Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

nicolmt
1. mar 2009

leni tak si to tam bola uz otestovat? 😕 nam dnes dosiel letak tak som zvedava ako to tam vyzera...hadam vyskusam cez vikend 😉 inak, mna potesilo ze sa tam nefajci 😝

ikulka
1. mar 2009

ahojky dievčatá akosi vás nestíham ale dufam že ste ok....
oslávencom oneskorene všetko náááááj prajeme
no ten penzion sme aj my mali leták, teda naši v schránke akurát dnes som čítala vyzerá to pekne

anculka
2. mar 2009

Dobre ranko!!! 😵

lucxy
2. mar 2009

dobre ranko,,, 🙂 no dufam, ze dneska tiez vykukne slnko a bude teplejsie,,,,,
zuz ten parfem plati ,,,,vsak ja uz cakam nan 😅

pepies
2. mar 2009

dobre ranko 🙂

zuzu13
2. mar 2009

dobre ranko....
tak sme sa boli zapisat do skolky...do 8-mej tam mali zapisanych cca 17 deti...a to je prvy den na zapis...a mozu zobrat 5 deti...xixixi...tak som zvedava ako bude...prednostne beru deti zamestnanych rodicov...a s nastupom od 2.9.

adiku
2. mar 2009

ahooooooooooooooj tak zuzu drzim palce 😀

zuzu13
2. mar 2009

caf lyziarka...to sa niekomu zije, co??? 😀

adiku
2. mar 2009

no jasne zije 😝

ukana
2. mar 2009

ahojte 🙂

zuzu, preco len 5 deti mozu zobrat 😕 ??? neotvaraju celu triedu v novom roku?? 😕

adiku, si sa bola odreagovat ? 😎 😎

zuzu13
2. mar 2009

ukana, otvaraju...ale zvysne deti tam uz chodia...tak im chyba len 5

ukana
2. mar 2009

tak maju otvorit este jednu triedu, nie??? 😅 😅 to aby pomaly uz tehotne mamicky zapisovali svoje deti do skolky....sesterka v BA bola s rocnou dcerou na zapise, aby ju o dva roky mala kde dat... 😖 ..teraz ma po probleme sice, je zasa tehu 😀 😀 😀 😀

nicolmt
2. mar 2009

ma nestresujte...to akoze mam saru dat preventivne zapisat uz teraz ci co 😕 od kolkych vlastne beru do skolky? normalne aby som to naplanovala uz 😝

ukana
2. mar 2009

nicol, ta nechceme stresovat 😎 😎 😎 😎 ........zalezi aj od lokality, kde byvas...........u nas vo Vrutkach maju stale volne miesta v skolkach.....do skolky niekde beru uz od dvoch rokov, ked dieta nema plienky 😅 ....zapis do skolky byva v marci, cca pol roka pred nastupom do skolky........... 🙂

saskarisko
2. mar 2009

ahojte,
no od noveho roka, ze je zmeneny zakon, a ze beru do skolok deti az od 3. rokov, a v triede moze byt max. 20 deti.

aj Gorkeho MS mala pred 2. tyzdnami na stranke info, ze beru deti od 2.5 roka, a teraz je tam uz od 3. rokov 😖

adiku
2. mar 2009

jaj veru ukana bola som sa odreagovat a bolo super chvalabohu ma dnes nic neboli hned by som isla na svah aj teraz .... ale netreba to prehanat no nie???

Danko isiel zase k starkym takze do stvrtka som doma len s malou aj Dany isiel na sluzobku takze mame dalsiu damsku jazdu 😀

matka26
2. mar 2009

ahojte,
takze ja uz mam tiez zapis za sebou, boli sme 16-ty a ze vraj beru 10 deti...ako tak citam Zuzkin prispevok, asi hovoria kazdej mamicke nieco ine ☹ ☹ ☹ len teraz by som rada vedela, aka je pravda v tom pocte prijatych deti 😒

bibinka
2. mar 2009

čaute- no veru veru, je to so škôlkami desné, ja si však myslím, že tam zapracuje protekcia a prachy... 😔 ja nechápem, prečo neotvoria ešte po jednej triede, veď by sa im to vyplatilo.
nicol- choď sa preventívne informovať kde budeš dávať Sárku do škôlky, lebo nevieš aká bude doba a budú určo "tlačenky".

a ja hlásim, že Alexander je chorý, má vraj brutál zapálené hrdlo aj teplotuje. To už včera bol taký umrňaný, a dnes bol ráno horúci jak sahara 😅 . a máme ATB 😖 už druhé v živote. no čo už, hádam to len ten starší nechytí, lebo by ma švihlo ☹

ukana- myslíš, že sa môže prehlásiť dieťa v predškolskom ročníku z inej škôlky do "našej?" kamoška má problém so synom, je pri pošte a tam maajú takého "super chalana zrelého tak do pasťáku", že manipuluje s jej synom a učiteľky nič nerobia. 😖

zuzu13
2. mar 2009

matka, no pravdu sa nedozvieme 😀 len treba zapisat deti do viacerych skolok, a cakat...aby bola vacsia sanca vlastne dostat dieta do skolky...
bibinka, jasne...len protekcia...nic viac a nic menej...ale urcite to budu musiet riesit, ved v prvy den zapisu mali v podstate naplnenu celu triedu...a co dalsie deti?cestou som stretla 3 mamicky co sa chystaju na zapis zajtra...a kde su ostatne...
bibinka, urcite by sa to dalo, a hlavne by som informovala skolsku spravu o necinnosti uciteliek...ved dnes je doba, ked nie je nudza o zamestnancov ale o zamestnanie...tak nech si p. uc. rozmyslia...a hlavne by mali rodiacia zvolat nejaku schodzku a poziadat o vylucenie toho manipulatora... 😅

bibinka
2. mar 2009

zuzu- no to je otras, takže teraz budeš čakať na ortieľ? 🙄 a ak nezoženieš škôlku ako to budeš riešiť?

neviem, či ten malý manipulátor "sťahuje" aj ostatné deti, ale tej kamoškin syn sa riadne pokazil, oni normálne nechápu čo sa s ním deje a on tvrdí, žeje to jeho najlepší kamarát 😖 .

zuzu13
2. mar 2009

bibinka, ja s tym nemam problem...mamina byva aj teraz s Luckou, strieda sa s mangelom...takze by zostala aj nadalej v ich opatere...ale lepsie by jej bolo v skolke...no verim, ze sa to doriesi...

bibinka
2. mar 2009

ahá, tak jaska, no ale ako k tomu prídu rodičia,ktorí fakt nemajú stráženie? to asi tie riaditeľky netankuje? či vlastne zriaďovateľa? Veď to by malo byť automatické, že keď sa rodia silné ročníky, tak za tri roky pôjdu do škôlok-tí na tých úradoch asi spia? nemajú výročné správy o počte detí? no som sa rozhorúčila, zase 😝

my vo Vrútkach zatiaľ tento problém nemáme, dúfam, že ani nebudem musieť riešiť rozvoz detí ráno po babkách 😅

zuzu13
2. mar 2009

tak tak...spia...

a v podstate, naco by aj nieco robili, ved ich sa to netyka, a ak ano, tak si to vedia "vytlacenkovat"....

bibinka
2. mar 2009

zuzu- no, je to tak, bohužiaľ, kto má známosti, má v podstate dobrý a bezproblémový život 😔

lenkamt
2. mar 2009

čaute, takže ja idem zapisovať deti už v septembri , aby v na ďalší rok mohli nastúpiť 😖 už sme ako v blave 😝
alebo ich dám na sever k Verčinej škole a bude. sa mi vidí že len Ľadoveň je plná 😖

Bibinka - ani známosti ti nezaručia bezproblémový život - zdravie napríklad 😉

Zuzu - už si predýchala piatkovú jazdu??? 😀 dnes ste si s Verčou milo popísali 😀

adiku
2. mar 2009

piatkovu jazdu??? nieco mi uslo???

zuzu13
2. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
adiku, nie...neboj...nic ti neuslo...ale lenka ma v piatok viezla domov z prace a z nakupu z mesta 😀 😀 😀 😀

adiku
2. mar 2009

uz som sa zlakla ze ste ma z niecoho vynechali 😉

zuzu13
2. mar 2009

😀 teba?nikdy...

nicolmt
2. mar 2009

jaka jazda 😝 😀 😀 😀

adiku tak dojdi na navstevu ked si jednomama...aspon pokecame 🙂

no a vidim ze si idem dat do ladovenskej skolky rezervacku uz 😝
ked som ratala ze pojde sara do skolky kusok po 2 roku, od septembra ..takze mi to tak vychadza ze buduci marec uz letim na zapis 😲 alebo radsej uz zajtra 😕 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre