Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

bibinka
14. apr 2009

čaute- tu zdochol pes? alebo ste zmožené po veľkonočných sviatkoch? 😎 ............tak sa idem učiť... 😝

pepies
15. apr 2009

dobre rano, dalsi pekny slnieckovy den pred nami, len dufam, ze ten chladny vetrisko nebude uz fukat, vcera sme boli cely den vonku a skoro sme zamrzli ...

anculka
15. apr 2009

konecne Vas stiham citat! 😀

bibinka
15. apr 2009

ancul- 😀 😀 😀 😀

my chodíme vonku 3x denne, takže "nestíham" nič, nieto ešte koníkovať 😀 😀 😀 😀 . Alexík ignoruje už aj tie malé golfáčky, takže myslím, že ich definitívne zavesíme na klinec do skrine. Všade chce chodiť sám. Ale zato Filipko si do nich rád sadne a chce sa voziť- skoro 4 ročný 😅.

Inak, nakoniec sme si zubárku alebo zubára ešte nenašli, nikde, fakt nikde neberú nových pacošov- tak si Filka vezmem so sebou na prehliadku a strčím ho do kresla ako prvého, že by ho tá moja pozrela.aj to mám termín až za dva mesiace. Fakt ja asi napíšem na komoru zubných lekárov 😠 😠 😠 😠

má tu niekto chuť na pivčo? 🙂

lenkamt
15. apr 2009

ani ja stále nemám zubára 😠 sviňa tá moja, že otehotnela 😀

inak čaute 😀

Bibi - mne toto vysvetľovala švagriná /robí sestričku u zubárky/ ževraj zo zákona ťa musí zobrať ten čo ťa má v obvode alebo najlepšie je obrátiť sa na zdravotnú poisťovňu 😉

matica2
15. apr 2009

ahojte 😀
bibi to adka bola taká ked sa naucila chodit ani do kočíka nesadla mala som ho na vozenie nákupu aleee saska tá sa rada povozí 😀 tak ho ani neberiem lebo by len sedela 😝 nech sa dievča prebehne 😅

ikulka
15. apr 2009

ahojky no aj naša saška ked mám kočík tak sa vačšinou len vezie ale ked osm v meste tak v kočíku sedieť nechce tam je asi vačšie vzrušo 😀
a čo sa týka tých zubárov su dnes ešte vobec obvodný? ja to nesledujem už roky chodímk sukromemuale som velmi pokojná

lucxy
16. apr 2009

dobre ranko,,,, 🙂 ako ste sa vyspali?dneska bude asi tiez pekne 🙂

matica2
16. apr 2009

ahojte 🙂

expertka8
16. apr 2009

...caute babule....truuufala otazka hned z rana.... 😅

....nema niekto prosim pozicat na jeden den /hoci ja za poplatok/...obycajny skladaci golfac??? 😅
...xystame sa na na jedno poobedie do Bojnic...a netrufnem si odhadnut...ci to nas maly cerv zvladne cele absolvovat po vlastnyx??? 😅

...dakujeeeeeeeeem 😉 😵

bibinka
16. apr 2009

čaute, tak je dnes zase krásne 😉

hurá, máme detského zubára, jupí. po toľkom hľadaní a telefonovaní... 😝 . Nakoniec som využila tip od Saskyriska a zapísala obidvoch na Podháj. Saskarisko- veľké díky 😉 😉 😉 a objednali nás hneď o týždeň. Takže verím tomu, že to úspešne zvládneme.hoci sa jedná len o klasickú prvú preventívku.

expi- no konečne si sa tu "zastavila" 😀 😀.kedy chcete ísť do tých Bojníc?

lenkamt
16. apr 2009

Ex - požičiam ti dvojičkovský? 😀

my sa chystáme niekedy medzi 27.4-9.5, v týždni aby sme z toho niečo mali 🙂

Bibi - tak sa mi prosím spýtaj či by zobrali jednu ustráchanú 9ročnú slečnu a dve veľmi živé skoro dvojročné dievčatká 😀

zuzu13
16. apr 2009

bibinka, aj Alexa? veď je ešte malý, nie? ja som sa pýtala našej a povedala, že stačí od 3 roka...tak som z toho jelenica 😅

lucxy
16. apr 2009

expi no mne bojnice mala minuly rok zvladla 3krat pesi,,,,boli sme 4krat no a ten prvy sme brali kocik ale uplne zbytocne lebo som ho len vlacila 🙂

bibinka
16. apr 2009

zuzu- aj Alexíka, lebo máme problém- po Veľkej noci sa mu vytvorilo na hornej stoličke neviem čo to je, ale vyzerá to také začierneté, desím sa aby to nebol kaz. Pritom mu zuby čistím ako ďábel 2x denne a ked vidím, že zje niečo sladké, tak mu ich "preleštím" hocikedy. No toto ma naservítkovalo. Ale možno je to len dáky zubný kameň alebo pigment, lebo dieru by v žiadnom prípade nemal mať, vyšla mu len nedávno.... a pred mesiacom dobral Aktiferin, ktorý robí také začierneté zúbky. ešteže to nemá vpredu.

inak, prvá prehliadka by mala byť v 3. roku života, najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom dieťa dosiahlo tretie narodeniny.(podľa zákona). a potom 2x do roka.......nie si jelenica 😀

lucxy
16. apr 2009

no bibi uvidis co to bude,,,,mne povedala zubarka ze najlepsie je uz prist okolo 2roku nech sa zoznami s kresielkom a tak 🙂

bibinka
16. apr 2009

tak to teda bude riadna"zoznamka". Fifko ako uvidí maličkú vŕtačku, sa zamiluje 😅

bibinka
16. apr 2009

ale báť by sa nemal, už pár mesiacov ho na to pripravujeme a keďže nemá žiadny zubný problém, malo by to byť v pohode. No Alexík, neviem či sám dobrovoľne otvorí pusinu... 😕

julyb
16. apr 2009

Ahojte,
este k tým zubárom ja chodím do mesta ku súkromnému, robí tam celá rodina, tuším su 4 a som spokojná len neviem či berú aj detúrence....
My sa stále trápime s Vojtovkou, pokroky sú, ale čakala som že to pôjde rýchlejšie, plazí sa o dušu aj na štyri sa dá, ale na nohy ani za svet.... a to sa že vraj cvičí kým dieta nezačne chodiť...

Nám konečne robia plot okolo domu, tak hádam už aj trávu a stromy nasadia aby sme si konečne so susedmi mohli spravit grilovačku ked je také super počko, dnes sme boli v meste a ledva sme si mali kde sadnút, v Martine to teda žije
😀
Inak svalovica strašná po včerajšom cvičku, celý den som myslela na Kiku R 🙂

lucxy
16. apr 2009

cau julyb,,,neboj sa este bud rada ze ti sedi,,,,
takze vidim ze sa organizuje stretkoooooooooooo 😵

zuzu13
16. apr 2009

lucxy...bingoooo...organizuje sa.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucxy
16. apr 2009

zajtra? 😀 😀 😀 😀 😀

lucxy
17. apr 2009

co ste sa vcera vsetky zlakli? a zaspali ste? 😀

matica2
17. apr 2009

ahojte 🙂 tak tu sa schmelujeee 😀

bibinka
17. apr 2009

čaute, ja by som spalááá, ani káva nepomohla...idem si dať ešte jednu.zase je akási tlaková níž.len verím,že cez víkend bude pekne a vybehneme kdesi do lesa.

anculka
17. apr 2009

Ahojte!
Julyb sme v stredu ani nestihli pokecat, som sa chcela spytat ze ako Matusko.
Inac aj ja mam riadnu svalovicu! 🙄
Aj my sme boli vcera v meste, a sme Vas nevideli ale stretli sme Nicol so Sarou 😅 😵

julyb
17. apr 2009

Ahojte,
Ancul ja som už dávno nemala takú svalovku, kde ste boli v meste??? Ja som trochu slepá, bolo by mi treba okuliare 🙂

nicolmt
17. apr 2009

ha! ja mam kvalitne kontaktne sosovky 😝 a preto sme stretli Ancul s krasnou Laurou a videla som aj teba July 😉 ale som sedela na caji! tak som nevykrikovala 😎

julyb
17. apr 2009

No tak to je super konečne sa dostanem do mesta a ani pes po mne neštekne, to je hrozné 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre