Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

matica2
19. apr 2009

ahooojte 😉
bibi aj my sme sa boli prebehnut aaaale v tulipe 🙂

bibinka
19. apr 2009

no my potrebujeme ísť do jysku pre slnečník. a čo je v tulipe? Ja uvažujem ,že sa pôjdeme prejsť tadiaľ popri Turci, decká sa vybehajú a my si posedíme na slnku...

lucxy
20. apr 2009

dobre ranko 🙂 dneska vyzera ze bude krasne 😎 pojdem sa asi smalou byciklovat,,vcera som konecne isla spat uz o 9tej tak som vyspata,,,,,,

pepies
20. apr 2009

ahojte, za nami krasny vikend ............ grilovali sme u nas na chate, bez pocitaca .......
tehulky, pobalte sa !!!!! ja som bola zbalena uz asi 2 mesiace pred .........

Saskarisko, vet Ty to uz mas za chvilku....... 😉

majkomajka
20. apr 2009

Breee ranko.

Anculka, dakujem za nazor na tu doky. vazne nad nou uvazujem. Najma lebo je to blizucko.

Saskarisko, zbalila si uz teda? Ja som aspon nahadzala co to do tasky, len pre lepsi pocit 🙂 Este som tento tyzden v praci a potom sa do toho naplno vrhnem. Po praci som akurat zrela na lenosenie a postel.
Len chceme este menit okna tak sa bojim, ze aj ked si operiem vsetky detske vecicky tak sa mi zaprasia.
a dakujem za ciselko. zavolam.

julyb
20. apr 2009

Ahojte aj my celom fajn víkend včera na záhradke sme sa vyhrievali...

Veru baby zbalte sa na mna to prislo skôr o 2 týždne a taška poloprázna 😀

julyb
20. apr 2009

Baby neviete či sa dajú kúpit v Martine nejaké spoločenské šaty????Pôjdem kuknút aj do BB, ale ako to umna vždy býva vtedy ked chcem niečo kúpit tak just nič nemajú.....

anculka
20. apr 2009

BReeee ranko!

pepies
20. apr 2009

july v MT podla mna nic nenajdes, skus cez internet, teda ja si tak objednavam.
To fakt skor v BB alebo v ZA .......

majkomajka
20. apr 2009

Aj mne ludia vravia, ze asi pojdem rodit skor. neviem podla coho to usudzuju, ale normalne mi to vsugerovali. Ale asi radsej skor ako prenasat. Ozaj babiky, a kolko ste pocas tehotenstva pribrali? Ja mam hore uz 14 kil a este 7 tyzdnov pred sebou. spomalilo, alebo zrychlilo sa u vas priberanie v tych poslednych tyzdnoch?

julyb
20. apr 2009

ja som pribrala 19 a 10 ostalo v pôrodnici.... 🙂

Ja som videla na tom mimibazare pekné šatičky ale bojím sa že mi nesadnú, ja to musím poskúšať...

saskarisko
20. apr 2009

Ahojte,
Majkomajka - nie, stale nie som pobalena 😅 zase mi vcera nevysiel krok, ale uz mam aspon urobeny zoznam 😀
Mne vraveli pri Riskovi tiez, ze pojdem skor,a 4 dni som prenasala. a teraz mi zase dokina povedala, ze do tejto stredy urcite vydrzim, a potom sa uz uvidi 😵 , ale ja chcem vydrzat aspon do 9.5. (pri Riskovi celkovo +16 kg - ku koncu som naberala uz len vodu, kedze bolo hnusne teplo, a teraz pri Saske zatial +13 - takze dufam, ze uz koncime s priberanim 😅 ). Majkomajka - a uz sa Ti robotka krati, od buduceho tyzdna uz budes doma.

Julyb - spolocenske saty maju v strojari, a v ZA asi v Maxe (ale to nie som si ista). kedysi bol este obchod v ZA na stvorcaku, ako je ABC foto, tak na poschodi, ale ci este funguje netusim.

saskarisko
20. apr 2009

Co sa tyka Riskovho spanku, tak u nas je to uz 3. den hotova katastrofa. ale vcera vecer nam pomohla jeho mierna ignoracia, chuda stal medzi dverami, a ked sme si ho nevsimli, tak isiel sam do postele 😅

Julyb - tie saty su pekne 😉

julyb
20. apr 2009

Jój tie deti čím sú staršie tým horšie spia, ja tiež malého uložím a on si sadne a začne sa na mna vyškierať 🙂

saskarisko
20. apr 2009

Julyb - asi tak nejako. Risko ma totizto velku zabavu, ked moze vybehnut z velkej postele ku nam a zase spat. ale uz sa budi aj v noci s bolestivym placom - mam podozrenie, ze sa mu tisknu dolne stolicky. horne mu vysli, ani som nevedela ako.

julyb
20. apr 2009

Matúško tiež tak zo sna pomrnkáva ako keby ho niečo bolelo, no to si neviem predstavit ked bude chodit ako ho budem dávat spať 🙂

pepies
20. apr 2009

july krasne su, tie by Ti sekli.
ja som pribrala 25, 10 som nechala v porodnici a stale som tucniak obecny. 😠 😠
July ked objednavas z MMB novy tovar, vzdy sa opytaj, ci ich mozes vratit naspat, ak Ti nesadnu, je to normalne, ze tovar mozes vratit naspat, ja by som si ani na seba nieco neobjednala, keby som to nemohla vratit.

majkomajka
20. apr 2009

Julib - saticky su krasne. Ja si niekedy pozeram v mimibazare, ale vyberiem si nove zbozi, ale aj ked tam vidim nieco pekne tak sa bojim to objednat ze mi to nesadne. a v Strojari maju tiez peknucne aj ked som vo vnutri nikdy nebola, kukam len do vykladov (nemala som prilezitost na ktoru by sa mi take saticky hodili) ☹ A teraz by ma v pribehu mesiaca cakali dve svadby, ale v mojom stave by som z toho nic nemala ☹

Saskarisko - podla mna uz nepriberies, ved sa urcite aj nabehas pri malom. Zato ja mam sedave zamestnanie a to mojej vahe neprospieva 😒 uz sa tesim ked ostanem doma a dala som si zavazok, ze pojdem kazdy den aspon na dvojhodinovu prechadzku. teda uvidim ako sa mi bude pohybovat, lebo uz po par metroch fucim ako lokomotiva 😀

pepies
20. apr 2009

Majkomajka ak sa dohodnes s predavajucim na MMB, ze ked Ti veci nesadnu, mozes ich vratit a vratia Ti peniaze, je to normalne ......
Inac ja som si tiez hovorila, ze pojdem kazdy den na prechadzku, vydrzalo mi to asi mesiac, kym bolo pekne a teplo, potom som celu zimu davala maleho na balkon a bola som rada, ze nemusim ist do toho necasu ... 😝

majkomajka
20. apr 2009

😀 Ja som bola tri mesiace PN a bolo to prave od Nov. do Febr. a snazila som sa chodit dot pravidelne aj ked som sa musela vela krat nutit nasilu, ale to som sa lahsie hybala takze neviem ako to dopadne teraz 😒 Ale chcela by som aspon kvoli tej vahe. Asi to spojim s nakupmi veci pre maleho a do porodnice takze ked bude dovod tak sa snad prinutim 🙂

pepies
20. apr 2009

ja som bola PN 6 mesiacov, ale nic mi nebolo, tak som 6 mesiacov kvasila doma, v "cudzom" meste, kedze som sa po 8 rokoch vratila do MT ................ takze preto asi tych 25kg som pribrala ........... 😢

lucxy
20. apr 2009

no vidim, ze ste toho popisali,,,ako tak som precitala,,,julyb krasne su tie saty,,,skus sa ist pozriet do tulipu tam oproti taku je dako obchod co som videla saty a este vedla neho je orsay skus ist tam,,,,ja som si tam v zime kupila cervene saty + sako s kratkym rukavom v zlave,,,,tie saty pred tym stali 900 a boli na 250 aj to sako tak isto,,,,tak skus ist tam pozriet viem ze tam maju saty,,,,,alebo este v priore
ja som pribrala 15,5,,,,,a schudnutim to islo fakt velmi velmi pomaly,,,,az nakoniec som vtedy drzala tu 90dnovku a kazdy den bicyklovala,,,,no nie vzdy sa dari chudnut,,,,,kazda znas sme ina,,,,,aj teraz stale cvicim,,,,ale zas mna to bavi a citim sa lepsie 🙂

lucxy
20. apr 2009

a este co ste pisali otom pomrnkavani tak to robila aj moja ked jej isli stolicky tusim kazdych 10minut som sa nato budila a ked som jej dala nurofen spala celu noc krasne 🙂

pepies
20. apr 2009

July ozaj, ved v Orsay v Tulipe maju celkom pekne veci ..........

Lucxy, obdivujem Ta, ze cvicis, bicyklujes, ja som zacala tiez,lenze ako ma seklo v krku, nie je to ono, stale ma to boli, ale tuto stredu sa chystam na aerobic. A este k tomu kojim, tak musim s mierou .... tak sa snazim aspon nabehat km s kocikom ......

pepies
20. apr 2009

este sa chcem opytat, nemali ste niektora take obdobie, ze vam dieta kricalo, aby uputalo pozornost? nas Jakub to teraz zacal robit, ked ho dam do ohradky alebo hociakam, tak zacne tak kricat, ze som si najprv myslela, ze sa mu nieco stalo. a ked ma uvidi, ma zachvaty smiechu a takto je to dokola, az sa to tak vystupnuje, ze ho musim zobrat.
Minule mi tak krical v kaviarni, az sa vsetci obzerali, ze co mu robim ......... a on si takto vyzaduje ................ neplace, ale reve na plne hrdlo, az ho susedia pocuju. sa cudujem, ze este nevolali socialku .... 😀

lucxy
20. apr 2009

no pepies mne nepomahalo nic ine ako toto,,,,ale zase fakt mna to bavi nerobim to z nutnosti 🙂

majkomajka
20. apr 2009

pepies - som sa pobavila. to si asi uzijem az bude maly na svete 😀 No a hovor mi o cudzom meste. Som z Kosic a potom som zila 4 roky v zahranici a skoncila v MT. Je tazke niekde zacinat ked tu nikoho nemas, nepoznas. Ty aspon mozes obnovit stare znamosti.
Inak ja milujem Orsay.
Co sa tyka chudnutia, trapi ma to kvoli tomu, ze bude akurat leto a budem mat z tych stihlych babeniek v minisuknickach s perfektnymi postavami depky 😠
A kedy ste zacali po porode cvicit? tiez som pocula, ze pokial sa koji tak treba len opatrne lebo sa vylucuje nieco skodlive do mliecka.

lucxy
20. apr 2009

pepies to stym kricanim poznam az doteraz proste tvoj maly si vyzaduje tvoju pozornost,,,to iste robi moja od malicka
majkomajka nemaj depky neboj schudnes 🙂 ked si spominam po porode som cvicila cd od zori czoborovej,,,,

pepies
20. apr 2009

majkomajka, aj ja som si myslela, ze budem mat depky a depky mam jedine vtedy, ked si pozeram fotky z dovolenky z Egypta, kde sme splodili Jakuba, vtedy ma to chyti, ze ako som vyzerala tam a ako teraz.

Lenze ked idem niekam a mam pri sebe maleho, kaslem na vsetky tie single-stihlonozky-dlhonozky, vzdy si poviem, ze mam vsetko, po com som tuzila ...............
No horsie je, ked vidim blondatu-nohatu-stihlo-dlhonozku aj s kocikom a s malym babom ................ 😎
Uz to radsej neriesim ...........
Moj muz mi stale hovori otrepanu frazu, ze ma ma rad taku, aka som ....... je to smiesne, ale potesi to. Niekedy ...

Ja sa stale utesujem, ze maly je prvorady, ze kojim a bla bla bla, ale je pravda, ze keby som sa v zime prinutila a kazdy den dala jednu prechadzku, mozno by to pomaly islo dole ....... A hlavne, keby som tolko nesrotovala, stale som hladna, ani ked som bola tehu, som tolko nepapala........

Zaver: ked prestanem kojit, zacinam na sebe pracovat ...... 😀

Majkomajka, ja som zacala s tym aerobicom asi polroka po porode, ale nesmies to prehanat s posilnovacimi cvikmi, myslim, ze sa vylucuje nejaka kyselina a potom nemusi malemu chutit mlieko. Takze pokial kojis, vsetko s mierou, aerobic je v pohode, posilnovanie myslim by si nemala potom vobec .........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre