Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

zuzu13
27. feb 2009

bibinka, no...už sa patrilo dietkovať 😀 a ešte keď to mám príkazom od dr.....tak už nič nespravím...xixixi...ale je to ok...zvládam to 🙂 ...sem tam zhreším, ale vždy sa uteším, že to mám za odmenu 😀 😀 😀

pepies
27. feb 2009

sa to tu odmlcalo, tak pisem, aby ste to nemuseli hladat kdesi vzadu 🙂

abetka
27. feb 2009

ahoj baby.
JA by som chcela ist v stredu cvicit, neviete ako to tam je?

julyb
27. feb 2009

Abetka, o šiestej prídeš, prezlečieš sa, cvičíš a ideš domov, je tam kopu báb aj zopár chalanov 😀
Baby od kolko stupnov sa vlastne ráta teplota dieťatka? Matko mal reakciu po očkovaní, ale po Nurofene mu to kleslo....

abetka
27. feb 2009

no ja davam nurofen od 39 stupnov. a inak zvysena teplota je od 37, 1 a viac 😉

julyb
27. feb 2009

Matko mal 38,6 po odčítaní v ritke tak som mu radšej dala, ale on máva teplotu aj ked mu nič nie je cez 37,1 tak neviem, teraz mal 37,5 večer asi ešte vystúpi ☹

abetka
27. feb 2009

no ak ma nad 38, tak treba dat , nech to nejde vyssie, aby nemal febrilne krce a vecer mu kludne daj, len neviem aky je casovy odstup, alebo to skombinuj s Paralenovymi cipkami. Myslim , ze Nurofen sa moze opat dat po 6-8 hodinach 😉

julyb
27. feb 2009

ved tých krčov sa bojím ani diazepam nemám doma, po šiestich hodinách sa môže tak mu dám večer mi to výde lebo som mu dávala o pol jednej....díky 😉

abetka
27. feb 2009

no jasne ,vecer mu kludne daj. A pokial mu ide po Nurofene teplota dole, tak krce by nemali byt. ONo je udavana aj dedicna predispozicia ,ze ak mal TM alebo ty krce, tak by ich mohol mat, ale ak nie a reaguje na NUrofen, tak by to malo byt ok.

bibinka
27. feb 2009

julyb- pokiaľ máva dieťatko veľmi vysoké teploty, tak sa môže kombinovať paralen a brufenom po 4 hodinách. to mám od prednostu detskej jis- ale samozrejme nie dlhodobo. a na noc mu kľudne môžeš dať ten nurofen, aj keď sa ti bude zdať malý v pohode- je to aj protizápalový účinok. Ja som tak dávala pri každom zube, keď mi Alexík bol taký mrzutý,aj po očkovaní a nevystúpilo to až nad tých 39. a dávaj mu často piť, stačí aj po lyžičkách.

cvičiť chcem ísť aj ja v stredu. 😉 (konečne)

pepies
27. feb 2009

tak vidim, ze v stredu nas tam bude teda hodne 🙂
super !!!!!!!!

abetka
27. feb 2009

bibinka a chces ist na Podhaj.? Aj ja chcem, uz som MM vravel, aby prisiel skorej, aby som mohla ist, tak dufam, ze na to nezabudne 😀

abetka
27. feb 2009

ten nurofen pri zubkoch a podobnych neduhoch funguje aj u nas 😉

julyb
27. feb 2009

super baby dakujem 😉 dúfam že v stredu budeme ok a stretneme sa na cvičení 😉

bibinka
27. feb 2009

abetka- áno,do šprtovej haly, môj muž súhlasí, povedal, že načase 😀 😀 😀 😀 😀,on je stotožnený s tým, že bude mať na starosti dvoch čertíkov. každopádne tam prídem, pokiaľ by ale fúriky padali, tak nie, ale inak hej. 😀

julyb- a mal podobné reakcie pri predchádzajúcich očkovaniach?

abetka
27. feb 2009

a kolko sa tam plati.?

julyb
27. feb 2009

Bibinka nie nikdy nemal žiadnu reakciu, ale DR vravela že sa mu derú už aj stoličky tak možno má nejaké oslabené telíčko, večer už mal len 37,1 ale dala som mu esšte nurofen 🙂
platí sa 70 centov 😉 a dali nám aj vodu 😉

pepies
27. feb 2009

0,70.
dostanete aj vodicku, aby ste neumreli od smadu 🙂

julyb
27. feb 2009

nepíš vtedy ked ja Peta 😀 😀 😀

pepies
27. feb 2009

july odpisali sme v rovnakej minute, ale ja som bola prva 🙂
aj Jakub mal raz reakciu, preslo mu to za 2 dni, neboj

pepies
27. feb 2009

teraz si bola prva TY 🙂 he he he
nejde mi televizor do prdele, maly uz je okupany, tak cakam, kym pride muz z hokeja, bo ma uz ide dnes vystriet

julyb
27. feb 2009

ja sa vždy bojím ,ved aj Matko je taký bojko po mne 😀

pepies
27. feb 2009

to je pochopitelne, ze sa bojis, nie je nic horsie, ako sa pozerat na male bezbranne telicko a hlavne, ked mu chces pomoct a neda sa ........... neboj, rychlo to prejde, uvidis ..........
a Ty ze si bojko? no ani zdaleka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

julyb
27. feb 2009

a to ako vieš??? že nie som, ja sa bojím aj vlastného tieňa, lebo teraz sa nejako zväčšil 😀 😀 😀

pepies
27. feb 2009

bojkovia nemaju blond vlasy a nechodia na striebornom jeepe - he he he 🙂

julyb
27. feb 2009

je zlatý do kelu, nevšimla si si 😀 😀 😀

pepies
27. feb 2009

prepac,no blondina,co Ti poviem 🙂
musim to ist presnorit niekedy cez den a hodim Ti gulu do okna 🙂

julyb
27. feb 2009

ja som sa zlakla že do hlavy 😀 este nemáš manželíka doma???tento hokej to je otrava 😠

pepies
27. feb 2009

ano, uz prisiel, tak mu idem cosi urobit pod zub....
Jakub je dnes nejaky divny, spal za cely den 20 min a aj teraz strajkuje v kosiku, nechce spat, bojim sa, ci na neho nieco nelezie. takyto bol naposledy po ockovani, vidis, ako s Tebou sucitime? 🙂

julyb
27. feb 2009

on sa bude stále meniť, zvykni si na to, ja ked si myslím že už máme režim že spinká v určité hodiny, že super papá tak si zase niečo vymyslí 🙂
idem, pa, držte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre