Maminy z Martina a okolia, 3. časť

terqa
13. feb 2009

tak dalsie pokracovanie...

no ja chodim do ZA a som spokojna, ale sla na MD a ta co ju zastupuje, nechce zobrat muzicka, tak nieco zhaname...

matica2
7. dec 2009

naše baby mali z mikuláša zážitok a saška dokonca prišla na to že čert je človek lebo mu videla iši 😀

ellab
7. dec 2009

Ahojte 🙂
my sme mali mikuláša doma 😉 kuk fotky. Artur rozprával básničky, Adam čítal zo šlabikára a mikuláš ho skúšal aj z matiky 😀 😀

http://picasaweb.google.com/elena.bobocka/Mikul...

Mne mc vyhovuje aj v utorok alebo vo štvrtok 😉

zuzu13
7. dec 2009
bocmanka
7. dec 2009

😵 ellab, super mikulášik s čertíkom, to boli susedia??

ellab
7. dec 2009

boc - áno, ten mikuláš chodil, už keď som bola dieťa 😀 😀 😀 😀

abetka
7. dec 2009

a kde ste vsetky???

lenkamt
8. dec 2009

ahojte 🙂

baby super fotky z Mikuláša 🙂

naše sú niekde tu: http://sk.fotoalbum.eu/levicata ale hodím výber aj na fb 😉

mc vo štvrtok???? o 16 😉

saskarisko
8. dec 2009

Ahojte,
Leni - my predbezne ano 🙂 tesime sa

potrebujem nejaky osvedceny recept na medovnicky, a najlepsie, aby boli po upeceni hned makke. tak hodte nieco do plena, dakujem 😉 Risko dostal supravu na pecenie, tak sa uz nevie dockat pecenia 😅 😀

lenkamt
8. dec 2009

aj mne by sa taký zišiel, lebo máme asi dva a niekedy sa stane že tie medovníčky aj tak stvrdnú, ono to záleži veľmi na tom aký je med 😖

bocmanka
8. dec 2009

😵 uau ale vás je leni, levíčat...koľko vás bolo??

ja som len zbežne kuk foto...ale krááásne, deťuchy vykúpané, mamina oddýchnutá, čo viac si možno priať..

ja som bola včera na masáži, tiež sa cítim ako znovuzrodená, ale v novom roku mám sľúbený víkend iba s manželíkom v rajeckých tepliciach, teda jednu noc, lebo mne krave by bolo smutno za deťmi...

a nikto nejdete do za na lord of the dance okrem ...juuuj zabudla som nick

lenkamt
8. dec 2009

bolo nás 9rodín 🙂 bolo super, ten penzion je fakt perfektný, vyzerá to tak že ideme aj na veľkú noc 🙂

saskarisko
8. dec 2009

Boc - ja uz som na to bola, takze tentokrat ee

Leni - no ja som v rychlosti kukla foto, a teda akcnosti tam bolo dost. a babenky a detvaky, ale aj dospelaci uzas

btw ako funguje divadlo pre deti v Martine ? su teraz nejake predstavenia ?

lenkamt
8. dec 2009

no lordov ide asi Pepies, nie?

bocmanka
8. dec 2009

😵 aha už viem, julyb ide, ešte sme sa nevideli naživo...takže si asi len zamávame... 😀

saskarisko
8. dec 2009

Leni - tak uz som nasla tuto na koni recept od Bibinky, tak testnem ten 😉

ellab
8. dec 2009

Ahojte 🙂
Lenka - tiež som pozrela fotky len zbežne, a naozaj to tam vyzerá skvele 🙂 🙂 mc: tiež predbežne áno 😉

saskarisko - tu je program

http://www.divadlomartin.sk/program

chceli sme ísť na tú zvedavú rozprávku, ale píšu, že vypredané 😝

bocmanka
8. dec 2009

😵 ellab, divadlo treba veeeľmi dopredu, ja rezervujem vždy mailom a potom idem pre lístky, ale niekedy sa stačí opýtať na pokladni, či si všetky rezervačky vyzdvihli lístky
takže nehádž flintu do žita...

mc štvrtok?...tak to my zase nie, my sa musíme dokonca rozdeliť, marko zdobia v škôlke perníčky s rodičmi majú tvorivé dielne a matej zase v škole to isté.. 😵

ellab
8. dec 2009

boc - díky 😉

lenkamt
8. dec 2009

Sari - dnes Verča v škole piekli medovníčky a fajné boli, ževraj ich treba dať do krabice s jablčkom a nestvrdnú, chuťovo aj farebne boli super. ja vyskúšam asi zajtra z polovičnej dávky miesto hry s plastelínou:

1kg hl. múky
0,5kg medu
300g kryštálového cukru
1/4l vody
2vajcia
1 kávovú lyžičku pern.korenia, anízu, škorice, klinčeky /to dám iba to pern.korenie/
4lyžičky sody bicarbony

med, ckor a vodu povariť, horúce spracovať s múkou, do mierne vychl. pridáme vajcia, per. kor a sodu zmiešanú s troškou múky. vypracujeme a necháme 5h odpočívať. vaľkáme, vykrajujeme, pečieme, po upečení ešte horúce natrieť vajíčkom 😉

saskarisko
8. dec 2009

Leni - dakujem. takze, ak rano zamiesim, tak piect mozeme na obed 😉 ak opatovne Richard odbojkotuje spanok, co sa mu teda uspesne dari, tak budeme piect 😉

Ella - dakujem. ale teda to s tym divadlom pre deti je tu bieda, normalne som sklamana 😖 Mozno vyuzijeme ponuku Babkoveho divadla v ZA. Toto sa mi celkom paci, uz len zabezpecit strazenie Sasky, a mozeme s Riskom vyrazit
http://www.bdz.sk/index.php?name=menu_repertoar...

bibinka
8. dec 2009

ahojte kočky, tak už som konečne tu, pár dní smeboli bez klávesnice, no pre mňa úplný horor 😅 😅 😀 😀 😀

registrujem tu nejaký koncert Lordov? Juj by som aj šla, len čo s deťmi, že?hmmm, možno ked trochu povyrastúúú

ad recept na mäkké medovníčky- áno, je to výborný recept, pekávam ho už pekných pár rokov a vždy sú naozaj hneď mäkké. Takže Saskarisko kľudne ho vyskúšaj. Ja ho idem piecť v sobotu alebo v nedeľu.a popečiem už asi aj nejaké kokosky,vanilkové rožky ,linecké a nejaké slané pečivko.

spomínam si, že v Ostrave je jedno bábkové divadlo pre deti, no škoda, že aj u nás v MT nič také niet ☹

saskarisko
8. dec 2009

Tak idem porovnavat, a skusat cesta 😉

inak toho babkoveho divadla je skoda. na to, ze je Martin taky kulturny mi tu babkove divadlo chyba

btw o tomto viete ?
http://www.rodinnepasy.sk/sk/akcie.php

matica2
9. dec 2009

ahojte 😉
bibi ja sa tiež chystám v nedelu dačo popiect 😉 a o akých lordoch píšete

lenkamt
9. dec 2009

ahojte.

baby ja to mrc ruším, lebo príde kámoška zo švajčiarska, tak sa ideme stretnúť 😉

expertka8
9. dec 2009

...zdravim babule....a hlasim stastlivy navrat z Polska....super nakup a opat prazdna penazenka za nami... 😀

abetka
9. dec 2009

no vitaj, teta 🙂 . Si sa realizovala v nakupovani??? oplatilo sa ist??

lenkamt
9. dec 2009

Ex - kedy začínajú prázdniny??? moja dcéra nevie 😖
a čo ste dobré pokúpili??

my medovníčky dopečené, dievky bavilo akuráž obžierať cesto 😅 😝 😀

expertka8
9. dec 2009

...caw "teta"...ty kokso... 😀 😀 😀
...som ukojena....v dnesny den dosiahnuty nakupny orgazmus 😀
..oplatilo sa....deti oblecene...my obuti....a taaaaaaaak 😅

...lenka....
Vianočné prázdniny 23. 12. 2009 - 8. 1. 2010 ....nastup do skoly-11. 1. 2010

expertka8
9. dec 2009

....a este maso...vazne super ceny 😉

saskarisko
9. dec 2009

Ahojte,
u nas su uz medovnicky tiez napecene. Bibinka, nakoniec som otestla tvoj receptik, a su mnam 😵 Risko si valkal cesto, vykrajoval, ukladal na plech. a potom sme zdobili - ja tou polevou, a Risko to obsypaval takou dekoraciou, stylom 1 hrst na medovnik + vsade dookola, a 1 hrst do ust + vsade dookola 😀 😀

Ex - tak ste fajne pokupili. my sme boli na zatahu pred 2. tyzdnami, ale u nas tvorilo gro mlieko a plienky 😀 a maso maju aj u nas za take ceny, teda aspon kuracinu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre