Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

lenkamt
17. okt 2009

čaute ,my sme boli v handlovej na návšteve, vlakom, babám sa páčilo tak , že lucka pri behaní po vlaku spadla a narazila si nos, má ho úplne modrý 😔

ja chcem ísť plávať budúci víkend niekde, tak nás Ellab niekam zoberte 😵

Ukana - 😀 ešte že si situáciu ozrejmila 😀

Luci - Laura zlatá že jaaaaaaaaaaj 😀

tak som sa rozveselila a môžem ísť spať 😵

zuzu13
17. okt 2009

hello
som doma...dnes som sa od rana nezastavila ...hotovy kolotoc...obedovala som o 18,30...takze parada...
zajtra konecne aspon jeden volny den....aj ked moc volny nebude... 😅
pekny vecer

bibinka
17. okt 2009

no čaute kočice 😀 😀 😀 😀

konečne som sa sem dopracovala 😝 😝 😝 , prerábame obývačku, takže pc bolo mimo,ale teraz na chvíľu som ho pozapájala......................lebo vôôôôbec neviem o je s vami 😅 😀 😀 😀 😀

v robote pracujem ako drak, dosť vecí už aj samostatne, takže už mám akú takú pôdu pod nohami 😅 😅 😅.hocikedy podám misto skalpelu peán alebo nožnice 😀 😀 😀 😀, ale dr.sú zatiaľ zhovievaví 😅 .
Doma v pohode, okrem toho, že Fifko zase soplí a kýcha 😠 😠 😠 😠, to je 5 dní bez atb 😠 😠 😠 😠. Už v piatok nebol v škôlke a vyzerá to, že ani budúci týždeň tam nepôjde. mňa picne z toho počasia, ako decko ochrániť pred virózou??? keďže sa musíme presúvať z vyhriateho bytu do ľadového počasia a opäť do prekúrenej škôlky 😖 😖 😖 😖 babo raď.

babuchy, budúce stretko dúúúúfam, že absolvujem. A čo keby sme si dali dámsku jazdu???

lucxy- musím ťa ísť obzrieť do toho teska 😀 😀 😀

zuzu13- to si dobrá s obedovaním večer 😅 , ja chodím obedovať okolo 14-14.30h. 😒

zuzu13
17. okt 2009

bibinka ahoj...
choroby ani nespominaj...Lucia prestala soplit, vcera sme ju chceli dat konecne zaockovat, lebo uz nam konci termin...a dr. povedala, ze v ziadnom pripade, lebo o 11,30 mala total plnu amb. a o 14-tej nastupovala na pohotovost...takze super...
dnes som bola s uc. zo skolky, tak z celej triedy su v skolke 2 deti, takze su pospajani kadejako...das ist des... 😠
lucxy, ja som bola v tescu...vo stvrtok...ale si tam nebola... 😅

abetka
17. okt 2009

ahojte.
zuzu- zajtra oddychuj a
bibi- super, ze si spokojna v praci 😉

zuzu13
17. okt 2009

abetka, to vies...ved my zeny, matky vacsinou v nedelu oddychujeme... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkamt
17. okt 2009

Zuzu - Lucxy robí v tescu v priekope 😉 tam si bola?

bože ja nechcem ísť do roboty 😝 😝 😝 a nechcem aby deti bývali choré 😔 asi zostaneme doma kým nepôjdu ony do školy a ja na psychiatriu 😀

bibinka
17. okt 2009

abetka- spokojná zatiaľ som, uvidím ako mi to pôjde ďalej.pokiaľ budú po mne dr.bliakať tak odídem, čo už.....aj ked tam je to normálne v stresových situáciách.......veď vieš 😅. a ty más to miesto isté?

zuzu- ja neoddychujem ani zajtra, bohužiaľ 😠.

adiku
17. okt 2009

baby nas Danko zase chory chapete to??? bol v skolke 5 dni pred tym 2 tyzdne doma je to normalne, piste please, to akoze do tej skolke bude chodit minimum a potom marodovat aj 2 tyzdne???

adiku
17. okt 2009

zase zacal kaslat a do toho este aj sopliky, lenze nezda sa mi teda vobec, isto ak by som ho dala do skolky na obed mi budu volat ze mam pre neho prist tak ja uz fakt neviem kolko trva to adaptacne obdobie??

adiku
17. okt 2009

PS pre zuzu zajtra isto neprideme jedine ak ja sama 😝

lenkamt
17. okt 2009

Adiku - ☹ to bude ale aj tým počasím z 25 na 5, to je rovno na choroby.

ja neviem, mne Verča v škôlke nebývala chorá 🤐 teraz čakám že s dvojičkami budem furt doma 😔 😝

bibinka
17. okt 2009

adiku- u nás detto 😠 😠 😠 😠 Fifko je po dvoch ATB , tak ja už neviem aký ekrazit mu v prípade choroby už predpíšu 😝 😝 😝 ...................pripravv sa na to, že to môže byť takto celý školský rok, pretože si jednak zvyká na baktérie od spolužiakov a jednak prichádza blbé studené počasie. ☹ ☹ ☹

adiku
17. okt 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaj baby ved to je hrozne neviem si predstavit zeby som robila byt kazdu chvilu s dietatom doma to by sa asi zamestnavatelovi nepacilo ako to riesis ty bibi??

saskarisko
17. okt 2009

Bibinka - Risko ma ATB uz 3 den, a stale ma teploty okolo 38,5. ale vyzera to tak, ze mu idu naraz 3 ocaky.

a ja zacinam mat obavu, ako bude, ked pojde do skolky. ale idem ho objednat na vysetrenie do Tatier, ked uz tam nezistia preco ma tak dosahanu imunitu, tak potom uz neviem kde.

Lenka - bez cumlov fungujeme uplne super. Len som zistila, ze som prisla o babatko, a zrazu mam doma "velkeho" chlapa. a za tym babom mi je teda smutno

Ellab - a ta voda je dost tepla pre nasu slecnu drobcovie ?

ukana
17. okt 2009

adiku, to je klasicka skolkarska chorobnost, vacsina deti tym prejde ten prvy rok, aj u nas to tak bolo, asi kazdy mesiac ATB.................... 🙄 🙄 ........teraz klop-klop, sme chori raz za rok, dokonca ja som bola pred par tyzdnami chora a krpec to ani nechytil.... 😕 😅 ............ale dnes pokasliaval, tak ho zajtra budem pozorovat 😅

boli sme dnes v cirkuse, celkom to uslo, zvieratiek plno 😉 😉 😉

zuzu13
17. okt 2009

wow...vy nespite???ja som si prave bola kupit pivecko...

zuzu13
17. okt 2009

lenka, jasne...bola som v priekope...isli sme z roboty pre Vita do skoly...tak v ramci cakania som spravila okruznu jazdu tescom
adiku, skore vyliecenie...no som zvedava ako dlho to vydrzi u nas...chvalabohu sme nemali ziadne lieky...

abetka
17. okt 2009

no ja prave riesim malu, lebo sme ju dali ockovat proti pneumokokom a ma reakciu a nikdy nemala zlu reakciu a teraz teploty a aj jej to opuchlo. Som sa az zlakla 😝
S tymi chorobami je to otras a aj ja sa toho obavam, ale je to dan za kolektiv. Ja preventivne davam do nosa vincentku a stale dopojem imunoglukanom a to aj Tomaska na odporucanie dokiny.
Malu som dala ockovat aj proti chripke, tak som zvedava na ucinnost vakciny

zuzu13
17. okt 2009

no ja neviem...ja proti chripke nejdem davat ockovat...ani nas...ani deti...nasa dr. nie je zastancom...a ja tiez nie...odovodnenie je, ze nie sme casto chori...takze nie je potreba davat telu "do tela"... 😅 🙂

zuzu13
17. okt 2009

idem haji...dobru noc....

saskarisko
17. okt 2009

ja keby som mohla tak niektore ockovania uplne zrusim, ked vidim ake maju z toho deti reakcie. Saska mava opuchy aj 3 dni, a ockovaneho sa radsej ani nedotykat, a ta druha kombinacia ockovania bola horsia ako prva 😖

inak Risko berie uz 3 mesiace ribomunyl, ktory mu ma zlepsit imunitu, a to je uz 2x chory, a este v tie dni, ked ho berie je hrozny

abetka
17. okt 2009

zuzu- ja som malu doposial nedala, ale dokina vravela, ze, ked je chripka a je prvacka, aby nevynechavala v skole. No ved uvidim ako to bude . Tomasa som nedala a ani zatial nedam

zuzu13
17. okt 2009

no ved je to kazdeho volba...
nam dr. povedala, ze tych ockovani je tak vela, a pokial nie sme rizikova skupina, tak radsej neockovat...chripku dostaneme tak ci tak...akurat je rozdiel v tom, ze ockovacia latka je proti nejakemu typu..a tam su miernejsie dopady...a zmutovane sa mozu na nas odbavit do syta....takze prast jak uhod...
idem uz naozaj....dobruuuuuuuuuuuu 😉

bibinka
17. okt 2009

adiku- ja to neriešim očerkou, lebo ak je chorý Fifko, tak putuje aj s mužom do Turian, ak je chorý Alex, ak ja s ním hajde na ľadoveň a kým som v robote,tak ho stráži moja mama. inak, v práci mi narovinu povedali, že nikoho nebude zaujímať, že mám deti choré 😝 😝 😝 , no to akoby žiaden nemal deti, že???? 😠 😠 😠 😠 . ale čo, šla som do roboty aj preto, že mám rodinku poriešenú, takže ani neplánujem vynechávať.

ad očkovanie- deti nedám proti chrípke očkovať, mali to myslím v tom povinnom očkovaní a seba som už nestihla dať .

saskarisko- Fifko bral na zvýšenie imunity isoprinosin a nemal žiaden efekt. teraz dávam imunoglukán a myslím, že ten zaberá, lebo tie choroby sú síce,ale teploty nebývajú také brutálne....

adiku
18. okt 2009

bre ranko ci uz den?? Nat bola zase v noci hore cca 3 hodky ja to uz nechapem, preco sa to dieta budi a potom nevie zaspat???? je to normal?? trva to uz strasne dlho a pritom nie je vobec zo dna prespata urobi to aj vtedy ked cez den spi len na obed hodinku a pol tak ja netusim, ale tlacia sa jej zubale uz dlhu dobu teda tie zuby to je vecnost....
Danko kasle ako tuberak tazke zajtra skolka isto nehrozi, bibi ten imunoglukan musim dat len na odporucenie dr. alebo aj sama??? Tiez sa mi vidi ze ma Danko asi poslabsiu imunitu, asi by som s tym mala daco robit
no a deti mas poriesene super ja teraz tiez kedze som doma, ale co by som robila v pripade zeby som robila to netusim ked tu nemame ani jednu babku ani nikoho....

ellab
18. okt 2009

Ahojte 🙂
adiku - my tiež dávame imunoglukán, odporučila nám ho na imuno, ale myslím, že ho môžeš dať aj bez odporučenia 😉
saskarisko - voda vo viktorii je dost studena, urcite nie pre slecnu, voda ma okolo 27 stupnov.
Lenkamt - kludne vas niekde zoberieme, len neviem, ake mate naroky na vodu, či musí byť teplá, alebo stačí aj taká pochladnejšia ako je vo viktorii. počula som napr. že vo valči v impozante je teplá voda, alebo potom teplice 😉

zuzu13
18. okt 2009

ahojte,
bibinka...aj u nas je to tak...deti su na vedlajsej kolaji...na hnbu sveta...ale to je vsade tak...
adiku, pytaj sa na ronttgen...je rozsireny zapal pluc...nechcem strasit...ale isto ta je istota...hlavne ked pred 5 dnami dobral antb...alebo daj mu spravit crp...
Lucka zase sopli...takze do skolky zajtra nepojde...nepotrebujem aby s oslabenou imunitou nachytala horsie pliagy...takze ockovanie je zase pase 😖

bibinka
18. okt 2009

ahojte,

adiku- Dankova imunita je teraz ťažko skúšaná, na to ti každý doporučí len vyčkať a prípadne dávať niečo na posilnenie imunity. My sme skúšali aj oscilococcinum aj echinaceu, ale to bolo veľmi veľké dráždidlo pre neho a tak sme zakotvili pri imunoglukáne.
No s tým poriešením detí som sa dlho rozhodovala keď sa mi naskytla práca,a mama sa mi ponúkla, že mi bude varovať Alexinka kým nepôjde do škôlky. No ale ak nastúpi do kolektívu, aj tak bude bývať chorý, kým si tú imunitu nevybuduje. 😒

bocmanka
18. okt 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

peknú nedeľu všetkým, takto je na stráňach, ak túžia vaše ratolesti po snehu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre