Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

bibinka
27. júl 2010

abetka- tak sa budeme na obedoch míňať. 😀 😀 😀 ja mám ešte týždeň voľno a potom hajde do roboty. ale ešte som si "ukradla" koniec augusta

ukana- idete na staré dobré miestečko v Štúrove? alebo len tak na blind? ozi, tú kávičku hodíme kedy? 😀 😀 ......aspoň na kiahne si mohla skočiť 😅 😅

zuzu- neboj, aj na rok bude dovolenkové obdobie 😀 😀 😀. a dovča sa dá podniknúť hocikedy v roku, no né? 😉

zuzu13
28. júl 2010

@ukana dakujem za milé slová 🙂 deti sa už postrážia aj samé 😀
@bibinka no jasne, že sa dá aj v priebehu roka...len to už asi nebude teplo na kupko 🙂 jedine, že vyhráme na lote a odletíme do teplých krajín 😀 no a zbytočne vymeškané hodiny v škole...tak to radšej teraz 🙂

bibinka
28. júl 2010

zuzu- výhra v lotte by sa šikla aj mne 😀 😀 😀 😀 😀

petka035
29. júl 2010

Ahojte. chcem sa spýtať nepoznáte niekoho v MT kto pečie torty poťahované marcipánom?chcem dať spraviť malej k prvým narodkám a nikoho ,,schopného"nepoznám. tak ak máte s niekym pozitívne skúsenosti poprosím info 😵

lenkamt
29. júl 2010

ahojte.

@petka035 táto pani pečie krásne:
http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=42443

alebo si skús nájsť na www.tortyodmamy.sk tam sú pekárky rozdelené podľa oblasti 😉

lenkamt
29. júl 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/2956/images

ale rátaj s riadnou cenou 30e a viac 😉

petka035
29. júl 2010

@lenkamt vdaka 😉 tie na tortyodmamy som pozerala 😉 len,že či nemáte nejakú overenú 🙂 pozriem aj ten mimibazar 🙂 a s cenou rátam 😅

saskarisko
29. júl 2010

ahojte,
@petka035 - petka, upec sama. 😉 gelovky (farby) napr. predavaju v ulicke za fritom (pizza)

K.

lenkamt
29. júl 2010

@petka035 tiež na tvojom mieste upečiem sama, ak by si chcela tak poťahovaciu hmotu budem mať 1/2kg na predaj 😉 😀 to máš 3e, plus pár vajec, cukor, múka, maslo, puding, mlieko..... možno to nebude taká nádhera ako u tých báb, ale Ninke sa bude páčiť určite 😉

saskarisko
29. júl 2010

@lenkamt - len pre info, uz je aj v ZA tescu obchod s potahovkami, farbami, ...

lenkamt
29. júl 2010

@saskarisko tak keď tam budeš zisti ceny 😉 budeme vypekaaaaaaaaaaať 😀

petka035
29. júl 2010

@lenkamt @saskarisko no to neviem ako by dopadlo 😅 , som chcela len k prvým narodeninám nech má aspon peknú,aj ked jej to bude jedno 😝

saskarisko
29. júl 2010

@petka035 - od maminy bude najkrajsia, aj keby mala nedostatky. 😉
@lenkamt - zistim, a dam vediet. ale napr. v tom obchode pri frite su gelovky o cca 0.40 centov drahsie ako na peceni hrou.

kazdopadne priznavam, ze tie ceny, co si pytaju cukrarky za tortu, su adekvatne k tej praci

lenkamt
29. júl 2010

toto sú moje zlepence, keď to dokáže taký nezručný a netrpezlivý človek ako ja tak každý, jasné te nie sú také vymakané ako tie od cukrárok, ale potešia 🤐

lenkamt
29. júl 2010

lebo mňa K2 vyjde v pečenie hrou 6.49, teraz som si objednala aj formu , tak sa mi poštovné oplatilo 😉

saskarisko
29. júl 2010

@lenkamt - aku formu si objednala ? ja uz K2 v lete nechcem. v chladnicke krasne vytvrdla, vybrali sme ju von, a zacala sa hnusne rosit, a potom zacal ten potah aj pustat kvapky. vsak je to na foto aj vidno. ale Riskovi sa pacilo, tak to je hlavne

lenkamt
29. júl 2010

Kati - ja to nedávam do chladničky 😨

formu na barbinine šaty, najprv som chcela suknu piecť v bábovkovej forme, ale kedže mám 3 dievky , toto využijem, je k tomu aj telo barbiny s takým špicom miesto nôh na zapichnutie 🙂

petka035
29. júl 2010

@lenkamt ,že zlepence 😝 krásne sú 😉 vyskúšam upiecť,ale ešte pred jej narodkami,nejakú skúšobnú 😅
si nerobíte poťahovku samy?

lenkamt
29. júl 2010

@petka035 tá prvá je potiahnutá s tou hmotou z cukríkov - mne osobne to šlo na nervy, lepislo sa mi to, odvtedy si objednávam K2 cez www.peceniehrou.sk 😉

lenkamt
29. júl 2010

tam si môžeš objednať aj nejakú oblátku - o to je zdobenie ľahšie 😉 😀

lenkamt
29. júl 2010

no ale sme sa rozpiekli, idem variť 😀

saskarisko
29. júl 2010

@petka035 - ja skusala aj mmf robenu doma (zdielam Lenkin nazor 😅 ), potom som robila zo suseneho mlieka (ta rychlo vytvrdla), a potom z K2 - s tou sa pracuje uzasne, len mna teraz sklamala kvoli tomu roseniu

petka035
29. júl 2010

aha tak to na prvý krát si nebudem trúfať sama robiť 😅 radšej tiež kúpim 😉

lenkamt
29. júl 2010

@petka035 mne asi 1/2kg tej k2 zostane, tak ak budeš chcieť ipni 😉

petka035
29. júl 2010

@lenkamt a kedy ju budeš mať?

lenkamt
29. júl 2010

ja ju už mám, piecť idem 7.8. mne bude stačiť 1/2kg a na také malé torty ako som dala fotky stačí toho pol kila 😉

bibinka
29. júl 2010

lenkamt- ak si tú K2 nevezme petka, tak si pre ňu prídem ja 😉

lenkamt
29. júl 2010

oki 😉

ikulka
29. júl 2010

ahojky kocky zdravim y porodnice, odtiekla mi voda teda postupne odteka a ja som yavreta na 3estke hore na tretom s besnymi kontrakciami a nic sa nedeje sa vobec neotvatam...

lenkamt
29. júl 2010

Ikul - 😕 ťa trápia??? dúfam, že to budeš mať čoskoro za sebou, myslíme na teba 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre