Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

matja
20. dec 2011

@hmka - Zuzka, a my sa kedy stretneme v čajovni? 😉

Dievčatá, tu je možno ďalší tip, kam s deťmi. Štvrtky o 17 hod. býva čítanie pre deti v čajovni v meste. Ešte som tam nebola, ale môže to byť zaujímavé. Okrem toho je tam aj detský kútik.

hmka
21. dec 2011

@matja tento štvrtok? 🙂 ...

matja
21. dec 2011

@hmka - no teraz nám to už nevyjde, už máme na zajtra program... asi až v novom roku...

hmka
22. dec 2011

Ani my nestíhame dnes, tak niekedy v novom roku sa tam stretneme 🙂.

Dievčatá prajem vám a vašim rodinám krásne sviatky!

hmka
3. jan 2012

Šťastný nový rok 2012! Veľa zdravia, šťastia a pohody, nech nám detičky robia len radosť!

Baby idem zase pre radu, ako inak 😀
Keďže máme predškoláka, dosť urputne rozmýšľame kam ho zapísať do školy. Najbližšie k domu máme ZŠ Dolinského. Poznáte, nemáte tam už detičky?

hmka
10. jan 2012
80472
15. jan 2012

prosím martinčanky, ktoré majú skúsenosť s hurbankou - ZŠ, napíšte mi prosím svoje názory na túto školu, učiteľov a všetko, čo viete...ak vôbec máte nejaké info, budem rada, inak sa tu absolútne nevyznám, tak neviem, či máte ešte diskusiu aktívnu

hmka
16. jan 2012

@80472 - Ahoj skúsenosť nemám. Jedna známa tam ide dať dcérku, boli spokojní už s MŠ. Snáď niekto napíše kto tam už má dieťa.

A znovu blogujem, tak pár nových foto 🙂 http://zuzanasmolkova.blogspot.com/2012/01/zo-z...

80472
16. jan 2012

hmka, ďakujem, ale vidím, že tu to nejako stojí táto vaša diskusia

zuzanockamt
16. jan 2012

@80472 myslim, ze este funguje sukromna tema mamiciek z MT, tak baby su asi skor tam a tu nikto nechodi alebo len obcas

80472
17. jan 2012

a to kde nájdem?

terqa
autor
18. jan 2012

ahojte baby, akosi tu ozaj viazne komunikacia, ale ak sem este chodite, mohli by ste mi poradit, kedze vyberam skolku pre Aničku, tak ak mate nejake referencie, mohli by ste mi poradit.... zatial nemame nic vybrate, tak hodte tipy 😉

@80472 ahoj my mame najblizsie hurbanku, ale my vyberame zatial akolku a nemam ani potuchy ako to tam je, kedze sme sa tu pristahovali, rozmyslam ist tam osobne sa spytat, lebo na nete nemaju skoro ziadne info...

matja
18. jan 2012

@terqa - Terka ahoj, ako sa máš? Tobiho ešte nejdeš dať do škôlky? Mne sa škôlka na Hurbanke podľa slov iných páčila, zisti si, kedy budú mať deň otvorených dverí, minulý rok mali koncom januára.

terqa
autor
18. jan 2012

tak si to teda zistim, zatial idem dat len Anicku, kedze som s Terezkou doma, tak Tobiho zatial necham doma.... inac sa mame celkom fajn... a vy sa ako drzkate?

hmka
20. jan 2012

@terqa - známa tam má dcérku a je veľmi spokojná.

buba78
29. jan 2012

@ilona3 ahoj.......dakujem co si napisala...........ja tento rok riesim uz tiez skolku........potrebujem,aby nastupila v decembri....sestra dava na Zvolensku a tiez povedala,ze je super a kamoska mi dala tip na Jesienku ,tak som sa nevedela rozhodnut..sice na Zvolenskej to mam od ruky,ale zas mi ide o dcerku,aby sa citila dobre....mozem sa opytat v com je lepsia?..kludne mi napis do IP Tvoj nazor

buba78
29. jan 2012

@ilona3 teraz som si precitala ake mas na to dovody.....diky..........mam o com rozmyslat celu noc,lebo zajtra to idem obehat

medi
1. feb 2012

ahojte, chcem sa tiez poradit o skolke niekde v centre mesta, zvazujem najskor asi Divadelnu.. mate niekto nejake skusenosti, info?
ja som tam chodila pred 25r, odvtedy sa toho asi dost zmenilo 😀

janetinka
2. feb 2012

Hladam mamicku, co kocikuje po severe🙂 Mam rok a 4 mesacnu Dorotku a druhe cakam v aprili, sme tu pristahovany skoro 2 roky, ale nemala som stastie sa spoznat s kocikujucou mamickou..a niekedy by som si tak rada pokecala o spolocnych temach. Ked sa niekto najde, budem rada..len dufam, ze sa vonku otepli 🙂)

medi
3. feb 2012

ok, dalsi pokus🙂 skolka na divadelnej je od septembra 2011 zrusena.. nejake info o skolkach na hviezdoslavovej (pri urade prace)? jesienke? na zvolenskej? daku 🙂

sorciera24
3. feb 2012

@medi ahoj, moj chodi na zvolensku a som velmi spokojna (je to ale sukromna skolka), kludne sa pytaj, co chces vediet 🙂

medi
3. feb 2012

@sorciera: super, konecne daka odozva.. dakujem moc. viem ze je to sukromna, ja som od zaciatku chcela sukromnu.. asi len pre ten tajny pocit, ze by mala byt lepsia ako statna (ja viem ze to nie vzdy tak musi byt)..
sorciera, budem rada za akekolvek info, cim viac tym lepsie🙂
ja som nenasla ich web, takze neviem ani len kolko sa plati. zaujimalo by ma vsetko, ci je este sanca ze by nas od septembra zobrali, kolko cca deti je na ucitelku, aky maju pristup k detom.. a ci chore deti posielaju domov sa liecit, alebo soplia aj na ostatne 🙂 bo to by som ozaj nerada aby sme boli stale chori ..

medi
3. feb 2012

..my byvame v centre pri strojari, takze zvolensku mam trochu od ruky.. ale samozrejme mi ide v prvom rade o malu, aby bola spokojna.
uvazujem aj nad jesienkou, ale zatial som sa k nejakym info moc nedopatrala.. este mame 3minuty od domu statnu skolku na hviezdoslavovej, tu pri urade prace,, ale o tej zatial neviem nic. asi sa rano postavim pred branu a budem sa pytat mamiciek 😀 neviem preco mam k tym statnym skolkam ale miernu nedoveru.

sorciera24
3. feb 2012

@medi no, takze plati sa 50EUR na mesiac +strava....ucitelky su super, vacsinou mladsie, deti je cca.15 v triede....ja som ho bola prihlasovat takto pred rokom a vzali mi ho normalne od septembra....stravu si chvali, pristup sa mi paci....jedine, co je su tie choroby.....toleruje sa oficialne soplik (lebo kopu deti je !vraj! alergickych)...ale ked uz je sopel zeleny a kasel, tak nevezmu.....ale!.....bohuzial zazila som tam deti sos oplom ako moriak, kaslom.....uz som sa aj stazovala (od vtedy nebol chory 😀 ).....ale same ucitelky mi vraveli, ze rodicia si dokazu od lekara zohnat aj nemozne....ze ma taku alergiu na chlad, ze ma chronicku andchu a podobne a oni potom nemozu nic.... 😠 ...ale tak to bude asi vsade...takze od septembra sme boli chori 4krat (cca. kazdy mesiac).....ale s tym fakt musis ratat vsade a najma ten prvy rok.....cize to je jedina vec, kt. sa mi nepaci...inak som s tou skolkou max. spokojna......dokonca chodia von za akzdeho pocasia(co je super...)

medi
3. feb 2012

@sorciera: dakujem moc. no mne je jasne ze budeme chori kazdy mesiac.. len o to mi ide aby to nebolo kazdy tyzden 😒 tak ale ja tiez nemam problem sa postazovat, ja som huba nevymachana 😀
viem ze si to uz niekde asi pisala, ale zas som to stratila, ktora je to teda z tych dvoch skolok? viem ze su tam dve hned vedla seba.

sorciera24
3. feb 2012

@medi je to ta blizsie k mestu, hned vedla zdrav. strediska a za nou je Druzstevna (mestska).....ja som sa bala, ze bude tiez kazdy druhy tyzden chory, ale toto je celkom ok.....dufam, ze sa to bude len zlepsovat 😉

hmka
6. feb 2012

@medi štátnej škôlky sa netreba báť, iste nikdy nie je vždy všetko tak ako by sme si predstavovali. My chodíme do štátnej a som maximálne spokojná. Veľa záleží od učiteliek. No ale naša škôlka je v Priekope 🙂.

Baby chodíte niekam korčuľovať? Ja chcem krpca zobrať, ale neviem kam ☹

matja
6. feb 2012

@hmka - my sme boli na námestí, ale dá sa tuším aj na zimnom štadióne

ikulka
7. feb 2012

@hmka aj my chodíme na námestie ale teraz ked je taká zima chceme cez víkend na štadion....možme tam dať stretko 😉 🙂

hmka
8. feb 2012

@ikulka tento víkend asi nestihneme, v sobotu oslavuje junior 6 rokov 🙂, a v nedeľu ešte neviem či stíhame. Ak by sme išli napíšem ti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre