra, mám ju v albume.... 🙂

bocmanka
4. jún 2009

🙂 🙂
a laura je aj anculkina malá krásna princeznička, tak oslavujteeeeeeeee, už tu dávno nebola...či málo čítam???

lenk30
5. jún 2009

dobré ránko.

dnes som tu prvá? no keď sme vstali o 5 😀. Malý vykrikoval, výskal - to už je iný šašo. 😀 Noc bola opäť hrozná. Na cicíku každú hodinu a medzi tým mrnkal, tak sme šli spať do obyvky, nech aspoň tato vyspí a malý frajer to teraz dospáva, keď musím ísť do roboty.

dnes laurám všetko naj.

som rada, že ste tu rozoberali kravské mlieko. určite pokiaľ bude mliečko by som do roku chcela kojiť, aj keď mám pocit, že malý už začal odmietať. / kope, hnevá sa, pije 3 minúty a potom hodí grcku...../
Počula som že do 3 rokov to kravské zaťažuje obličky...........ale môj názor je tiež že sú to reklamné ťahy, aby sušiaky neskrachovali. Mala som jedného kolegu a oni žili tak "na prírodno" a keď sa im narodila malá a mamina nemala mliečko, tak hneď novorodeniatku chodil po kravské mlieko niekde ku kravke do Priekopy. a malá prospieva a je v pohode - už má 2 roky. Zatiaľ je to hudba budúcnosti, ale asi by som tiež skúšala to KM - a nie kôli peniazom

pepies, ešte že som sa ťa vypytovala ako vám bolo..........tak v Strečne asi fasa

lenkamt
5. jún 2009

ahojte 🙂

ešte raz ďakujeme za gratulky 😵

a tiež gratulujeme Laurinkám 🙂 špeci jednej s krásnymi očami 🙂

dnes idem do tých piešťan, tak sa tu majte pekne, na utorok zorganizujte stretko kočíkov a Zuzu prajem veselú stretávku a chatovačku 🙂

lenk30
5. jún 2009

baby neviete poradiť neičo na vazelínu????,také obľúbené rifle som si zasrala. vaniššššš niččččč nezmohol

anculka
5. jún 2009

😵 cavero, prisla som len na skok nemam ani moc casu Vas citat! Len som chcela zazelat Lenkam k vcerajsim meninam! A somozrejme aj Laurinkam 😉 😀

zuzu13
5. jún 2009

ahojte...
Laurinkam aj od nas vsetko naj...cmuk...
Lenka dakujem...aj ty si to uzi...narozdiel od teba idem bez deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
bola tu prave spoluziacka, robila mi melir...nech som krasna 😅 😀 😀 😀
pekny den...ideme von...pa

bibinka
5. jún 2009

Laurinkám prajem všetko naj naj naj....cmuk cmuk 😉 😉

anculka- no konečne si tu zavítala..............a čože nemáš čas?Lauruška už musí byť veliká. 😉

lenk30- kedysi vyrábali tzv.Monteráček, to bola taká pasta na zababrané montérky, ale neviem či to ešte dnes dostať. Vanish je nah...o, aj podľa testov vyšiel ako absolútne neúčinný 😒 nám sa na takéto fľaky najviac osvedčila obyčajná jar alebo prací prášok na biele prádlo.

zuzu- no ty musíš pyť pjenkná 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkamt- na utorok? juj,to nemôžem, už som sa sľúbila ku kamoške ,no neva....ak by sa niečo u mňa zmenilo, tak dôjdem, en povedzte kedy a kde... 😉 a si to uži v Piešťanoch 😉

lucxy
5. jún 2009

ahojte dakujeme za gratulacie,,,, 🙂 baby neuverite ale mala dneska vstala 7,30,,,,prvy krat normalne som neverila vlastnym ociam jupiiii,,, 🙂
lenka uzi si to v piestanoch 🙂 aj ty zuzu vutorok ukazes melir,,,,a aky si si dala? 🙂

bibinka
5. jún 2009

lucxy- to je skvelé, žeby sa jej konečne znormalizoval rytmus? predpokladám, že ty si vstala "normálne" o tej piatej 😀

lucxy
5. jún 2009

bibi no bodaj by si mala pravdu 🙂 hej ja som sa zobudila bolo ticho tak som sa ani nehybala 😀

lucxy
5. jún 2009

no kde ste vsetky? vonku je tak cudne chvilu teplo potom zima no vyber si

abetka
5. jún 2009

Lauram aj ja prajem vsetko najlepsie 🙂 😵

julyb
5. jún 2009

Všetko naj Laurinkám aj od nás 😉

saskarisko
5. jún 2009

aj my prajeme vsetko naj Laurinkam 😉

zuzu13
5. jún 2009

ahojte papulky...tak ja sa s vami lucim...ozvem sa v pondelok...krasny vikendik...cmuk... 😉

ikulka
5. jún 2009

ahoj dievčatá akosi vás nestíham tak len lenkám dodatočne a laurám auktuálne všetuuuučko naj.....
a naša saška je ešte stále na nutrilone....jogurty odmieta trochu čo syry zje a mlieko normálne vypije aj kakao ale len trošku je to dosť málo nato aby som vysadila umelé mlieko ju z normálneho uplne striasa.....

pepies
5. jún 2009

ahojte,
krasne meno Laura - prajeme len to najlepsie !!!! 😉

V utorok je nejake stretko? Kto organizuje? Kde? Kedy? Mozeme sa aj my pridat, alebo je to len pre koníkové stálice 🙂

bibinka
5. jún 2009

pepies- šak aj ty si už stálica neeee? a prečo by sa to malo kastovať? 😕 kto môže,príde, ani mne nikto zatiaľ neodhryzol frňák .... to som šla na to stretko s malou dušičkou 😅 😔

matica2
6. jún 2009

dobréééé rááánko 🙂

pepies
6. jún 2009

dobre ranko,

tak hodte potom nejake blizsie info ohladom stretka, mozno sa nam podari vybehnut aj s nasim rysavcom.

ozaj - uz tyzden sa plazime dopredu - ani neviem, ci som pisala, je to smiesne, maly vyzera ako maly tulencek 😉

anculka
6. jún 2009

ahojte, Dakujeme za Laurinku!
Co nevidiet budeme oslavovat rok!Len stale akosi nevie kde, nemozme zohnat chatu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre