Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lenkamt
17. aug 2011

ahojte.

žienky nemáte niekto na predaj detskú postieľku?

saskarisko
17. aug 2011

ahojte,
@lenkamt - ja len prenosnu, ale chyba na nej bezec (co by sa malo dat dokupit),a pridam k nej aj matrac gratis 😉

sorciera24
18. aug 2011

@lenkamt ja tiez len cestovnu.....mne v nej maly nechcel nikdy spat....

zuzu13
18. aug 2011

@lenkamt a čože potrebuješ tretiu ? :D

lenkamt
18. aug 2011

potrebujem klasickú pre kamarátku ... 😀 @zuzu13 😀

doseti
19. aug 2011

@lenkamt nemam...ja som mala teraz uz pozicanu...

andrea.andrejka
19. aug 2011

Ahojte, neviete náhodou o nejakom tanečnom krúžku pre detičky? Malinká bude mať v decembri 3 rôčky..

zuzanockamt
19. aug 2011

@andrea.andrejka skus centra volneho casu ... CVC kamarat v meste pri hlavnej poste alebo CVC junior pri strojari

andrea.andrejka
19. aug 2011

@zuzanockamt ďakujem Zuzka, skúsim 🙂

ilona3
19. aug 2011

@andrea.andrejka viem že tanečná je na ladovni v deepe a na ladovni v pegga fun. teraz cez prazdniny asi nefungujú ale určite začnú od septembra. dalej funguje detsky folklorny súbor Turiec ktorý je v CVČ ako ti pisala zuzanockamt. ešte viem že je aj nejaká gymnystika v kasarnach na severe ale to si chcem vyzistit aj ja čo a ako lebo dcera tam chce chodiť.
nie som si ale istá, či všade ale neberu detičky až od 4 rokov. 😢
možno pre taku malu by bolo dobre niečo v materskom centre, ale to treba skusiť tiež až od septembra lebo cez prázdniny je zavreté. 🙂

cencula
21. aug 2011

ahojte baby prosím vás veľmi pekne, potrebovala by som poradiť. Chcem schudnúť, čo síce nie je novinka, ale tentoraz som sa rozhodla, že cez fitnes a osobného trénera, ktorý mi poradí aj v jedálničku, Nemáte niektorá odskúšaného nejakého osobného tréonera a fitnes v Martine? dakujem za rady

maca2010
23. aug 2011

@zuzanockamt
Ahoj zuzi, som rada,ze si sa ozvala, do mesta to sice neni az tak daleko, ale hladala som niekoho zo zaturcia, ale dakujem...

kattija
25. aug 2011

@cencula vons a mlady mato vons ti poradi mne este pred tehulkovanim radil a bola som spoko 😉

cencula
25. aug 2011

a je drahý? kolko si platila?

kristina.ruzickova
8. sep 2011

Milé mamičky 🙂
Hľadáte cvičenie pre Vaše detičky ? Fitnesklub Harmónia na Podháji Vám ponuka Novinku v podobe detských kurzov.
Kurz určený pre deti od 6 – 8 rokov.Jedná sa o skupinové cvičenie vedené inštruktorom zábavnou formou ,kde sa deti okrem príjemne stráveného času naučia koordinácii vlastných pohybov, zlepšia si orientáciu v priestore a uvedomia si možnosti vlastného tela a osvoja základné návyky zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Cvičenie bude prebiehať formou uzavretých kurzov s počtom detí 20.
Obsah kurzu :
- Skákanie na trampolínach
- Pohybové hry ,súťaže
- Zdravotná gymnastika
- Strečing
- Posilňovanie svalstva, balančné pohybové aktivity
- Koordinácia pohybu
- Aerobic pre deti
- Zumba kids

Zábavné pohybové aktivity s využitím cvičebných pomôcok :
Trampolínky, Fitlopty ( veľká lopta ), overbally ( malá lopta ), Bossu ( balančná pomôcka ), step , prekážkové dráhy ...
Kurzy prebiehaju v nasledovné dni :
v pondelok od 14:15 ( obsadené ), a od 15:15 ( zápis do kurzov prebieha do konca septembra )
Streda od 14:15 ( obsadené ) a od 15:15 ( zápis do kurzov prebieha do konca septembra )
Štvrtok - Trampolínky ( od 11_15 rokov - obsadené )
V prípade záujmu sa prihláste čo najskôr na telefónnom čísle 0905 / 181 196, alebo informácie na www.fitnesklubharmonia.sk , prípadne www.facebook.com v skupine Harmónia fitnesklub. Zápis do kurzov prebieha len do konca septembra.

pecka
9. sep 2011

Ahojte, poradili by ste mi prosim nejaku sukromnu skolku alebo jasle v Martine, kde by som mohla umiestnit od novembra syna. Pripadne kontakt na nejaku serioznu pani opatrevatelku, ale radsej by som asi bola za kolektiv. Bude mat vtedy 23 mesiacov. Ozvali sa mi z roboty, ze v novembri mozem opat nastupit, tak hladam riesenie, ze co s malym. Dakujem

cencula
9. sep 2011

je v našich fitkách aj detský kútik? ak áno tak v ktorom? dakujem za info

deninka27
9. sep 2011

@pecka Ahoj moj maly chodi do Jesienky, a tusim, ze tam este stale beru tak sa chod opytat 🙂 je to sukromna skolka, do statnej sa asi nedostanes 🙂

pecka
11. sep 2011

@deninka27 ahoj dakujem za tip. Nic mi ten nazov nehovori, ani na nete som nic take nenasla. Mozes mi prosim napiset blizsie, kde sidlia a nejaky kontaktik na nich. Dakujem.

ilona3
11. sep 2011

@pecka je to Skolka na Jesenskeho (pod ladovnou na križovatke pri hlavnej ceste) Tiez si myslim, že malého ti tam asi zoberu lebo tam maju vždy voľne miesta, ale ak ti mozem poradiť a je ti jedno kam das dieťa( myslím ľadoveň, sever... ) skús aj škôlku na zvolenskej. Mne chodili deti na Jesenskeho a Dcera chodi teraz od septembra na zvolensku a som tam spokojnejsia. Mám pocit že aj tam by mohlo byt voľne miesto.

ilona3
11. sep 2011

@cencula neviem o žiadnom ale keby bol tak to by bolo super 🙂 ak náhodou niečo zistiš, daj prosím vediet 😉

ilona3
11. sep 2011

@deninka27 pozerám že kde sa stratila naša skolkarska diskusia? Uz som sa zlakla ☹ ale to bolo v teme mamička z ladovne🙂 asi mi uz preskocilo 😀 dúfam že zajtra skolku zvládnete uz lepsie 🙂

deninka27
11. sep 2011

@pecka No oni su pod Ladovnou, hned ako sa obaca na kopec na Ladoven🙂je to sukromna skolka a tusim stale berie!kontakt ti zistim, ale ak si das do googlu sukromna skolka Jesienka Martin, vyhodi ti asi jesenskeho to je ona🙂zajtra tam pojdem tak ti odpisem cislo ok?🙂

deninka27
11. sep 2011

@ilona3 Ahoj moja asi nezvladneme bo od sobotu mame zvysenu teplotu, akurat som si dneska myslele, ze je to lepsie, ale opak je pravdou bo akurat som mu namerala 38.2, takze zajtra pojdeme k doktorke:(akurat mi pisala aj jedna baba co tam ma maleho a je na tom rovnako tak neviem ci im nieco do jedla dali:Dpojdem ho ja rano odhlasit z obedov:(vy si to uzite, ak nebudem spokojna dojdeme aj my na zvolensku:DDDDD

sorciera24
11. sep 2011

@ilona3 aj moj chodi na Zvolensku a paci sa nam to zatial 😉

deninka27
11. sep 2011

@pecka to cislo som ti zistila na googli 043/4131536, tak si cinkni uvidis🙂

ilona3
11. sep 2011

Tak som sa sem dostala az teraz 😝
Teraz ma napadlo že v Jesienke nechceli zobrat mojej sestra malého (3,5r.) v máji napriek tomu, ze mali volne miesto. Bolo to asi preto, lebo by uz na neho nedostali peniaze. Neviem presne ako to je, ale stat prispieva skolkam nejakými peniazmi na deti, ale myslím že počet deti na ktore školka peniaze dostane sa určuje v septembri. Takže cez školský rok uz potom neradi príjmajú deti.
S mojou sestrou to bolo tak , ze sestra bola v škôlke so mnou a pytala sa na to či jej ho zoberú, kedže to bolo poobede uz tam nebola ani Riaditelka ani zriadovatelka tak jej pani učiteľka telefonovala ( myslím že zriadovatelke). Ta odkázala po pani učiteľke, že malého do škôlky zoberu a že si môže prísť na druhy den pre prihlášku. Sestra vtedy jasne povedala že ho chce dat do škôlky čo najskôr je to možné, takže ak sa da aj od pondelka. Bola tam tuším v stredu niekedy na konci apríla.

willi
11. sep 2011

Ahojte mamičky-martinčanky 😉 ...chcem sa Vas opytat (tie, ktore ste absolvovali s Vasimi babatkami plavecky kurz pre najmensich), v akom veku dietatka ste zacali a ci to malo nejaky pozitivny prinos...dakujem...krasny vecer zelam 🙂

ilona3
11. sep 2011

Na druhy den okolo 10hod. prišla sestra do škôlky pre prihlášku. strasne vtedy pršalo a bolo fakt hnusne počasie. Sestra sa tam hnala cez cele mesto s menším synom v kociku a "budúcim škôlkarom" za ruku. A ked prišla do škôlky a pani Riaditelka jej otvorila dvere nepustila ju ani dnu so slovami:" ale s tym kočíkom nám sem nechodte" a vybavovala sa s ňou vo dverách aby jej oznámila jej že malého teraz do škôlky nezoberu a že ak chce môže nastúpiť od septembra. Sestra bola vtedy fest nasr.tá jednak kvôli tomu že den predtým jej sľúbili že ho berú, decko sa uz tesilo a na druhy den sa s ňou baví vo dverách a nechá ju tam moknúť s dvomi malými deťmi.
Ale to je presne to čo som ti @deninka27 spomínala že mám určite výhrady voči tej škôlke. Zriadovatelka aj Riaditelka sa podľa mna správajú otrasne. Mne z nich bolo niekedy az zle, oni sa občas tvária fest milo a vlezlo, idu sa ti vopchat do riti a potom napr. Na druhy den sa tvári úplne inak. Proste totálne falošné!
Ďalšia vec ktorá mi tam totálne vadila bolo to ich platenie! Ako v stredoveku, musíš platiť len v hotovosti, ziadny šek alebo platba na účet ale iba " cash" a ked chces zaplatiť tak poriadne nemáš komu. Napíšu na dvere že vtedy a vtedy sa vyberá poplatok za skolku, ale sumu sa väčšinou vopred nedozvies. Volaledy mavali na dverách triedy rozpis kto koľko platí ale v poslednej dobe uz nie. Ked chces zaplatiť pani učiteľka ti nemá vydať lebo peniaze im nenechali takže môžeš zaplatiť len zriadovatelke alebo hospodarke a tie su tam len od 8 do 15,30. Ak prideš v inom čase smola. Proste otras!

deninka27
11. sep 2011

@ilona3 Ani mi nevrav, to bude uzasne, vsak ak sa mi nebude pacit prelozim ho ☹ uz sme chory takze zajtra nejdeme ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre