Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

saskarisko
27. feb 2009

Ahojte,
vidim, ze sa to tu intenzivne rozcvicilo 😉 u nas take nieco nehrozi 😅

pripajame sa ku gratulaciam Viktorom a Vikosom, a tiez aj Alexandrovi - vsetkym vsetko naj 😉

Julyb - takze neurologia ? a bolo to teda na tvoju ziadost, alebo sa rozhodli tetuse doktorky ?
Matka - gratulujeme k samostatnemu spaniu. nas velky krok do velkej postele caka v aprili, tak som zvedava, ci nebudeme mat kazdonocneho navstevnika 😅

anculka
27. feb 2009

😀 presne som si myslela, ze napises ze si ma videla aj v stredu! 😉 oooh, dakujem za uznanie! No vidis aj Ty ked este parkrat pojdes, tak Ti to pojde!
Julyb som raz stretla na hudobke a v stredu ku mne priskocila, na par sekund.

saskarisko
27. feb 2009

a tiez dodatocne gratulujeme aj Kubkovi 😉

anculka
27. feb 2009

Aj my, aj my blahozelame Alexandrom! 🤐 🤐 🤐

pepies
27. feb 2009

dakujeme 🙂

pepies
27. feb 2009

baby neviete mi poradit, ci mozem aerobicovat, ked kojim? viem, ze pri masivnom cviceni sa uvolnuje nejaky hormon do mlieka, takze som myslela, ze posilnovat nemozem ale myslite, ze ani aerobic by som nemala?
teraz mi dala kamoska haluz, ze ci uz nekojim, ked chodim na aerobic ............
viete mi niektora poradit?

ukana
27. feb 2009

pepies,raz do tyzdna nevadi....to len keby si sla vrcholovo sportovat 😀 ved to je prirodzeny pohyb, nase stare mamy makali na poli a kojili len taky fukot 😀

ved Kubko uz za chvilku zacne prechadzat aj na inu stravu, takze nevadi... 😉

kristina.ruzickova
27. feb 2009

Co se týká cvičení aerobiku - pokud je vše po porodu v pořádku a nemáte žádné potíže, nevidím důvod, proč se cvičením nezačít. Mám zkušenost i od jiných žen, že jim příliš aerobní cvičení, s různými poskoky ,nevyhovovalo z důvodu bolestí prsou při poskocích (záleží na Vás, jak to snesete).

Každopádně doporučuji jakoukoli formu posilování a také kardio aktivity (kolo, rychlá chůze atd.). Po porodu by se cvičení mělo zaměřit hlavně na svaly pánevního dna, svaly břišní-hlavně šikmé a také svalstvo zad. Maminky často nosí děti ze strany posazené v bok a tím si velmi zatěžují nevhodně záda- poté trpí bolestmi.

toto som našla na nete od jednej pani doktorky odpoveď mamičke čo sa na to isté pýtala

Pri sporte sa vylucuje do mlieka kyselina mliecna, ktorej jedinou negativnou vlastnostou pre dieta je to, ze ak mu mlieko nemusi chutit. Lenze ak robis sport tak, ze si len postupne zvysujes zataz, a nemas ludovo povedane "svalovicu" tak to nijak chut mlieka neovpluvni.

Pri tom aerobicu co cvicime v hale, tzn v prirodzenom tempe, ziadne extremne rychlostne vykony, a posilovanie kritickych partii, ruky, zadok, bruch a pod...by ti nemalo nic hrozit, kym nebudes robit nejaky vrcholovy sport tak je to uplne v poriadku, netreba s anicoho bat...

😉

matica2
27. feb 2009

ahojte prajem pekné ránko až obed 😀
všetkým oslávencom všeeeetko naj naj naj..... 😉

julyb
27. feb 2009

A čo ked sa nám to cvičenie tak zapáči že ho budeme chcieť robiť vrcholovo Kika 😀 😀 😀
Inak dakujem za snahu o moje tričko, poslem tam dnes ese muža,lebo mne sa nedá a ak nie tak sa sním rozlúčim 😢 ( s tričkom, nie s mužom) 😀
Teším sa na stredu, vo Vonse sa cvičí v nedelu o kolkej???? 😉

anculka
27. feb 2009

😀 😀

anculka
27. feb 2009

co dnes varite?

anculka
27. feb 2009

trosku odskocim od temy cvicienie 😝 😉

anculka
27. feb 2009

Poradte nieco dobre, lahke a rychle!? 😕

julyb
27. feb 2009

muž mi donesie obed z jedálne, je to dost rýchle 😀 😀 😀
varím len malému: kuracinu,ryžu a brokolicu 😉

kristina.ruzickova
27. feb 2009

julyb:
u vonsa mám . utorok 18:45 - dance
piatok 17.30 - step and dance
nedeľa 17.30 - bodywork
Vrcholovo....july? kludne.... budes mi pomahat potom 🙂) ok?

anicka co varis? pozvi ma? 🙂 mne mama nic nevari... 🙂))) 😀

julyb
27. feb 2009

čo ti mám potom pomáhat Kika upratať žinienky a činky, kludne... 😀 😀 😀
a v nedelu Bodywork tak to nie je hopkanie, to by šlo 😉

pepies
27. feb 2009

babenky dakujem, to som potrebovala pocut, bo uz ma tu strasia, ze maly nebude chciet pit, no vsak uvidime...
svalovku trochu mam, vsak ja som nikdy v zivote necvicila, bo som nemala potrebu a ani chut a v tehotenstve som tak zlenivela, ze az ........

ukana, ako vies, ze aj ja nepracujem na poli??? 🙂 no mas pravdu 🙂 inac, ja uz od 5. mesiaca prikrmujem, uz papame zeleninku a bud. tyzden nabiehame na kasicku vecer

july ak Ty uz takto uvazujes? o vrcholoch??? 🙂
inac uz 45 min. uspavam maleho - hojdam ho vo vanicke, bo nechce vynimocne spat na balkone, a tak ma bolia ruky, ze uz citim aj miernu svalovicu. no hojdat nejakych 12kg - to ak sa mi teraz neuvolnila kyselina mliecna tak neviem 🙂

anculka ak by si chcela "dobre, tazke a rychle", tak dobehnem JA 🙂 co tak napr. franczuske zemiaciky? alebo zemiaciky s porikom? som zemiakovaaaa 🙂

kika, mne sa ten aerobic pacil, bolo super, len ma trosku hnevalo, ze vsetci okolo mna vedia len ja idem mimo, teda ak neratam tych chalanov, ale vsetci sme sa snazili 🙂 takze buducu stredu som tam zas, nevzdavam sa !!!

julyb
27. feb 2009

Peti, tak chod s ním von budeš mať step aerobic a dieta tiež bude spať 😀

zuzu13
27. feb 2009

ale vám to ide...sportovkyne 😀

ancul...zeleninové rizoto 😀

lucxy
27. feb 2009

ja mam dneska spenatove lasagne s cottage chesse plnkou vydarilo sa 🙂

matica2
27. feb 2009

vyprážaný syr a zemiaky 😉
a saske niaku polievočku lebo dnes už pekne na ranajky papala a nekričala že ju bolia ustočká 😉

zuzu13
27. feb 2009

hmm...lucxy...mňáááám....
matica dtto
naši majú kysle zemiaky s hubami a jaternice so zemiakmi....a ja mám kaleráb, mrkvu a papriku.... 😀

pepies
27. feb 2009

ja mam chleba vo vajci 🙂

pepies
27. feb 2009

zuzu, ze kalerab a mrkvu 🙂 to vazne?

matica2
27. feb 2009

zuzu mna jeden čas držalo ze som jedla na večeru zeleninu a po čase som si pripadala ako zajac 😀

zuzu13
27. feb 2009

pepies...fakt... 😀 a na raňajky som mala suchá žemľu s čajom.... 😀
matica...uši nerastú...ale mám pocit, že tie dva predné zuby.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bibinka
27. feb 2009

ďakujem za Alexinka 😉

zuzu- čo taká dieta? 😀

anculka- na aerobiku ti to seklo 🙂
baby, ja som taká dezorientovaná, vons je tam pri sokolovni? a to cvičko "cvičí celé mesto" pri zimáku-ide sa tam tým bočným vchodom? bože taký trapas, martinčanka a nepozná 😅 😅 . dá sa tam niekde zaparkovať zadarmo? alebo pôjdem k autu kilometer?

pepies
27. feb 2009

bibinka ten aerobic pre zaciatocnikov je v sportovej hale, pred sportovou halou je velke parkovisko, su tam myslim 2 vchody, my sme isli hned tym vchodom, co je vlavo 🙂

bibinka
27. feb 2009

pepies- dyky ty 😀 😀 😀 (ďakujem)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre